Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #7131 16 października 2012, 8:34

happyania Zaprawiona w bojach
hej!!

Witaj Cathy :) :) chłopiec czy dziewczynka?

Metra biorę identyczny zestaw - Prenatal classic i Pregna DHA. Wcześniej brałam Prenatal DHA, ale trafiłam na mega promocję w aptece i Pregna DHA kupilam po 5.99.

Nancy i Lil szcześciary w Lublinie cieplutko macie :)

KasiaAmi zazdroszczę że już masz tyle pokupione, ja jestem nieogarnięta zupełnie. W następnym tygodniu się chyba biorę do roboty.

Bina cieszę się, że Ci kaszel przechodzi, ja się właśnie z moim porannym męczę.

Zgłoś nadużycie #7132 16 października 2012, 8:58

Dafne Gotowa na wszystko
Cześć Kobietki :)

A ja za chwile zaczynam jogę dla ciężarnych-Kubus chyba się cieszy, bo podskakuje od samego rana ;) wczoraj był spokojniejszy i już zaczynałam się niepokoić.

Cathy witamy na forum :) na kiedy masz termin? Spodziewasz się chłopca czy dziewczynki?

Metra, ale Ci dobrze, że za tydzień będziesz już po obronie! Moja promotorka znowu zaczęła się odzywać, więc jest nadzieja, że w tym roku jeszcze się obronię :P

Zgłoś nadużycie #7133 16 października 2012, 9:24

AniaFin Gotowa na wszystko
Witaj Cathy, gratulacje! oczywiście nie mamy nic przeciwko nowej mamusi wśród nas :) rozgość się. Ja jestem Ania, mieszkam w Holandii i około 3 stycznia ;) spodziewam się córeczki. Napisz nam tu coś o sobie, a Metrze koniecznie prześlij dane do tabelki, jak sobie poklikasz wstecz to w jednym z Metrowych postów znajdziesz ostatnią wersję (taka niebiesko-różówa tabelka ;) ) i możesz sobie zobaczyć jakie dane tam podajemy.

Ja dziś się wyspałam wyśmienicie, tylko dwa razy do kibelka, a Mała za każdym razem się budziła i raz mi takie kopnięcie zaserwowała, że aż mnie to rozbawiło, a później w okolicach żołądka mi się wypchnęła czymś twardym (pewnie główka) i przez chwilę miałam tam wybrzuszenie. Dzisiaj do pracy przyjechaliśmy na rowerach, powoli się poddaję, ale chociaż raz-dwa razy na tydzień warto się troszkę poruszać ;) Najciężej jest pod górkę, po płaskim to bym mogła jeździć chyba do porodu, więc zwalniam tego mojego męża strasznie ;) (a on lubi szybko pedałować) i sapię okrutnie.

Miłego dnia kobitki! Całuski w brzuszki :)

Zgłoś nadużycie #7134 16 października 2012, 9:58

Metra Fajna mama
część kobietki...witam nową mamusię :) widzę dziewczyny już powiedziały Tobie, że jestem kronikarzem styczniówek :) podaj mi proszę płeć dzidziusia, jego imię i kiedy poczułaś pierwsze ruchy. tabelka jest na poprzedniej stronie to możesz sobie zobaczyć jak wygląda.

Zgłoś nadużycie #7135 16 października 2012, 10:46

lili Fajna mama
hej kobietki!!!

a ja nie mialam kompa od soboty :(
dopiero dzis nadrabiam....
niedziele cala przespalam :)
wczoraj mialam znajomych do strzyzenia,takze troszke popracowalam ;)

a dzis przymrozek i musialam szyby w aucie skrobac blleeee....
czyzby zima sie zblizala ;)
a teraz slonce swieci,pije kawke i zajadam ciasto ;)

Zgłoś nadużycie #7136 16 października 2012, 10:48

martus91 Fajna mama
Cześć dziewczyny :) moja córeczka bierze udział w konkursie :) może zechcecie na nią zagłosować? :) będziemy wdzięczne :) głosować możne codziennie :)
http://www.bobovita.pl/galeria/80946

Zgłoś nadużycie #7137 16 października 2012, 11:33

Metra Fajna mama
hej lili...tak sobie właśnie myślałam, że się obraziłaś czy co :) fajnie Tobie z tą kawką i ciastem :) ja idę na 15 do lekarza sprawdzić moje nocne dolegliwości (bolał mnie brzuch miesiączkowo i miałam mocne upławy). ból brzucha nie minął pomimo tego, że wzięłam no spę :/ no nic o 15 się uspokoję :) i w ogóle mam dzisiaj studniówkę :)

Zgłoś nadużycie #7138 16 października 2012, 11:51

Dafne Gotowa na wszystko
Metra, gratuluję studniówki! :) Jak tylko wrócisz od lekarza, to daj znać, co i jak, bo będziemy się tu martwić o Was!

