Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #7451 21 października 2012, 17:23

AniaFin Gotowa na wszystko
hej dziewczynki,
my od wczoraj byłyśmy bardzo zajętę ;) udało mi się pomalować na biało pół pokoju dziecięcego (połowa ścian od góry będzie biała, a od dołu zielona), a potem wyruszyłam autem do Den Bosch na całonocne spotkanie z przyjaciółkami (no pospałyśmy w sumie 3-4 godzinki, a resztę przegadałyśmy) zakończone poranną fotograficzną sesją ciążową w pobliskim parku. Ale było fajnie :) Jak będą obrobione zdjęcia to wstawię. Teraz czuję się trochę jak po zarwanej nocy ;) Lecę smażyć naleśniki na kolację.

Lili i Alex, nie dajcie się żadnym przypadłościom ani choróbskom!

Co do epiduralu, to ja tylko w ostateczności po to sięgnę (podobno u nas można poprosić o to 24h na dobę, bo zawsze mają anestozjologa). Rozważam też wzięcie remifenylu, ale też tylko w razie jakiś koszmarnych skurczy albo zbyt długiej akcji porodowej. Nie mam po prostu pojęcia jak będę znosić ból i jestem otwarta na różne możliwości, niczego się nie da przewidzieć.

Zgłoś nadużycie #7452 21 października 2012, 17:27

Metra Fajna mama
Dafne super kolega...ja nie pooglądam Antosia w 3d :/ no ale trudno :) już niedługo zobaczę go na żywo :)
ja spędziłam pół dnia u siostry a teraz zabieram się troszkę za naukę :( dostałam całą reklamówę kolejnych ciuszków, w tym rożek, kombinezonik z traktorkiem i śpiworek malutki :) nie mam siły przeglądać reszty. zrobię to po obronie :)
Dafne u mnie w szpitalu oferują remifentanyl jako znieczulenie więc ja się chyba na niego zdecyduję. nie przenika do dziecka i kobieta sama sobie dawkuje kiedy uważa, że potrzebuje. bardzo szybko znika z krwiobiegu.

Zgłoś nadużycie #7453 21 października 2012, 21:21

lili Fajna mama
uuu tylko nasze forum tak milczy a wszedzie az huczy......

Zgłoś nadużycie #7454 21 października 2012, 21:46

Metra Fajna mama
lili u nas cisza bo my takie grzeczne i spokojne jesteśmy :P
laski pewnie wylegują się poprzytulane do facetów :) przynajmniej ja tak robię a zaraz po kąpieli obejrzymy sobie jakiś film. jutro znowu zaczyna się tydzień pracy i będziemy się widzieć tylko w celach zakupów, gotowania lub załatwiania mojej obrony....na szczęście kolejny weekend już za 5 dni i będę wreszcie wolna :) tak naprawdę wolna od wszystkich zmartwień ostatnich 5 lat :)
miłego wieczoru kochane :)

Zgłoś nadużycie #7455 21 października 2012, 22:48

Nancy Gotowa na wszystko
Hej Stycznióweczki!

Przeczytałam Was szybko i skrobnę coś krótko, bo padam na twarz. U dziadków było super, wygrzałam się przy piecu kaflowym, wczoraj byliśmy na rozdaniu medali z okazji 55 rocznicy ślubu moich dziadków :) , a dzisiaj powygrzewałam się cudnie na słonku. Nie obyło się w ten weekend bez nospy, bo brzuch daje znać o sobie (nie lubię bóli typu miesiączkowego, jakiś niepokój mnie wtedy ogarnia), ale widocznie już taka nasza uroda w tej ciąży. Grunt, żeby Jaś sobie ładnie siedział jeszcze w brzuszkowie.

Między nami a małym coraz lepsza komunikacja. Wczoraj smyrnął nóżką i pukaliśmy do niego w tym miejscu, a on nam odpowiadał. Uśmialiśmy się po pachy :) ))) No i cały czas wypina się do nas pupą, kilka razy dziennie i coraz wyżej, ostatnio już pod samym żołądkiem był. Wiem już, że to pupa, bo czkawka jest zawsze na samym dole brzucha, więc wygląda na to, że pozycja główkowa u nas rządzi (oby tak do końca).

Uciekam spać. Śnijcie słodko :-*

Zgłoś nadużycie #7456 22 października 2012, 9:49

Metra Fajna mama
cześć kobietki :) nocka minęła nam spokojnie. wyspaliśmy się aż miło :) muszę dzisiaj nawiedzić uczelnię. strasznie mi się nie chce tam jechać, bo taka pogoda nieładna. na szczęście nie pada deszcz więc nie jest tak tragicznie.

