Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #8851 14 listopada 2012, 16:10

AniaFin Gotowa na wszystko
Koniecznie powiedz położnej o tym brzuchu i leż jak najwięcej, dobrze, że masz takiego dobrego męża :)
Mój brzuch się tylko stawia trochę jak za długo, bądź za szybko chodzę lub jeżdżę na rowerze (no teraz już przestałam ;) ), lepiej to sprawdzić, bo jeszcze przynajmniej 4-7 tygodni twoja mała powinna zostać w brzuszku.

Zgłoś nadużycie #8852 14 listopada 2012, 16:45

sylwia.walat Zaprawiona w bojach
Musisz mieć kartę Kruidivatu i logujesz się na stronie wypełniasz formularz że spodziewasz się dziecka i na 8 tygodni przed porodem dostaniesz prezent. O Dump słyszałam, ale daleko tak jechać po paczkę, a czy do mojego ubezpieczyciela muszę coś pisać ?? czy nie bo szczerze to nie wiedziałam, że miałam coś dostać.

Zgłoś nadużycie #8853 14 listopada 2012, 16:49

sylwia.walat Zaprawiona w bojach
leże całymi dniami praktycznie, jak teraz rozmawiałam z mężem to mi zabronił cokolwiek robić tylko mam leżeć a on po pracy będzie gotował i robił zakupy. Zobaczę co mi jutro położna powie i jestem ciekawa czy w Holandii w ogóle sprawdzają w takich sytuacjach czy się szyjka nie skraca. Mój polski ginekolog zanim wyjechałam poinformował mnie że mam krótką szyjkę macicy ale nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego.

Zgłoś nadużycie #8854 14 listopada 2012, 17:02

kasia1988 Supermama
Witam ponownie mamusie. My już po zakupach :)
Jak coś to w Kauflandzie mają oliwkę bambino dużą 300ml za 8zł (ja się nią smaruję później zostanie dla maleństwa) a w Lidlu mają proszek Lovela (biały i kolor) 2,8kg za 19,99zł.
W drodze powrotnej wstąpiłam do lumpa z ciekawości i za całe 90gr dostałam czapę,śpiochy i body. Body i spiochy są różowe tylko w tym świetle wyszło takie zdj.;/ No i uzbieraliśmy znaczki więc w Żabce odebrałam za darmo Kubusia Puchatka, a teraz będziemy zbierać na Prosiaczka :)

Zgłoś nadużycie #8855 14 listopada 2012, 17:03

Nancy Gotowa na wszystko
Sylwia, dbaj o siebie i życzę pozytywnego rozstrzygnięcia w sprawie pracy. Na pewno będzie dobrze!

Kobiety, idę oglądać porodówkę! Potem do SR. Jutro o 10.00 mam usg, nie widziałam Jaśka już 2,5 m-ca. Strasznie się ucieszę, że go zobaczę :) I jak zwykle lekki niepokój, czy wszystko u niego dobrze.

Zgłoś nadużycie #8856 14 listopada 2012, 17:15

Nancy Gotowa na wszystko
Kasiu, zakupy naprawdę udane :) Za takie grosze...

Zgłoś nadużycie #8857 14 listopada 2012, 17:38

daria212 Gotowa na wszystko
Kasiu ale slodkie ciuszki i kubus :-)

sylwia duzo odpoczywajcie i dobrze ze masz takiego dobre mezusia :-)

Popralam wszystkie ciuszki potrzebne do szpitala i na wyjscie,a reszta pozniej sie zajme,a jutro bedziemy prasowac,juz poleglam po tym dniu, wykapalam sie zjadlam platki z mlekiem i lezymy :-D

Zgłoś nadużycie #8858 14 listopada 2012, 17:56

Dafne Gotowa na wszystko
Cześć Kobietki :)

Ale mnie tu dawno nie byłooo :P Próbowałam nadrobić, ale chyba jednak nie dam rady. Mam cały czas trochę zajęć, w sobotę w końcu spotkanie z promotorką, a na dodatek przez ostatnich kilka dni miałam problem z internetem w domku, więc tylko przez telefon mogłam korzystać.

Mam już ochotę porobić jakieś zakupy dla dzidziusia, ale mój M cały czas mówi, że mamy jeszcze czas ;) no to czekam :P

Zgłoś nadużycie #8859 14 listopada 2012, 18:21

Metra Fajna mama
Dafne to widzę, że Twój tak jak mój...kupuję pampery a on do mnie: kochanie czy to jeszcze nie za wcześnie...piorę i ten sam tekst...zacznę rodzić i pewnie usłyszę to samo ;)
Nancy Ty miałaś leżeć z dupą do góry a latasz całymi dniami gdzieś...dostaniesz lańsko....z Jachem na pewno wszystko jest cacy :) ciekawe ile waży
sylwia ja wiem, że skurcze B-H nie mogą boleć tak do 36tc, nie może być ich więcej niż 4 na godzinę i jeden nie może trwać dłużej nić 30 sekund.

