Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #8511 9 listopada 2012, 21:37

mpaulam Zadomowiona

AniaFin napisał(a)

bardzo fajne te zestawy, mój mąż się właśnie podjarał, bo on jest fanem osiołka z kubusia :)

No ja też bardzo lubie kubusia i przyjaciół. Mysle sobie że nawet fajnie bedzie to wyglądało rozweseli ten pokoik dla małej. Na powarzny pokój bedzie miała jeszcze czas :)

Zgłoś nadużycie #8512 9 listopada 2012, 21:38

mpaulam Zadomowiona

Metra napisał(a)

miłej nocki zatem....ja też jeszcze tylko pozmywam i idę do łóżeczka :)
dobranoc kobiety moje :*

Dobranoc

Zgłoś nadużycie #8513 9 listopada 2012, 21:38

mpaulam Zadomowiona

AniaFin napisał(a)

Dobranoc, ja dzisiaj się obijałam, to mi się nawet spać nie chce, oglądamy właśnie the voice of holland i dziergam sobie trochę :)

hmmm a co takiego dziargasz :)

Zgłoś nadużycie #8514 9 listopada 2012, 22:56

AniaFin Gotowa na wszystko
Obecnie dziergam sukienkę dla małej na drutach (http://www.hobbydoos.nl/patroon/5256/tuniek-jurkje, mam dopiero jedną czwartą), a w międzyczasie zaczęłam wyszywać krzyżykami obrazek z Kubusiem i Przyjaciółmi :) (http://www.nafra.eu/disney/3796-vervaco-telpakket.html) :)

Zgłoś nadużycie #8515 9 listopada 2012, 22:58

AniaFin Gotowa na wszystko
no to ja teraz wreszcie idę do łóżeczka, bo śpiewają coś kiepsko ;)

Zgłoś nadużycie #8516 9 listopada 2012, 23:46

mpaulam Zadomowiona
No a ja jak zwykle zasnąc nie moge wrrrr szok nie chce mi sie spac tyłek mnie boli od siedzenia a chodzic nie moge bo czuje duze zmeczenie kicha wrrrr

Zgłoś nadużycie #8517 10 listopada 2012, 0:01

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Witam serdecznie nowe mamcie :) Stałe bywalczynie też witam :)
Ale tu dziś naskrobałyście że hoho :) Ja jestem Marzena mam 27lat i oczekuję mojego pierwszego syneczka :) Na imię będzie miał chyba Oliwier.... a może Marcel jeszcze się zastanawiamy z mężem :)
Ja dziś kobitki poprałam pierwszą partię ciuszek dla małego,jutro będzie prasowanko...mąż złoży nową komodę,wyczyszczę ją i maluszka ciuszki będą miały swoje miejsce :) Ale to dopiero po 16 bo wcześniej wybieramy się do moich rodziców na sobotni obiadek.

Lil Ty miałaś chyba leżeć a nie stać przy garach?!Lanie będzie jak nic.A no i cieszę się ,że jesteś w domku :) Smutno tu było bez Ciebie...więc nie rób nam kochana takich numerów więcej.

Metra kompleciki dla Antosia na wyjście ze szpitala bardzo mi się podobają i jaki śliczny ten kombinezonik :)

Mpaulam super te naklejki z Kubusiem jak przyjdą daj koniecznie znać czy warto to może też zamówię.A tak poza tym to uwielbiam Kubusia Puchatka :P
Zastanawiam się też nad literkami z imieniem na ścianę.

Daria wstaw zdjęcie kocyka koniecznie.

AniuFin śliczna ta sukienka co dziergasz...no cudna :)

Moniu miłego wypoczynku życzę i fajnie ,że masz tam neta :)

Zgłoś nadużycie #8518 10 listopada 2012, 0:04

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Dobra zmykam spać....bo rano wstaję a to już po północy ,ale się zasiedziałam :)

Zgłoś nadużycie #8519 10 listopada 2012, 0:23

mpaulam Zadomowiona
Kurcze blade hmmm ja znowu spac nie moge koszmar jest już po 12.00 a ja jak nowo narodzona jak zwykle nocny marek. Nikolcia też nie śpi. Właśnie sobie obejrzałyśmy na płytce Nikolcie hehe w 3D porobiłam pare fotek jeszcze hmmm co ja bidaczka mam teraz robić wrrrr

Zgłoś nadużycie #8520 10 listopada 2012, 8:16

daria212 Gotowa na wszystko
Czesc dziewczynki, ja zamisat spac bo jest sobote to juz od 6 nie spie :-( i tak planowalismy z moim wstac wczesniej bo dzisiaj zabieramy sie ostro za mieszkanko :-p po tych lekach co gin mi zapisal mowil zeby brac do 18 bo moge byc pobudzona wiec ja wzielam o 14 zeby nie bylo, ale oczywscie wieczorem nie moglam zasnac a rano o 6 oczy otwarte, mowie co jest ale przypomnialo mi sie ze to po tych tabsach, a co by bylo jakbym wziela o 18, nocka nie przespana bleeee :-p
Dogadalyscie sie wczoraj w koncu heheheheh
Milego dnia mamuski i dzieciaczki, bede zagladac do was :-D

kopiuje zeby bylo sprawiedliwie tu i tu :-D

Zgłoś nadużycie #8521 10 listopada 2012, 9:20

mpaulam Zadomowiona
i ja tez sie witam z ranka hehe hmm dzis mykam na impreze potrojną hehehe i trzeba zrobic cos do szamania może macie jakies kochane propozycje co można zrobić ?? ??

