Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #8411 9 listopada 2012, 14:06

Metra Fajna mama
Monia Tobie też wsio co najlepsze z okazji rozpoczęcia 32tc

Zgłoś nadużycie #8412 9 listopada 2012, 14:26

AniaFin Gotowa na wszystko
o fajnie Monia, że dotarłyście całe i zdrowe i że się odezwałaś :) miłego zwiedzania i smacznego bradwursta ;)

ja się tutaj miło krzątam, właśnie uprałam pierwszą partię ubranek malutkich (50-56) i zaczęłam przebierać resztę, już się nie mogę doczekać prasowania i układania w komodzie ;)

a w międzyczasie wpadł do domu mąż w drodze na rozmowę kwalifikacyjną, o której go agencja rekrutacyjna zawiadomiła za późno ;) (bo miał być tam dziś o 11, a to 1,5 h jazdy, hihihi) i potem go błagali, żeby jednak przyjechał... jest już w ostatniej rundzie i dziś właśnie przyjechali zagraniczni partnerzy firmy i firmie zależy, żeby go poznali... no to przetrzymał ich jeszcze taktycznie godzinkę :D i w końcu napisał, że jednak przyjedzie. Wygląda na to, że ze wspólnego wieczoru i kina dzisiaj nici (trzeba było widzie jego wyrzuty sumienia wypisane na twarzy ;) ), ale wcale mnie to nie smuci, mam potrzebę posiedzenia samej w domku :)

Zgłoś nadużycie #8413 9 listopada 2012, 14:33

olkkaa Świeżo upieczona
hey ;) jestem na tym forum od pięciu minut i chciałam się przywitać ;) także witam Was wszystkie.. !!!! ja również mam termin na styczeń, dokładnie na 1.01.2013 dlatego się zastanawiam czy moja córcia urodzi się już w kolejnym roku czy jeszcze w tym..

Zgłoś nadużycie #8414 9 listopada 2012, 14:45

Hej nowa Mamusiu :) powitam cię jako pierwsza ;) Ja jestem Ania i mam też termin na początek stycznia (3.01), więc zdecydowałam się dołączyć do styczniówek i polecam to z całego serca, bo fajne jesteśmy dziewczyny ;) Też oczekuję na córeczkę. Jak chcesz dołączyć do tabelki, to możesz wysłać swoje dane na priva do Metry (planowane imię maleństwa, termin z usg i z ostatniego dnia miesiączki, kiedy poczułaś pierwsze ruchy).

Zgłoś nadużycie #8415 9 listopada 2012, 14:49

lilbanaqa Fajna mama
cześć lejdis :)

jestem w domku :) z nakazem leżenia i poważnie, nie ruszania się. i mam odwiedzać mojego ginka 2 razy w tygodniu, wyciągnąć kopyta do góry i się nie ruszać. założyli nam pessar, w ogóle trafiliśmy do szpitala ze zmiękczoną i skróconą szyjką macicy i skurczami porodowymi. Antek na USG waży już 1053g i przepływy w mózgu i pępowinie są w porządku. dostaliśmy 2x Celeston - sterydy na rozwój jego płucek, Adalat - na zatrzymanie skurczów, ale nie tolerowałam tego leku, bo jego celem jest obniżanie ciśnienia krwi a uboczny efekt to zatrzymanie skurczów w ciąży :D a mi podawali 3 x dziennie przy ciśnieniu 90/57 .... no to się dziwić, że miałam kołatania serca i omdlenia po tym :/ ale cóż, dzidziuś ważniejszy. ogólnie lekarze byli bardzo kompetentni, natomiast pielęgniarki pojebane, większość przynajmniej, bardziej się unosiły niż lekarze :/ robili tam po 10 cesarek dziennie na moim piętrze, tyle bobasów się naoglądałam :) i nasłuchałam :D

gratuluję pokończonych tygodni, udanych badań i w ogóle :) Metra, śliczna ta nowa tabelka i rzeczywiście, dobrze, że już jest w gotowa :) ciekawe kto ją rozpieczętuje :)

