Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #711 29 lipca 2012, 21:40

Metra Fajna mama
tak sobie myślę, że to bez znaczenia z tymi tygodniami, ale co mi tam jak chcecie się spierać to śmiało. idę zjeść bułkę dyniową z dżemem z owoców leśnych :) dobranoc :*

Zgłoś nadużycie #712 29 lipca 2012, 21:47

April90 Supermama

aga533 napisał(a)

Dziewczyno, bo to nie jest skończony 14 tydzień!!!!!!!!! 14 tydzień dopiero się zaczął a ja liczę skończone tygodnie. Licz sobie jak chcesz już ci napisałam tylko nie wmawiaj mi czegoś czego nie powiedziałam

I po co te nerwy? :) aha no jesli twierdzisz, ze jestes w 16 tygodniu teraz skonczywszy go 4 dni temu i bedac juz w 4 dniu 17 tygodnia, to ok :) dla mnie to 17 tydzien :D to dla Ciebie w 17 tygodniu bedziesz kiedy? Jak go skonczysz? :D owszem mam teraz 21 lat skonczone, jestem w XX dniu 22 roku swojego zycia, tak samo jak jestem w 18 tygodniu swojej ciazy :D nie skonczylam jeszcze 22, ale moge powiedziec ze jestem w jakims tam dniu 22 roku zycia, tak samo nie skonczylam 18 tygodni, ale moge powiedziec, ze jestem w 5 dniu 18 tygodnia ciazy :D wiec co do lat to sie nie zgadza, bo nie moge powiedziec, ze mam 22 lata, skoro ich nie skonczylam (mam je tylko rocznikowo), ale moge powiedziec, ze jestem w 18 tygodniu ciazy, mimo, ze jeszcze tego tygodnia nie skonczylam, bo ja mowie JESTEM W 18 tyg CIAZY (tydzien trwa 7 dni, jestem w jego trakcie, podczas trwania!), nie mowie SKONCZYLAM 18 tydzien :D roznie to mozna rozkminiac, kazdy liczy jak liczy, spoko luz i nie buzuj sie tak ;)

Zgłoś nadużycie #713 29 lipca 2012, 21:49

April90 Supermama
Z tym liczeniem jest popieprzone po prostu i kazdy ma swoj tok rozumowania i nie ma co sie spinac bez sensu :)

Zgłoś nadużycie #714 29 lipca 2012, 21:50

April90 Supermama

Metra napisał(a)

tak sobie myślę, że to bez znaczenia z tymi tygodniami, ale co mi tam jak chcecie się spierać to śmiało. idę zjeść bułkę dyniową z dżemem z owoców leśnych :) dobranoc :*

Nie kus tymi bułami :P Dobranoc xx :* kolorowych!

Zgłoś nadużycie #715 29 lipca 2012, 22:01

Konto usunięte

April90 napisał(a)

I po co te nerwy? :) aha no jesli twierdzisz, ze jestes w 16 tygodniu teraz skonczywszy go 4 dni temu i bedac juz w 4 dniu 17 tygodnia, to ok :) dla mnie to 17 tydzien :D to dla Ciebie w 17 tygodniu bedziesz kiedy? Jak go skonczysz? :D owszem mam teraz 21 lat skonczone, jestem w XX dniu 22 roku swojego zycia, tak samo jak jestem w 18 tygodniu swojej ciazy :D nie skonczylam jeszcze 22, ale moge powiedziec ze jestem w jakims tam dniu 22 roku zycia, tak samo nie skonczylam 18 tygodni, ale moge powiedziec, ze jestem w 5 dniu 18 tygodnia ciazy :D wiec co do lat to sie nie zgadza, bo nie moge powiedziec, ze mam 22 lata, skoro ich nie skonczylam (mam je tylko rocznikowo), ale moge powiedziec, ze jestem w 18 tygodniu ciazy, mimo, ze jeszcze tego tygodnia nie skonczylam, bo ja mowie JESTEM W 18 tyg CIAZY (tydzien trwa 7 dni, jestem w jego trakcie, podczas trwania!), nie mowie SKONCZYLAM 18 tydzien :D roznie to mozna rozkminiac, kazdy liczy jak liczy, spoko luz i nie buzuj sie tak ;)

