Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #7011 12 października 2012, 9:52

lili Fajna mama
odnosnie nacinania krocza to w Pl.czesto slysze ze wlasnie tak robia,a tutaj nie,sama peklam,ale wszystko dobrze sie goilo...

z obliczen na e-dziecko data porodu wychodzi mi na 15.01,a lekarz mi obliczyl na 21.01,hhehe a 17.01 mam jeszcze wizyte u niego,ciekawe czy jeszcze bede w "calosci" ;) czy juz rozpakowana :)

Zgłoś nadużycie #7012 12 października 2012, 10:01

Dafne Gotowa na wszystko
No właśnie lili, też przeczytałam w tym artykule, że nacinanie krocza wcale nie jest takie wskazane, jakby się mogło wydawać. Ja do tej pory zawsze słyszałam, że lepiej nacinać, bo pęknięcie jest mniej kontrolowane i trudniej się goi...
ostatnio na przykład też mój lekarz powiedział, że praktycznie już tylko w Polsce robi się test obciążenia glukozą - wiadomo badanie średnio przyjemne... już sama nie wiem, co myśleć o naszej służbie zdrowia ;)

lili, fajnie, że Twój synek już przekonał się do posiadania siostry :) będzie pewnie super starszym bratem :)

Ja też jestem ciekawa, kiedy w końcu urodzę. Ostatnio terminy jakoś bardzo mi się nie rozjeżdżają, średnio około 3 dni wcześniej od tego z OM, więc pozostaje styczeń :)

Zgłoś nadużycie #7013 12 października 2012, 10:14

lili Fajna mama
dokladnie,liczymy na styczen,pare dni w ta strone czy w ta :)

Zgłoś nadużycie #7014 12 października 2012, 10:16

lili Fajna mama
Dafne u was 0 stopni,masakra...

u mnie niby 16 ale teraz sie rozpadalo....

Zgłoś nadużycie #7015 12 października 2012, 10:18

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Cześć Mamuśki :) ja wczoraj nie zajrzałam bo cały dzien spędzilismy w Poznaniu :D i wiecie co ?? masakra... pierwszy raz w życiu nic sobie nie kupiłam haha ... ale wózki obejrzane... musze zdecydować pomiędzy mutsy evo a x-landerem x-move ... hmmm pan sklepowy nas zachęcał do x-landera ale na internetku evo ma lepsze opinie i bardziej mi sie podoba ... pomóżcie... a łóżeczko chcielismy kupić ale Pani ekspedientka powiedziałą nam żebysmy zamówili przez internet bo wyjdzie o wiele taniej haha wiec wczoraj zamówiłam...http://www.malpka-sklep.pl/pokoik-dzieciecy/751762-klups-radek-kolyskaszuflada-.html może urodą nie powala ale ta kołyska jest naprawde super i mój M. sie na to uparł :)
A dzisiaj od rana byłam na tej nieszczęsnej glukozie... ogólnie nie ma takiej tragedii ale miałam chwile strachu że zwymiotuje, teraz mnie troche muli i jeszcze zgaga męczy ale nie jest źle ... o 11.45 ide znów krew pobrac sory że się tak rozpisałam
:) :)

Zgłoś nadużycie #7016 12 października 2012, 10:28

Dafne Gotowa na wszystko
Dokładnie lili, masakra z tą temperaturą, mąż już dzisiaj skrobał szyby w samochodzie, brrr. Ale słońce świeci, więc po południu będzie cieplej :)

Zgłoś nadużycie #7017 12 października 2012, 10:34

lili Fajna mama
jezuuusie juz skrobia szyby az mi sie zimno zrobilo...

ja wypilam kawke i zjadlam az 2 pierniczki alpejskie,hhaha a lekarz mowil zero slodyczy ;)

a na plusie jestem jakies 5-7kg ;)

Zgłoś nadużycie #7018 12 października 2012, 10:44

u mnie dziś tez zimno do laboratorium w czapce i w rękawiczkach jechałam ;) tylko 2 stopnie były o 9

