Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #831 30 lipca 2012, 20:39

Metra Fajna mama

madziulka_myszka napisał(a)

Najlepsze jest to że u nas w szpitalu mają porządne USG , mozna na nim robic 3d, 4d ale jest ono na patologii ciąży i wykonują je dopiero jak z ciążą dzieje się coś złego ;/ swoją drogą i tak podziwiam lekarzy jak oni widzą takie szczegóły na zwykłym USG ;] ja tam żadnej pipuszki nie mogłam dojrzeć hehe :D :D

przestań. nic się nie będzie dziać, wszystkie pomiary i tak na 2d trzeba robić...i wady też na 2d wykrywają. 3d to tylko taka nasza przyjemność, że niby widzimy jak nasze dziecko wygląda a tak naprawdę to i tak wygląda inaczej :)
pitolka na pewno byś zobaczyła :)
ja ostatnio policzyłam paluszki i było 5 u obu rączek :)

Zgłoś nadużycie #832 30 lipca 2012, 20:43

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Metra też myślę że lekarzowi trzeba w pełni zaufać , ja tez miałam z tym problem na początku .. ale teraz dałabym sobie ręce i nogi wyrwać gdyby mi kazał :) A co do detektora - mi też mała ucieka po kilkudziesięciu sekundach heh i piękne jest to że widać jak potrafi się przemiescic :D :D raz serduszko mocno słychać po prawej stronie za chwilę cichnie i odnajduje je po prawej heh to muszą byc fikołki :D :D

Zgłoś nadużycie #833 30 lipca 2012, 20:46

Metra Fajna mama
u mnie tak śmiesznie słychać jak dzidzia się rusza. u Ciebie też?

Zgłoś nadużycie #834 30 lipca 2012, 20:59

April90 Supermama

Metra napisał(a)

eh April za dużo wiem i mnie nie przekonasz. jeśli sprzęt super jakości obsługuje nijaki lekarz to nic z tego. a czasem wystarczy zwykłe usg, żeby wszystko zobaczyć. dlatego ja raczej obstawiam lekarza niż sprzęt. zresztą każdy robi jak uważa. wybrałam najlepszego lekarza na NFZ jaki jest u nas i zdałam się całkowicie na niego i jego wiedzę. i wiem, że jak coś będzie nie tak to zrobi dodatkowe badania na oddziale, na którym jest wypasiony sprzęt :) więc nie zastanawiam się "co to za lekarz bo coś tam" tylko ufam. i tak musiałam bardzo wyłączyć swój mózg, żeby nie popaść w paranoję, bo jak mówią "niewiedza jest błogosławieństwem" im więcej wiesz tym gorzej dla Ciebie...

odbiegając od tematu bo już mi się znudził. fajnie madzia, że słuchałaś. mówiłam, że Tobie będzie łatwiej bo ciąża wyższa. ja szukałam dobrą minutę i jak dzidziuś się przesunął to gubiłam dźwięk. pewnie wkrótce i ja nie będę miała z tym problemu.

Przeczytaj jeszcze raz, co napisalam wczesniej. Uwaznie

Moj Niunius kopie caly czas teraz, szok :D :D

Zgłoś nadużycie #835 30 lipca 2012, 21:01

Słychać słychać :) śmieszne to jest :D wogóle nie żałuje tych pieniędzy, super urządzenie :D a jak Ty te paluszki policzyłaś ? Moja na USG tak fika że zanim zdążę się przyjrzeć porządnie to ona juz inaczej leży i od nowa ... :)

Zgłoś nadużycie #836 30 lipca 2012, 21:04

April90 Supermama
Chyba sie troche nie zrozumialysmy. Napisalam, ze najwazniejszy lekarz, ale sprzet tez jest wazny. I nie chodzilo mi o 3d i 4d (napisalam tylko, ze moze wykonywac na tym sprzecie rowniez takie usg, a wczesniej, jakis miesiac temu w ogole nie wiedzialam o tym, myslalam, ze ma zwykle usg). Mowie caly czas o usg 2d. Sa roznego typu sprzety i tylko o to mi chodzilo. Bo jak ktos ma jakis zabytek, no to juz niefajnie moim zdaniem. A oczywiscie, ze najwazniejszy lekarz. Nie wyobrazam sobie isc do lekarza, ktory G wie i ma najlepszy sprzet pod sloncem, bo to bezsens, ale chodzilo mi o to, ze sprzet tez duzo daje

Zgłoś nadużycie #837 30 lipca 2012, 21:06

Metra Fajna mama

April90 napisał(a)

