Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #7091 14 października 2012, 20:02

alex81 Zaprawiona w bojach
Hej dziewczynki, wskoczyłam tylko na chwilke nadrobić zaległości... u mnie jakoś chłodno, więc prawie cały dzień spędziłam pod kołderką.

Aniu też podobają mi sięte pasy ze stópkami, albo z tekstem "będę zimą" czy jakoś podobnie.. na razie noszę sie z zamiarem zakupu bo póki co mam spodnie ciążówki z pasem, więc mnie grzeje :) i pewnie na dwukolorowy też się skuszę :)

Zgłoś nadużycie #7092 14 października 2012, 20:50

Metra Fajna mama
ewela ja łykam witaminki już od dawna, a test na obciążenie glukozą mam zrobić za 2 tyg w okolicach 30.10. tabletki dowcipne - wczoraj wzięłam ostatnią dzięki Bogu :P skierowanie na glukozę też dostałam dopiero teraz więc się nie martw pewnie też dostaniesz. co do witaminek to się nie stresuj, mała na pewno sobie nieźle bez nich radzi, ale warto wzbogacić siebie :) polecam takie które mają już kwasy omega 3 i DHA na rozwój oczek i mózgu.

Zgłoś nadużycie #7093 14 października 2012, 20:51

Metra Fajna mama
Aniu ja mam dwa pasy :) jeden czarny i jeden siwy :) na czarnym jest napisane "I love my baby" :)

Zgłoś nadużycie #7094 15 października 2012, 8:41

Metra Fajna mama
dzień dobry :) królewny :) co tu tak cichutko? poniedziałek jest, wstajemy :)

Zgłoś nadużycie #7095 15 października 2012, 9:37

Dafne Gotowa na wszystko
Dzień dobry Mamusie :) rzeczywiście cichutko tu u nas z rana.

Ewela co do witaminek, to biorę Matruelle, choć lekarz mi nie kazał i wiem, że niektórzy nic nie przepisują.

Zgłoś nadużycie #7096 15 października 2012, 9:38

Dafne Gotowa na wszystko
a suwaczki cały czas szwankują... :/

Zgłoś nadużycie #7097 15 października 2012, 10:33

daria212 Gotowa na wszystko
Czesc spiochy, wszystkie nadrabiaja weekend :-)

Dafne wozek swietny, widzialam juz je na zywo ale nie wiedzialam ze tak sie nazywaja, a ten spiworek rzeczywiscie super, sama bym chciala taki :-)

Zgłoś nadużycie #7098 15 października 2012, 11:00

AniaFin Gotowa na wszystko
Dzień dobry, ja już latam w pracy aż mi się brzuszek trzęsie :) na szczęście mam sporo energii po w miarę zrelaksowanym weekendzie.

Zgłoś nadużycie #7099 15 października 2012, 11:04

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Hej lachonki :) My już po wizycie :) Cukrzycy nie mamy , morfologia idealna (jak na kobiete w ciazy), a moja słodziutka Laura wazy juz 1200g :) :)

Zgłoś nadużycie #7100 15 października 2012, 11:08

obcieło mi post !!!!! było jeszcze :
Dafne świetny wózek i ma super opinie musze go gdzies obejrzeć :)
Ewela na pewno jeszcze dostaniesz skierowanie ... ja robiłam to badanie w piatek czyli w 29 tygodniu ...
Co do witamin ja łykam pharmaton matruelle z DHA

Zgłoś nadużycie #7101 15 października 2012, 11:15

lilbanaqa Fajna mama
hej laski :*

madziulka, super, że wyniki wyszły ok, a Twoja kruszynka wcale nie jest już taką kruszynką ;)

witaminy, mi położna powiedziała, że powinnam zacząć coś łykać, natomiast pani doktor nic a nic. biorę komplet witamin falvit mama :)

ja zaraz wybieram się na zakupy, kupię grube rajstopki bo mam same luźne tuniki, w które wchodzę, może znajdę też pas ciążowy i jakieś buty :) a jak nie, to dupa :)

Zgłoś nadużycie #7102 15 października 2012, 11:21

oo Lil miłych zakupów :D :)

Zgłoś nadużycie #7103 15 października 2012, 11:23

monis89 Gotowa na wszystko
Hej Dziewczynki..

Ja jak Lil Falvit biore :) .. Madzia dużą już masz swoją malutką i dobrze :) .. Super że wszystko ok..

Ja dziś jade po wyniki badania i do mamy chyba pojadę w odwiedziny :)

Zgłoś nadużycie #7104 15 października 2012, 11:52

Dafne Gotowa na wszystko
Madziulka, super, że wyniki macie dobre, a Laura tak ładnie rośnie :) Przy okazji, podaj przepis na dobrą hemoglobinę ;) , bo ja mam za niską, a lekarz na razie każe mi to poprawić dietą ;)

Co do wózka, to jestem na niego coraz bardziej napalona! :) Też poczytałam sobie opinie i przedstawia się bardzo dobrze, właściwie jedyna wada to jego waga, co dla mnie nie ma większego znaczenia, bo mieszkam na parterze i nie będę musiała go dźwigać. Czytałam też opinię o wózku Tutek Grander (bo to jedyny z polskich wózków, który w miarę mi się podoba), ale tu jest już gorzej. Użytkownicy wymieniają dużo jego wad. Moja siostra go ma od czerwca i na razie jest zadowolona (poza tym, że gondola jest mała i jej synek już ledwo się mieści), ale też mówi, że na pewno w przyszłym roku kupi nową spacerówkę, a przecież z założenia te wózki wielofunkcyjne mają służyć około 3 lata. Dlatego ja wolę zapłacić więcej, ale mieć pewność, że wózek długo pojeździ :) .

