Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #7711 25 października 2012, 9:09

lilbanaqa Fajna mama
Metra, wstałam i odmawiam modły :D

Lili, super ten filmik, dyskutantka mała :D

Nancy, rzeczywiście szkoda, skoro można uratować komuś życie oddając krew pępowinową, powinno być to praktykowane w każdym szpitalu

właśnie wczoraj w południe patrzałam, że się rozpakowują :D już niedługo i my pójdziemy na salę :D

Zgłoś nadużycie #7712 25 października 2012, 10:27

lili Fajna mama
hej kobietki :)

a ja wrocilam z zakupow,odwiedzilam KIABI kupilam malej troche drobiazgow (pozniej wstawie fotki rozowych ciuszkow) ;) ,synkowi,mezowi,noi sobie 2 koszule i torbe do szpitala :)
pomalu sie szykuje co mam ze soba wziasc :)

teraz kawka i chwilowy relaks :)

Zgłoś nadużycie #7713 25 października 2012, 10:32

daria212 Gotowa na wszystko
Metra wszystkie sie modlily :-D

Lili filmik dobry, ale sie usmialam, mala niesamowita :-p

Madzia gratuluje 30-stki :-D

Musze poczytac listopadowki, oj juz coraz blizej nas :-p

Zgłoś nadużycie #7714 25 października 2012, 10:43

lili Fajna mama
ci ludzie juz powariowali,
dzisiaj juz kupowali zabawki i prezenty pod choinke,pakowali w papiery,no masakra ;)

moj maly to by nie wytrzymal nawet do mikolaja i by szukal i rozpakowal,
wszystkie ozdoby choinkowe juz w sklepach,kupuja,szaleja a tu 2 miechy jeszcze do swiat :)

Zgłoś nadużycie #7715 25 października 2012, 10:44

lili Fajna mama
dziewczyny gratuluje kolejnych tyg :)

Zgłoś nadużycie #7716 25 października 2012, 10:52

lili Fajna mama
kiedys bedac w Niemczech zastanawialam sie nad recznikiem dla malej z kapturkiem ktory kosztowal 4.99 euro,i nie kupilam dzis widzialam taki sam tyle ze po 14.99 euro takze juz wiem ze tam uderze jeszcze na zakupy ;)

mam jeden po synku,ale teraz Nikoli trzeba kupic nowy ;)

Zgłoś nadużycie #7717 25 października 2012, 10:53

Wow :-) ludzie nie marnuja czasu :-p u nas w centrach juz wisza lampeczki, juz tuz tuz :-D

Zgłoś nadużycie #7718 25 października 2012, 10:57

lilbanaqa Fajna mama
aaa kocham święta :D nieodłącznie kojarzy mi się z nimi piosenka, którą jakieś 3-4 lata temu katowali nas w radiach: http://www.youtube.com/watch?v=K4W-t4M2gDI :) i oczywiście moje urodziny, April pewnie zrozumie o czym mowa :D ja chcę już ubrać choiiinkę i stroić mieszkanie pierdółkami, które się tu tylko zakurzą w czasie naszej nieobecności :D

Zgłoś nadużycie #7719 25 października 2012, 10:58

Lili ja tez kupilam ten recznik za 4,99 euro, to tutaj lepiej sie oplaca :-)

Zgłoś nadużycie #7720 25 października 2012, 11:05

lili Fajna mama
nooo dokladnie Daria w Niemczech wszystko tansze,fajnie masz :)

ja tez go kupie i nie tylko to ;)

Zgłoś nadużycie #7721 25 października 2012, 11:07

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Hej lachonki :) ja w pracy :D dzisiaj kończę 30 i cieszę się bo zostało mi tylko 10 tygodni i nagle sobie pomyslałam że nie zdążę ze wszystkim i chyba juz zacznę torbę pakować :D a moze zacznę prać ciuszki i prasować ?? chyba sie nie zakurzą jak myslicie? przed swietami może byc cięzko hehe ale mnie dopadło :D :D

Wszystkim dziewczynom gratuluje nowych tygodni :* :) Aniu F. Tobie 30 :D :D

Zgłoś nadużycie #7722 25 października 2012, 11:23

Nancy Gotowa na wszystko
Madziu, gratulacje! Myślę, że lepiej wcześniej poprać i schować do szafki, w środku się nie zakurzą, a Ty będziesz miała spokojną głowę. Ja siedzę już jak na szpilkach, bo czekam na pieniążki, żeby dokończyć niezbędne zakupy. Teściowa już w lecie zadeklarowała, że da na wózek, tylko jakoś teraz jej się nie spieszy, a przecież po zamówieniu trzeba na niego czekać jeszcze, ojojoj. Dawno nie miałam takiego parcia na organizację jak teraz.

