Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #8831 14 listopada 2012, 13:08

daria212 Gotowa na wszystko
Dziekujemy :-D kurde ja juz zapominam ktory tydz mi leci jak tu nie zajrze :-p

Ja robie pranko jeszcze troche i koncze, a jutro bede parasowac i do torby :-p

Lili super kombinezonik i ta czapa a kaczuche tez mam taka :-)

Ja tez jeszcze wszystkiego nie mam, wozka nie mam, na lozeczko czekam, tylko mam wanienke, ciuszki i jakies tam przybory.

Zgłoś nadużycie #8832 14 listopada 2012, 13:23

monis89 Gotowa na wszystko
Dzień dobry :)

Lil, Daria gratulacje skończonych tyg!! Daria spakuj się już lepiej :) ..

Lili piękny śpiworek :D

AniaF odpocznij że wreszcie.. 6 dopiero czy którego na to zwolnienie idziesz? :)

Happyania na pewno już swoje wyleżałaś i lekarz Ci powie żę możesz normalnie, ale oszczędnie funkcjonować :) .. Ja też zazdroszcze dziewczynom tej całej wyprawki już bo ja tylko łóżeczka, wózek, fotelik mam. O reszcie muszę teraz pomyśleć, a tym bardziej o ciuszkach :) ..

Zgłoś nadużycie #8833 14 listopada 2012, 13:40

kasia1988 Supermama
Witam mamusie :)
Mnie od rana wzięła wena na sprzątanie. Łazienka blyszczy,że się w podlodze można przejrzeć :) salon, sypialnia,przedpokój też. Kurde tylko ta kuchnia nieszczęsna mi została - ale to później :) Muszę jeszcze się wybrać na zakupy tylko kondycja zaczyna odmawiać posluszeństwa po tych porządkach:/
Lil śliczny nabytek :)
milego dnia Paniom życzę. Uciekam się ogarnąć i na zakupy :)

Zgłoś nadużycie #8834 14 listopada 2012, 14:05

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Monia hah Ty nie jestes daleko w tyle :D zaraz Ci 32 pęknie :P

Kasia pozycz troche tej energii bo ja mam LENIA masakrycznego :D

Zgłoś nadużycie #8835 14 listopada 2012, 14:07

monis89 Gotowa na wszystko
no niby tak, ale najpierw Wy będziecie i wtedy zaczne sie stresowac z lekka :P

Też bym chciała mieć siłę na wszystko co sobie na dany dzień zaplanuję :D

Zgłoś nadużycie #8836 14 listopada 2012, 14:20

kasia1988 Supermama
Ja nie planowałam - samo przyszlo. A mialam motywację bo siostra jutro przyjezdza a nie widziałysmy się od zeszłego Bożego Narodzenia - uroki mieszkania 700 km od domu rodzinnego;/
Myślałam czy nie wybrac sie z nimi jak beda wracac ale zas ja bym musiala wracac do siebie sama a to przy naszym PKP 12 godzin jazdy... :/
masakra..
uciekam na zakupy i spacer z psiakiem łobuziakiem - przynajmniej pod górę mnie pociągnie :)

Zgłoś nadużycie #8837 14 listopada 2012, 14:36

AniaFin Gotowa na wszystko
Lili, fajne zakupy :)
Ja niestety dopiero 7 grudnia zaczynam urlop, wczoraj dostałam oficjalne pismo. Niby mogłam wybrać opcję 6 tygodni przed planowanym porodem, ale wtedy czas po skróciłby mi się do 10 tygodni :( , więc wolę teraz popracować jak się jeszcze jakoś czuję, niż potem rozstawać się z małą zanim nawet skończy 3 miesiące.
Ale jutro i pojutrze biorę sobie po pół dnia wolnego. Codziennie mam tu coś do zrobienia i już teraz nie uskładam całego dnia, ale parę połówek sobie jeszcze wezmę ;)

Zgłoś nadużycie #8838 14 listopada 2012, 14:47

Metra Fajna mama
a ja mam lenia i dobrze mi z tym :P i sobie nic nie robię...no dobra wstawiłam pranko jedno :) a teraz będę leżeć i czytać książkę :)

Zgłoś nadużycie #8839 14 listopada 2012, 14:54

sylwia.walat Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny dziękuję za miłe przyjęcie. METRA ja oczekuję córeczki. Mam 29 lat mieszkam w Zoetermeer i będę rodzić w szpitalu, mój lekarz rodziny odradził porodu w domu ze względów bezpieczeństwa. Zamierzamy tutaj córkę posłać do szkoły przynajmniej jeszcze kilka lat tutaj będziemy a później może zmienimy kraj :)

Zgłoś nadużycie #8840 14 listopada 2012, 15:04

lili Fajna mama
ja tez mialam wene do pracy dzis,juz 4 pralka pierze ;) poprasowalam,poukladalam w szafkach,teraz padlam na lozko i spac mi sie chce a na obiad nic nie mam a glod juz czuje :)

Zgłoś nadużycie #8841 14 listopada 2012, 15:05

daria212 Gotowa na wszystko
Monia ja juz po woli w wolnym tempie sie pakuje, ale nie za szybko zeby nie przyspieszyc.Znajoma sie spakowala dwa kiesaice wczesniej a na drugi dzien wody jej odeszly pssss, takze na spokojnie :-p

Lil Tobie gratuluje 30 :-D

Zgłoś nadużycie #8842 14 listopada 2012, 15:13

Sylwia, gratuluję córeczki :) My tu raczej już na stałe zostaniemy ;) i dziecko pewnie będzie "zniderlandowane" ;) , ale oczywiście koniecznie będę ją uczyć polskiego. Moi przyjaciele, oboje Polacy, jak tylko posłali dzieci do przedszkola, mimi domowej, polskiej edukacji, zaczęli mieć problem, żeby młode mówiły po polsku, rozumieją wszystko, ale między sobą i tak rozmawiają po holendersku ;)

A to holenderski lekarz ci odradził poród domowy? Bo ja w tym kraju doświadczam jakiejś pro-domowej propagandy, niby wolny wybór, ale zwolenników porodów domowych, wbrew wszelkim negatywnym statystykom, jest całe mnóstwo ;) My też będziemy rodzić w szpitalu, mimo że ciąża fizjologiczna, ale ryzyka nie chcę żadnego.