Lil, udanych zakupów! :)

Zgłoś nadużycie #7105 15 października 2012, 12:52

kasiaAmi Zadomowiona
Witajcie Mamusie po weekendzie :)

My w końcu kupiliśmy wózek....i wybraliśmy coś zupełnie innego :) no i trafiliśmy na zajebistą promocję ;)

http://allegro.pl/wozek-wielofunkcyjny-bertini-x4-okazja-wyprzedaz-i2641057167.h...
Wózek spełnia nasze oczekiwania, ponoć wygodny i bardzo bezpieczny dla dzidzi, lekki stelaż, koła 30 cm co prawda piankowe,ale ponoć dają świetnie radę po wertepach, wszystkie koła skrętne (z możliwością blokady) także zakręty, alejki sklepowe mam nadzieję że nie będą nam straszne :) i podobno dobrze się go wprowadza po schodach :) . Znajomi znajomych mają ten wózek i bardzo nam polecali....

A tu macie prezentację/test http://www.youtube.com/watch?v= 8O vv7oraHEU.

Jeszcze tylko fotelika nam brakuje, torby bądź plecaka do wózka :)

Zgłoś nadużycie #7106 15 października 2012, 14:33

Metra Fajna mama
Kasiu wózek wygląda fajnie, aczkolwiek ja nie lubię piankowych kółek :) i skrętnych :) zobaczymy jak się będzie sprawował :) najważniejsze że ma amortyzatory
ewela ja biorę prenatal classic i dokupuję pregna DHA :) taka mieszanka ale pani w aptece powiedziała, że to nie ma znaczenia :P jakiej firmy jest DHA, a akurat pregna jest tania (kosztuje 18zł)
ja zrobiłam łazanki i jestem najedzona jak bączek. idę poleżeć i do nauki :P

Zgłoś nadużycie #7107 15 października 2012, 14:48

kasiaAmi Zadomowiona
Metra ale można je zablokować także myślę ze będzie ok, tez byliśmy za pompowanymi ale ktoś nas przekonał,ze w tym modelu piankowe wystarcza...w razie czego można dokupić pompowane za 200zł...
Wszystko się okaże w praktyce jak już Staś będzie na "zewnątrz" ;) . Wieczorem zamawiam resztę czyli łóżeczko i materac :) W środę mam wizytę....ciekawa jestem ile waży maluszek ?? ? i czy wszystko oki...

Zgłoś nadużycie #7108 15 października 2012, 15:15

Kasiu, gratuluję zakupu wózka, dobrze, że ktoś już wypróbował i poleca, to zawsze najlepszy wyznacznik. Właśnie tutaj widzę same wózki z piankowymi kołami, pewnie wszystko zależy od modelu, grubości... My mamy zamiar po lasach jeździć i jakoś tak intuicyjnie wybraliśmy pompowane i w miarę duże koła (Tako Captiva), zobaczymy ja się sprawdzą w terenie.
Powodzenia na wizycie :) i szybko nam potem napisz jaki duży już twój Staś :)

Zgłoś nadużycie #7109 15 października 2012, 15:40

karoollcia Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny jakoś ostatnio tu nie zaglądałam.. co do materaca to ja chyba też kupie kokosowo-piankowy , łóżeczko dostaniemy więc trzeba będzie je tylko lekko odnowić :)
ja dziś leże w łózku bo się trochę rozchorowałam katar (zatoki) głowa boli od zatok , myślicie że można coś brać na przeziębienie ?? mam nadzieje że niuni nic przez to nie będzie...
w sobote na weselu wytańczyłam się niunia się wyskakała w brzuszku prawie całą noc skakała co usiadłam przy stole to mnie kopała jak szalona :) będzie tancerka ;) a teraz odsypia ten zabawowy weekend , dziś lekko mnie tylko szturcha co jakiś czas i łaskocze :)

Zgłoś nadużycie #7110 15 października 2012, 16:06

Karolciu, ja też miałam te zatoki dwa tygodnie temu i za bardzo mi nie dali nic brać, na ból tylko paracetamol max. do sześciu tabletek dziennie (wzięłam jedną na dzień) a na katar mi pomogły inhalacje (dobre są z soli morskiej, ja sobie po prostu rozpuszczam w kubku we wrzącej wodzie i nad tym kubkiem wdycham) i homeopatyczny spray do nosa, ale roztwór soli fizjologicznej też działa, ważne żeby sobie odetkać wszystko.
I się wygrzewaj pod kołderką i od czasu do czasu przewietrz, bo w chłodniejszej temp. łatwiej się oddycha.
Czasem jak mnie zatoki już bardzo rozbolą, to sobie dmucham ciepłym strumieniem powietrza z suszarki na czoło, albo ogrzewam jakiś np. szalik na kaloryferze i przykładam do czoła, przynosi to niejaką ulgę.
Innych leków raczej nie bierz. Mi po trzech dniach siedzenia w domu całkowicie przeszło :)
Zdrówka życzę!