Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #8931 15 listopada 2012, 18:25

happyania Zaprawiona w bojach

Metra napisał(a)

w opisach wszystko wygląda tak pięknie :) zobaczymy co z tego wyjdzie :) ja czytałam gdzieś, że ten masaż pochwy o którym mówiła Lil trzeba robić od 34tc :) nie wiem ile w tym prawdy...wiem, że moja siora robiła masaż przestrzeni między pochwą a odbytem od 36tc.

i udało się siostrze uniknąć nacinania?

Zgłoś nadużycie #8932 15 listopada 2012, 18:30

Metra Fajna mama
tak, nie pękła ani nie nacięli jej... :D

Zgłoś nadużycie #8933 15 listopada 2012, 18:34

happyania Zaprawiona w bojach
Super!!!

Zgłoś nadużycie #8934 15 listopada 2012, 19:08

binamalwina Gotowa na wszystko
Ja dzis po wywiadowce pozytywnie zaskoczona
jutro mam spotkanie u diabetologa
wcale nie mam ochoty ale nic mi nie pomoze zdam mamuska cukrowym relacje co mozemy a co nie

Zgłoś nadużycie #8935 15 listopada 2012, 19:09

Metra Fajna mama
Bina ja juz mam dosyć tych lekarzy...a jutro muszę jeszcze raz do poradni kardiologicznej, w pon gin a jeszcze zęby....ehhh

Zgłoś nadużycie #8936 15 listopada 2012, 19:21

Ja mam podobnie jak ty tez mam dosc ciekawe co mi jutro powie osobiscie juz wiem po czym mi sie cukier podnosi i nie jest tez duzo poza norma oczywiscie jesli patrze na to co jemale czasami nie umie sie powstrzymac przed czyms slodkim

Zgłoś nadużycie #8937 15 listopada 2012, 20:05

lilbanaqa Fajna mama
Nancy, nie postanowiłam jeszcze na 100% gdzie rodzić, po tym co zobaczyłam na Jaczewskiego mam wielkie wątpliwości :/ jedyny plus to kadra lekarska, cała reszta do dupy, łącznie z salami 8-osobowymi + 8 maluchów na sali... i odwiedziny na korytarzu :/ powoli skłaniam się ku Staszica

Monia, mnie krocze ciągle boli :( nawet przy przekręcaniu się z boku na bok

byliśmy w Leroy Merlin, kupiliśmy farbę białą i zestaw do malowania - będzie moja mama odświeżać nam ściany :) kupiliśmy też firanki i zasłonki do sypialni, jutro do odebrania z obszycia, dywan do Antka pokoju, jakieś koszyki ozdobne na półki na pierdoły Antka i oczywiście torbę do szpitala :D już mogę się pakować! :D

Zgłoś nadużycie #8938 15 listopada 2012, 20:19

ja jeszcze szczerze powiedziawszy nie mam nic do szpitala nawet glupiej pizamy

nie liczac zeczy dla malego ale moj przyjedzie w przyszlym tygodniu to sie wybiore na zakupy bo ja strasznie niecierpie chodzic sama na zakupy mam nadzieje ze nic sie nie bedzie dzialo do przyszlego tygodnia

Zgłoś nadużycie #8939 15 listopada 2012, 21:02

Nancy Gotowa na wszystko
Lil, o Staszicu niestety nic nie słyszałam, ale tak sobie pomyślałam, że jeśli chcesz mogę podpytać koleżankę, której mąż pracuje na Jaczewskiego (jest lekarzem) i ma paru kolegów na porodówce. Ta koleżanka była zawsze pod opieką kogoś dobrego, zapytam ją o nazwisko lekarza/lekarzy prowadzących, rodziła na Jacz. 3 razy i była zadowolona. Każdy szpital ma swoje plusy i minusy. Kraśnicka nie jest kliniką, na Jaczewskiego być może lepiej zajmują się kobietami w ciąży z problemami (?). Nawet o Świdniku, w którym jest podobno tak nowocześnie, słyszałam bardzo różne opinie.

Zgłoś nadużycie #8940 15 listopada 2012, 21:10

ewela81 Gotowa na wszystko
Lil ja też czasami odczówam że boli mnie krocze a raczej to nie ból tylko jakby skurcze ale to nie zawsze :) Ja bym chciała rodzić na Staszica bo chodzę u siebie w Nałęczowie do lekarza który pracuje właśnie na Staszica ale niewiem co on wymyśli. Nawet niewiem jak tam jest.