Zgłoś nadużycie #7457 22 października 2012, 10:15

lili Fajna mama
hej!!
u mnie dzis szaro i mglisto,odwiozlam malego do przedszkola i odpoczywam,katar nadal mnie meczy,ale nawet w nocy spalam,musze zobaczyc co wogole moge wziasc aby ulzyc noskowi ;)
nie mam weny na gotowanie i niewiem co dzis wymyslec na obiad ;)
maly tylko do piatku chodzi do przedszkola i maja ferie jesienne no masakra 2 tygodnie w domu,tyle ze sie wyspie i nie bede musiec wstawac o 7 ;)
francuzi nie lubia sie przemeczac,takze prawie w kazdym miesiacu jakies wolne dni ;)

Zgłoś nadużycie #7458 22 października 2012, 10:17

lili Fajna mama
ooo 2 z przodu do porodu mam ;)

ale z obliczen mojego lekarza pewno jeszcze 3 ;)

Zgłoś nadużycie #7459 22 października 2012, 10:49

daria212 Gotowa na wszystko
Dzien doberek :-)

Wszystkie pewnie wypoczete po week,albo wrecz przeciwnie :-D

Mnie nie bylo przez week, moj mial wiecej czasu i poswiecilismy dla siebie na zakupkach, spacerkach i obiadkach pysznych :-p a my z Maluszkiem lubimy jesc :-D

Tak sie martwilam ze maly nie kopie to teraz daje czadu az zaboli, ale wole to niz jak jest cisza :-p
Oj tak dziewczynki czas ucieka :-D

Milego dzionka wam zycze :-)

Zgłoś nadużycie #7460 22 października 2012, 10:50

Lili gratuluje 2-czki z przodu :-D

Zgłoś nadużycie #7461 22 października 2012, 10:51

U mnie niedlugo 2czka zniknie :-D :-D

Zgłoś nadużycie #7462 22 października 2012, 11:08

Dafne Gotowa na wszystko
Dzień dobry Mamusie :)

U nas dziś taka pogoda, że najlepiej tylko pod kocykiem siedzieć.

lili gratuluję skończonego tygodnia! :)

My dziś pospaliśmy, choć Kubuś praktycznie od 7 już aktywny, teraz sobie patrzę, jak mi brzuch faluje ;) . Trochę mnie brzuch boli dołem, ale nie jest to jakiś straszny ból, więc na razie nic nie biorę.

Miłego dnia Dziewczynki! :)

Zgłoś nadużycie #7463 22 października 2012, 11:09

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Hej laleczeki :) ja tez weekend z moim M. spędzałam :) Wczoraj cały boży dzień leżelismy przed tv i wpieprzalismy słodycze, wiem ze to niezdrowo ale miałam takie parcie na żarcie że szok :D
Co do znieczulenia - ja mam zamiar jak najdłużej wytrzymac bez i jeżeli dam rade do 7cm to później juz z górki, ale jezeli bd ciezko to znieczuleniem nie pogardze bo dla dzieciątka nie jest szkodliwe :) :)
Wy dziewczyny niedlugo 2 a mi , Darce, April i Ani F niedługo się 1 pokaze :D :D

Zgłoś nadużycie #7464 22 października 2012, 11:11

AniaFin Gotowa na wszystko
cześć dziewczynki,
my się wyspałyśmy po pracowitym weekendzie i już koło ósmej byłyśmy z pracy :) Mała się dziś rano bardzo wierciła, a teraz odsypia. Ja lecę do labu liczyć, mierzyć, rozlewać etc. ;) . Pogodę mamy dziś śliczną, słońce przygrzewa, mgła ściele się nisko, chyba sobie jakiś spacerek w lunch urządzę.
W tym tygodniu czeka nas dokończenie malowania, składanie komody i wreszcie zaczniemy urządzać pokój dla małej :)
Lili, ja ci polecam inhalacje np. z soli morskiej i możesz sobie też zapuścić trochę soli fizjologicznej do nosa, ważne, żeby się trochę przetarło i było łatwiej oddychać. I wygrzewaj sobie zatoki. Gratulacje ukończenia 28 tygodnia :)

Zgłoś nadużycie #7465 22 października 2012, 11:19

Jak juz bedzie 1nka to juz dla mnie czas rodzenia :-D
Ja nie biore tam zadengo znieczulenia,nie mysle o tym bolu :-p

Zgłoś nadużycie #7466 22 października 2012, 11:38

Ja coś czuje że listopad mi sie będzie dłużył w nieskonczonosc, ale grudzien to juz zleci bo zacznie sie [ranko prasowanko tych malusich ciuszków, jakies ostatnie zakupy, święta, prezenty i godzina 0 hehehehe....

Zgłoś nadużycie #7467 22 października 2012, 11:48

Ja czuje ze mi ten czas zleci, bo czeka mnie jeszcze remoncik w domu, wycieczka do pl(jak dam rade) pozniej swieta i myle ze juz sie zacznie, moj powiedzial ze na swieta bedziemy juz we trojke hehe

Zgłoś nadużycie #7468 22 października 2012, 11:52

daria212 napisał(a)

Ja czuje ze mi ten czas zleci, bo czeka mnie jeszcze remoncik w domu, wycieczka do pl(jak dam rade) pozniej swieta i myle ze juz sie zacznie, moj powiedzial ze na swieta bedziemy juz we trojke hehe

Uuuu to faktycznie będziesz miała co robić :) ja też czuję że moja Laura w święta wyskoczy :D

Zgłoś nadużycie #7469 22 października 2012, 11:56

Chociaz ja bym wolala po swietach, bo moi rodzice przyjada do nas i chcialabym byc w domku nio w koncu zjesc swiateczne pyszne amku :-D :-D a jak maly bedzie to moze nie pozolic na to :-p

Zgłoś nadużycie #7470 22 października 2012, 12:04

Ja bym wolała po Nowym Roku :) ale jak juz nie bedzie chciała siedziec w brzuszku no to sie nie pogniewam :)