Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #7811 26 października 2012, 17:45

Metra Fajna mama
byliśmy u lekarza...szyjka długa, zamknięta; mam odstawić no spę i zobaczyć, czy będzie bolało....a jak będzie to brać sobie na noc jedną zwykłą...Antonio waży 955g, czyli malutko przytył od zeszłego tygodnia, ale wymiarami nadal jest o 1,5tygodnia do przodu :) i już któryś raz z rzędu wyszła data 17 stycznia. zobaczymy, która data jest bardziej realna...ale to zobaczymy w styczniu :)
Lil ja pójdę z mamą po kołderkę, bo obiecała, że kupi łóżeczko i kołderkę (u niej kosztuje kołderka 40 zł), już sobie upatrzyłyśmy, są takie fajne, cieplutkie...

Zgłoś nadużycie #7812 26 października 2012, 18:15

karoollcia Zaprawiona w bojach
ja też byłam dziś na zakupkach i popatrzeć troszkę.. w smyku są przeceny ubranek , wypatrzyłam wanienkę w smyku 29 zł więc nie tak źle , jutro pewnie po nią pojedziemy tylko zastanawiam się nad rozmiarem czy tą bodajże 84cm czy większą 100cm , ale skłaniam się ku tej mniejszej później to już w wannie się będzię kąpać dzidziulkę... kupiłam komplet 3 butelek 120ml w mothercare przeceniony na 34 zł i skarpeteczki w różowe kwiatuszki ;)
dzisiaj u nas słoneczko świeciło więc ładnie na dworku tylko troszkę mroźnawo :)
gratuluje dziewczyny tygodni... już coraz bliżej :) )

Zgłoś nadużycie #7813 26 października 2012, 18:21

Metra Fajna mama
karolciu a w smyku fajne zabawki są w przecenie? bo myślałam nad zakupem czegoś pod choinkę dla chrześniaka i juleczka

Zgłoś nadużycie #7814 26 października 2012, 18:27

karoollcia Zaprawiona w bojach
kurde Metra wiesz co nie zwróciłam uwagi... byłam zaślepiona ubrankami :D ale jak jutro będziemy to jak nie zapomne to zobaczę :)

Zgłoś nadużycie #7815 26 października 2012, 18:38

Metra Fajna mama
a bo się zastanawiam czy jechać dzisiaj, jak mój wróci z pracy, ale chyba nie będzie nam się chciało

Zgłoś nadużycie #7816 26 października 2012, 18:42

bonny26 Zadomowiona

Metra napisał(a)

byliśmy u lekarza...szyjka długa, zamknięta; mam odstawić no spę i zobaczyć, czy będzie bolało....a jak będzie to brać sobie na noc jedną zwykłą...Antonio waży 955g, czyli malutko przytył od zeszłego tygodnia, ale wymiarami nadal jest o 1,5tygodnia do przodu :) i już któryś raz z rzędu wyszła data 17 stycznia. zobaczymy, która data jest bardziej realna...ale to zobaczymy w styczniu :)
.

No to kochana cieszymy sie ,że szyjka długa i zamknięta i,że chociaż trochę uwolnisz się od nospy;] daj znać jak się bedziesz bez niej czuła;] jak ja bym chciała już być na Twoim miejscu a tu mi się dłuży i dłuży ;p

Zgłoś nadużycie #7817 26 października 2012, 18:44

Metra Fajna mama
bonny ale, że po obronie czy w 28tc ?? ;)

Zgłoś nadużycie #7818 26 października 2012, 18:46

bonny26 Zadomowiona

Metra napisał(a)

bonny ale, że po obronie czy w 28tc ?? ;)

i to i to;] ale chyba jednak bardziej 27tc ;p a obrona hmmm... miałam mieć tydzień przerwy a Ty mnie tu stresujesz ;p sssssspadaj ;p

Zgłoś nadużycie #7819 26 października 2012, 18:46

bonny26 Zadomowiona
ah przepraszam 28tc ;p

Zgłoś nadużycie #7820 26 października 2012, 18:48

Metra Fajna mama
noooo 28tc, 7 miesiąc, III trymestr :P
ja właśnie tworzę wykład dla szefowej byłej bo się zobowiązałam a chcę mieć to z głowy. zresztą ten wykład ma być w środę :P

