Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #8091 4 listopada 2012, 11:49

lili Fajna mama
MoniaW fajnie juz ukonczony 31tydz,odzywaj sie czesciej ;)

Aniu 1 z przodu ale czas ucieka :)

Zgłoś nadużycie #8092 4 listopada 2012, 11:51

MoniaW Zaprawiona w bojach
Zadyszki to mało powiedziane,na plecach spać nie mogę bo mam takie duszności ze masakra,lewy bok do snu odpada przez ból od nerki pozostaje sen na prawym boku a czytałam ze to może być niebezpieczne dla dziecka.....
lili aż poszłam sie zważyć heh ja od początku ciąży do dzisiejszego dnia 16kg przytyłam a ze przed ciążą zaledwie 49 kg ważyłam to teraz wyglądam jak człowieczek z kasztana i zapałek. Mój się śmieje ze mnie ze zrobilam sie dupiasta i wola za mna "mała dupiasta"
Postaram sie ale nei obiecuje :P

Zgłoś nadużycie #8093 4 listopada 2012, 12:06

binamalwina Gotowa na wszystko
Witam serdecznie nowe mamusie.gratulacje kolejnych tygodni.Ja od kwietnia do teraz mam tylko3kg na plusie ale caly czas jestem w ruchu . Od srody ide na zwolnienie wiec mysle ze dopiero to mi sie nazbiera tych kilogramow

Zgłoś nadużycie #8094 4 listopada 2012, 12:20

lili Fajna mama
Bina tylko 3kg :) fajnie,ale pewnie przez to ze caly czas jestes w ruchu i pracujesz :)

Zgłoś nadużycie #8095 4 listopada 2012, 12:23

lili Fajna mama
ja na synka przytylam ok 23kg takze teraz ciesze sie tymi 7 :)

Zgłoś nadużycie #8096 4 listopada 2012, 12:45

WiolaZ Początkująca
Dziewczyny , mam jeszcze pytanie. Czy każda kobieta tak się martwi o swoje dzieciątko jeszcze w brzuszku ? Myslalam ze im bliżej do porodu tym będę spokojniejsza o ostatnie dni sa dla mnie męczace. Próbuje się czymś zająć zeby nie mysleć o chorobach ale nie moge. Moze to kwestia tego, że już dawno nie byłam na USG i nie widziałam synka długo. 20 listopada mam dopiero wizytę bo mam być w 34 tyg. Chciałabym żeby to szybko zleciało. Wczoraj żeby nie myśleć o głupotach urządziłam nasz pokój na przyjście na świat naszego dzieciątka i mam już wszystko przygotowane ale dalej myśle. Najlepiej gdybym zasnęła i obudziła się 20 listopada na USG. A tak to muszę jeszcze tyle wytrzymać. Czy Wy się nie martwicie tak ? Jesteście spokojne o swoje maleństwa ? Ja miałam problemy z zajściem w ciąże i można powiedzieć że Nasze Dzieciątko jest przez Nas wymodlone i dlatego tak się boję i modlę o zdrowie . Przepraszam że zawracam Wam głowę moimi problemami ale muszę gdzieś przelać swoje myśli ... Gratuluje Wszystkim Mamusią ukończonych tygodni i oby wszystko było w porządku :)

Zgłoś nadużycie #8097 4 listopada 2012, 12:47

daria212 Gotowa na wszystko
MoniaW gratuluje wkroczenia w kolejny tydz :-) ale ja tylko spie na prawym na boku i nie raz na plecach ale to tylko chwilke, bo nie wygodnie ale na lewym boku nie umiem spac. Ja tez juz mam sporo kg na plusie nwet nie mam sie czym chwalic :-p moj juz mowi na mnie tak ladnie ,,grubiutka'' jeszcze nie urodzilam a juz mowi ze on bedzie siedzial z malym a ja dalej na silownie :-D wiec wszystko jasne jak musze juz wygladac :-)

