Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #7871 27 października 2012, 17:28

Metra Fajna mama
Madziula była dzisiaj na FB przez chwilkę. pewnie odpoczywa sobie. w końcu ona ma tylko weekendy wolne

Zgłoś nadużycie #7872 27 października 2012, 20:38

lili Fajna mama
u nas od popoludnia sypie snieg z deszczem,zimnoooo po zakupach,leze w lozku i rozgrzewam sie goraca herbatka z cytrynka ;)

Zgłoś nadużycie #7873 27 października 2012, 21:33

Nancy Gotowa na wszystko
Ja też jakaś taka niewyraźna. Ugotowałam obiad, chodził za mną rosół to zrobiłam. Ale tłusty cholernik wyszedł! Za to jaki rozgrzewający :) Teraz wcinam kanapki z chrzanem i też piję herbatkę z cytrynką. Nic mi się nie chce dzisiaj i chyba zaraz pójdę spać.

Tak więc dobrej nocy Kochane :-* Dobra wiadomość dla śpiochów: dzisiaj śpimy godzinę dłużej :-)

Zgłoś nadużycie #7874 27 października 2012, 21:35

Metra Fajna mama
ja już u mamy. dobranoc laseczki, bo tez oko coś mi się zamyka

Zgłoś nadużycie #7875 27 października 2012, 22:36

lili Fajna mama
a ja z mezem ogladnelam film KAC WAWA myslalam ze to lepsze bedzie,bo KAC VEGAS byl super ;)
i tez uciakam w piora :)
DOBREJ NOCKI!!!!
spimy dzis dluzej,ale fajnie :)

Zgłoś nadużycie #7876 28 października 2012, 8:53

lilbanaqa Fajna mama
no czeeeść śpiochy :*

śpią o godzinkę dłużej dupy jedne :*
ja nadal jaram się śniegiem za oknem, dużo go, można bałwana lepić :)

mam pytanko do Was, czy wy czujecie jeszcze maluchy na przedniej ściance brzucha? bo ja tylko po bokach, może nie ma miejsca już na przekręcanie się czy coś ?

Zgłoś nadużycie #7877 28 października 2012, 11:47

daria212 Gotowa na wszystko
Hej a ja dzisiaj nie ogarnieta i nawet nie wiedzialam ze to dzisiaj spimy dluzej, na kompie inna godz a na zegarku inna :-p
Cos mnie glowa boli dzisiaj :-( u mnie wczoraj byl snieg i caly dzien pruszylo,fajnie bylo ale dzisiaj juz sucho jakby nigdy nic :-p

dziewczyny a wloski farbowalam na ciemny braz, i tak zawsze ciemniejszy wychodzi :-)
Troche was naczytalam jak nigdy w week, ja wczoraj caly dzien latalam z moim, bylismy kuchnie wybrac, ponad dwie godz siedzilismy i czekalismy az zrobi projekt, masakra jaks tyle sie nasiedzialam :-p

Dobrze ze zdajecie relacje z Sr bo ja to bym nic nie wiedziala :-p

Ide sie wykapac bo moj dzisiaj zaprosil mnie na obiadek :-)
Buziaki milej niedzieli :-*

Zgłoś nadużycie #7878 28 października 2012, 11:48

daria212 Gotowa na wszystko
Lil ja mojego to czuje wszedzie, nie wiem jak on to robi, dupke wypina przy pepku a nozkami wali po bokach a tam najbardziej boli, tym bardziej jak leze na boku :-p

Zgłoś nadużycie #7879 28 października 2012, 12:12

lili Fajna mama
hej kobietki!!!
ja juz obskoczylam kosciol i jeden sklep zaliczylam,kupilam niuni znow ciuszki,teraz to nie przejde obojetnie zeby czegos nie kupic ;)
zimno,snieg niby stopnial,leze i odpoczywam,maz ma gotowac obiadek zreszta jak co niedziele ;)
ja tez mala czuje wszedzie,a najbardziej chyba pupe wypina jak chodze duzo ;)

Zgłoś nadużycie #7880 28 października 2012, 12:14

lili Fajna mama
Lil ja czesto mala czuje na przedniej ściance brzucha ;)

a co to oznacza,czemu pytasz ??