Zgłoś nadużycie #7821 26 października 2012, 19:30

Nancy Gotowa na wszystko
Madziulku, jeszcze nie urodziłaś, a już się zaczął okres „dobrych” rad ze strony rodziny. Twoja mama zrobiła źle, nie miała prawa tak mówić. Czasem sobie myślę, że to starsze pokolenie trochę nam zazdrości tego, że mamy gdzie czytać, kogo się poradzić, mamy Internet w którym możemy się podzielić z innymi doświadczeniem, postęp medycyny, większy asortyment w sklepach, większy wybór i większe wsparcie niż kiedyś. Moja mama nie za bardzo mi doradza, bo jest daleko, ale też dlatego, że kiedyś powiedziała: „Dziecko, te 30 lat temu to wszystko wyglądało zupełnie inaczej, nic nie było w sklepach, dziecko zabierali w szpitalu, ehhh...”. Niektórzy po prostu o tym zapominają… To Ty jesteś matką swojego dziecka i to Ty wiesz, co dla niego najlepsze. Nie może decydować o tym nawet Twoja mama. Ona co najwyżej może zapytać dlaczego chcesz tak a nie inaczej, może się dziwić lub nie, ale nie ma za zadanie wychować Ci dziecka, co najwyżej trochę je rozpieścić :) Ja i tak Cię podziwiam, bo jako nieliczna z nas jeszcze wciąż pracujesz, czyli wcale się ze sobą nie cackasz!!! A Twój mąż: też bym się nieziemsko wkurzyła, ale ważne, że przeprosił. Mój też nie znosi jak na niego krzyczę, a mówi, ze w ciąży krzyczę sto razy więcej. Pewnie ma rację… Mój M. czasem fajnie gada do brzucha, albo go całuje, ale czasem mówi, ze mu się nie chce i on sobie poczeka aż się urodzi. A już totalnie mnie irytuje jak ktoś mu gratuluje, a on mówi, że za wcześnie, bo jeszcze dziecka nie ma. Tak jak Metra mówi, oni odbierają ciążę zupełnie inaczej i mają jednak do tego prawo, bo nie noszą dziecka pod sercem, a instynkt ojcowski budzi się raczej po porodzie. Mam nadzieję, że szybko się pogodzicie :)

Lil, piękna pościel!

Metra, podobno każde kolejne usg kłamie coraz bardziej jeśli chodzi o termin porodu (nawet do 3 tygodni rozbieżności). Mojej koleżance lekarz powiedział, że ma często myśleć o tym kiedy chce urodzić i rozmawiać o tym z dzieckiem i urodziła tak jak chciała, a nie tak jak jej usg mówiło :-D

Dafne i Monia, zaczynamy 30 tydzień!!! Ja z tej okazji rozpoczęłam dzień bardzo aktywnie. Umyłam okna w dużym pokoju (rozkładałam sobie mycie okien na raty w całym domku i już mam spokój), posprzątałam balkon z kwiatków, przygotowałam bluszcze do ocieplenia, wyrzuciłam mnóstwo gratów na śmietnik, a mój M. też złapał bakcyla i powynosił sporo niepotrzebnych rzeczy do piwnicy i poodkurzał chałupkę. Obiecał też, że jak wrzucę firanki do pralki to później sam je zawiesi (hurra! :-D ). Cieszę się, bo chcę, żeby na przyjście Jasia było czyściutko i świeżutko, a nie do wszystkiego już mam siłę. Jutro jadę po pakę Loveli, w listopadzie będzie wielkie dziecięce pranie :) Ehhh, fajnie się zaczął ten 30 tydzień :) Teraz już tylko leżę plackiem, zaraz przyjdą mężowe placki ziemniaczane :)

Zgłoś nadużycie #7822 26 października 2012, 20:27

Olalaa Świeżo upieczona
W Polsce na razie te przeszczepy się rozwijają, nabierają rozpędu ... Na świecie już od 1988 r. krew pępowinowa używana jest jako źródło komórek macierzystych do przeszczepiania. Do połowy 2011 roku na świecie przeszczepiono ponad 25 tys. razy komórki macierzyste z krwi pępowinowej. Ta terapia to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Komórki macierzyste z krwi pępowinowej w coraz większym stopniu są wykorzystywane w ośrodkach transplantacyjnych. Naukowcy cały czas odkrywają nowe możliwości ich zastosowania w leczeniu kolejnych chorób.

Zgłoś nadużycie #7823 26 października 2012, 20:34

lili Fajna mama
Nancy ja wczoraj mialam taki dzien ze wszystko mi sie chcialo robic ;)
tez zamierzam kupic proszek dla malenstwa i w listopadzie poprac wszystko co mi tam pozostalo po synku :)

Zgłoś nadużycie #7824 26 października 2012, 21:29

lili Fajna mama
ooohoooo cisza weekendowa sie zaczela ;)

lezymy z synkiem i mezem po kapieli w lozku,gadamy,smiejemy sie :)

a tu nagle maly mowi tata moge cie cos zapytac"lubisz gole baby"

my w smiech nie wiedzielismy co powiedziec hhehehe co on nie wymysli ;)

Zgłoś nadużycie #7825 26 października 2012, 22:27

Metra Fajna mama
dobranoc laseczki :)

Zgłoś nadużycie #7826 26 października 2012, 22:49

lilbanaqa Fajna mama
siemanko :)

ja już po szkole rodzenia, miałam o farmakologii w trakcie porodu, jutro Wam napiszę notkę co i jak, bo teraz amciu, mierzymy cukier i spać! buziaki ;*

Zgłoś nadużycie #7827 26 października 2012, 23:08

monis89 Gotowa na wszystko
Hej laski!