Zgłoś nadużycie #8843 14 listopada 2012, 15:20

Metra Fajna mama
OTO NASZA TABELKA:

Zgłoś nadużycie #8844 14 listopada 2012, 15:35

Ania FIN my też myśleliśmy by zostać na stałe, ale zobaczymy jak to wyjdzie, co do lekarza to mój polski lekarz rodzinny mi odradził rodzenia w domu, mówił, że jest to ryzykowne mimo, że położne są przeszkolone do udzielania pierwszej pomocy, ale ja tam wolę mieć cały specjalistyczny sprzęt pod ręką. Teraz w szkołach nawet holenderskich wszyscy obowiązkowo uczą się języka polskiego, tak kiedyś przynajmniej czytałam na niedzieli, więc dziecko tak czy siak pozna język rodzinny, a ja może od dziecka szybciej nauczę się holenderskiego :) :) bo tak to jakoś weny do nauki nie mam, w ogóle ostatnio nic mi się nie chce cały czas bym leżała no i się trochę martwię, bo jak stoję długo lub idę na spacer lub do sklepu to brzuch mi się robi strasznie twardy chyba muszę jutro o tym powiedzieć położnej na kontroli. Wkurza mnie tylko to tutaj, że uitzendburaeu nie daje mi teraz pracy a zasiłku też nie mogę dostać bo mam umowę do 15 grudnia więc będę robić sprawę przez prawniczkę, bo w tym momencie jestem 4 tydzień bez środków do życia i jak ja mam tu wychować dziecko jak nas tak traktują :( :(

Zgłoś nadużycie #8845 14 listopada 2012, 15:38

Metra termin masz dwa dni przede mną daj znać jak Ci poszło: :) no chyba, że mojej będzie się spieszyło na świat i szybciej zacznę rodzić, ale cały czas jej mówię że ma sobie siedzieć w brzuszku i wyjść szybko w dniu terminu :) :)

Zgłoś nadużycie #8846 14 listopada 2012, 15:40

Metra Fajna mama
sylwia to faktycznie nie zbyt przyjemna sytuacja...ja tez mam skurcze silne jak gdzieś zaczynam chodzić albo się przemęczę...musisz powiedzieć położnej i dużo leżeć...i przede wszystkie licz te twardnienia, żebyś mogła powiedzieć z jaką częstotliwością występują

Zgłoś nadużycie #8847 14 listopada 2012, 15:41

Metra Fajna mama

sylwia.walat napisał(a)

Metra termin masz dwa dni przede mną daj znać jak Ci poszło: :) no chyba, że mojej będzie się spieszyło na świat i szybciej zacznę rodzić, ale cały czas jej mówię że ma sobie siedzieć w brzuszku i wyjść szybko w dniu terminu :) :)

mój gin upiera się że urodzę 16 stycznia...mam tylko nadzieję, że w styczniu a którego to już wszystko jedno :)

Zgłoś nadużycie #8848 14 listopada 2012, 15:52

Ania Fin powiedz mi wypełniałaś formularze na gratisy da dzidzi ?? ja już odebrałam z ETOSU i Prenatala a za jakieś 2 tygodnie dostanę z Kruidivatu, smoczki i butelki i pampersy na początek już mam :) :) a kolejne gratisy jak mała się urodzi.

Zgłoś nadużycie #8849 14 listopada 2012, 15:57

ja mam tak kilka razy w ciągu dnia (twardnienie brzucha) więc dlatego praktycznie jak nie muszę to z łóżka nie wychodzę, dobrze, że mam cudownego męża, który mi we wszystkim pomaga i wręcz mi zabrania wykonywać niektórych czynności. Dzisiaj rano miałam, później koło 11 jak szłam do sklepu i teraz jak obierałam ziemniaki co tylko moment stałam już czułam, że brzuch mi się robi napięty, więc znów leżę w łóżku. Mam nadzieję, że mała się teraz na świat nie będzie pchała, tylko jeszcze posiedzi sobie w środku.

Zgłoś nadużycie #8850 14 listopada 2012, 16:07

Sylwia, oj to nie fajnie z tą pracą :( ja jeszcze nie miałam nigdy do czynienia z uitzendburaeu, więc nawet nie wiem co powinni w takiej sytuacji, a czego nie, ale brzmi to nie fair. Mam nadzieję, że Ci się uda wywalczyć swoje. Będę trzymać kciuki!
Ja gratisy dostałam z Etos'a i Prenatal'a, tego Kruidvata jeszcze nie próbowałam. Jest jeszcze taka sieć sklepów Baby Dump (od ciebie pewnie najbliżej do Utrechtu) i tam też dają jakieś gratisy (http://www.baby-dump.nl/bon.pdf). No i ubezpieczyciel powinien ci przysłać krampakket z rzeczami niezbędnymi w połogu.