Zgłoś nadużycie #8522 10 listopada 2012, 9:37

lilbanaqa Fajna mama
heloooł lejdis! :*

Metra, piękne ciuszki na wyjście, aż sama chyba zacznę się szykować z tym :) a kombinezon boski :) jaki rozmiar?

Marzenko, leżę już grzecznie :)

Daria, na co te leki masz, że Cię tak pobudzają? na krew? :D

Zgłoś nadużycie #8523 10 listopada 2012, 9:44

Metra Fajna mama
cześć królewny :)
Anka zaraz mi coś wydziergasz...jakiś staniczek i stringi :P
Lil kombinezon 62 :) nie kupowałam mniejszego i nie kupuję...
mpaulam zależy jaka to impra....jak ma być jakaś pokazowa to trzeba się wysilić a jak nie to można zrobić np. kurczaka a'la z KFC :) do tego jakąś fajną słatę :)

Zgłoś nadużycie #8524 10 listopada 2012, 9:48

Metra Fajna mama
Daria współczuję niewyspania....pewnie w środku dnia padniesz jak kawka :) ze zmęczenia. ja staram się już nie spać w dzień, bo później mam problem w nocy....a jeśli muszę przykimać to najpóźniej do 15

Zgłoś nadużycie #8525 10 listopada 2012, 10:02

mpaulam Zadomowiona
Hmm imprezka potrójna hehe tzn mojego J imieniny naszego znajomego imieniny i naszej znajomej urodziny :) Wszystko dzis wyprawiamy :)

Zgłoś nadużycie #8526 10 listopada 2012, 10:08

Metra Fajna mama
aaaa no to faktycznie...ale możesz spróbować zrobić tego kurczaczka....trzeba kupić skrzydełek tak z 1,5 kg, podzielić osobno skrzydełko i kość ramieniowa ;) zasypać przyprawami, możesz dać chili, sól, piperz, paprykę słodką, albo jakąś gotową przyprawę, odstawić żeby się przegryzło a później moczyć w mleku i obtaczać w mące kukurydzianej lub płatkach kukurydzianych (rozbitych wcześniej na drobniejsze kawałki) wymieszanych ze zwykłą mąką. smaży się na głębokim oleju. ja osobiście obtaczam w mące, bo płatki są później troszkę twarde.....
na deser szarlotkę polecam według przepisu który zawsze wychodzi ;)
CIASTO:
2 szkl. mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 szkl. cukru
1 łyżka cukru waniliowego
1 kostka miękkiej margaryny (im bardziej miękka tym lepiej się robi)
3 żółtka (białka zostawiamy w szklance)

Zagnieść ciasto, pod koniec można podsypywać mąką, wążne żeby nie zrobić kluchy czyli nie dodać za dużo mąki. ta konsystencja, którą otrzymacie z tych składników jest już prawie ok. wymaga dosypania około 1/2 szkl. mąki. Jeśli chcecie robić w dużej blaszce to trzeba przygotować dwa takie ciasta (jedno na dół z całej porcji a drugie na górę z 3/4 porcji). Blachę smarujemy tłuszczem i posypujemy mąką pszenną (brzegi też). układamy na niej ciasto, równą warstwę, na brzegach też :)

JABŁKA:
osobiście polecam gotowe jabłka prażone z Lidla są super. trzeba je doprawić cukrem i cynamonem do smaku. jak kupicie w innym sklepie to trzeba spróbować czy już nie są przyprawione. potrzeba około 700g takich jabłek. wykładamy przyprawione jabłka na ciasto

DRUGIE CIASTO GÓRNE:
trzeba niestety rozwałkować lekko i rozkładać delikatnie (najlepiej po kawałku na jabłkach)....widelcem robimy dziurki w górnym cieście.

PIANA:
z białek i 0,5 szkl. cukru ubijamy sztywną pianę którą wykładamy na ciasto 15 minut PRZED końcem pieczenia!

PIEC ok. 1h w temp. 160 stopni w termoobiegu lub 175-180 stopni bez termoobiegu. Uwaga w piecyku elektrycznym czas jest krótszy a w gazowym dłuższy (nawet 1,5h)...Ciasto musi być złote dopiero kładziemy pianę, a piana też musi się zezłocić. po ostygnięciu wyjdą na niej takie kuleczki złote :)

przygotowanie cista (czyli czas w którym brudzimy sobie rączki) to około 30 minut :)

Zgłoś nadużycie #8527 10 listopada 2012, 10:33

Milka_S Fajna mama
witam.
mpaulam do przekąszenia można zrobić jeszcze coś takiego: http://smakocie.blogspot.com/2012/01/wytrawne-slimaczki-francuskie.html.
my robiliśmy już takie ślimaczki ale tylko z nadzieniem ser + szynka. wyszły super i szybko ze stołu znikały.

Zgłoś nadużycie #8528 10 listopada 2012, 10:35

Metra Fajna mama
o i zaraz się zrobi całe menu :)

Zgłoś nadużycie #8529 10 listopada 2012, 10:37

Metra Fajna mama
dziewczynki zarządzam wstawianie fotek brzuszków :) już dawno nie było ;)
oto domek Antosia w 29w1d :)

Zgłoś nadużycie #8530 10 listopada 2012, 10:53

mpaulam Zadomowiona
No a to ja w 30 tygodniu dziś porobimy nowe zdjatka ale dopiero wieczorkiem :)