Zgłoś nadużycie #7881 28 października 2012, 12:32

AniaFin Gotowa na wszystko
hej kobitki, wczoraj nawet nie odpalałam kompa żeby coś napisać, bo kończyliśmy malowanie, jeździliśmy na zakupy (kupiliśmy nianię elektroniczną z kamerą i fajną lampkę dla maleństwa http://www.babymama.pl/Lampka-przytulanka-Barbapapa-Lumilove-Pabobo-p1014.html), potem segregowałam ciuszki od koleżanki (na najbliższe pół roku nie muszę nic kupować ;) ), a mąż składał komodę. Dzisiaj ciąg dalszy, mój właśnie wierci dziury do listw podłogowych, a ja się muszę wziąć za klejenie tapety :)

Mała się dziś niemożliwie wprost wypychała tyłkiem koło pępka, a piętami kopała mnie a to w bok a to w wątrobę. Teraz smacznie śpi ;)

Zgłoś nadużycie #7882 28 października 2012, 12:33

Nancy Gotowa na wszystko
Oj, pospałam dzisiaj, pospałam :)

Lil, ja na ogół czuję Jasia po bokach, torpeduje mnie nogami, wczoraj smyrał mi jeden boczek na dole rączką chyba, bo czułam jakby paluszki, ale czasem wypina pupę tuż przy pępku, więc środek brzucha też nam się zdarza. Do końca 8 m-ca chyba nie ma się co sugerować położeniem, bo może się kręcić jeszcze dziecina.

Idę zrobić kurczaczka na obiad, ang muszę się pouczyć i zastanawiam się, czy na spacer się nie wybrać, bo warto byłoby się dotlenić, a z drugiej strony nie chce mi się dupci ruszać na ten śnieg :)

Zgłoś nadużycie #7883 28 października 2012, 12:41

Nancy Gotowa na wszystko
Aniu, pracusiu, zróbcie sobie przerwę chociaż w niedzielę :) Chociaż trochę Cię rozumiem, bo sama mam ochotę przyspieszyć trochę gniazdowanie. A lampka jest genialna! Widziałam ją już na paru blogach (wiele mam poleca) i sama bym ją chętnie nabyła, tylko trochę za droga jest. Chętnie przyjmę od kogoś w prezencie :)

Dziewczyny, czy Wam też tak ciągle chce się pić? Piję wodę i herbatki hektolitrami, w nocy też, przez co częściej wędruję do toalety, no i mleko znika w błyskawicznym tempie z lodówki. Doczytałam, że ok. 30 tc naszym dzieciom szybko zaczynają grubieć kości i potrzebują więcej wapnia, więc to chyba stąd.

Zgłoś nadużycie #7884 28 października 2012, 14:01

Dafne Gotowa na wszystko
Cześć Dziewczynki :)

My już zdążyliśmy zaliczyć małą drzemkę z mężulkiem tym razem ;)

U nas śniegu już resztki zostały.

Lil ja Kubusia ostatnio częściej czuję u góry brzucha, więc myślę, że może znowu się odwrócił. Są też jednak takie chwile, że czuję go na całym brzuchu, jak się rozpycha, i z przodu, i po bokach i na dole, także harcuje porządnie ;) Na szczęście na razie oszczędza moje narządy wewn., więc sama przyjemność z tych jego kopniaczków :)

Nancy, ja też piję teraz trochę więcej, choć wydaje mi się, że i tak za mało. Jeżeli dużo pijesz, to bardzo dobrze, więc tylko się cieszyć z takich objawów :)

Zgłoś nadużycie #7885 28 października 2012, 15:21

Dafne Gotowa na wszystko
czas na soczek z buraczków ;)

