Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #8351 8 listopada 2012, 17:00

daria212 Gotowa na wszystko
A to pielucha jeszcze soe owija iw rozek dopiero ?

Zgłoś nadużycie #8352 8 listopada 2012, 17:01

Metra dobry pomysl, mi napewno sie przyda :-p

Zgłoś nadużycie #8353 8 listopada 2012, 17:04

Metra Fajna mama
daria tak owija się pieluszką i dopiero w rożek. dzięki temu powietrze dochodzi do pępuszka a Ty jesteś spokojna że nie połamałaś dzieciaka :) my tak robiłyśmy jakieś 2-3tyg

Zgłoś nadużycie #8354 8 listopada 2012, 17:06

Metra Fajna mama
oprócz tego są takie bodziaki rozpinane przez całe ciałko. też są super na początek :)

Zgłoś nadużycie #8355 8 listopada 2012, 17:09

Metra Fajna mama
i pamiętajcie, że czapeczka nie może być wiązana, bo dziecko lubi się uspokajać wkładając sobie rączki do buzi (dlatego nie polecane są łapki niedrapki) i może sobie włożyć pod sznureczek i się udusić...

Zgłoś nadużycie #8356 8 listopada 2012, 17:12

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
dzięki Darka :) ciesze się że widziałaś swój Skarb :) i fajnie że wszystko dobrze, a gin pewnie dał Ci żelazo co ?? :) 2160 to nasze dzieciaczki idą prawie łeb w łeb :) ciekawe czy mój gin mi zrobi USG w pon na wizycie hehe sciemnie mu coś i nie bd miał wyjscia :D :D

Metra to o ile dobrze zrozumiałam w szpitalu się dzieciaczków nie ubiera tylko leżą w tych kaftanikach, pieluchach i rożkach ?? :O ja juz sie gubie a co dopiero bedzie później !!!!!

Czapeczka oczywiscie na początku obowiązkowa, ale póxniej to już niepotrzebna mojej szwagierce położna juz po tygodniu nie kazała zakładac bo mała miała potówki na główce ...

Zgłoś nadużycie #8357 8 listopada 2012, 17:16

znalazłam coś :D http://babyonline.pl/niemowle_noworodek_artykul,1571.html

Zgłoś nadużycie #8358 8 listopada 2012, 17:18

Metra Fajna mama
madziula u nas właśnie dzieciaczki tak są ubrane :)

dasz radę, nie stresuj się. intuicja Ciebie poprowadzi :) pamiętam jak pojechałam do mojej siory jak urodziła i przywieźli julka i ona akurat kupę zrobił...i moja siora miała takie wielkie oczy....więc mu zmieniłam tą pieluchę a on był taki malutki....i pierwszą kąpiel też ja zrobiłam :) a później moja siora już sama :)

Zgłoś nadużycie #8359 8 listopada 2012, 17:19

Metra Fajna mama
madzia fajna ta strona. ja jednak na początek nie polecam przekładania nic przez główkę :) będzie dodatkowy stres dla nas :) i tu wchodzą kaftaniki :P

Zgłoś nadużycie #8360 8 listopada 2012, 17:20

Madzia to nie jest magnez, bo magnez juz od dluzszego czasu biore, nie wiem co to sa za tabsy, mam brac do 18 godz bo moge byc pobudzona przez nie :-)

Ooo poczytam sobie to :-p

A Laura ile wazyla juz wazy ?

Zgłoś nadużycie #8361 8 listopada 2012, 17:21

Tak moja bratowa tez mi nie polecila na poczatek nic przez glowke bo i dla nas jest to stres i dla maluszka

Zgłoś nadużycie #8362 8 listopada 2012, 17:36

No ja mam własnie dużo takich bodziaków zapinanych przez ciałko wiec chyba uniknę "męczenia główki"
ale Metra jestes odważna, ja małą szwagierki nosiłam ale nie odważyłam sie jej nigdy wykąpać, jak miała juz 2 miesiące to ją "aż" przewijałam :) Ale wiem że swojego dziecka nie będę się tak "bac" bo już czuję że sama zrobię przy nim wszystko najlepiej :D :)

Darka ja miałam na myśli żelazo, bo na krew przeważnie żelazo dają :) A Laura (zaraz wam cos napisze) w piątek ważyła dokładnie 1995g wiec teraz na pewno ma troszkę wiecej :)

Co do Laury chyba jednak nią nie zostanie ;] już 3 osoby mówia o niej Laurka i jestesmy z moim M. tak źli ze masakra... oczywiscie wszystkim mówimy że sobie nie zyczymy takiego zdrobnienia, ale kto jest najbardziej złośliwy ?? moja TEŚCIOWA "Laurka nasza - ojej Madziu przepraszam - no to Laurka urodzi sie w styczniu?" jak mnie ona wkurza ... za to mój od kilku dni wieczorem prowadzi bardzo intensywne konwersacje z córką i zwraca się do niej per "Wiki" ;] wiec narazie w rodzinie nic nie mowimy o naszych przemysleniach, ale prawdopodobnie imię bedzie zmienione ale ostatnią poinformowaną o tym osobą bedzie moja tesciowa przy czym nie bd dla niej miła...