Przepraszam, że się wtrące, ale April ma racje. Masz już skończone 16 tygodni + 4 dni kolejnego tygodnia, czyli jesteś w 17 tc. No chyba, że wolisz mówić jestem w 16t i 4d :)

Zgłoś nadużycie #716 29 lipca 2012, 22:16

aga533 Początkująca

April90 napisał(a)

Przeczytaj jeszcze raz swoja wypowiedź bo sama sobie zaprzeczasz. Dla mnie możesz sobie liczyc ja chcesz, na prawdę. Ja się nie spinam tylko bronie swoich wcześniejszych wypowiedzi i ta cała dyskusja nie jest na temat liczenia tygodni tylko tego, że zmieniam zdanie i mówię coś innego niż wcześniej, jak twierdzi April. Także nie rozumie tego poruszenia co do liczenia, każdy liczy jak chce i koniec. Także April na przyszłość nie wmawiaj czegoś czego nie powiedziałam. Temat zamknięty Ja się nie buzuję chyba że Ty :-)

Zgłoś nadużycie #717 29 lipca 2012, 22:27

April90 Supermama

aga533 napisał(a)

Przeczytaj jeszcze raz swoja wypowiedź bo sama sobie zaprzeczasz. Dla mnie możesz sobie liczyc ja chcesz, na prawdę. Ja się nie spinam tylko bronie swoich wcześniejszych wypowiedzi i ta cała dyskusja nie jest na temat liczenia tygodni tylko tego, że zmieniam zdanie i mówię coś innego niż wcześniej, jak twierdzi April. Także nie rozumie tego poruszenia co do liczenia, każdy liczy jak chce i koniec. Także April na przyszłość nie wmawiaj czegoś czego nie powiedziałam. Temat zamknięty Ja się nie buzuję chyba że Ty :-)

Czaisz, liczysz jak ja. Masz 16w4d i ten 16 tydzien uwazasz, ze jest skonczony i ja tez uwazam, ze jest skonczony!!! Tyle, ze ja twierdze, ze jestes w 17, bo ja licze juz zaczety tydzien, a Ty nadal tkwisz w tym swoim 16, bo liczysz skonczone tygodnie, co dla mnie jest bezsensem i nie tylko dla mnie ;) i to jest jedyna roznica w naszym liczeniu. A wyprowadzałyscie mnie z błedu kiedy uwazalam, ze przy 16w4d ten 16 tydzien dopiero sie zaczal. I wtedy zwrociłam Wam honor i przyznałam sie do błedu! Sama sobie nie przecze. To Ty sobie przeczysz, ze bedziesz w 17 tygodniu skonczywszy go. Dobranoc :) xx

Zgłoś nadużycie #718 29 lipca 2012, 22:49

aga533 Początkująca

April90 napisał(a)

Czaisz, liczysz jak ja. Masz 16w4d i ten 16 tydzien uwazasz, ze jest skonczony i ja tez uwazam, ze jest skonczony!!! Tyle, ze ja twierdze, ze jestes w 17, bo ja licze juz zaczety tydzien, a Ty nadal tkwisz w tym swoim 16, bo liczysz skonczone tygodnie, co dla mnie jest bezsensem i nie tylko dla mnie ;) i to jest jedyna roznica w naszym liczeniu. A wyprowadzałyscie mnie z błedu kiedy uwazalam, ze przy 16w4d ten 16 tydzien dopiero sie zaczal. I wtedy zwrociłam Wam honor i przyznałam sie do błedu! Sama sobie nie przecze. To Ty sobie przeczysz, ze bedziesz w 17 tygodniu skonczywszy go. Dobranoc :) xx

Dziewczyno wyluzuj i nie wmawiaj mi czegoś co nie powiedziałam. Może Ty czaisz ja cały czas tak twierdzę. Mi nie chodzi o te twoje tygodnie pojmij to w końcu tylko o to, że wmawiasz mi coś co nie powiedziałam. Zaczynasz mnie męczyć pamiętaj nie wmawiaj mi tego czego nie powiedziałam to jest ostatnia moja wypowiedź na ten temat. Wyluzuj i idź spać.