Zgłoś nadużycie #8098 4 listopada 2012, 12:57

daria212 Gotowa na wszystko
Wiola ale my wszystkie tutaj mamy sobie mowic jak cos nas dreczy i niepokoi, bo kto inny nas bardziej zrozumie jak nie my :-) Ja powiem Tobie tak, tez bardzo sie martwilam o dziecko i siebie, na poczatku ciazy dowiedzialam sie za mam dwie ciaze w tym jedna pozamaciczna ktora musieli mi usunac bo zagrazala mojemu zyciu i oczywiscie moja druga prawidlowa ciaza tez byla zagrozona, nie dawali duzo szans ze donosze, tez sie bardzo martwilam co chwile chcialam jezdzic do lekarza zeby zobaczyc czy wszystko dobrze, a to bylo za wczesnie na jakiekolwiek ruchy dziecka wiec tym bardziej nie wiedzialam czy wszystko ok, ale ja zawsze bylam dobrej mysli, mowilam do niego ze wszystko bedzie dobrze i to przetrwamy,modlilam sie o to,i teraz juz jestesmy w 32 tyg :-D wiec Tobie zycze zebys byla dobrej mysli to bardzo duzo daje i nie stresowac sie niepotrzebnie bo dziecko tez to odczuwa :-)

Zgłoś nadużycie #8099 4 listopada 2012, 13:04

Metra Fajna mama
dziewczynki jak któraś ma blisko do reala to jest fajna promocja na chusteczki nawilżane pampers - 6 paczek za 26,95 zł; a w tesco jest pakiet newborn (pieluszki 1, chusteczki nawilżane i suche ręczniczki) za 17,99zł :)

Zgłoś nadużycie #8100 4 listopada 2012, 13:09

Metra Fajna mama
Wiola ja ostatnio też popadłam w jakąś depresję ciążową...martwię się że coś się stanie Antosiowi podczas porodu, że jakąś chorobę ma, która się dopiero ujawni po porodzie...normalnie masakra....nie jesteś sama. boję się jak cholera :/
ale cioteczki forumowe skutecznie kierują moją uwagę w inną stronę i za to je uwielbiam :*

Zgłoś nadużycie #8101 4 listopada 2012, 13:12

WiolaZ Początkująca
Dziękuję za szybką odpowiedź. Postaram się być dobrej myśli. Może przesadzam ale chce dla swojego dziecka wszystkiego co najlepsze . I żeby było zdrowe i prawidłowo się rozwijało. Cieszę się Twoim szczęściem i gratuluję wytrwania :) Trzymam za Was kciuki i napewno wszystko będzie dobrze :) Musimy być dobrej myśli i wierzyć że wszystko będzie dobrze. Jeszcze tylko dwa miesiące :) Ja mam termin na 8 stycznia. Dziękuję za wsparcie :) Odrazu mi lepiej :) A na kiedy Ty masz termin ? Ja chodzę do lekarza na fundusz , i nie mam za często robionego USG , jest jakaś dziewczyna która też tak ma ? Natomiast ufam swojemu lekarzowi i wierze że mam robione USG wtedy kiedy trzeba w okreslonych tygodniach ciązy. Teraz mam się zgłosić w 34 tygodniu.

Zgłoś nadużycie #8102 4 listopada 2012, 13:19

MoniaW Zaprawiona w bojach
Witam Metra :) Dziękuje za info właśnie planowałam do Tesco wieczorkiem sie wybrac:>

Wiola heheh mi z ostatniego USG tez wyszło na 8 Stycznia :) Hehe tez sie martwię o moja Julcie czy jej krzywdy nie zrobię jak bd spala czy nic jej nie jest ale mama mnie pociesza ze każda kobieta tak am wiec zawsze czuje ulge :)

Ja sie boje jak to bd dalej teraz mi ciężko wstać z łózka zawsze taka chudzina a teraz taki ciężar nosze a jak przytyje do 20 + chyba dźwigiem mnie podnosić z wyrka bd :D

Zgłoś nadużycie #8103 4 listopada 2012, 13:38

Metra Fajna mama
chyba muszę naszą tabelkę wstawić znowu :)
Wiolu ja mam termin na 24 stycznia chociaż z USG wychodzi na 17 stycznia...ja chodzę na NFZ do gina, USG mam robione dosyć często i nie płacę za zdjęcia :) ale to ponoć jakiś wyjątkowy lekarz :) badania robi mi jakie sobie zażyczę oprócz tych które powinnam :)

Zgłoś nadużycie #8104 4 listopada 2012, 13:42

Nancy Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny!