Zgłoś nadużycie #8941 15 listopada 2012, 21:23

Nancy Gotowa na wszystko
Relacja ze szkoły rodzenia

Temat: TECHNIKI RELAKSACYJNE W PORODZIE

1. Masaż – bardzo dobrze wpływa na samopoczucie kobiety masaż w okolicach kości krzyżowej. Duże ręce partnerów mogą zdziałać cuda. O masażu napisała już trochę AniaFin, a ja przesyłam link do krótkiego filmiku ładnie prezentującego taki masaż.

http://www.youtube.com/watch?v=lHLW5v9V3kI

Nam nie pokazywano masażu z piłeczkami, ale pozostałe tak. Intensywność masażu powinna być dość duża (mi naprawdę sprawiało największą przyjemność bardzo mocne uciskanie). Oczywiście, jeśli kobiecie którekolwiek ćwiczenie nie odpowiada to go nie stosujemy. Każda kobieta ma swoje ulubione techniki relaksacyjne i powinna być w dniu porodu traktowana jak królowa, w związku z czym spełniamy wszystkie jej zachcianki :)

2. Ciepła kąpiel lub prysznic oraz zimne i ciepłe okłady – tutaj też podsyłam link do filmiku, który krótko traktuje o czym była mowa w szkole rodzenia

http://www.youtube.com/watch?v=PdZSdVlyGq0

Trzeba też pamiętać, że ciepły prysznic/kąpiel pod koniec porodu ładnie rozmiękcza nam tkanki krocza, co daje nam większą szansę na uniknięcie pęknięć czy nacinania.

3. Piłka – fantastyczna sprawa! Ja czułam się na niej cudownie, w zasadzie we trzy przesiedziałyśmy na niej całe zajęcia, innym dziewczynom spodobało się trochę mniej, ale tak jak wspomniałam – każda z nas wybiera metodę najlepszą dla siebie. Na piłce siadamy w dość szerokim rozkroku i lekko sobie podskakujemy, ewentualnie wykonujemy różne ruchy rotacyjne. Partner również może nam tu pomóc – my siedzimy, a on lekko dociska nas do piłki, dzięki czemu lekko podskakujemy bez własnej ingerencji.

4. Ćwiczenia przy drabinkach – jeśli oczywiście mamy taką możliwość. Chodzi tu głównie o ćwiczenia, w których łapiemy rękami za drabinki i kucamy w rozkroku

5. Uciskanie bioder, podnoszenie brzucha – tu polecam ten filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=N2jhspGk6N8

6. TENS – urządzenie, które można wypożyczyć w niektórych szkołach rodzenia. Jak wygląda i działa możecie przeczytać w necie. Chciałam wkleić przykładowy link, ale chyba jest komercyjny, bo regulamin forum mi nie pozwala.

7. Prawidłowe oddychanie - wystarczająco opisała je dziś AniaFin :)

Zgłoś nadużycie #8942 15 listopada 2012, 21:25

Metra Fajna mama
oj Lil jak zazdroszczę Tobie zakupów...też bym chętnie nakupowała koszyków :) i jakąś szafeczkę żeby postawić koło łóżeczka...

Zgłoś nadużycie #8943 15 listopada 2012, 21:30

Metra Fajna mama
Nancy dzięki za relację :) i znowu u nas mówili to samo...ja nawet mam taką piłkę i zamierzam ją wykorzystać od początku stycznia :) i najbardziej podobał mi się masaż piłeczką najeżoną....mamy taki mały wałeczek z kolcami i właśnie nim mój będzie mnie masował...nawet teraz jak plecki bolą to wałeczek z kolcami jest rewelacyjny :)

Zgłoś nadużycie #8944 15 listopada 2012, 21:32

lili Fajna mama
w moim przypadku przy pierwszym porodzie pilka zdzialala cuda-polecam ;) duzo mi pomogla w dodatku mialam bole krzyzowe.....

Zgłoś nadużycie #8945 15 listopada 2012, 21:46

Nancy Gotowa na wszystko
Metra, są jakieś promocje na pieluszki w Rossmannie. Kupujecie takie zwykłe Baby Dream, czy Baby Dream Fun&Fit, bo widzę w gazetce, ze takie też są? Chcemy kupić jedno opakowanie na próbę.

Zgłoś nadużycie #8946 15 listopada 2012, 21:50

Metra Fajna mama
wiesz chyba wzięłam te fun&fit...siostra twierdzi, że te drugie są lepsze bo cieńsze, ale w zasadzie na początek lepiej żeby były ciut grubsze ;)

Zgłoś nadużycie #8947 15 listopada 2012, 22:00

Metra Fajna mama
dobranoc królewny...jutro mój ma wolne :D :D jestem mega szczęśliwa :D będę do Was zaglądać :) buzia w brzuchole pękate :*

Zgłoś nadużycie #8948 16 listopada 2012, 8:15

sylwia.walat Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny. Pobudka :) :) Mi wczoraj mężuś zrobił zdjęcie brzuszka i nawet nie wiedziałam, że jest on już taki duży, więc chciałam się pochwalić brzuszkiem na 29 tydzien i 5 dzień :) :)

Zgłoś nadużycie #8949 16 listopada 2012, 8:41

ewela81 Gotowa na wszystko
Hej mamusie :)

Sylwia piękny jest twój brzusio :)

Wstawać śpioszki :)

Zgłoś nadużycie #8950 16 listopada 2012, 8:56

AniaFin Gotowa na wszystko
Sylwia, ale imponujący masz ten brzuszek, super :)
Ja już od półtorej godziny uwijam się w pracy, a maleństwo właśnie ma czkawkę :)

Metra miłego dnia z mężem! Dzisiaj znowu biorę wolne popołudnie, mój też się może dołączy :)