Ja dopiero odpaliłam kompa i czytam co tu naskrobałyście :) .. Wczoraj jak mnie wzięło o 22 na sprzatanie to o pierwszej skończyłam :) .. Rano byłam na przymiarce sukienki, jutro idę jeszcze raz, a w niedzielę odbieram :) .. Ja pierwszy raz w ogóle mam coś szyte na miare i jak zobaczyłam ta "sukienkę" (wycięte kawałki materiału lekko tylko pozszywane) to się przeraziłam :P .. Długa i bez dekoltu- wyglądałam jak różowa zakonnica :) .. Ale ciotka odmierzyła co i jak pozaznaczała i lepiej od razu.. Zobaczymy jutro :)

Dafne, Nancy gratuluję 30 tyg :) .. I innym dziewczynom kolejnych tygodni :) Dafne dziś Ty masz tak fajnie 3x2 :D

Madzia mam nadzieję że teraz juz wszystko dobrze i Twój Cię porządnie przeprosił. Mój Marcin też niby się cieszy że będzie mała, ale widzę że nie czuję tego że to już jest człowieczek mały i taki wycofany troche jest jak ja przeżywam jej kopanie.. Mama niech przemyśli co powiedziała. Ciekawe jak ona się zachowywała jak miała Ciebie czy Twoje rodzeństwo jeśli masz.. Chwal się brzuszkiem na prawo i lewo. A jak! :) ..

Metra super że wszystko dobrze u lekarza :) .. A co Ty byś chciała żeby Antoś tył z tygodnia na tydzień jakieś ogromne ilości? :D ..

Lil, Karolcia fajne zakupy :)

Daria jaki kolor? Czarny? Mi też mama dziś farbowała- czekoladowy brąz.. Zawsze na ten farbuje bo najlepiej wyglądam :)

A ja jak wyjadę to będę żałować trochę że nie mam rodziców przy sobie. Kiedyś strasznie się kłóciliśmy, ale teraz dopiero widzę jacy są dobrzy. Bez mamy to nie wiem jak bym na ten ślub była przygotowana :) .. Oni to tez nie są jakoś specjalnie stary i wiedzą że ktoś nie lubi jak się wpierdziela (byli bardzo młodzi jak mnie mieli, a moi dziadkowie to przecież zawsze wszystko najlepiej wiedzą bo starsi).. Ale się rozpisałam.. Wybaczcie :D

Zgłoś nadużycie #7828 26 października 2012, 23:13

Nancy Gotowa na wszystko
Monia, a kiedy Ty się w tę sukienkę przyodziewasz ostatecznie? Bo chyba coś przegapiłam...

Dobranoc mamusie, lecę do łóżeczka

Zgłoś nadużycie #7829 26 października 2012, 23:31

monis89 Gotowa na wszystko
W poniedziałek Nancy :) Śpij dobrze :*

Zgłoś nadużycie #7830 27 października 2012, 8:36

lilbanaqa Fajna mama
Dzień dobry śpiące królewny :*
dzisiaj otwieramy oczka, patrzymy, a za oknem biało! śnieg, śnieg, śnieg! :)
Lili, hahahahha :D ten Twój mały agent jest niemożliwy :D jak tatuś się wykręcił z gołych bab? :D niesamowity jest młody :D
Metra, super, że Antonio zdrowy :) i już praktycznie waży jak paczka cukru :) tylko pewnie jest o nieeeebo słodszy :)
Monis, ja czekam na zdjęcia w sukni, nie myśl, że nie! A zakupy udaaane, jak najbardziej :) tylko nadal nie mam największych rzeczy przy sobie jak łóżeczko czy wózek. A, i będziemy kupowali fotelik samochodowy, polecacie jakiś? bo się nie przyglądałam temu, bo mamy jeden w Norwegii, ale jak urodzę wcześniej to fotelik nie doleci z teściami na czas (bo oni 20 stycznia będą w Polsce) :D więc kupimy sobie jeden tutaj a ten w No niech zostanie tam :)
ANGIESZKA82, JEŚLI TO CZYTASZ, ODEZWIJ SIĘ, BO SIĘ MARTWIMY JAK CHOLERA!
MoniaW, Marzenka, KasiaAmi, Baby, HappyAnia, gdzie się podziałyście?
Madziulka i Laura, jak się czujecie? Mam nadzieję, że wszystko już się wyjaśniło!
zaraz biorę się za tą obiecaną notatkę o znieczuleniach i innych dupach farmakologicznych w trakcie porodu :)
aaa! a wyciek siary to już jakaś masakra, nie to, że dużo, ale jak często :O leciutko się nacisnę na pierś przypadkiem i już wycieka :(