Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #7731 25 października 2012, 12:06

Dafne Gotowa na wszystko
Nancy, super relacja i bardzo dziękuję! Szczególnie temat dla mnie interesujący, bo ostatnio podczas usg Kubuś był znowu główką do góry, więc muszę mu "pomóc" się odwrócić :)

Lil, uwielbiam tą piosenkę! :) a jeszcze na teledysku są tancerze z You can dance, których bardzo lubię :)

Madzia i Ania gratuluję równej 30-stki! :) i oczywiście wszystkim dziewczynom skończonych tygodni :)

Miałam zacząć robić już zakupy wyprawkowe, ale wczoraj położna nam powiedziała, żeby jeszcze się wstrzymać, bo wspólnie będziemy to omawiać i ona nam powie, które firmy wybierać itp. już nauczona doświadczeniem ;)

lili u nas jeszcze nie widziałam ozdób świątecznych w sklepach, ale podejrzewam, że tuż po 1-wszym listopada pojawią się choinki i światełka w galeriach handlowych ;)

Nancy, nam też teściowa zadeklarowała, że dokłada się do wózka. Na razie przy zamówieniu musieliśmy wpłacić tylko zaliczkę, ale jak już przyjdzie do odbioru, to zagadam do niej i mam nadzieję, że się domyśli ;) Siostra mojego męża też dorzuciła nam ładną sumkę, więc jest dobrze :) Aaa w ogóle to nie mówiłam Wam, że nie udało nam się kupić tego fotelika z allegro, bo w ostatnich minutach licytacja tak się zaostrzyła, że odpadliśmy :P , więc trzeba szukać innego.

Zgłoś nadużycie #7732 25 października 2012, 12:11

Dafne Gotowa na wszystko

Nancy napisał(a)

Ale mi się tekst zlał wyżej, nie lubię tak, mam nadzieję, że da się to jakoś przeczytać ze zrozumieniem :/

Madziu, z moją teściową to trochę dziwnie jest czasem. Mój M. mówił jej kiedy chce zamówić wózek (zresztą babka w sklepie mówiła, że od listopada ceny podniesie) i że trzeba wpłacić zaliczkę, ale ona jakby nie słyszała (na tę zaliczkę nie mamy swojej kasy). Już nawet M. ją podpuszcza i mówi, że "wszystko już mamy, tylko wózka nam brakuje i miesiąc trzeba na niego czekać po zamówieniu", ale to też bez echa. A ona pieniążki ma, tego jesteśmy pewni. Taka sytuacja była jak kupiliśmy mieszkanie. Całe swoje oszczędności wsadziliśmy w opłaty okołokredytowe, więc nasze mamy zadeklarowały, że kupią nam meble. Od mojej od razu dostaliśmy pieniążki na kanapę, fotele, a wszystkie graty trzymaliśmy 2 miesiące na podłodze, bo drugiej mamie nie spieszyło się, żeby kupić szafki. Powtarzała nam ciągle, że nigdzie nam się nie spieszy, młodzi i na dorobku tak mają zawsze (kurczę! to nie PRL!). Tylko, że dziecko nie może czekać, zwłaszcza na fotelik, który jest w komplecie z wózkiem (jak mamy je zabrać ze szpitala?). Ja rozumiem, że darowanemu się w zęby nie zagląda, ale jak ktoś mówi, że zrobi prezent to niech później nie oczekuje, że bez końca będziemy czekać jak na łaskę jakąś. Koleżanka chce nam pożyczyć wózek używany i ja bym go chętnie wzięła, ale mój M. się uparł, że czekamy, bo babcia się obrazi. Ehhh...