Zgłoś nadużycie #719 29 lipca 2012, 23:01

April90 Supermama

aga533 napisał(a)

Dziewczyno wyluzuj i nie wmawiaj mi czegoś co nie powiedziałam. Może Ty czaisz ja cały czas tak twierdzę. Mi nie chodzi o te twoje tygodnie pojmij to w końcu tylko o to, że wmawiasz mi coś co nie powiedziałam. Zaczynasz mnie męczyć pamiętaj nie wmawiaj mi tego czego nie powiedziałam to jest ostatnia moja wypowiedź na ten temat. Wyluzuj i idź spać.

Czy Ty nie widzisz, ze kilka postow wczesniej NAPISAŁAM, ze zle Cie zrozumiałam wtedy miesiac temu ?? Ze myslałam, ze masz takie myslenie jak Katarina, bo obie mi wtedy wbijałyscie do głowy jak mam to liczyc, tyle, ze ja Wasz sposob myslenia wziełam za identyczny, bo taki poczatkowo sie wydawał. Dopiero dzisiaj wyszło, ze liczysz to jeszcze zupełnie inaczej niz JA na poczatku, albo Katarina i JA obecnie. Nic Ci nie wmawiam, jesli nie widzisz postu, gdzie napisałam, ze zle Cie zrozumiałam, to nie moja wina. I nie mow mi co mam robic a co nie, bo chyba nie jestes od tego. Narazie

Zgłoś nadużycie #720 29 lipca 2012, 23:12

happyania Zaprawiona w bojach
hej Dziewczyny!
widzę, że nasze forum nieźle ruszyło :D
ja nigdy nie mogę się doliczyć w który jestem tyg... wg lekarza 14tc, z terminem porodu na 20.01 . Według moich obliczeń jestem w 15tc, a usg pokazało w piątek 14w00d. nie mogę się połapać :)
byłam u lekarza, nadal widać siusiaka także najprawdopodobniej będę miała synusia :D
przybrałam dużo na wadze... :/ nie widzę tego po ciuchach, nadal noszę swoje przedciążowe spodnie, ale waga pokazuje 4-5kg więcej. ledwo weszlam w 2 trymestr, nie powinnam tyle przybrac :( najgorsze jest to że mam mega ochotę na slodkie. no i codziennie sobie pozwalam.
buziaki!! dobrej nocki!!

Zgłoś nadużycie #721 29 lipca 2012, 23:16

Metra Fajna mama
happyania dopisuję do listy chyba chłopaka? podaj datę porodu z OM i z ostatniego USG no i imiona dla dzieciaczka do tabelki :)

Zgłoś nadużycie #722 29 lipca 2012, 23:32

happyania Zaprawiona w bojach
można dopisać chłopaka :) nad imieniem jeszcze będziemy dłuuugo debatować...
termin porodu z ostatniego usg 25.01, z przedostatniego 20.01. wg OM 20.01.

dzięki!!!

Zgłoś nadużycie #723 29 lipca 2012, 23:34

April90 Supermama

happyania napisał(a)

hej Dziewczyny!
widzę, że nasze forum nieźle ruszyło :D
ja nigdy nie mogę się doliczyć w który jestem tyg... wg lekarza 14tc, z terminem porodu na 20.01 . Według moich obliczeń jestem w 15tc, a usg pokazało w piątek 14w00d. nie mogę się połapać :)
byłam u lekarza, nadal widać siusiaka także najprawdopodobniej będę miała synusia :D
przybrałam dużo na wadze... :/ nie widzę tego po ciuchach, nadal noszę swoje przedciążowe spodnie, ale waga pokazuje 4-5kg więcej. ledwo weszlam w 2 trymestr, nie powinnam tyle przybrac :( najgorsze jest to że mam mega ochotę na slodkie. no i codziennie sobie pozwalam.
buziaki!! dobrej nocki!!

