Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #7891 28 października 2012, 19:32

Dafne Gotowa na wszystko
Wooww Lil, Nancy, jak Wy to robicie, że macie taka dobrą hemoglobine ?? Ja ostatnio miałam 10, norma to 11.

Zgłoś nadużycie #7892 28 października 2012, 21:41

Nancy Gotowa na wszystko
We wrześniowym "M jak mama" jest artykuł na temat morfologii w ciąży, tam piszą, że norma hemoglobiny dla ciężarówek to 10,5 - 13,5 g/dl (11,5 - 15,5 g/dl dla kobiet w ogóle). Dafne, ja jem bardzo dużo warzyw i owoców, ale zauważyłam, że w moim preparacie witaminowym jest 200% dziennego zapotrzebowania żelaza (jakoś dużo!), więc pewnie to też ma wpływ. Zawsze miałam hemoglobinę przy dolnej granicy normy, ale to pewnie przez bardzo obfite miesiączki, teraz ten problem chociaż z głowy :)

Zgłoś nadużycie #7893 28 października 2012, 22:22

Metra Fajna mama
czesc laski.my leniuchujemy u mamy.caly dzien kreci mi sie w glowie i troszke smarkam krwia.

Madziu super ze dogadalas sie z mama :-)

Moniu kochana trzymam kciuki za jutrzejszy dzien.

Zgłoś nadużycie #7894 29 października 2012, 9:21

happyania Zaprawiona w bojach
hello!
no to mój P. dzisiaj poszedł godzinę wcześniej do pracy ;) i już się wściekał na pracowników, że się  spóźniają :D jak się zorientował, że zegarek w telefonie ma nie przestawiony to zawrócił do domu, przywiózł bułeczki, rogale i zrobił śniadanko.

Madziulka bardzo fajnie, że z mamą ok :) i podziwiam Cię, że się tak umiesz pogniewać na faceta!! i dobrze!! mnie by od razu P. rozśmieszył albo jakoś rozlożył, w ogole nie mam przez to na niego sposobu!

Dziewczyny super, że zdajecie relacje ze szkól rodzenia. Ja tez chodzę, ale zawsze coś nowego się doczyta.

Też bym musiała zacząć sok z buraków robić, w tamtym roku jak kupiłam sokowirówkę to codziennie piłam (nawet smaczny z sokiem z jabłek i cytryny). A teraz jak w ciąży jestem sokowirówka stoi :|

Zgłoś nadużycie #7895 29 października 2012, 10:37

Dafne Gotowa na wszystko
Cześć Mamusie :)

My już zjedliśmy śniadanko i zaraz trzeba zabrać się za sprzątanko, chociaż niespecjalnie mam ochotę, ale mus to mus ;)

Happyania nasza sokowirówka chodzi ostatnio na pełnych obrotach i czasami aż mam wrażenie, że już nie daje rady - mam nadzieję, że jeszcze trochę pociągnie, bo kilka lat już ją mamy :)

Pogoda dziś nie zachęca do wyjść - zimno i mgła - ale chcę pojechać sobie kupić jakieś spodnie, bo te co mam już mi cisną brzuch i jest mi niewygodnie. Najbardziej lubię teraz chodzić w spódnicach albo sukienkach, ale przy takich temperaturach na zewnątrz, w rajstopach jest za zimno :(

Monia, życzę pięknego dnia, oby wszystko poszło zgodnie z planem! :)

Zgłoś nadużycie #7896 29 października 2012, 11:01

lilbanaqa Fajna mama
Cześć Wam :)

my od rana aktywnie, dalej się gniazdujemy, zrobiłam przemeblowanie u Antka, pomyłam mu podłogi, zaraz się biorę za kuchnię i potem prasowanie ubranek :) skąd tyle energii we mnie, nie wiem :O

Monia! nie ucieknij spod USC ! :*

Zgłoś nadużycie #7897 29 października 2012, 11:07

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Cześć Mamuski, ale dziś pogoda :/ nie dość że zimno to jeszcze wstrętna mgła :/ Idę zaraz do Tup tupa upolowac cos fajnego dla Niuni, a później musze zrobić porządek z letnimi torebkami i je gdzies schować :)

Od rana mnie zgagulec męczy wrrrrrrrrrrr

happyaniu ja ogólnie tez nie umiem gniewac sie na mojego M. zawsze jak sie pokłócimy to za chwile zaczyna mnie gilgac , podłapywac i jest po kłótni bo nie umiem sie nie usmiechnac ...ale tym razem mnie tak uraził że musiałam mu pokazać ... szczerze to juz w sobote smiac mi sie chciało jak sie podlizywał, ale gryzłam sie ;p o policzkach od srodka ....