Zgłoś nadużycie #8416 9 listopada 2012, 14:50

Olkkaa, na stronie 419 możesz sobie zobaczyć tabelkę ze stałymi i mniej stałymi bywalczyniami, jest parę dziewczyn z terminem na 1.01 :)

A skąd jesteś i co robisz?, napisz nam coś o sobie :)
Ja się zajmuję pracą naukową w Holandii, od 6 lat jestem szczęśliwą mężatką tubylca i zamierzam tutaj już zostać na stałe, a pochodzę z Kujaw :)

Zgłoś nadużycie #8417 9 listopada 2012, 14:53

Hej Lil, witaj nam po przerwie :) Dobrze, że zatrzymaliście Antosia w drodze i mam nadzieję, że przynajmniej jeszcze z 6-7 tygodni posiedzi w brzuszku u mamusi.
Odpoczywaj dzielnie i nie wracaj do szpitala, jak nie musisz ;)

Zgłoś nadużycie #8418 9 listopada 2012, 15:06

binamalwina Gotowa na wszystko
I ja rowniez witam nowa mamusie ja jestem Sabina mieszkam w De i mam ter na 18 stycznia
Monia wlasnie wszystkiego naj na kolejny tydzien.

No i jeszcze melduje ze od jutra musze sie kluc 7xna dzien

Zgłoś nadużycie #8419 9 listopada 2012, 15:06

lilbanaqa Fajna mama
nie mam zamiaru wracać, na pewno nie tam gdzie byłam. natomiast mam się stawić jak tylko skurcze się nasilą albo będę mniej czuć ruchy, choć na razie skacze po żebrach jak konik polny, tylko taki kilogramowy :)

Zgłoś nadużycie #8420 9 listopada 2012, 15:28

ewela81 Gotowa na wszystko
Witajcie mamusie :) byłam dzisiaj z moją starszą pierworodną córcią u lekarza bo rano miała 37.5 i mówiła że główka ja boli i gardełko więc poszłam bo jutro sobota no i niedziela przed nami a w razie coś nie mam zamiaru gnać na izbę do Puław albo do Lublina pani doktor kazała jej odpoczywać i w razie gorączki podać panadol albo paracetamol gardło ,płuca i oskrzela czyste :)

Metra ta nowa tabelka naprawdę super ciekawe która pierwsza będzie :) a zauważyłam że u mnie zrobiłaś bład bo z USG pierwszego termin porodu wypada na 16.01.2013 a ty wpisałaś 26 ale nic nie szkodzi i tak tyle czasu poświęciłaś na tą naszą tbelkę za co bardzo dziękujemy :)

Witaj nowa mamusiu ja jestem Ewelina pochodzę z Nałęczowa termin porodu mam z OM 31.01.13 a z USG 16.01.13 i też będzie córcia Agatka jedną już mam ma na imię Weronika i ma 4l :)

Zgłoś nadużycie #8421 9 listopada 2012, 15:32

Witaj Lil fajnie że już jesteście w domciu odpoczywajcie a ja będę trzymać kciuki na OK :) Twój skacze po żebrach a moja na dole na górze wcale jej się nie podoba :)

Zgłoś nadużycie #8422 9 listopada 2012, 15:34

Bina a co się stało że musisz kłuć sie aż 7x

Zgłoś nadużycie #8423 9 listopada 2012, 15:38

Moja Agatka lubi posiedzieć sobie na dole ale ja to odczówam bo jak chodzę to czuję że dołem brzucha tak mi ciężko :) jak powiedziałam mojemu lekarzowi że odczówam takie dolegliwości na dole brzucha to powiedział mi że to są skurcze :)

