Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #7771 25 października 2012, 22:02

lili Fajna mama
nooo juz 3 listopadowe mamusie :)

wlasnie czytalam :)

Zgłoś nadużycie #7772 25 października 2012, 22:08

alex81 Zaprawiona w bojach
no i jutro kolejna a cesarkę.. aby Michalina wytrzymala mi do stycznia :)

Zgłoś nadużycie #7773 25 października 2012, 22:11

Olalaa Świeżo upieczona
Dziewczyny , a propos bankowania publicznego wlasnie trwa akcja na rzecz oddawania po porodzie krwi pepowinowej do polskiego banku publicznego -ogólnopolska akcja podczas której rodzące mamy mogą oddać krew pępowinową swojego dziecka na cele publiczne.  Dokladny grafik i wykaz szpitali znajduje się na stronie organizatora (www.pbkm.pl)

Zgłoś nadużycie #7774 25 października 2012, 22:14

lili Fajna mama
poczytalam i ide spac :)

jutro znow pobudka o 7 :(

a potem 2tyg laby i wysypianie sie do ktorej chce ;)

dobranoc Wszystkim!!!!!! :)

Zgłoś nadużycie #7775 26 października 2012, 5:51

binamalwina Gotowa na wszystko
Myszki jak byscie cos potrzebowaly z Niemiec to dajcie znac teraz to nie problem zeby cos wyslac jakas przesylkom

Zgłoś nadużycie #7776 26 października 2012, 8:45

Dafne Gotowa na wszystko
Cześć Dziewczynki :)

My już wstaliśmy, ale niewyspani niestety, bo bezsenność nas męczyła tej nocy. Nie ma jak odespać, bo zaraz jedziemy do siostry i tam już zostajemy na SR, więc aktywny dzień przed nami.

Metra, jeszcze raz gratuluję Pani Doktor :) Brawo!

Nancy, Monia dziś zaczynamy 30 tydzień! :) Gratuluję Wam i wszystkim mamusiom ukończonych i rozpoczętych dziś nowych tygodni! :D

o, a ja mam jeszcze 3x2 na suwaczku ;)

Zgłoś nadużycie #7777 26 października 2012, 9:00

lilbanaqa Fajna mama
Cześć Mamunie :*

jak Wy to robicie, że wytrzymujecie tak długo bez snu? :) ja zasypiam ok/ 19-20 i śpię jak stary niedźwiedź :)

Gratuluję laski 29! za tydzień będzie wielkie odliczanie dla Was :D liczenie każdego pojedynczego tygodnia :)

ja niedługo idę na rajd po komisach i do Rampersa, nawet mój Kimcio zauważył, że nic nie mamy konkretnego dla Antoniusza :D buziaki w brzuchy :*

Zgłoś nadużycie #7778 26 października 2012, 9:36

lili Fajna mama
hej kobietki!! :)
Lil ja tobym nawet o 22 nie zasnela,podziwiam Cie,nie ma to jak dobry sen :)
Dafne fajne dwojeczki na suwaczku :)
ja pije capuccino,obalilam juz drozdzowke,niewiem czy nie zasne,taki spiacy i pochmurny dzien :(

Zgłoś nadużycie #7779 26 października 2012, 10:06

AniaFin Gotowa na wszystko
Monia, Dafne i Nancy, gratulacje z okazji rozpoczynającego się 30-tego tygodnia :)
Bina gratuluję rozpoczęcia 29tego :)

Ja na szczęście śpię ostatnio bardzo dobrze i trudno mi się dobudzić od 6:30 ;) więc zaczynam wielkie odliczanie do urlopu (od dziś jeszcze tylko 6 tygodni!!!).

Wczoraj wieczorem udało mi się jeszcze domalować resztę pokoiku (tym razem na zielono), jak dobrze pójdzie to w weekend będziemy wykańczać i wnosić graty. Przybyła wczoraj komoda w częściach i mąż będzie miał zabawę w małego konstruktora. A ja już zaczynam myśleć o dekoracjach na ściany, praniu ubranek (wreszcie poukładam je w komodzie) i innych gadżetach :)

Miłego dnia wszystkim!

