Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #7351 19 października 2012, 12:40

Metra Fajna mama
a córa ma Twoją grupę krwi ??

Zgłoś nadużycie #7352 19 października 2012, 12:42

madziulka_myszka Gotowa na wszystko

ewela81 napisał(a)

Żadnych leków nie dostaję lekarz pytał się mnie na ostatniej wizycie czy jak urodziłam pierwsze dziecko to czy w szpitalu podali mi zastrzyk immoglobuliny ale raczej nie bo powiedzieli by mi o tym dostawałam zastrzyki ale to był antybiotyk bo miałam zielone wody i malutka też brała i leżałyśmy 5 dni w szpitalu

Mnie sie wydaje że na pewno dostałaś taki zastrzyk ... teraz to chyba norma... moja koleżanka poroniła pierwszą ciąże, miała konflikt serologiuczny i zaraz po zabiegu czyszczenia dostała zastrzyk który ma jej starczyc przynajmniej na kolejną ciąże

Zgłoś nadużycie #7353 19 października 2012, 12:42

Metra Fajna mama
przepraszam, że tak Ciebie wypytuję, ale zawsze mnie to interesowało :)

Zgłoś nadużycie #7354 19 października 2012, 12:42

ewela81 Gotowa na wszystko
A ja jak byłam z małą w ciąży to lekarz kazał liczyć ruchy zaraz po przebudzeniu później po południu no i wieczorem przed czyli 3 razy dziennnie przez 1h musiałam liczyć. A teraz jak byłam na wizycie to lekarz pytał się czy wieczorem czuję 10 ruchów?

Zgłoś nadużycie #7355 19 października 2012, 12:44

ewela81 napisał(a)

A ja jak byłam z małą w ciąży to lekarz kazał liczyć ruchy zaraz po przebudzeniu później po południu no i wieczorem przed czyli 3 razy dziennnie przez 1h musiałam liczyć. A teraz jak byłam na wizycie to lekarz pytał się czy wieczorem czuję 10 ruchów?

"co kraj to obyczaj" jak to mówią

Zgłoś nadużycie #7356 19 października 2012, 12:47

Metra Fajna mama
dobra zabieram sie za nauke :* sprawozdanie wstawię pozniej ok?

Zgłoś nadużycie #7357 19 października 2012, 12:47

ewela81 Gotowa na wszystko
Tak mała ma moją grupę krwi. Metra nic nie szkodzi że się pytasz. Madziulka napewno nic mi nie podali bo powiedzieli by mi o tym. A jak robiłam przeciwciała na początku ciąży to wyszły ujemne i teraz myślę że też tak będzie bo jakby było coś nie tak to już na początku by wyszło

Zgłoś nadużycie #7358 19 października 2012, 12:49

aaaaa no chyba że :) ja myslałam że Ty dopiero teraz masz pierwsze badanie na przeciwciała... a skoro na pierwszym było ok to teraz tez pewnie bedzie :)

Zgłoś nadużycie #7359 19 października 2012, 12:54

Marzenka85 Gotowa na wszystko
cześć kobitki :)
ale mam dziś lenia...jeśli chodzi o moje maleństwo to nie muszę na razie ruchów liczyć bo on ma chyba adhd tak nawala i to przez cały dzień.Wczoraj miał jeden dzień spokojniejszy ,ale na wieczór jak się rozszalał,że aż zasnąć nie mogłam :)

Zgłoś nadużycie #7360 19 października 2012, 12:56

Dafne Gotowa na wszystko
Co do liczenia ruchów, to czytałam w którymś kalendarzu ciążowym, że już teraz powinno się liczyć, ale właśnie nie w każdej godzinie, tylko najlepiej codziennie o tej samej porze, żeby na godzinę doliczyć 10.

Madziulka powiem Ci, że mnie też nachodzą czasem myśli o drugim dziecku i żeby mieć jedno po drugim ;) W innej grupie na forum poznałam dziewczynę, która aktualnie ma 7-miesięcznego synka i jest w 20 tygodniu ciąży! Nie ukrywam, że też tak bym chciała, ale myślę, że zweryfikuję swój pogląd po porodzie ;)

Ewela, fajnie że jesteś i miłego dzionka życzę :) U mnie też piękna pogoda i już bym chciała chodzić na spacerki z dzidzią. A w ogóle to śniło mi się ostatnio, że już chodziłam z wózkiem :)

Moja waga rośnie zgodnie z tą stronką, co podała kiedyś Metra, teraz mam około 8,5kg na plusie i wychodzi mi, że powinnam dobić do 13kg.

Zgłoś nadużycie #7361 19 października 2012, 12:56

lilbanaqa Fajna mama
Ewela, Niulka, dobrze wiedzieć, że u Was ok :) i Niulka dbaj o siebie i o małego siusiorka w brzuchu :) "leżeć, nie gadać, nie oddychać, tylko hodować tą ciążę ! "jak to moja położna mówi -.- :D

Cathy, piękne to łóżeczko i widzę, że smyk ma urodzinowe zniżki! :D a wózek bardzo mi się podoba ten z nieskrętnymi kółkami, ale wiadomo, funkcjonalność ważniejsza :)

Madziulka, hahahha, instynkt macierzyński zżera Ci mózg :D ciekawe, czy powiesz to samo w lutym, że chcesz już następnego brzdąca :D chociaż, gdybym miała bliźniaki, wcale bym się nie obraziła, jak już poświęcać czas to na całego i od razu 2 dzieci odchowane :)