Zgłoś nadużycie #8860 14 listopada 2012, 18:50

WiolaZ Początkująca
Cześć Dziewczyny :) Widzę że każdą z Nas dopadł syndrom wicia gniazdka :) Ale to dobrze. Ja byłam dzisiaj u lekarza i wszystko jest wporządku. Przepraszam że tak histeryzowałam ostatnio.... We wtorek za tydzien mam USG i nie mogę się doczekać kiedy zobaczę swojego synka :) A nie widzialam go już ponad 2 miesiące. Czasami jeszcze dopadają mnie leki apropo jakiś chorób, ale wtedy zajmuję się czymś żeby nie myśleć. Chciałabym już uścisnąć mocno Synka i wiedzieć że wszystko jest dobrze, ale lepiej żeby jeszcze był w brzuszku :) A już niedługo będzie z Nami. Ktoś tam wyżej pisał że Mąż cały czas powtarza " Kochanie a to nie za "wcześnie" Ja mam to samo :P Mój Mąż najchętniej rozłożył by łóżeczko wtedy kiedy ja byłabym w szpitalu :P Ale dopięłam swego i łóżeczko stoi już gotowe :) Pewnie to za wcześnie ale uspokaja mnie kiedy na nie patrze ?! A wy jak tam ? Macie już przygotowane wszystko ?? ? Pozdrawiam Gorąco :)

Zgłoś nadużycie #8861 14 listopada 2012, 18:53

Metra Fajna mama
cześć Wiolu...zrób sobie suwaczek i przypomnij mi proszę na kiedy Ty masz termin...i jakie imię ma synek to dopiszę Ciebie do tabelki naszej...ja czekam z łóżeczkiem do grudnia. fajnie, że już niedługo zobaczysz synusia

Zgłoś nadużycie #8862 14 listopada 2012, 19:09

WiolaZ Początkująca
Własnie nie za bardzo wiem jak zrobić ten suwaczek :( termin mam na 8 stycznia . Synuś będzie nazywał się Bartosz :) Mam pytanie. Czy jak np wstajesz (Ty lub ktoraś z Was ) z łóżka z pozycji leżenia na plecach to brzuch robi się taki jakby "do szpica"?Wiem ze wstawać najlepiej jest z lezenia na boku ?

Zgłoś nadużycie #8863 14 listopada 2012, 19:12

Metra Fajna mama
Wiola mam dokładnie tak samo, że jak wstaję to widać dokładnie gdzie mały leży :) dlatego staram się wstawać z leżenia na boku.

na górze strony obok wyloguj masz napisane WiolaZ. kliknij tam, wyświetli się Twój profil, w zakładkach będą suwaczki i tam dodasz suwaczek :)

Zgłoś nadużycie #8864 14 listopada 2012, 19:15

Metra Fajna mama
tabelka ponownie:

Zgłoś nadużycie #8865 14 listopada 2012, 19:34

kasia1988 Supermama
Mój brzuszek przy wstawaniu też robi się jak stożek :P

Zgłoś nadużycie #8866 14 listopada 2012, 19:34

WiolaZ Początkująca
Dziękuje Bardzo za pomoc w suwaczku ;) Cieszę się że mogłam do Was dołączyć ;)

Zgłoś nadużycie #8867 14 listopada 2012, 20:02

happyania Zaprawiona w bojach
Kasiu ale prześliczne zakupy i to za takie grosze!!! Tez kupiłam lovelkę w lidlu ;)

Nancy będziemy czekać na relację z SR! :)

Zgłoś nadużycie #8868 14 listopada 2012, 20:07

Metra Fajna mama
widzisz Wiola nie było trudno :P

Zgłoś nadużycie #8869 14 listopada 2012, 20:28

Milka_S Fajna mama
witam.
nawiązując do "wicia gniazda" właśnie ostatnio też głównie na tym się skupiam. wydaje mi się ze większość rzeczy już mam ale trochę rzeczy jednak brakuje - muszę spisać dokładnie co mi jeszcze potrzeba. ale jak tak sobie myślę to dla dzidzi większość już jest - muszę pomysleć teraz o osobie i o rzeczach d szpitala które dla mnie będą potrzebne. no i najwiekszy wydatek jaki jeszcze nas czeka to wózek. ale może w przyszły weekend juz kupimy. a łóżeczko to stoi już z miesiąc (po zakupie mąż chciał sprawdzić czy wszystko ok wiec jak już złożył to i tak zostało) :)

Zgłoś nadużycie #8870 14 listopada 2012, 20:31

Milka_S Fajna mama
Metra - widziałam że wspominałaś wcześniej ze masz jakieś ksiażki w pdf. też uwielbiam czytać ale głównie kupuję - trochę to kosztuje :( mam prośbę: mogłabyś mi też coś podesłać na maila? ;) i nie wiem czy w moim profilu widzisz mój mail czy muszę go gdzieś podać (trochę tu zielona jeszcze jestem :) )bo tu wolałabym nie pisać bo każdy niezalogowany zobaczy...