Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #7471 22 października 2012, 12:09

daria212 Gotowa na wszystko
Ja to nie licze na to i czuje ze moj nie usiedzi w swoim domku do nowego roku, juz bedzie chcial byc z nami :-D

Dziewczyny jakie lozeczka wy kupujecie albo macie, to znaczy drewniane czy te rozkladane? bo moja znajoma kupila tylko to skladane a nie wiem czy to takie samo praktyczne jak drewniane ?
Ja wlasnie ogladam i jakos nic nie chce mi wpasc w oko, a ja chce wlasnie drewniane

Zgłoś nadużycie #7472 22 października 2012, 12:15

Nancy Gotowa na wszystko
Hej Dziewczyny!
W Lublinie też mgliście, a rano takie słoneczko było... Wyfrunęłam rano na angielski, a teraz mentalnie nastawiam się na robienie porządków w szafie.

Metra, dzięki za relację z laktacji. Sporo tych zakazanych produktów przy karmieniu.

Lil, a u Ciebie co ciekawego było? Też miałaś o porodzie z panią Teresą?

Jeśli chodzi o przeziębienia to słyszałam, że bardzo dobry jest syrop PRENALEN, przygotowany specjalnie dla kobiet w ciąży, w jego składzie są same naturalne składniki: czosnek, malina i czarna porzeczka. Oby nas wirusy omijały :)

Zgłoś nadużycie #7473 22 października 2012, 12:17

lilbanaqa Fajna mama
hej laski :) forum wraca do życia po weekendzie :D fajnie, że spędziłyście trochę czasu ze swoimi reproduktorami :D

Daria, ja będę miała łóżeczko drewniane, te turystyczne jakieś mi się wydają nie wygodne, ale to moje osobiste zdanie, nie leżałam w środku więc nie wiem :D jeżeli masz zamiar dużo podróżować z małym to pewnie turystyczne się bardziej sprawdzi :)

my teoretycznie mamy dzisiaj równiutkie 3 miesiące do porodu (według OM i pierwszego USG) :) nie mam jakiegoś przeczucia czy wyjdzie przed czy po terminie, raczej mam wrażenie, że na czas :) chociaż nie powiem, od 38 tygodnia zamierzamy harcować jak myszki :P żeby go wygonić jak najprędzej :) jak teściowie przyjadą, żebym nie zaczęła przy nich rodzić :/ jakoś wolę być tylko z moim ukochanym w takim momencie...

a o znieczuleniu nie myślę w ogóle, chciałabym bez, ale zobaczymy jaki będzie ból, mam dość wysoki próg znoszenia go więc zobaczymy na miejscu :) moja mama rodziła 7 razy i nigdy nie miała znieczulenia :)

wiecie co laski, pokoik dla Antosia nie jest w ogóle gotowy, NIC A NIC nie mam, w razie awarii :/ jak postanowi się urodzić teraz to ja nie wiem. :O :D

Zgłoś nadużycie #7474 22 października 2012, 12:19

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
ja kupiłam drewniane z kołyską :) http://www.malpka-sklep.pl/pokoik-dzieciecy/751762-klups-radek-kolyskaszuflada-.... jakos te turystyczne mnie nie przekonują ale to sprawa indywidualna...

Zgłoś nadużycie #7475 22 października 2012, 12:20

lilbanaqa Fajna mama

Nancy napisał(a)

Lil, a u Ciebie co ciekawego było? Też miałaś o porodzie z panią Teresą?

u nas też było o porodzie, oczywiście pani Teresa przekazała nam swoją wiedzę :D w sumie nic więcej niż powiedziała u
Was z tego co czytałam... :) a patrzała się ciągle na mnie jakbym miała wielkiego pająka na twarzy :/ pipka jedna! a ta mgła taka gęsta jak mleko u mnie za oknem, nie widzę budynku na przeciwko :D

Zgłoś nadużycie #7476 22 października 2012, 12:21

Dafne Gotowa na wszystko
Ja myślę, że listopad i grudzień zlecą mi jeszcze szybciej niż październik ;) Przecież jeszcze niedawno był wrzesień, a tu już prawie koniec października!!! Wydaje mi się też, że Kubuś wyjdzie planowo, czyli w styczniu ;)

Co do łóżeczka, to ja na pewno kupię drewniane, bo ono jest wygodniejsze dla dziecka. Moja siostra oprócz drewnianego, ma też składane turystyczne, ale ono raczej służy, żeby położyć czasem dziecko, jak trzeba coś zrobić - maluszek sobie wtedy tam leży, "bawi się", ale do spania ono się nie nadaje, bo jest za miękkie.

Co do tych znieczuleń, to jak wcześniej wspominałam, wcześniej w ogóle o nim nie myślałam, bo słyszałam, że u mnie w szpitalu, jak się rodzi w nocy, to najczęściej anestezjolodzy nie mają czasu, żeby przychodzić na porodówkę :P Ale jak ten kolega lekarz zasugerował, że da się to zrobić, to ta myśl zaczęła mi kiełkować w głowie... na razie cały czas jestem niezdecydowana, zobaczę, co tam na szkole rodzenia nam poopowiadają o znieczuleniach.

Zgłoś nadużycie #7477 22 października 2012, 12:21

lilbanaqa Fajna mama
madziulka, bardzo mi się podoba to łóżeczko, tymbardziej, że jest z kołyską :) Laura będzie dokołysana! :D da się tą kołyskę zablokować jakoś?