Lili, wcale dużo nie przytyłaś, ja sama mam 4 kg na plusie, ale pewnie to przez cukrzycę, albo moje dziecko to cukroholik i wszystkie cukry ze mnie wysysa :D ten lekarz ma dziwne zdanie na ten temat :)

Metra, czekam na sprawozdanko i zrób zdjęcia ciastkom jak już je będziesz miała okazję zobaczyć :D

wróciłam z zakupów, robię dzisiaj schabowe. kupiłam sobie delicje, których już nie ma :/ :D wyszły chyba przez okno :D i byłam w dziekanacie donieść "dowód", że jestem w ciąży... i jaki komentarz poleciał od pani z dziekanatu "no to pani dziekan będzie zachwycona ciążą"... nie wiem o co jej chodziło, ale olać ją, pewnie zazdrości bo zajść nie może :D

Zgłoś nadużycie #7362 19 października 2012, 12:59

lilbanaqa Fajna mama
i laski, gratuluję skończonych tygodni, coraz bliżej, co? :)
Antek się rozkopał :/ 3 dni świętego spokoju miałam, a w nocy i nad ranem dyskoteka :D stoję w kolejce do dziekanatu, laska patrzy na mój brzuch, Antonio zasadził kopniaka a ona "ooo, kopie! :) " :D już miałam jej powiedzieć :

Zgłoś nadużycie #7363 19 października 2012, 13:03

Dafne Gotowa na wszystko

lilbanaqa napisał(a)

i laski, gratuluję skończonych tygodni, coraz bliżej, co? :)
Antek się rozkopał :/ 3 dni świętego spokoju miałam, a w nocy i nad ranem dyskoteka :D stoję w kolejce do dziekanatu, laska patrzy na mój brzuch, Antonio zasadził kopniaka a ona "ooo, kopie! :) " :D już miałam jej powiedzieć :

Hahaahah, dobre Lil :D

Zgłoś nadużycie #7364 19 października 2012, 13:08

Marzenka i Lil ja lubie te dyskoteki :D :D
Dafne ja na pewno będę miała drugie dziecko szybko, moze nie odrazu ale za 2 lata to juz na pewno :) zobaczymy co powiem po porodzie hehe :D :D :D ale raczej sie mój pogląd nie zmieni :D i przydałby sie braciszek dla Laury :D :D
Lil ja bym chyba z bliźniakami nie dała rady, moja kuzynka ma haha i mówi ze nie spała chyba rok :D jak jeden konczył płakać to drugi zaczynał i takie kółko a jak zaczeły gurzyć to mówi że jebca dostawała bo gadały ze soba po swojemu spoglądały na nią i zaczynały sie smiac wiec mowi że na 100% ją obgadywały

Zgłoś nadużycie #7365 19 października 2012, 13:12

Marzenka85 Gotowa na wszystko
to słodkie takie bliźniaki :) mamunie obgadywać hihi :) ja tez za dwa lata chciałabym drugie dzieciątko,ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu i czy po porodzie nie zmienię zdania...

Zgłoś nadużycie #7366 19 października 2012, 13:13

Dafne Gotowa na wszystko

madziulka_myszka napisał(a)

Dafne ja na pewno będę miała drugie dziecko szybko, moze nie odrazu ale za 2 lata to juz na pewno :) zobaczymy co powiem po porodzie hehe :D :D :D ale raczej sie mój pogląd nie zmieni :D i przydałby sie braciszek dla Laury :D :D
Lil ja bym chyba z bliźniakami nie dała rady, moja kuzynka ma haha i mówi ze nie spała chyba rok :D jak jeden konczył płakać to drugi zaczynał i takie kółko a jak zaczeły gurzyć to mówi że jebca dostawała bo gadały ze soba po swojemu spoglądały na nią i zaczynały sie smiac wiec mowi że na 100% ją obgadywały

Hahaha, a to dobre, bliźniaki leżące w łóżeczku, "obgadujące" matkę ;) . Ja też chciałabym tak około 2 lata różnicy między dziećmi i przydałaby się siostrzyczka dla Kubusia :)

Zgłoś nadużycie #7367 19 października 2012, 13:13

Dafne Gotowa na wszystko

Hahaha, a to dobre, bliźniaki leżące w łóżeczku, "obgadujące" matkę ;) . Ja też chciałabym tak około 2 lata różnicy między dziećmi i przydałaby się siostrzyczka dla Kubusia :)

Zgłoś nadużycie #7368 19 października 2012, 13:30

Metra Fajna mama
ooo widzę, że tu ładne plany się szykują....czyli co za dwa lata zakładamy wątek lipcowe mamy 2014 ?? ja bym chciała mieć lipcowe dzieciątko, ale dopiero za 5-6 lat.

Zgłoś nadużycie #7369 19 października 2012, 13:32

Metra napisał(a)

ooo widzę, że tu ładne plany się szykują....czyli co za dwa lata zakładamy wątek lipcowe mamy 2014 ?? ja bym chciała mieć lipcowe dzieciątko, ale dopiero za 5-6 lat.

haha bym sie smiała jakbysmy sie wszystkie tu zgadały znow i w tym samym czasie drugie dzieciątka montowały

Zgłoś nadużycie #7370 19 października 2012, 13:33

Metra Fajna mama

haha bym sie smiała jakbysmy sie wszystkie tu zgadały znow i w tym samym czasie drugie dzieciątka montowały

ja Was bede podczytywac bo ja nie chce za dwa lata :P