Nancy, zgadzam się z Madzią, zapytajcie wprost teściową, czy się dorzuca, a jeżeli trudno Wam przeprowadzić taką rozmowę, to zapytajcie jej, czy mogłaby Wam pożyczyć pieniądze na wózek, bo już musicie zamówić ;) Powinna się wtedy domyślić i dać, to co obiecała :)

Zgłoś nadużycie #7733 25 października 2012, 12:14

lilbanaqa Fajna mama
Nancy, dokładnie to wszystko miałam na pierwszych zajęciach ze SR, nawet ten rysunek :) miałaś z Teresą czy Beatką? bo ja 1wsze zajęcia miałam z beatką i właśnie o tym mówiła wszystkim :)

ech te teściowe... ja czekam na łóżeczko od brata, miał wysłać kurierem i nic... :)

Zgłoś nadużycie #7734 25 października 2012, 12:21

daria212 Gotowa na wszystko
Nancy ja tam tez bym powiedziala wprost, ze musze juz kupic i niech sie okdresli konkretnie. Ja tam tez nie mam co liczyc sami musimy wszystko kupic, od moich moge sie tylko spodziewac i od mojej bratowej jak nie bedzie juz czegos potrzebowac.

Zgłoś nadużycie #7735 25 października 2012, 12:32

lilbanaqa Fajna mama
hahaha, Antoś spał sobie smacznie a matce zachciało się śpiewać Gospel :D hahahah i kopie teraz jak głupi, ucisza mnie :( :D

Zgłoś nadużycie #7736 25 października 2012, 12:35

Nancy Gotowa na wszystko
Kochane, mój M. jedzie do mamy 1-go listopada to ma z nią konkretnie porozmawiać, mam nadzieję, że się babcia obudzi w końcu, bo mam wrażenie, że jej się wydaje, że jest jeszcze dużo czasu. Zresztą, on ją już w sumie dwa razy pytał i zawsze jakoś tak odkręci temat, już mi się nie chce o tym myśleć, jakby coś to u koleżanki wózek nadal czeka

Lil, dokładnie z Beatką mieliśmy, bardzo ją lubię, szkoda, że nie jest położną... Dostałam od Tereski namiary na położną na Kraśnickiej, więc po święcie listopadowym umówimy się na oglądanie porodówki :) Następne zajęcia mamy we wtorek, żeby każdy sobie mógł na święta pojechać do rodziny. Chciała nam zrobić 2-tygodniową przerwę, ale ja wolę wcześniej, ciągle mi się wydaje, że mogę urodzić za wcześnie i nie dowiem się wszystkiego, co potrzebne

Lecę po wyniki badań zaraz i trochę się ogarnę, bo ja wciąż w piżamie siedzę :)

Zgłoś nadużycie #7737 25 października 2012, 12:58

Dafne Gotowa na wszystko
Nancy, ja też się zastanawiam, czy doczekam do końca SR, bo ma trwać 10 tygodni, więc teoretycznie powinnam zakończyć w 39 tygodniu ;) a tu jeszcze święta po drodze, więc może się przedłużyć. A najlepsze, że u nas w grupie jest dziewczyna w 31 tyg ;) ciekawe, jak to będzie ;)

Lil, to nieźle synek reaguje na Twoje śpiewy ;) a może tak bardzo mu się podobało, że aż zaczął tupać nóżką ;)

Kubuś od wczoraj ładuje mnie w bok ostro, aż mąż się dziwił, że tak mocno ;) to takie ruchy, jakby mi rolką jeździł od wewnątrz :)

Zgłoś nadużycie #7738 25 października 2012, 13:22

lilbanaqa Fajna mama
o tak, wiem co czujesz, rolkowanie po boku, szczególnie po tym, na którym się leży... ughh :D

Zgłoś nadużycie #7739 25 października 2012, 13:23

lilbanaqa Fajna mama
i w ogóle to gratulacje dla Metry, AniFin i Madziulki, skończone tygodnie! :*

Zgłoś nadużycie #7740 25 października 2012, 13:42

madziulka_myszka Gotowa na wszystko

lilbanaqa napisał(a)

o tak, wiem co czujesz, rolkowanie po boku, szczególnie po tym, na którym się leży... ughh :D

moja laura jak rolkuje to tylko po lewym boku i tylko jak leżę, prawego nie lubi od samego początku :D

Zgłoś nadużycie #7741 25 października 2012, 13:52

Dafne Gotowa na wszystko
a Kubuś upodobał sobie właśnie prawy bok ;)