Zgłoś nadużycie #7478 22 października 2012, 12:29

Nio ja wlasnie nie jestem przekonana do tego turystycznego, moja bratowa ma jedno i drugie ale te rozkladane ma dole i w dzien kladzie mala jak cos robi.
Madzia a Ty to kupilas samo luzeczko, czy bylo przy nim wyposazenie do nieg?
Bo ja jedno znalazlam tez z kolyska
http://allegro.pl/2w1-kolyska-lozeczko-z-pelnym-wyposazeniem40wzorow-i2706165393...

Zgłoś nadużycie #7479 22 października 2012, 12:49

lilbanaqa napisał(a)

madziulka, bardzo mi się podoba to łóżeczko, tymbardziej, że jest z kołyską :) Laura będzie dokołysana! :D da się tą kołyskę zablokować jakoś?

Tak w każdej chwili można włożyc po dwa bolce i wtedy łóżeczko ani drgnie

Darka ja kupiłam samo łóżeczko bez wyposażenia, jest przy nim tylko szuflada... To Twoje też jest fajne i bardzo korzystna cena :) tylko te płozy włąsnie chyba nie są blokowane nie ? :) pościel firmy mamo-tato tez chce ją zamówić mają duży wybór :)

Zgłoś nadużycie #7480 22 października 2012, 12:53

Nancy Gotowa na wszystko
Lil, u Was na zajęciach położna nie ma zbyt wielkiego wyboru na kogo by tu się pogapić :-P U nas przerzuca wzrok na różne pary :-) Też Wam każe podpisywać mnóstwo papierów? Chyba mają niezłą biurokrację przy rozliczaniu się z NFZ. Już tyle tego w ciemno podpisałam...

Madziula, fajne to łóżeczko z kołyską. Mi podoba się dodatkowo funkcja szuflady na pościel, zawsze to dodatkowe miejsce do przechowywania, zwłaszcza jak się nie ma dużego mieszkania :)

Zgłoś nadużycie #7481 22 października 2012, 12:57

lilbanaqa Fajna mama

Nancy napisał(a)

Lil, u Was na zajęciach położna nie ma zbyt wielkiego wyboru na kogo by tu się pogapić :-P U nas przerzuca wzrok na różne pary :-) Też Wam każe podpisywać mnóstwo papierów? Chyba mają niezłą biurokrację przy rozliczaniu się z NFZ. Już tyle tego w ciemno podpisałam...

Madziula, fajne to łóżeczko z kołyską. Mi podoba się dodatkowo funkcja szuflady na pościel, zawsze to dodatkowe miejsce do przechowywania, zwłaszcza jak się nie ma dużego mieszkania :)

nic nam jeszcze nie dawała do podpisania, jedynie dwie listy obecności jednego dnia :D

Zgłoś nadużycie #7482 22 października 2012, 12:59

Nancy dokładnie szukałam cały czas takiego z szufladą bo zawsze coś tam mozna upchnąć, ja akurat tam bd 3mac pampersy, pieluchy itp bo mój tesc takie duze paki przywozi z Niemiec :)

Zgłoś nadużycie #7483 22 października 2012, 13:15

blokowane chyba nie, po prostu sie zmienia na kolyske i na normlane i jeszcze kolka sa do niego, zreszta nie jest tak dokladnie opisane, ale zawsze funkjce jakies ma.
Cena oki, tym bardziej z posciela, rozkiem itd :-)

Zgłoś nadużycie #7484 22 października 2012, 13:20

Metra Fajna mama
mogę nic nie pisać ?? nie chce mi się strasznie. może później :P

Zgłoś nadużycie #7485 22 października 2012, 13:36

Nancy Gotowa na wszystko
Metra, masz ZALEDWIE niecałe 2000 postów. Napisałabyś już coś, jak słowo daję :-P

Ooooo! Jesteś "Fajną mamą"! Myślałam, że po "Gotowych na wszystko" już nic nie ma.

Zgłoś nadużycie #7486 22 października 2012, 13:38

daria212 napisał(a)

blokowane chyba nie, po prostu sie zmienia na kolyske i na normlane i jeszcze kolka sa do niego, zreszta nie jest tak dokladnie opisane, ale zawsze funkjce jakies ma.
Cena oki, tym bardziej z posciela, rozkiem itd :-)

A nie dojrzałam tego :) to też dobrze że mozna zmienic myslałam ze ta kolyska jest cały czas :D :) to pewnie że bym brała :)

Zgłoś nadużycie #7487 22 października 2012, 13:49

Dafne Gotowa na wszystko
Daria fajne łóżeczko i w ogóle cały zestaw :) dużo różnych dodatków w naprawdę dobrej cenie, chyba też to przemyślę ;)

Zgłoś nadużycie #7488 22 października 2012, 14:02

Samej kolyski bym nie brala,chyba sie jednak zdecyduje na nie :-)

Zgłoś nadużycie #7489 22 października 2012, 14:06

Metra Fajna mama
kurde Nancy masz rację muszę coś napisać :P
przygotowałam ciasto na naleśniki, twarożek tez :)
łóżeczko mam drewniane z trójstopniową regulacją. jeszcze go nie rozkminiłam więc nie wiem na jakiej zasadzie działa...mam w planie rozłożyć je 6 grudnia ;P

Zgłoś nadużycie #7490 22 października 2012, 14:07

Metra Fajna mama
zastanawiam się też nad zakupem leżaczka-bujaczka :) używanego np. z tablicy