Zgłoś nadużycie #7780 26 października 2012, 10:08

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Hej laseczki ... my znów w pracy ale dzisiaj zbyt długo nie posiedzimy bo wczoraj miałam ciężki dzień... :/ tak sie pokłóciłam z moimi rodzicami i moim M. że szok... całą noc prawie przepłakałam!!! A dzisiaj co chwile bym płakała-jak tak dalej pójdzie to jade do domu ... !!! Masakra , moja mama mi zarzuciła że sie unosze ze swoją ciążą, że chucham i dmucham i niepotrzebnie czytam "pojebane gazetki i bzdury w internecie) a zaczęło się od głupiego materaca (że chce lateksowy bo zdrowszy) i nosidełka (bo pow że małego dziecka sie nie nosi w tych nosidełkach na plecach bo mozna mu bioderka i kręgosłup uszkodzić) i dzisiejszego USG (że po co ja tak często do lekarza chodzę) itp (część tych rzeczy pow w nerwach ale i tak zabolało)... nawet jeśli sie unosze to co z tego - ja jestem dumna ze swojej ciąży i kocham tego bobaska i chce dla niego jak najlepiej ! Ja sie zdenerwowałam zaczełam sie wydzierac a mój zamiast za mną stanąc to jeszcze mnie wQrwił !!!!! Ten to juz wogóle przegiął bo zaczał mi gadac ze jestem nie do wytrzymania , że jeszcze dziecka nie mam a sie podniecam, itp !!! postanowiłam że go wogóle odsuwam od siebie i nie bd juz wspólnych USG, żadnego dotykania brzucha a ja z nim nie rozmawiam, oddałam mu pierscionek nawet :( :( :( dzisiaj mnie przepraszał i twierdził że wcale tak nie mysli tylko denerwuje go to ze krzyczę :/ ale co z tego jak ja przez to wszystko mam doła i niepotrzebnie moj dzidziuś denerwuje się razem ze mną

Zgłoś nadużycie #7781 26 października 2012, 10:10

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
A i dziewczynki gratuluje nowych tygodni :* miłego dnia bo mój już raczej taki nie bd

Zgłoś nadużycie #7782 26 października 2012, 10:25

lilbanaqa Fajna mama
Madziulka... :( te nasze hormony :( to oczywiste, że chcemy dla bąbelków jak najlepiej, w końcu nosimy je pod swoim sercem i są dla nas najważniejsze! w ciąży trochę się robimy nie do wytrzymania, ale trzeba brać poprawkę na to, że jesteśmy pod w wpływem hormonów, to nie do końca my, bo normalnie byśmy zareagowały inaczej w pewnych sytuacjach. Rodzice nie powinni zarzucać Ci, że za bardzo chuchasz na maluszka, z dwojga złego lepsze to niżeli byś olewała wizyty u lekarzy, nie dbała o nic i nie dała dziecku najlepszego startu... a Twój facet rzeczywiście przesadził :/ jak można takie coś powiedzieć... może nie miał tego na myśli, tylko się zdenerwował chwilowo, bo my pewnie serio nie do zniesienia jesteśmy :D ale my chcemy dobrze :)

Zgłoś nadużycie #7783 26 października 2012, 10:31

AniaFin Gotowa na wszystko
Madzia, biedactwo :( , jakbym tam była to bym cię zaraz przytuliła, bo co oni sobie myślą, kurcze, kiedy masz na siebie o siebie dbać jak nie teraz! A ty i tak pracujesz jeszcze, znosisz różnych ludzi w sklepie i przeżywasz rozstania. Nie rozumiem kompletnie twojej mamy, tak się nie robi i zwłaszcza nie kobiecie w ciąży, która nosi twoją wnuczkę. Zwłaszcza kobiety powinny to rozumieć, to jak się zmienia nasza psychika w tym czasie i że taka troska, zdobywanie informacji jest zupełnie naturalna i potrzebna. A twojego pewnie wytrąciła z równowagi ta cała sytuacja, dobrze że przeprasza... ale musi wiedzieć jak źle się poczułaś (twoja mama też powinna to sobie przemyśleć) i że to nie jest wcale fajne dla małej istotki pod twoim sercem.
Mam nadzieję, że jednak dzień się lepiej skończy.
Trzymaj się cieplutko, jesteśmy z tobą całym sercem.