Zgłoś nadużycie #7898 29 października 2012, 11:09

Lil ja dzisiaj jestem leniwcem, szacun dla Ciebie! ja dzisiaj ewentualnie trochę mogę poprasować, zrobiłam pedicure (ledwo...), peeling i maseczkę.  i tyle ;)
Dafne dzięki za motywację, chyba dzisiaj odpalę mój sprzęt ;) zrobię marchwiowo jabłkowy sok

Zgłoś nadużycie #7899 29 października 2012, 11:12

AniaFin Gotowa na wszystko
hej :)
u nas dziś dla odmiany pochmurno i mokro (po wczorajszej mroźnej i słonecznej jesiennej aurze), więc wybraliśmy się autem i teraz próbuję się zorganizować w pracy. Na razie nie mam dużo roboty, więc jestem na etapie wymyślania, co by tu zrobić by się nie nudzić :P . Doszło już do tego, że zaczęłam czytać artykuły naukowe ;) , masakra ;)
 Myślami zaś jestem bardziej w stronę urządzania pokoju dla maleństwa :) Ostanio się trochę uzależniłam od Pinterest i szukam sobie pomysłów na ściany, naklejki, lampy do pokojów dziecięcych. Wieczorem będziemy pewnie przyklejać pasek tapetowy i zaczniemy wnosić meble (komoda już stoi). I też już się nie mogę doczekać prania i prasowania maleńkich ubranek :) .
Monia, z całego serca życzę Ci udanej ceremonii i dobrej zabawy oraz oczywiście dużo szczęscia i miłości na nowej drodze życia!

Zgłoś nadużycie #7900 29 października 2012, 11:15

AniaFin Gotowa na wszystko
Lili, gratulacje! od dziś jesteś w 30tym tygodniu :)

Zgłoś nadużycie #7901 29 października 2012, 11:17

lili Fajna mama
hej mamusie :)

to widac juz wszystkie gniazdka urzadzamy ;)

ja dzis pospalam,maly ma 2tyg ferii jesiennych w przedszkolu takze nie musimy rano sie zrywac wczesnie ;)

zmienilam posciel juz wyprana ide powiesic,pogoda troche mrozna ale slonce wyszlo :)

zaraz kawka,a pozniej tez chce posegregowac ubranka malej rozmiarami i te najmniejsze wyprac a potem poprasowac :)

Zgłoś nadużycie #7902 29 października 2012, 11:23

Dafne Gotowa na wszystko
lili gratulacje rozpoczęcia 30-ego tygodnia! :)

a ja wcinam właśnie mandarynki i patrząc na aurę za oknem już czuję święta :) zaraz sobie jeszcze włączę "Last Christmas" ;)

Zgłoś nadużycie #7903 29 października 2012, 11:23

No to Madziulka gratuluję, że Ci się udało być twardą! :) wiem ile to kosztuje wysiłku haha :)

Aniu ja właśnie też siedzę na pinterest ;)

Monia trzymamy kciuki :) :)

Zgłoś nadużycie #7904 29 października 2012, 11:27

lili Fajna mama
jesli od dzis suwaczek pokazuje mi 29tydz,czyli ze zaczelam 30tydz ?? ? ;)
ja juz sie pogubilam,a ta date co mi lekarz wyznaczyl to mi pokazuje 27tydz (hhehe oszalec idzie) ;)

Zgłoś nadużycie #7905 29 października 2012, 11:34

Dafne Gotowa na wszystko
Tak, lili Twój suwaczek pokazuje dziś, że skończyłaś 29 tydz, więc zaczynasz 30 :) a ta data od lekarza pewnie liczona jest od zapłodnienia, bo to akurat tak około 2 tygodnie mniej od tej liczonej od ostatniej miesiączki ;)

Zgłoś nadużycie #7906 29 października 2012, 12:25

lili Fajna mama
hheh tak podejrzewalam,tylko nie bylam pewna ;)

maly juz mnie zgonil z kompa,bo on chce filmiki HERO FACTORY ;)

a ja sciagam filmy z chomika ;) miedzy innymi:Jak urodzic i nie zwariowac,Jestem bogiem i Nad zycie :)

Zgłoś nadużycie #7907 29 października 2012, 12:48

Też bym chciała obejrzeć "Nad zycie"! A my dzisiaj idziemy na nowego Bonda, mamy w pon bilety za 10 zl ;)

Zgłoś nadużycie #7908 29 października 2012, 13:15

daria212 Gotowa na wszystko
Czytam was od rana, ale jakos nie mam weny zeby pisac :-( od wczoraj wieczora nie gadam z moim, w nocy nie spalam i jestem do doopy, tak wlasnie zaczynam nowy tydzien, ale maluszek mnie pociesza caly czas :-)

Lili gratuluje rozopczecia 30 tyg :-D

Zgłoś nadużycie #7909 29 października 2012, 13:33

Nancy Gotowa na wszystko
Hej kobietki!

Ja już po wizycie u lekarza. Wszystko ok, Jaś siedzi sobie szczelnie zamknięty, wyniki badań w porządku, kolejna wizyta za miesiąc (a myślałam, że już będzie częściej). Teraz czekamy na usg 15 listopada.

Ależ miałam dzisiaj sen. Śniło mi się, że urodziłam dziecko wielkości fistaszka. Wyglądało jak takie malutkie laleczki do prezentacji płodu w którymśtam tygodniu ciąży. Nosiłam je w kieszeni, kładłam na szafkach kuchennych, a potem zgubiłam i naprawdę wpadłam w niezłą panikę. Obudziłam się mokrusieńka, pogłaskałam mój brzuch i poczułam niesamowitą ulgę :)

Zgłoś nadużycie #7910 29 października 2012, 13:38

daria212 Gotowa na wszystko
Haha Nancy sen mialas boski,,, nosilam w kieszeni'' hehe

Dobrze ze malusi Jas siedzi sobie grzecznie :-)