...ale dzisiaj cisza u nas

Zgłoś nadużycie #7886 28 października 2012, 15:47

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Hej mamuski :* wracam już do was... dziękuje wam bardzo za wsparcie i rady :* :) nie wiem co bym bez was zrobiła...
Ja miałam lekką depresje przez te moje kłótnie ale juz mi przeszło, głównie dzięki Laurze bo coraz mocniej kopie jakby chciała powiedzieć "Ej mamuska nie przejmuj się - masz mnie" :) także juz niczym sie nie stresuje ...
Mama mnie przeprosiła i wytłumaczyła że może faktycznie źle sie wysłowiła bo chodziło jej tylko o to że w dzisiejszych czasach za dużo jest tych wszystkich informacji o wszystkim i baby zamiast sie cieszyc ciaza to wiecznie sie stresują.... i mówi że tak naprawde jak sie dziecko urodzi to i tak wiekszosc informacji z neta bedziemy mialy w dupie, bo nam bd intuicja podpowiadała co i jak mamy robić... .. hmmm moze i ma troche racji ale ja mam swoje zdanie, wazne ze jestesmy pogodzone... Za to moj M. ma kare (może dzisiaj mu troche poluzuje) pierscionka nadal nie założyłam, rozmawiam z nim tylko "służbowo" i sciemniłam mu ze byłam w piątek na 3d sama (skoro tylko ja sie "podniecam dzieckiem którego jeszczde nie mam") a filmu mu nie pokaze bo przeciez moze sobie poczekać aż sie Laura urodzi :D a tak na serio to moze jutro skoczę jak bedzie chciał to go zabiore ze sobą ;)

A teraz ide leżakowac bo mnie zamula ten dzien

Zgłoś nadużycie #7887 28 października 2012, 16:48

lilbanaqa Fajna mama
Madzia, super, że czujesz się już lepiej i pogodziłaś się z mamą :) co do intuicji to na pewno ma rację :) i cieszę się, że zrozumiała i przeprosiła :) a z tą karą dobrze wymyśliłaś :D i ja też czekam na filmik z USG :P

Lili, tak się pytam bo nie wiem czy czuję go w dobrym miejscu :D ale skoro wszystkie tam czujecie maluchy to chyba i mój Antonio jest dobrze ułożony :) bo wiecznie miał "pozycję dowolną" jak to lekarze opisywali, a teraz już czuję, że nie zmienił pozycji od jakiegoś tygodnia, dwóch... trochę się mu ciasno tam zrobiło :)

AniaFin, ale z Was pracusie :) ale mi też się włączyły zwiększone obroty i prasuję, przestawiam, szykuję, piorę, segreguję, myję co się da w pokoju Antka :) a w przyszłym tygodniu powinniśmy dostać łóżeczko :)

Nancy, ja też piję jak smok w ciąży, a teraz to w ogóle :D nigdy w nocy nie potrzebowałam pić a teraz nie mogę wytrzymać... a jak budzę się rano to bardzo spragniona :D a mleko też znika jak nigdy z lodówki... i przez nie mam cholerne wzdęcia co wieczór :/

Dafne, lubisz sok z buraczków? czy pijesz, żeby poprawić krew? :)

Zgłoś nadużycie #7888 28 października 2012, 17:46

Nancy Gotowa na wszystko
Dafne, z tym soczkiem dobrze robisz. Dzieciate koleżanki mówiły, żeby w ostatnim trymestrze buraków sobie nie żałować, bo dobrze na anemię robią. A jak tam u Was hemoglobina dziewczyny? U mnie od 3 m-cy 12,0. Całkiem dobrze, nawet przed ciążą wyższej nie miałam, a podobno dla ciężarówek norma zaczyna się od 10,5.

Madziulka, cieszę się, że u Ciebie lepiej. Fajnie, że mama zrozumiała, a ta kara dla mężucha całkiem sprytna :-P

To ciekawe co u Agnieszki82... Bo w łóżeczku miała mieć tyle czasu na forumowanie, a tu niepokojąca cisza...

Dotleniłam się! Założyłam kozaki, paltko, czapę, rękawiczki i gruby szal i nawet mi się spodobała ta zima :) Powietrze cudne, Jasiowi na pewno też się podobało :) Deserek robię niedzielny: trzy rodzaje galaretek ze śnieżką, strasznie dawno tego nie robiłam :)

Zgłoś nadużycie #7889 28 października 2012, 18:56

Dafne Gotowa na wszystko
Lil, pije sok z buraków, żeby sobie poprawić hemoglobine, ale też dlatego że go lubię :) wyciskam sobie zawsze jeszcze pomarańcza albo cytryne i jest super :)

Zgadza sie Nancy, sok z buraków bardzo dobrze robi na krew. Fajnie, że masz takie dobre wyniki, ja niestety mam słabsze, dlatego trzeba poprawić ;)

Zgłoś nadużycie #7890 28 października 2012, 19:06

lilbanaqa Fajna mama
u mnie hemoglobinka ciągle pomiędzy 13,7 - 13,5 :) a jakie są normy?