Chyba sie troche nie zrozumialysmy. Napisalam, ze najwazniejszy lekarz, ale sprzet tez jest wazny. I nie chodzilo mi o 3d i 4d (napisalam tylko, ze moze wykonywac na tym sprzecie rowniez takie usg, a wczesniej, jakis miesiac temu w ogole nie wiedzialam o tym, myslalam, ze ma zwykle usg). Mowie caly czas o usg 2d. Sa roznego typu sprzety i tylko o to mi chodzilo. Bo jak ktos ma jakis zabytek, no to juz niefajnie moim zdaniem. A oczywiscie, ze najwazniejszy lekarz. Nie wyobrazam sobie isc do lekarza, ktory G wie i ma najlepszy sprzet pod sloncem, bo to bezsens, ale chodzilo mi o to, ze sprzet tez duzo daje

no to super. czyli mamy takie samo zdanie...więc już nie gadajmy o tym

Zgłoś nadużycie #838 30 lipca 2012, 21:06

April90 Supermama
A jesli juz myslalas, ze caly czas mowie o 3d i 4d, to podam Ci przyklad. Dziewczyna miala rodzic dziewczynke, do konca byla przekonana, ze to dziewczynka, okazalo sie, ze urodzil sie chlopiec z niewyksztalconymi jaderkami (nawet sprzet nie pomogl, a co dopiero wiedza lekarska hehe). Ale do czego daze... Dziecku jeszcze w brzuszku przykleila sie nozka do lozyska, gdyby dziewczyna nie poszla na usg 3d, nawet by o tym nie wiedziala i z dzieckiem mogloby byc zle, a tak radzili na to cos. Nie wiem co, bo mojej Mamie to opowiadala kolezanka. Takze sprzet, jesli juz uparlas sie, ze mowie tylko o 3d i 4d, no to widzisz, ze tez jest wazny :) i to pewnie nie jest jedyny taki przypadek

Zgłoś nadużycie #839 30 lipca 2012, 21:07

Metra Fajna mama

madziulka_myszka napisał(a)

Słychać słychać :) śmieszne to jest :D wogóle nie żałuje tych pieniędzy, super urządzenie :D a jak Ty te paluszki policzyłaś ? Moja na USG tak fika że zanim zdążę się przyjrzeć porządnie to ona juz inaczej leży i od nowa ... :)

lekarz najechał na dziecko tak od góry macicy że było widać tylko główkę i rączki właśnie, więc powiedział mi żebym policzyła palce no i było po 5 :)

Zgłoś nadużycie #840 30 lipca 2012, 21:08

April to ja pisałam o tym 3d i 4d i Metra mnie oświeciła że i tak w 2d wszystkie pomiary się wykonuje heh :) musiał Ci mój post umknąć :) a wogóle nie ma co się spierać bo to i to jest ważne, a najważniejsze jest żebysmy my dobrze znały swoje ciało i żebysmy o siebie dbały :) A ja teraz spadam na kolacyjkę :) do jutra laski :)

Zgłoś nadużycie #841 30 lipca 2012, 21:11

Metra Fajna mama

April90 napisał(a)

A jesli juz myslalas, ze caly czas mowie o 3d i 4d, to podam Ci przyklad. Dziewczyna miala rodzic dziewczynke, do konca byla przekonana, ze to dziewczynka, okazalo sie, ze urodzil sie chlopiec z niewyksztalconymi jaderkami (nawet sprzet nie pomogl, a co dopiero wiedza lekarska hehe). Ale do czego daze... Dziecku jeszcze w brzuszku przykleila sie nozka do lozyska, gdyby dziewczyna nie poszla na usg 3d, nawet by o tym nie wiedziala i z dzieckiem mogloby byc zle, a tak radzili na to cos. Nie wiem co, bo mojej Mamie to opowiadala kolezanka. Takze sprzet, jesli juz uparlas sie, ze mowie tylko o 3d i 4d, no to widzisz, ze tez jest wazny :) i to pewnie nie jest jedyny taki przypadek

April nic takiego nie powiedziałam, co Ty tu piszesz....i nie myślałam że Ty piszesz o 3d, tylko że powiedziałaś "co to za lekarz..." o to mi chodzi. bo jeśli ja mu ufam to jest dla mnie super lekarzem nawet z tym śmiesznym USG. całe życie chodziłam do ginekologa prywatnie, później z moją siostrą jak była w ciąży chodziłyśmy prywatnie. był super sprzęt ale gówniany lekarz. o to mi chodzi. wiem że też chodzisz na NFZ. fajnie że macie lepszy sprzęt, ale ja po prostu nie pokładam całej nadziei w sprzęcie. tyle. o to mi chodzi od początku i tylko o to. o żadne 3d.

