Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #871 31 lipca 2012, 15:43

Dafne Gotowa na wszystko
Hehe, najważniejsze żeby urodzić zdrowe dzieciaczki :) . Co do szkoły rodzenia, znów będę posiłkować się przykładem mojej siostry, która pierwsze dziecko rodziła ponad 20 godzin, a drugie 1 godzinę ;) i ona mówi, że gdyby to wszystko, czego dowiedziała się teraz na szkole rodzenia, wiedziała przy pierwszym porodzie, to na pewno byłoby jej łatwiej. Oczywiście to jest wybór każdej z nas :)

Zgłoś nadużycie #872 31 lipca 2012, 16:09

April90 Supermama

Metra napisał(a)

oto jak mogłyby wyglądać nasze tabelki gdybyście się zgodziły. Do tej z ruchami można dodać datę kolejnej wizyty lub co tam wymyślicie. DO tej z porodem nic się nie da dodać, bo jest na styk :)

Do tabelki, bo widze, ze tam dałas znaki zapytania: 16w6d.

Jeny, Tobie sie Metra chce :D podziwiam :D fajnie zrobiłas to z tymi koleczkami z plcia i to tło, ja niestety nie umiałam tak zrobic. To jest własnie ten laik komputerowy, KLAMCZUCHA!!! :P

Zgłoś nadużycie #873 31 lipca 2012, 18:53

happyania Zaprawiona w bojach
Metra tabelka super :) A Ty uważaj na siebie i wyleż to przeziębienie!

Ja się chętnie do szkoły rodzenia wybiorę, najbardziej mnie interesują zagadnienia opieki nad noworodkiem. W ogóle się na tym nie znam i nie mam żadnego doświadczenia z niemowlakami w rodzinie :/

Zgłoś nadużycie #874 31 lipca 2012, 19:11

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Ja mam praktyki z opieki nad noworodkiem zaliczone heh szwagierka w marcu urodziła córeczkę i jej pomagałam , a jak się dowiedziałam że jestem w ciąży to już wogole często tam zaglądam i ćwiczę hehe :) najgorsza jest kupka , ale myślę że przy swoim bobasie inaczej to wygląda :)

Zgłoś nadużycie #875 31 lipca 2012, 19:12

Metra Fajna mama
cześć laseczki już jestem....
April: matko jedyna ja tabelki umiem robić. jestem boska w exelu i wordzie. nagrywanie to istny kosmos :) SERIO
Dafne: ja do szkoły się wybiorę, bo będę na zwolnieniu niedługo i oszaleję w domu. moja siostra chwali sobie szkołę rodzenia. opiekę nad noworodkiem mam opanowaną do perfekcji :) jako że moja siostra ma maluszka i byłam jedyną osobą w pobliżu do pomocy :)
jak byście chciały coś jeszcze dodać do tabelki to czekam na propozycje...
spędziliśmy 4h w sklepach ale kupiliśmy cudną tapetę, niestety zdjęcia nie oddają efektu. jak już wytapetujemy pokój to wstawię fotki :) mąż już zdziera tepetę w przedpokoju tak się napalił :) a ja jestem zamknięta w pokoju i piszę do Was :)
co do przeziębienia: kupiłam tabletki do ssania isla moos z porostu islandzkiego, ponoć bardzo bezpieczne i drogie. zapłaciłam prawie 20 zł :( na kaszel nic nie chcieli mi dać w aptece bez konsultacji z lekarzem. na szczęście jest już dużo lepiej niż było rano :) a na tabsach jest napisane że łagodzą też kaszel.

Zgłoś nadużycie #876 31 lipca 2012, 19:14

Dziewczyny dzisiaj szukałam imionek i wpadły mi jeszcze Liwia albo Nela co sądzicie?

Zgłoś nadużycie #877 31 lipca 2012, 19:15

Metra Fajna mama
znam jedną Liwię piękna dziewczyna i bardzo mądra :)

Zgłoś nadużycie #878 31 lipca 2012, 19:16

Metra Fajna mama
Nela kojarzy mi się z tą sierotą z Pustyni i w puszczy :)

Zgłoś nadużycie #879 31 lipca 2012, 19:18

Metra ważne że gorączki nie masz ... Tylko wyleż to przeziębienie :) mam nadzieje że jak położycie tą nową tapetę to Ci samoistnie przejdzie i nie bedziesz musiała żadnych leków brać :)

Zgłoś nadużycie #880 31 lipca 2012, 19:19

"Tasiu, tasiu nie zabijaj sonia" haha ale mi dałaś do myślenia... Też mi się bardziej Liwia podoba tylko szwagierka ma Oliwię i chyba zbyt podobne;/

Zgłoś nadużycie #881 31 lipca 2012, 19:28

Metra Fajna mama

madziulka_myszka napisał(a)