Zgłoś nadużycie #8424 9 listopada 2012, 15:41

binamalwina Gotowa na wszystko
Mam podwyszony cukier to dlatego

Zgłoś nadużycie #8425 9 listopada 2012, 15:42

lili Fajna mama
witaj Lil po przerwie,dobrze ze juz w domku,teraz nic tylko wypoczywaj!!!! :)

witam tez nowa mamusie,fajnie ze jeszcze ktos do nas dolancza :)

moj maly namowil mnie na ogladanie naszej plyty z wesela,usmialam sie,alez bylam laska wtedy hehhe 6 lat w grudniu minie ;)

zrobilam racuchy wkoncu ktore chodzily za mna od kilku dni tylko nie bylo chetnych do ich zrobienia :) )

jutro maz ma wolne wiec wybieramy sie do Niemiec na zakupy :)

Zgłoś nadużycie #8426 9 listopada 2012, 15:46

Wy już się zastanawiacie w co ubierzecie swoje maluszki na wyjście ze szpitala a ja jeszcze nie myślałam nad tym :) wyjdzie samo :) napewno naszykuję mojemu M jakie ma wziąć ubrania dla dziecka no i dla mnie tym razem też bo po ostatnim porodzie jak po nas przyjechał to musiałam mojej siostrze tłumaczyć co ma mi naszykować dobrze że Weronika miała naszykowane w reklamówce i wiedział którą wziać :)

Zgłoś nadużycie #8427 9 listopada 2012, 15:47

olkkaa Świeżo upieczona
Coś o mnie..
Pochodzę ze śląska i tu mieszkam. Od ok 1,5 roku jestem mężatką, to będzie nasze pierwsze dzidzi (chociaż w sumie to moja druga ciąża - piersza pozamaciczna :( ). W zeszłym roku skończyłam studia architektury wnętrz (niestety nie pracuje w zawodzie).

Zgłoś nadużycie #8428 9 listopada 2012, 15:48

Bina to ile tego cukru masz? Ja też mam podwyższony cukier i byłam u DIABETOLOGA ale zleciła mi tylko dietę

Zgłoś nadużycie #8429 9 listopada 2012, 15:57

Nancy Gotowa na wszystko
Witaj Olka :) Ja jestem Ania z Lublina i czekam na Jasia :)

Dafne, Monis, zostało nam 9 tygodni, aaaaaaaa!!!!!!!!!! :-D

Metra, ale Ci się śniło... Jak to mówią przesądni, będzie odwrotnie niż we śnie, więc Antek wyjdzie cały i zdrowy :)

Bina, ale będziesz tylko mierzyć cukier 7 razy dziennie, tak? Mam nadzieję, że nie musisz brać insuliny.

Kochane, ja mam dzisiaj kopa energetycznego, posprzątałam chałupę, zrobiłam pranie, byłam w Pepco i kupiłam półśpioszki ładne po 6-8 zł, a teraz czekam na koleżankę i plotki z pracy :)

Zgłoś nadużycie #8430 9 listopada 2012, 16:10

Metra Fajna mama
witam kochane moje popołudniem :) i oczywiście nową mamunię :) zaraz dopiszę Ciebie do tabelki :)
jakiej płci jest dzidzia i jakie imię wybraliście?
ewele już poprawiłam w tabelce :)
a ja byłam na zakupach, kupiłam pieluszki rozmiar 2 w Rossmannie, szczoteczkę i grzebyczek, termometr do wody i folię na wózek, a później na allegro dokupiłam ceratki do łóżeczka (x2), podkład wielorazowy do przewijania (x2), pieluchy tetrowe rozmiar 70x80 (x15), waciki dla noworodków do mycia buzi, nożyczki bezpieczne i w sumie wydałam dzisiaj na Antosia 120 zł :) najbardziej cieszę się z pieluch bo zapłaciłam 2,05 zł za jedną :)
a teraz piekę szarlotkę. mój nie poszedł do szkoły więc do 19 jestem jeszcze żoną :)