Zgłoś nadużycie #842 30 lipca 2012, 21:14

April90 Supermama
"eh April za dużo wiem i mnie nie przekonasz. jeśli sprzęt super jakości obsługuje nijaki lekarz to nic z tego. a czasem wystarczy zwykłe usg, żeby wszystko zobaczyć." Po tym wnioskowalam, ze myslisz, ze ja mysle o 3d i 4d hehe :D bo napisałas zwykle USG. Ja tez calej nadziei w sprzecie nie pokladam haha. Dobra koniec tej dyskusji.

Zgłoś nadużycie #843 30 lipca 2012, 21:21

Metra Fajna mama

April90 napisał(a)

"eh April za dużo wiem i mnie nie przekonasz. jeśli sprzęt super jakości obsługuje nijaki lekarz to nic z tego. a czasem wystarczy zwykłe usg, żeby wszystko zobaczyć." Po tym wnioskowalam, ze myslisz, ze ja mysle o 3d i 4d hehe :D bo napisałas zwykle USG. Ja tez calej nadziei w sprzecie nie pokladam haha. Dobra koniec tej dyskusji.

mądra dziewuszka koniec, bo chodzi o to samo tylko oczywiście inaczej ujęte. buzi na zgodę i lepiej mów co robisz bo mnie tak głowa napier, że chyba zaraz idę spać

Zgłoś nadużycie #844 30 lipca 2012, 21:22

Metra Fajna mama
i oczywiście już myślę o tym, żeby podsłuchać dziecko :) ale ja jestem słowna nie ma co. miało być raz dziennie hihi...

Zgłoś nadużycie #845 30 lipca 2012, 21:23

April90 Supermama

Metra napisał(a)

mądra dziewuszka koniec, bo chodzi o to samo tylko oczywiście inaczej ujęte. buzi na zgodę i lepiej mów co robisz bo mnie tak głowa napier, że chyba zaraz idę spać

My baby w ciazy za bardzo nerwowe jestesmy od razu :) dobrze, ze to tylko forum, bo jak to powiedziala jedna madra osoba kiedys, gdyby to nie bylo tylko forum, tylko real, to bysmy sobie chyba oczy powydrapywaly w pewnych momentach :) hehehehe
Ja wlasnie skonczylam zupe pieczarkowa robic, wyszlo jak wyszlo, jest jadalne w miare haha

Zgłoś nadużycie #846 30 lipca 2012, 21:25

April90 Supermama

Metra napisał(a)

i oczywiście już myślę o tym, żeby podsłuchać dziecko :) ale ja jestem słowna nie ma co. miało być raz dziennie hihi...

A dlaczego sobie takie ograniczenia robisz? Moim zdaniem, jesli wydalas na to pieniazki, to powinnas sluchac kiedy masz tylko ochote :) przeciez to nie dziala na Fasolinka zle :) przyklada sie tylko do brzuszka tak i w sluchawkach slychac? Mysle, ze dziecko nie ma nic przeciwko :)

Zgłoś nadużycie #847 30 lipca 2012, 21:28

Metra Fajna mama
tak słychać w słuchawkach :) a co tam posłucham sobie, przecież to efekt Dopplera :) więc bezpieczny

Zgłoś nadużycie #848 30 lipca 2012, 21:32

April90 Supermama

Metra napisał(a)

tak słychać w słuchawkach :) a co tam posłucham sobie, przecież to efekt Dopplera :) więc bezpieczny

No wlasnie, to co sie zastanawiasz :D ej wez to nagraj, ja jestem ciekawa jak to slychac :D ja sie moge jedynie zadowolic pacaniem mojego Fasolinka :D

Zgłoś nadużycie #849 30 lipca 2012, 21:36

Metra Fajna mama
kurde wolałabym, żeby i mnie pacnął :) nagram jutro obiecuję, bo ja naprawdę nie umiem tego zrobić, komputerowo jestem upośledzona :) jak się uda to wyślę Tobie na maila :) dobra idę mamuśko bo łeb mi pęka a pewnie jeszcze zgłodnieję za godzinę i siku 8 razy w nocy więc chociaż poleżę w ciszy :) miłej nocki buźka

Zgłoś nadużycie #850 30 lipca 2012, 22:09

April90 Supermama

Metra napisał(a)

kurde wolałabym, żeby i mnie pacnął :) nagram jutro obiecuję, bo ja naprawdę nie umiem tego zrobić, komputerowo jestem upośledzona :) jak się uda to wyślę Tobie na maila :) dobra idę mamuśko bo łeb mi pęka a pewnie jeszcze zgłodnieję za godzinę i siku 8 razy w nocy więc chociaż poleżę w ciszy :) miłej nocki buźka

Nooo ja tez, jak bedzie 8 razy to bedzie gitara :P Ciebie tez niedlugo pacnie :) dobranoc xx Milej nocy