Zgłoś nadużycie #7742 25 października 2012, 14:11

Skończyłam śledzić październikowe teraz bede śledziła listopadówki :D później grudniówki i my :D :D lachy jeszcze "chwila"

Zgłoś nadużycie #7743 25 października 2012, 14:52

lilbanaqa Fajna mama
śledziłaś październikowe? rozpakowały się wszystkie? :)

Zgłoś nadużycie #7744 25 października 2012, 15:05

lilbanaqa napisał(a)

śledziłaś październikowe? rozpakowały się wszystkie? :)

jeszcze 3 zostały :) wiekszosc juz pisze o kolkach i karmieniu :D jedna biedula urodziła wcześniaczka i ma ciągle problemy z małą ... dopiero wyszła z nią ze szpitala a juz dostała wezwanie na badania bo podejrzewają u małej mukowiscydoze... masakra

Zgłoś nadużycie #7745 25 października 2012, 15:08

AniaFin Gotowa na wszystko
Super interesujące informacje Nancy, dzięki za podzielenie się. Wczoraj mi się wydawało, że mała była właściwie ułożona, bo czułam smyranie w dole i nacisk na pęcherz od czasu do czasu, a na górze mi się coś wypychało z jednej a to z drugiej strony, a na przeciwko kopało :) . Ale dziecię kręci się niemiłosiernie, to poobserwuję je trochę przez te cztery do siedmiu tygodni.
Twój mąż powinien szczerze ze swoją mama pogadać i wytłumaczyć, że teraz czeka się na takie rzeczy i że ceny rosną.

Madzia i Metra gratulacje okrągłych tygodni :)

No i oczywiście, wiwat Metra, niech nam żyję świeża Pani Doktor Nauk Biologicznych!!!
Jak już odpoczniecie z Antosiem, to napisz nam jak było :)

Ja już sobie robię te masaże co wieczór, na razie daleko mi do zalecanych 5 minut, ale tak stopniowo się pewnie rozkręcę ;)

Zgłoś nadużycie #7746 25 października 2012, 15:42

monis89 Gotowa na wszystko
Nancy informację super! Bardzo dziękujemy :) .. Ja jeszcze nie umiem stwierdzić jak Wiki jest ułożona, ale mam nadzieję, że nóżki mi wciska ostatnio pod żebra, a nie rączki :) ..
Musicie przeprowadzić wspólnie poważną rozmowę po prostu.. Mi rodzice dużo pomagają i pomogą, ale na teściów zbytnio nie liczę, bo kasy nie mają.. Ale jakby mięli to na pewno bym wszystko już miała :) . Mój Marcin ma takie samo podejście jak któraś z Waszych teściowych- że jest dużo czasu. Wkurza mnie tym, bo się stresuję i chcę mieć wszystko już, now. A on że przecież od razu na spacery wychodzić nie będę to nie muszę mieć jeszcze wózka :/..

Metra, Madzia i Ania i inne dziewczyny gratuluję tygodni!! :D

Metra jak tam? Napisz wszystko co i jak wyglądało. A może tez nie pisać już Metra tylko Pani Doktor Metra? :P

Mam kolczyki pasujące do kompletu :) .. I cosik na noc poślubną :P ..

Zgłoś nadużycie #7747 25 października 2012, 16:21

Asica Gotowa na wszystko
[QUOTE=Dafne;1099078]Nancy, ja też się zastanawiam, czy doczekam do końca SR, bo ma trwać 10 tygodni, więc teoretycznie powinnam zakończyć w 39 tygodniu ;) a tu jeszcze święta po drodze, więc może się przedłużyć.

Doczekasz Kochana, jeszcze musimy razem sylwestra spędzić ;-)

Zgłoś nadużycie #7748 25 października 2012, 16:43

lili Fajna mama
oto dzisiejsze zakupy :)

Zgłoś nadużycie #7749 25 października 2012, 16:44

lili Fajna mama
czemu nie dodaje mi wszystkich zdjec w jednym poscie tylko pojedynczo ?? , :)

Zgłoś nadużycie #7750 25 października 2012, 16:46

lili Fajna mama
aaaa juz zatrybilam :)