Metra ważne że gorączki nie masz ... Tylko wyleż to przeziębienie :) mam nadzieje że jak położycie tą nową tapetę to Ci samoistnie przejdzie i nie bedziesz musiała żadnych leków brać :)

siedzę w domu cały czas. dzisiaj co wybraliśmy się po te tapety. nie gorączkuję. jak mi nie przejdzie do czwartku to pójdę do lekarza. tylko jak przeziębiłam się ostatnio to nic mi lekarz nie pomógł. tylko powiedział siedzieć w domu z cytryną, miodem, mlekiem i czosnkiem. wtedy pomógł mi tantum verde a teraz żołądek mnie od tego boli :(
jakoś przeżyję :) chyba ;)

Zgłoś nadużycie #882 31 lipca 2012, 19:30

Metra Fajna mama

madziulka_myszka napisał(a)

"Tasiu, tasiu nie zabijaj sonia" haha ale mi dałaś do myślenia... Też mi się bardziej Liwia podoba tylko szwagierka ma Oliwię i chyba zbyt podobne;/

moim zdaniem Liwia to inne imię niż Oliwia. przecież to Twoje dziecko i nawet jak Oliwia byś dała to co? ja właśnie męża zapytałam co sądzi o Liwce, a że jemu tamta Liwia bardzo się podoba to od razu mówi, że pięknie ;)

Zgłoś nadużycie #883 31 lipca 2012, 19:33

trzymam kciuki :) na pewno przejdzie ... Dziewczyny spadam poprasować tak długo odkładałam że teraz mam pół szafy zawalonej niepoprasowanym praniem ;/ jak się nie zajade na śmierc żelazkiem to dam znać ;]

Zgłoś nadużycie #884 31 lipca 2012, 19:35

Metra Fajna mama
ja też sobie serial włączę i zobaczę co mój mężczyzna robi w przedpokoju :)

Zgłoś nadużycie #885 31 lipca 2012, 21:45

Nancy Gotowa na wszystko

April90 napisał(a)

:)

Ależ Ty jesteś laska! Nie wiem gdzie te parę kilo więcej Ci się rozłożyło :-P Ja przytyłam 4 kg. Jak na kończący się 4 miesiąc jest ok :-)

Zgłoś nadużycie #886 31 lipca 2012, 21:59

Nancy Gotowa na wszystko

Metra napisał(a)

oto jak mogłyby wyglądać nasze tabelki gdybyście się zgodziły. Do tej z ruchami można dodać datę kolejnej wizyty lub co tam wymyślicie. DO tej z porodem nic się nie da dodać, bo jest na styk :)

Fajny pomysł, chociaż z tymi pierwszymi ruchami może być ciężko. Ja od 2 tygodni zastanawiam się, czy to już dzidziuś, czy tylko mi się wydaje i jestem pewna dopiero od 3 dni. Tym z nas, które są pierwszy raz w ciąży może być trudno określić ten moment. Ale może inne Stycznióweczki są pewniejsze :-)

Zgłoś nadużycie #887 31 lipca 2012, 22:16

Metra Fajna mama

Nancy napisał(a)

Fajny pomysł, chociaż z tymi pierwszymi ruchami może być ciężko. Ja od 2 tygodni zastanawiam się, czy to już dzidziuś, czy tylko mi się wydaje i jestem pewna dopiero od 3 dni. Tym z nas, które są pierwszy raz w ciąży może być trudno określić ten moment. Ale może inne Stycznióweczki są pewniejsze :-)

ja pierwszy ruch poczułam w 10 tygodniu :) ale nie powtórzył się regularnie. jeśli czujesz ruchy codziennie po kilka razy to to jest to :)

Zgłoś nadużycie #888 31 lipca 2012, 22:23

Metra Fajna mama
dobranoc dziewuszki. ciężki to był dzień, a mój przedpokój wygląda jak po wojnie....masakra co ta stara babka, od której kupiliśmy mieszkanie, miała pod tą tapetą. i jeszcze olejna farba się znalazła od połowy ściany dżizyssss :( więc w czwartek ciąg dalszy zmagań z przygotowaniem ściany pod nową piękną tapetkę :)

Zgłoś nadużycie #889 31 lipca 2012, 22:32

April90 Supermama

Metra napisał(a)

ja pierwszy ruch poczułam w 10 tygodniu :) ale nie powtórzył się regularnie. jeśli czujesz ruchy codziennie po kilka razy to to jest to :)

W 10 tyg. na pewno nie poczulas ruchow dziecka. Dziecko ma wtedy okolo 3cm i nie jestes w stanie wyczuc tego. Nasza Kasia z forum wlasnie jest 4 raz w ciazy i ruchy wyczula dopiero ok 14-15 tyg. dobrze wiedzac czego sie spodziewac, ale w zyciu nie w 10 ;) to co poczulas to mogly byc jelita, na pewno nie dziecko

Zgłoś nadużycie #890 1 sierpnia 2012, 8:59

happyania Zaprawiona w bojach
Madziulka! i Liwia i Nela super :)  mi się z Nel w ogóle nie kojarzy 
Ja już się nie mogę doczekać kiedy poczuję ruchy mojego synusia... 
Miłego dnia!!!!