Lili, ależ poszaleli z tymi świętami, dla mnie to jeszcze nie czas, raczej czuję ducha halloween :P

Zgłoś nadużycie #7723 25 października 2012, 11:30

chyba tak własnie zrobie :D i będę codziennie sobie oglądać male bodziaki :D
Nancy a może tesciowa czeka az Ty zamówisz a później Ci kase odda ??
Ja na swoją nie mam co liczyć ... ona zawsze tylko mówi " ja was tak kocham, we wszystkim wam pomogę, wszystko wam kupie co potrzebujecie" a jak sie przeprowadzilismy "na swoje" to nawet głupiego wina nie przyniosła, a teraz tez o nic nie pyta czy czegos potrzebujemy, całe sdzczęscie zarabiam i nie potrzebuje jej pomocy, a i moi rtodzice by teraz najchetniej wszystko dla malenstwa kupili

Zgłoś nadużycie #7724 25 października 2012, 11:40

Nancy Gotowa na wszystko
Relacja ze szkoły rodzenia: PRZYGOTOWANIE CIAŁA DO PORODU
Prawidłowe ułożenie dziecka do porodu
Mniej więcej do 34 tygodnia ciąży dziecko powinno ułożyć się w pozycji odpowiedniej do porodu, czyli główką do dołu i pleckami do naszego brzucha (buźką do naszych pleców).
Wygląda to mnie więcej tak:
http://www.familie.pl/artykul/Gdy-dziecko-zle-ulozy-sie-w-lonie,4697,1.html
Oczywiście nigdy nie leży idealnie tyłem, trochę skręca w lewo lub prawo :)
Na tej stronce można od razu zapoznać się z nieprawidłowymi ustawieniami dziecka. Najczęściej w takich przypadkach (również, gdy dziecko jest główką do dołu, ale buźką do przodu) robi się CC.
Bez usg możemy rozpoznać, czy przed porodem dziecko jest prawidłowo ułożone. Wystarczy poprosić, żeby ktoś spojrzał na nasz brzuch z boku kiedy leżymy.
a) Ładny okrągły/owalny brzuch oznacza, że dziecko jest tułowiem do góry i tak jest dobrze.
b) Podwójne wybrzuszenie (jedno większe, a nad spojeniem łonowym mniejsze) oznacza, że dziecko leży tułowiem do naszych pleców, nasz brzuch zapada się tam gdzie klatka piersiowa dziecka i znów wybrzusza tam, gdzie główka i tak być nie powinno.
Jako matki mamy ogromny wpływ na to jak ułoży się nasze dziecko. Żeby dziecko ułożyło się prawidłowo w ostatnim okresie ciąży powinnyśmy pilnować kilku zasad:
- nie siadać na kanapach i fotelach, w których się zapadamy i w których mamy kolana wyżej niż pupę – dziecku jest wtedy niewygodnie, bo leci buźką na ścianę macicy i odwraca się przodem, żeby to zmienić
- nie zakładać nogi na nogę, ani nie ściskać nóg przy siadaniu
- najlepiej siadać w rozkroku z plecami prostymi lub lekko pochylając się do przodu (np. okrakiem na krześle, przodem do oparcia); dobrze też siadać po turecku (wszystkie te pozycje służą „otwarciu się macicy”)
- być aktywną: ćwiczyć, spacerować, uprawiać seks, myć podłogi na czworaka, w tzw. klęku podpartym (ta pozycja jest naprawdę super do prawidłowego ułożenia się dziecka)
Zawsze pamiętamy o jednym: z dzieckiem trzeba rozmawiać – poprosić je o to, żeby się obróciło :)
Inne oznaki, że dziecko jest ustawione prawidłowo możemy odczytać z jego ruchów. Najlepiej widać to na obrazku (w załączniku rzut brzucha z przodu). W ciągu dnia czujemy wówczas napieranie na pęcherz, smyranie (jakby paluszkami), czkawkę na dole brzucha. Po południu i wieczorem z reguły wybrzusza nam się lewa lub prawa górna strona brzucha (to pupa dziecka) i wtedy po przeciwnej stronie buszują nogi :) Czasem robi nam się z boku „wałeczek” – czujemy wtedy tułów dziecka.
Oprócz ułatwiania dziecku przyjęcia prawidłowej pozycji do porodu musimy pamiętać o:
1) oddychaniu przeponą, żeby rozuźniź brzuch
2) Masowaniu krocza – dziewczyny już pisały, więc krótko: oliwą z oliwek smarujemy palce i wkładamy jeden palec (opuszek) do przedsionka pochwy i masujemy ruchami okrężnymi. Kiedy poczujemy rozluźnienie mięśni możemy dołożyć drugi palec aż do czterech. Masaż może zrobić partner.
3) Ćwiczyć mięśnie Kegla – BARDZO WAŻNE I BARDZO ŁATWE! Jeśli nie mamy problemów z nieotrzymaniem moczu wystarczy 30 napięć w ciągu dnia (nawet krótkich) – można wszystkie jedno po drugim, można rozłożyć po kilka w ciągu dnia. Ważna jest systematyczność! Zapominamy o tych ćwiczeniach, więc dobrze sobie alarm w komórce nastawiać :) Ćwiczymy zwłaszcza w ostatnim miesiącu ciąży, można zacząć wcześniej. Ćwiczymy na leżąco, siedząco, stojąco, jak chcemy. Najlepiej ćwiczyć najpierw w takiej pozycji w jakiej najmocniej czujemy napięcie mięśni. Jeśli nie wiemy jak to robić można spróbować w trakcie oddawania moczu zatrzymując jego strumień. Możemy tak tylko spróbować, żeby wiedzieć jak robić to później! Nie wolno nam zatrzymywać zbyt często moczu, bo grozi to infekcjami. Jeżeli mamy problem z nieotrzymaniem moczu (nawet odrobinę zdarza nam się popuścić w trakcie śmiechu, kaszlu, wysiłku) ćwiczymy 3 razy więcej, a więc ok. 90-100 razy dziennie.
Ćwiczymy nie tylko dla dobrego porodu, ale również dla satysfakcji seksualnej swojej i partnera po połogu.