Zgłoś nadużycie #7139 16 października 2012, 12:12

Metra Fajna mama
Dafne ja tylko jadę się uspokoić :) teraz jest już wszystko w normie, ale troszkę się zestresowałam rano więc pojadę :)

Zgłoś nadużycie #7140 16 października 2012, 13:20

Dafne Gotowa na wszystko
No dobrze Metra, to jak się już uspokoisz, uspokój też nas ;)

Zgłoś nadużycie #7141 16 października 2012, 13:29

lili Fajna mama
Metra o co mialabym sie gniewac hhhehehe

myslalam ze w sobote gosc mi kompa zrobi,ale musial wziasc do siebie bo caly system zgrywal na plyty i takie tam :)

moja mala kopie jak szalona az brzuch skacze :)

w niedziele tez mialam stresa,rano jakis dziwny kolor mialy uplawy takie jasno brazowe mysle o co chodzi cos sie zaczyna czy cus ;) mala tez siedziala wtedy cicho,pukalam do niej i cisza,ale to bylo tylko chwilowe,lepiej niech sobie tam siedzi do stycznia :)

Zgłoś nadużycie #7142 16 października 2012, 13:30

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Hej laseczki :) ja dziś w pracy ale smętny dzień.... masakra ....ulewa i nudy, a jeszcze mój M. w Holandii i nam sie nudzi ... dobrze że Laura :D wesoła od rana i podkopuje mamuśkę ... :)

Metra oby było wszystko ok :) i gratuluje studniówki :) Dafne Tobie też gratuluje nowego tygodnia :) leci ten czas :)

Amy fajny komplecik :)

Cathy witaj wśrod nas, fajnie że jeszcze jakaś styczniówka do nas dołączyła :) Ja jestem Magda mam 21 lat i oczekuje mojej pierwszej upragnionej córeczki :)

Zgłoś nadużycie #7143 16 października 2012, 13:33

lili Fajna mama
ja w czwartek mam gina,ciekawe co znow mi wymysli,na pierwszej wizycie zeby nie jesc czerwonego miesa,pozniej zeby nie jesc slodyczy tylko owoce i warzywa :)
a teraz ciekawa jestem ;)

dzis mam pierogi z kapusta i grzybami ;)

Zgłoś nadużycie #7144 16 października 2012, 15:49

cathysmn Zaprawiona w bojach
Cześć Dziewczyny ;)

Mam na imię Kasia, spodziewam się synka. Od kąd dowiedziałam się, że jestem w ciąży wiedziałam, że będzie chłopiec, więc zaskoczenia nie było. :) Termin mam na 12 stycznia. Teraz wizyte mam 23 października, już się nie moge doczekać !! Od dzisiaj ruchy małego strasznie widać na brzuszku. Raz z jeden strony jest wydatniejszy, raz z drugiej. Strasznie się cieszymy z narzeczonym. :)

Zgłoś nadużycie #7145 16 października 2012, 15:59

Metra Fajna mama
lekarz przyszedł troszkę wcześniej i wziął mnie z marszu do gabinetu. tam dostałam opierdziel, że nie pojechałam do szpitala w nocy jak tylko to zauważyłam. szybko zrobił USG, stwierdził, że ilość wód jest w normie; badanie gin potwierdziło, że szyjka jest długa, daleko i zamknięta; ale zaniepokoił go ten miesiączkowy ból podbrzusza i te upławy bo wtedy akurat przyszły znowu. na leżance dostałam skurczy których nie czułam więc wybałuszał na mnie oczy cały czas, że takie mocne a ja nie czuję. ogólnie potwierdził też to co zauważyłam rano, mianowicie że brzuch mi opadł. skwitował jednym zdaniem: "oj byle do końca listopada albo do 34 tygodnia". zapisał mi no spe forte 2xdziennie i znowu clotrimazolum, które ponoć ma zmniejszyć tą ilość wydzieliny. pytam go czy mam grzyba a on na to, że ten lek jest nie tylko na grzybka i że grzybka nie ma. a najlepsze jest, że cały czas mi wmawia, że źle podałam miesiączkę albo wcześniej się zapłodniłam, bo u niego ciągle Antoś jest większy o całe dwa tygodnie...dzisiaj pokazywało znowu jak w szpitalu 28w2d...cholera wie o co chodzi z tymi USG. mówi, że inne wytłumaczenie jego wielkości może być takie że mam cukrzycę, ale to mało prawdopodobne, bo ponoć są jakieś już wcześniej objawy...nie wiem jakie. ogólnie wniosek jest taki, że nie wiadomo czy to były wody, ale raczej nie. mam się pojawić za tydzień na kontroli.

Zgłoś nadużycie #7146 16 października 2012, 16:02

Metra Fajna mama
Kasiu a synek jak będzie miał na imię ??

Zgłoś nadużycie #7147 16 października 2012, 16:18

April90 Supermama
Lili, ale Ty mnie podgladasz w tych Grudniowkach hehe :*

Zgłoś nadużycie #7148 16 października 2012, 16:18

kasiaAmi Zadomowiona
Metra gratuluję studniówki :) i nie martw się będzie dobrze!! nie ma innej opcji! ja ostatnio źle sypiam...dziś o 3 nad ranem jeszcze się kręciłam ...w ogóle Staś jest bardzo aktywny w nocy ;) Jutro mam wizyte ciekawe co mi powie....oby było ok :)

Witam Cię Kasiu!! i oczywiście gratuluję synka!

Zgłoś nadużycie #7149 16 października 2012, 16:31

Dafne Gotowa na wszystko
Metra, to zaciskaj nogi i nie wypuszczaj za szybko Antosia! :) Odpoczywaj teraz i nie stresuj się tą obroną, bo przecież wiadomo, że nie ma czym ;)

Zgłoś nadużycie #7150 16 października 2012, 16:32

Dafne Gotowa na wszystko
Cathy, to mamy termin bardzo blisko siebie, bo ja na 11 stycznia :) Ja też ostatnio oglądałam sobie, jak brzuch mi faluje i nawet udało mi się nagrać momencik :)