Aniu, gratuluję tej jedyneczki :) Oj, leci czas, leci… I jeszcze nie pozwalają nam panikować, ja ciągle słyszę: „Sama chciałaś :-D
Jakże ja się cieszę, że nie tylko ja kocham „Zmierzch” :) )))) Przeczytałam wszystkie części, obejrzałam też dotychczasowe i już nie mogę doczekać się ostatniej. Rajcuje mnie ta historia bardziej niż niejedną nastolatkę i uwielbiam współczesne wampiry :D Nawet dostałam 3 pierwsze części na DVD od koleżanki na urodziny i to jeden z moich najlepszych prezentów :)

Monia, wózek bardzo fajny, kolor mocno uniwersalny, my też kupimy z zielenią.

MoniaW, fajnie, że się odezwałaś. Zaglądaj do nas częściej. Ja nie mogę spać na lewym boku za bardzo, bo ciągnie mnie brzuch, coś mnie boli koło żołądka i w końcu i tak ląduję na prawym boku, jest mi tak najlepiej i jakoś nie czuję, że mogłoby to być niebezpieczne. Najważniejsze, żeby nie spać na wznak, tak położna mówi.

Wiola, zamartwianie się o dzieciątka jest jak najbardziej normalne, w końcu kochamy je najbardziej na świecie. Na pewno wszystko będzie dobrze :) Ja też chodzę do lekarza na NFZ i chociaż na początku miałam robione usg bardzo często (było trochę problemów) to teraz czekam już dwa miesiące, troszkę się niecierpliwię, ale skoro nie ma potrzeby częściej to poczekam :)

Zgłoś nadużycie #8105 4 listopada 2012, 13:47

Metra Fajna mama
Nancy ja też zmierzchowa dziewczyna :)

Zgłoś nadużycie #8106 4 listopada 2012, 13:55

Metra Fajna mama
Wiolu wybrałaś już imię dla maleństwa ??

Zgłoś nadużycie #8107 4 listopada 2012, 14:01

Metra Fajna mama
15 chłopców : 14 dziewczynek :) i czekamy na płeć dzieciątka Wioli bo jeszcze nie wiem co wpisać :) chyba że przeoczyłam....

Zgłoś nadużycie #8108 4 listopada 2012, 14:12

Nancy Gotowa na wszystko
Baby, ale jestem umęczonaaaaaa!!!!!!!!

Wróciliśmy wczoraj do domu o 2 w nocy, zasiedzieliśmy się u kuzyna, w sumie fajnie, bo pewnie szybko się nie zobaczymy, no i dostaliśmy 4 kartony ciuszków, kocyki, nowiutką fridę, parę innych gadżetów i nawet kilka ciuszków dla mnie bardzo ładnych na większy brzuszek. Dzisiaj będę segregować te malutkie jeszcze raz, bo parę rozmiarów w tych pudłach mam, po 4 chłopakach :)

Wszystko pięknie, ale rozbolał mnie brzuch potwornie w trakcie jazdy samochodem, nie obyło się bez nospy, Jasiek skopał mi żebra, a mąż chrapał tak, że do 5 nad ranem się tłukłam i aż się poryczałam ze złości, zabrałam poduchy i dopiero w drugim pokoju usnęłam. A teraz ledwo zipię, ale leniuchuję cały dzień, dobrze, że bigos od teściowej jest to nie dotykam garów. No i mężuch obiecał kupić mi piękne zatyczki do uszu :P

Zgłoś nadużycie #8109 4 listopada 2012, 14:24

Metra Fajna mama
biedna Nancy :) ale jak się obłowiłaś :)

ja też mam bigos od teściowej ale zrobiłam rosołek, a na drugie kurczaczka smażonego :)

Zgłoś nadużycie #8110 4 listopada 2012, 14:45

Nancy Gotowa na wszystko
Tym samym już wiem, że do końca ciąży nie ruszam w dłuższe trasy (wczoraj było 200 km).

Oj, rosołku to bym zjadła... Zapomniałam dodać, że dostałam wczoraj sokowirówkę na własność. Potwornie się ucieszyłam, bo soki z kartonu są dla mnie ohydnie słodkie i przy okazji drogie, a sokowirówki nie miałam, będę sobie robić soczki różnorakie bezcukrowe, a potem Jaśkowi :)