Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #8331 8 listopada 2012, 16:24

lili Fajna mama
ja tez jestem tego zdania nie ma co dmuchac chuchac,ja malego nigdy nie przegrzewalam ubieralam wedlug swojego uznania i nie chorowal,a siostry dzieci masakra opatulala szalikami az po nos i chorowaly nonstop,

tak samo z tymi proszkami, nie bede czekac az dziecko zbrudzi mi wszystko zeby osobne pranie zalaczyc ;)

Zgłoś nadużycie #8332 8 listopada 2012, 16:26

lili Fajna mama
Metra mnie tez bardziej ciagnie z lewej strony brzucha,leze juz na 2 poduszkach i jasiek ;)

Zgłoś nadużycie #8333 8 listopada 2012, 16:28

Metra Fajna mama
Marzenko ja teraz to tylko z psem wychodzę i na jakieś zakupy z moim a tak to siedzę w domu. głównie dlatego, że jak gdzieś polezę to zaraz mam skurcze ... :/
lili moja siostra potrafi 2 prania włączyć dziennie...nie wiem jak ona to robi....ja chyba poczekam aż mi mały zabrudzi większość i dopiero wstawię może raz w tygodniu się uda....przy takiej ilości ciuszków to spokojnie mogłabym nie prać tydzień :)
i w ogóle raczej jestem przyrodniczą matką, która pozwoli dziecku spróbować piachu, robaka, polizać podłogę ;) nie jestem zwolenniczką sterylnego wychowywania.

Zgłoś nadużycie #8334 8 listopada 2012, 16:28

lili Fajna mama
ide ogarnac mieszkanie bo wlascicielka dzis ma nas odwiedzic hehheeh ;)

Zgłoś nadużycie #8335 8 listopada 2012, 16:33

Metra Fajna mama

lili napisał(a)

ide ogarnac mieszkanie bo wlascicielka dzis ma nas odwiedzic hehheeh ;)

współczuje....takich wizyt najbardziej nie lubiłam na wynajmowanym. nie wiadomo po co przychodzili...

Zgłoś nadużycie #8336 8 listopada 2012, 16:45

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Metra no to jak masz skurcze to faktycznie lepiej nie nadwyrężać się i odpoczywać i leżeć.Ja ostatnio z lenistwa siedzę w domku, bo jakoś w taką pogodę nie chce mi się nigdzie ruszać.

Zgłoś nadużycie #8337 8 listopada 2012, 16:45

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Metra i Lili ja tez nie kupuje zadnego dzidziusia (chociaz ślicznie pachnie) ani lovelli :) teść przywiezie persil sensitive i w tym bedziemy prac małej ciuszki :) prac bede osobno bo mam tyle ciuszków że na pewno nie bedzie potrzeby co 5 min pralki włączac :)
A co do ubierania kochane ja ostatnio się zastanawiam czy bede wiedziała jak ubierac malenstwo... pomóżcie... np jak mam spiszki takie bez rękawków to pod spód tylko bodziaki na długi rękaw wystarczą? a jak mam dresik spodenki+body+bluza to zakładać rajstopki czy wystarczą skarpetki ?? ?? ? masakra ale mam schize a np pod pajacyk na długi rękaw zakładać body na długi rękaw czy na krótki czy moze wcale (ostatnia opcja mało prawdopodobna heh) ?? ?? ?? ?? makabra
Wogóle mam dużo bodziaków na krótki rekaw i zastanawiam sie czy zimą je wykorzystam ....

Ewela współczuje cukrzycy ale na szczęscie dietka zdziała cuda :)

Zgłoś nadużycie #8338 8 listopada 2012, 16:48

Madziu też się zastanawiam czy będę wiedziała jak ubrać małego...i też mam sporo bodziaków na krótki rękaw i czy się przydadzą myślę...

Zgłoś nadużycie #8339 8 listopada 2012, 16:49

Metra mów nam tu szybko jak Julka ubieracie ?? ?

Zgłoś nadużycie #8340 8 listopada 2012, 16:50

Metra Fajna mama
madziula mówi się, że dziecko ma mieć jedną warstwę więcej niż dorosły...ale tak naprawdę zobaczysz na karku i pleckach czy spocona nie jest albo zimna...
ja będę zakładać bodziaka na długi rękaw, półśpiocha lub rajstopki, spodenki, bluzeczkę i skarpetki :) na to kombinezon :) to tak na spacer.
pod spodenki raczej rajstopki będę zakładać, śpiochy to traktuję jak wdzianko do spania :)
a bez rajstopek to jak będzie cieplutko :) zresztą wszystko będzie zależało od pogody :)