Ale fajnie! Gratuluje synka! :)

Zgłoś nadużycie #724 30 lipca 2012, 8:15

baby Zaprawiona w bojach
cześć dziewczyny :) jak po weekendzie? ja byłam w górach i strasznie mnie dziś nogi bolą:/ ale Tatry takie piękne...

Zgłoś nadużycie #725 30 lipca 2012, 9:31

Metra Fajna mama

baby napisał(a)

cześć dziewczyny :) jak po weekendzie? ja byłam w górach i strasznie mnie dziś nogi bolą:/ ale Tatry takie piękne...

a ja byłam nad morzem :)
kurczę od czwartku jakaś taka chora jestem gardło mnie boli i troszkę pokasłuję :( chyba pójdę jutro do lekarza

Zgłoś nadużycie #726 30 lipca 2012, 9:48

Metra Fajna mama
eh...właśnie się okazało, że moja wizyta przesunęła się aż na 10 sierpnia. jestem zła..... :/

Zgłoś nadużycie #727 30 lipca 2012, 9:52

baby Zaprawiona w bojach
to faktycznie nie fajnie:/ chyba z takich naturalnych metod leczenia przeziębienia u kobiet w ciązy to czosnek i witamina C najlepiej w jakiś owocach..

Zgłoś nadużycie #728 30 lipca 2012, 9:54

Metra Fajna mama

baby napisał(a)

to faktycznie nie fajnie:/ chyba z takich naturalnych metod leczenia przeziębienia u kobiet w ciązy to czosnek i witamina C najlepiej w jakiś owocach..

cholercia biorę dodatkowo 3 razy dziennie wit C, oprócz tego mleko+czosnek+miód i nic. tylko tyle, że kaszel trochę bardziej mokry i zaczął się odrywać więc mam nadzieję, że to już raczej koniec niż początek czegoś nowego. całe szczęście nie mam gorączki.

Zgłoś nadużycie #729 30 lipca 2012, 9:57

baby Zaprawiona w bojach
wizyta u gin? ale jak nie masz jakiś niepokojących objawów to raz na miesiąc wystarczy chodzić do lekarza... choć tak naprawdę to chętnie chodziłabym częściej żeby się upewnić że wszystko ok i podglądnąć maluszka na USG :)

Zgłoś nadużycie #730 30 lipca 2012, 10:01

Metra Fajna mama

baby napisał(a)

wizyta u gin? ale jak nie masz jakiś niepokojących objawów to raz na miesiąc wystarczy chodzić do lekarza... choć tak naprawdę to chętnie chodziłabym częściej żeby się upewnić że wszystko ok i podglądnąć maluszka na USG :)

tak wizyta u gin...wkurzyłam się bo miałam mieć 6 sierpnia po 3,5 tygodnia (tak mi przykazał) a tu się okazało, że nie ma miejsc. więc cholera mnie strzeliła. tłumaczę, że tak miałam przyjść a ona na to, że proszę sobie z lekarzem uzgadniać. w końcu stwierdziłam, że z głupią nie ma co gadać i zapiszę się na 10 póki są miejsca...pocieszam się myślą, że ostatnia wizyta była 11 lipca więc teraz będzie równo miesiąc. no trudno. zadzwonię do lekarza 6 sierpnia i zapytam czy mnie przyjmie a jak nie to pójdę 10 :( mówił że to ważne żeby nie przekroczyć 4 tygodni bo pomiary chce zrobić dokładne. a 5 dni to już dużo :(