Zgłoś nadużycie #8363 8 listopada 2012, 17:39

Metra Fajna mama
madzia nie miałam wyjścia :) jak byś zobaczyła przerażenie w oczach mojej siory to sama byś go przewinęła :P

Zgłoś nadużycie #8364 8 listopada 2012, 17:40

Metra Fajna mama
a Wiki bardzo ładne imię :) zdecydowanie bardziej podoba mi się niż Laura :)

Zgłoś nadużycie #8365 8 listopada 2012, 17:46

haha Metra mam nadzieje, ze nikt nie zobaczy takiego przerażenia w moich oczach :D
A Wiki tez mi sie zawsze podobało tylko jakos mój na poczatku nie był przekonany bo mamy juz jedną Wiktorie w jego rodzinie :) ale szczerze mi ulżyło bo co mnie obchodzi ze ktos ma tak samo na imie czy cos... i tak sie nie widujemy z tymi ludzmi, nazwisko ma inne wiec nikt nie bedzie sie mylił .... ja mam na trzecie Wiktoria :D ale wiesz nie ciesze sie jakos tym faktem bardzo bo widze jaka jestem zmienna (zreszta moj M. też) i w ciagu tych dwóch miesiecy mozemy jeszcze zmienic imię 100 razy :D

Zgłoś nadużycie #8366 8 listopada 2012, 17:47

happyania Zaprawiona w bojach
a mi się podoba i Wikii Laura, dużo jest ładnych imion dla dziewczynek. U nas chyba będzie Jaś, ale ja jakoś jeszcze nie czuję czy to jest TO imię. Chciałabym Adasia, ale raczej nie przejdzie.

Dzięki dziewczyny za wątek z ubieraniem ;) będę musiała wrócić do tematu bo mało wiem ;) ale tez jak mówi Metra jestem pewna naszej intuicji. Będzie dobrze ;)

a ja leżę... skończyła mi się oliwka, żel pod prysznic, płyn do hig intymnej :( chciałabym do rossmanna.

Zgłoś nadużycie #8367 8 listopada 2012, 17:51

Aha zelazo hehe juz nie kontaktuje :-p tak moze to byc cos z zelaza :-)

Mi tez sie Wiki podoba bo sama mam na trzecie :-) a malutka pewnie sie nie obrazi :-D a to moj duzzzy chlopak jest :-p

Ja tez bym sie nie odwazyla wykapac, juz jednej kumpeli zapowiedzialam ze bedzie do mnie przyjezdzac i malego kapac :-D

Zgłoś nadużycie #8368 8 listopada 2012, 17:51

happyania napisał(a)

a mi się podoba i Wikii Laura, dużo jest ładnych imion dla dziewczynek. U nas chyba będzie Jaś, ale ja jakoś jeszcze nie czuję czy to jest TO imię. Chciałabym Adasia, ale raczej nie przejdzie.

Dzięki dziewczyny za wątek z ubieraniem ;) będę musiała wrócić do tematu bo mało wiem ;) ale tez jak mówi Metra jestem pewna naszej intuicji. Będzie dobrze ;)

a ja leżę... skończyła mi się oliwka, żel pod prysznic, płyn do hig intymnej :( chciałabym do rossmanna.

:) ja jutro musze sie wynurzyc zeby gacie kupic (bo z wszystkich wyrosłam) to moge Ci jakies zakupki podrzucić :P :)

Zgłoś nadużycie #8369 8 listopada 2012, 17:53

Metra Fajna mama
Madziu Ty będziesz jak lwica w klatce i nikomu nie dasz dziecka dotknąć :) nie martw się nikt przerażenia nie zobaczy w Twoich oczach :) jedynie zwierzęcy instynkt...ja np. chyba zagryzę jak przyjedzie moja teściowa z teściem i będą całować małego....no normalnie mord w oczach :)
a mój w końcu zaczął mówić o małym Antek :) ))) więc udało się :) pogodził się z tym :) bardzo chciałam mieć Aleksandra ale to już nie przeszło, później był Albert-przez chwilę nawet mu się podobało, ale na Antka się uparłam i koniec. no i zaakceptował :) teraz negocjuję drugie imię bo chciałabym żeby drugie imię miał po moim :) nie wiem czy to przejdzie :P
Aniu leż z dupcią....zrób listę i daj swojemu niech leci kupić ;) pokaż mu w rossmanie online jak co wygląda i problem z głowy :)

Zgłoś nadużycie #8370 8 listopada 2012, 17:55

Metra Fajna mama
a co do gaci, to cholernie mnie już cisną w podbrzusze...mam tylko kilka par takich fajnych luźniejszych i chyba będę je na zmianę nosić. dostałam od siory takie pantalony wielkie na brzuch ale jak ja nigdzie nie łażę po dworku to po co mi takie babcine gacie....bo w domku to brzusio mam odsłonięty i dotleniam Antoniego :)