Zgłoś nadużycie #7784 26 października 2012, 10:36

lili Fajna mama
dokladnie Madziulka tak jak pisze Lil to hormony szaleja :(

nie dobieraj sobie do glowy tych slow i badz dumna ze swojego dzidziusia!!!!!!

jesli nie dbaja kobiety o swoja ciaze to tez niby zle,a jak jest ok.to tez sie dopiepszaja,ojjj nie dogodzi wszystkim,a Ty sie nie przejmuj!!!!!

masz tu nas i zawsze sie mozesz wygadac,choc tyle ulzy :)

Zgłoś nadużycie #7785 26 października 2012, 10:42

daria212 Gotowa na wszystko
Dafne fajny suwaczek masz i gratuluje wszytkim mamusia ukonczonych tyg :-)

Madzia a Ty sie nie przejmuj, ja w sumie tez bym sobie wziela do serca slowa mamy, ale to Toj pierwszy babelek i wiadomo ze sie cieszysz i chcesz jak najlepiej (z jednej strony dobrze ze ja mam mame daleko :-p )
A moze po prostu nie mow wszytkiego mamie ze idziesz di lekarza itd. A co do facetow to u mnie to samo, moj nie raz powiedzial za duzo a pozniej chodzil za mna i mnie przepraszal, teraz troche sie powstrzymuje, ale co zrobic taka nasza rola, a Ty powinnas chodzic z glowa w chmurach teraz :-)

Zgłoś nadużycie #7786 26 października 2012, 12:03

Metra Fajna mama
hej mamusie. my byliśmy dzisiaj na glukozie. siedziałam tylko godzinkę po miałam 50g :) później pospaliśmy, a teraz wstawiłam obiadek i zaglądam do Was. z szafy wyrzucam do kartonu rzeczy dotyczące obrony i wyniesiemy je do piwnicy wieczorem jak mój wróci. na 15 idę do lekarza na wizytę kontrolną. wczoraj znowu miałam taki upław wodnisty wieczorem, ale już jakoś nie spanikowałam...może taki urok tej mojej ciąży. a może po obronie jestem bardziej spokojna.
Myszka nie denerwuj się, przesyłam buziolki w brzucholek :* nigdy nas nikt nie zrozumie kto w ciąży aktualnie nie jest, bo zapomina się takie szczegóły, że hormony szalały, że wodniste upławy stresujące, że ciągnie brzuch i się martwimy. jak bym miała kasę to już bym za dwa tygodnie leciała do lekarza zobaczyć Antosia w 3D :) ciekawe co by mówili jak byś piła i paliła....trzeba to przetrwać i nie dać się sprowokować :) a faceta przetrzymaj na odległość. mój jak mi powiedział, że uważa mówienie do brzuszka i dotykanie go za głupie bo to dziecko jeszcze nic nie czuje, to nie pozwoliłam mu dotykać jakiś czas i nic mu nie mówiłam jak się czuję....i zadziałało. myślę, że facet inaczej przeżywa tą ciążę. oni bardziej martwią się o nas niż o dziecko. modlą się żeby nam się nic nie stało, a po porodzie to oni pierwsi oszaleją na punkcie dziecka. i będą dzwonić do nas, że kupka zielona, ale że się nie uśmiecha małe od godziny i co to znaczy. tacy dziwni są i tyle :)

Zgłoś nadużycie #7787 26 października 2012, 12:09

Metra Fajna mama
dawno tabelki nie było...zobaczcie czy daty porodu się zgadzają bo niedługo będzie to miało dla nas znaczenie :)
co z Niulką, Agnieszką i KasiąAmi ?? ? laski dajcie jakiś znak

Zgłoś nadużycie #7788 26 października 2012, 12:21

lilbanaqa Fajna mama
Metra, u mnie z USG cofnęło się o jeden dzień - 23.01

Zgłoś nadużycie #7789 26 października 2012, 12:27

Metra Fajna mama
Antonio nadrabia :) ja już w suwaczku nie zmieniam, bo chyba by mi zostało 2 mies i 2 tyg :)

Zgłoś nadużycie #7790 26 października 2012, 12:28

Metra Fajna mama
a my sprzątamy troszkę i słuchamy sobie: http://www.youtube.com/watch?v=ouLOCmld8nU&feature=related
zaraz muszę nogi ogolić :/