Zgłoś nadużycie #7725 25 października 2012, 11:47

Uuu to Laura chyba dobrze leży :D ja jakos automatycznie siadam okrakiem zawsze :D mój M. się smieje że siedze jak facet :D

Zgłoś nadużycie #7726 25 października 2012, 11:47

Nancy dzieki za wspaniale info, chyba zaczne robic te masaze :-p

Zgłoś nadużycie #7727 25 października 2012, 11:49

Moj to nie wiem juz jak lezy, tak sie wypycha w pepku ze nie wiem juz co to, a jak leze na boku to z boku kopie jakby szkitka bo dosc mocno

Zgłoś nadużycie #7728 25 października 2012, 11:51

Nancy Gotowa na wszystko
Ale mi się tekst zlał wyżej, nie lubię tak, mam nadzieję, że da się to jakoś przeczytać ze zrozumieniem :/

Madziu, z moją teściową to trochę dziwnie jest czasem. Mój M. mówił jej kiedy chce zamówić wózek (zresztą babka w sklepie mówiła, że od listopada ceny podniesie) i że trzeba wpłacić zaliczkę, ale ona jakby nie słyszała (na tę zaliczkę nie mamy swojej kasy). Już nawet M. ją podpuszcza i mówi, że "wszystko już mamy, tylko wózka nam brakuje i miesiąc trzeba na niego czekać po zamówieniu", ale to też bez echa. A ona pieniążki ma, tego jesteśmy pewni. Taka sytuacja była jak kupiliśmy mieszkanie. Całe swoje oszczędności wsadziliśmy w opłaty okołokredytowe, więc nasze mamy zadeklarowały, że kupią nam meble. Od mojej od razu dostaliśmy pieniążki na kanapę, fotele, a wszystkie graty trzymaliśmy 2 miesiące na podłodze, bo drugiej mamie nie spieszyło się, żeby kupić szafki. Powtarzała nam ciągle, że nigdzie nam się nie spieszy, młodzi i na dorobku tak mają zawsze (kurczę! to nie PRL!). Tylko, że dziecko nie może czekać, zwłaszcza na fotelik, który jest w komplecie z wózkiem (jak mamy je zabrać ze szpitala?). Ja rozumiem, że darowanemu się w zęby nie zagląda, ale jak ktoś mówi, że zrobi prezent to niech później nie oczekuje, że bez końca będziemy czekać jak na łaskę jakąś. Koleżanka chce nam pożyczyć wózek używany i ja bym go chętnie wzięła, ale mój M. się uparł, że czekamy, bo babcia się obrazi. Ehhh...

Zgłoś nadużycie #7729 25 października 2012, 11:53

fajna ta stronka która podałaś :)

Zgłoś nadużycie #7730 25 października 2012, 12:00

nooo Nancy ja Cie doskonale rozumiem, bo jestes teraz w niejasnej sytuacji... może trzeba by otwarcie jej powiedziec czy nadal chce ten wóżek kupowac bo jesli nie to Ty masz okazje wziac od swojej koleżanki