Zgłoś nadużycie #8341 8 listopada 2012, 16:52

Metra Fajna mama
bodziaki na krótki rękaw zakładałyśmy latem i na to spodenki :) i tak sobie siedział. zawsze też była bluza pod ręką, nawet jak miał na sobie jakąś bluzeczkę. i jedyny sposób jaki znam żeby sprawdzić czy mu nie za ciepło to dotknąć karku. zresztą julu jak mu zimno było to od razu miał czkawkę :)

Zgłoś nadużycie #8342 8 listopada 2012, 16:53

Metra Fajna mama
oczywiście czapka według mnie to obowiązek u tak malutkiego dziecka...na dworze i w domku po kąpieli, a u noworodka to nawet na noc zostawię, bo najwięcej ciepła traci się przez czubek głowy :)

Zgłoś nadużycie #8343 8 listopada 2012, 16:55

Metra Fajna mama
a po domu teraz jak jest ciepło i zaczyna się czołgać ma założonego bodziaka na krótki rękaw, rajstopy z amortyzatorem na kolankach (żeby łatwiej mu było się odepchnąć) i bluzeczkę na długi rękaw żeby łokci nie obdzierał :) i zwykle po 15 minutach jest mokry od wysiłku i trzeba go przebierać :) teraz więcej ciuchów brudzi niż na początku

Zgłoś nadużycie #8344 8 listopada 2012, 16:55

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
wiem własnie że po karku sie sprawdza ale pewnie i tak bede panikować haha
A tak sie jeszcze zastanawiam kiedy zakłada się te białe kaftaniki wiazane , mam ich sporo ale jakos nie mam wizji na ich zakładanie bo wydaje mi się że bodziaki na długi rękaw + bluza chyba wystarczą ?? a jak nie to ten kaftanik kiedy ??

Zgłoś nadużycie #8345 8 listopada 2012, 16:55

cathysmn Zaprawiona w bojach
Kurde macie racje z tym ubieraniem, teraz sama zaczęłam się zastanawiać... Ale chyba najlepiej, żeby nie za grubo, nie za cienko. Tak mi się wydaje :P

Zgłoś nadużycie #8346 8 listopada 2012, 16:56

Metra Fajna mama
madzia kaftanik na samym początku. wkładasz kaftanik, pamper, owijasz pieluchą tetrową (zobaczysz w szpitalu jak to robią położne) i wsadzasz w rożek :) kaftanik może też być później jako podkoszulek :)

Zgłoś nadużycie #8347 8 listopada 2012, 16:56

daria212 Gotowa na wszystko
Kopiuje z fb :-D

My juz wrocilismy od gina, a wiec zrobil mi ctg i wszystko dobrze, dal mi jakies tabletki na krew, ale nie zrozumialam co z nia nie tak hehe no ale trzeba brac jak kazal.Maly pokazal buzke,sliczniusi taki i raczka sobie cos robil,chyba spac mu sie chcialo,zdjec nie dostalam ale ja go widzialam :-D glowke ma na 34w wiec ok, wazy 2160 i mierzy gdzies ok 35 cm.Jest ulozony tak jak April Twoj Nikos, czyli tak jak go czulam, glowke ma dole jego plecki po mojej lewej i szkitkami kopie moj prawy bok, lezy sobie boczkiem i tak raczej zostanie, jak mu sie nie odwidzi :-D A ja przez 4 tyg 3 kg na plusie :-p i teraz juz wizyta nie za 4 tylko za 3 tyg :-)

Madziu, Aniu gratuluje skonczonych tyg i Metra Tobie rowniez bo chyba 30.stka Ci stuknela :-D

Madzia Ty jestes dobra hehe, ale ja nie jestem lepsza bo np nie wiem jak ubrac malego wychodzac ze szpitala :-p

Ja jeszcze nic nie pralam, bo nie mam jeszcze komody dla malego :-)

Zgłoś nadużycie #8348 8 listopada 2012, 16:57

Metra Fajna mama
damy radę laski :) my z siostrą dopiero w domu nauczyłyśmy się zawijać go w pieluchę :) takie byłyśmy pojętne :P bo na początku dzieciątko jest maleńkie a my się boimy mu krzywdę zrobić i kaftanik jest dla nas najłatwiejszy do założenia :)

Zgłoś nadużycie #8349 8 listopada 2012, 16:58

No czapka to podstawa dla noworodka, też myślałam nad tym czy na noc zakładać...i chyba raczej będę

Zgłoś nadużycie #8350 8 listopada 2012, 16:58

Metra Fajna mama
w sobotę zrobię Wam fotkę w co ubieram małego na wyjście ze szpitala :) może komuś się przyda :)