Zgłoś nadużycie #7019 12 października 2012, 10:57

Dafne Gotowa na wszystko
lili z takim przyrostem wagi, to chyba możesz sobie pozwolić na dwa pierniczki :P , ja mam teraz około 7,5-8 kg na plusie, więc w normie. Czytałam też na którymś kalendarzu ciążowym, że do końca powinnam przytyć jeszcze około 4-5kg, więc jest ok ;)

Madziulka, poranki już bardzo mroźne! Ja na szczęście nie muszę wychodzić, ale jak będzie trzeba to jednak zakupiłam sobie cieplejszy płaszczyk, nie jest jakiś mega duży, ale uszyty tak, że będzie rósł ze mną no i po porodzie spokojnie w nim pochodzę :) najważniejsze, że ciepły

Zgłoś nadużycie #7020 12 października 2012, 11:01

Mojemu M. dzisiaj śniło się że nasza Laluchna się już urodziła i odrazu siedziała z lizakiem w buzi i mówiła że chce iśc na dyskotekę haha

Zgłoś nadużycie #7021 12 października 2012, 11:04

Dafne Gotowa na wszystko

madziulka_myszka napisał(a)

Mojemu M. dzisiaj śniło się że nasza Laluchna się już urodziła i odrazu siedziała z lizakiem w buzi i mówiła że chce iśc na dyskotekę haha

Hehe, dobre :) już sobie wyobraziłam taką małą księżniczkę z lizakiem ;)

Zgłoś nadużycie #7022 12 października 2012, 11:06

Dafne ja znalazłam w towarze takie fajne coś a`la poncho/płaszcz/peleryna z takiego grubego bluzowego materiału akurat tez ze mną rośnie :) )))

Zgłoś nadużycie #7023 12 października 2012, 11:12

Dafne Gotowa na wszystko
O, Madziulka takie rzeczy też są super, ja nawet przymierzałam coś takiego, ale jednak jestem za niska i niezbyt dobrze wyglądałam.

Ale mi Kubuś zasadził kopniaki w szyjkę, ałłaa, dziwne uczucie ;)

Zgłoś nadużycie #7024 12 października 2012, 11:18

kasiaAmi Zadomowiona
Hej dziewczynki...u nas dziś od rana jak w horrorze ;) mgła, mgła i jeszcze raz mgła :)
co do nacięcia krocza to są naprawdę różne opinie. Ja mam koleżankę która rodziła w Niemczech i tam też ją nacięli....myślę,że położne wiedzą co robią.

Madziulka co do glukozy to ja podczas picia też miałam odruch wymiotny....blee aż mnie gardło piekło pamiętam ;) U mnie wyszło wszystko ok :) W sobotę idę znowu na pobranie krwi (morfologia) i siuśki .
W środę mam wizytę u ginka i już się nie mogę doczekać bo zobaczę mojego Stasia:*** , w czwartek do Sr także trochę będzie się działo :)
Zastanawiam się nad tym czy może zrobić jeszcze raz usg 3d z 4d ?? Zobaczyłabym jak teraz wygląda....jak myślicie ??

Zgłoś nadużycie #7025 12 października 2012, 11:18

no mnie tak kopała w szyjkę jakies 7 tygodni temu... dziwne to było .. teraz sobie upodobała mój lewy bok i tam sie wierci czasami mi tylko wsadzi nóżkę w żebra ale do przeżycia :D
:)

Zgłoś nadużycie #7026 12 października 2012, 11:23

Ami a kiedy robiłaś pierwsze 3d? ja miałam robione w 24 tygodniu i dr sam zaproponował zeby przyjechać jeszcze raz tak po 30 tygodniu żeby spr czy dzidzia sie dobrze rozwija i można piękne zdjęcia buźki zrobić :D wiec pod koniec października jade znów zobaczyc niunię

Zgłoś nadużycie #7027 12 października 2012, 11:25

Dafne Gotowa na wszystko
Kasia, wiadomo, że fajnie sobie popatrzeć na dzidzie w 4D, ale pewnie musisz zapłacić i to nie mało ?? My nie płaciliśmy, bo zrobił nam znajomy lekarz w szpitalu, ale gdybym miała płacić, to chyba bym się nie zdecydowała, bo Kubuś się teraz tak kręci, że trzeba mieć naprawdę szczęście, aby dokładnie zobaczyć buźkę.

Madziulka, mnie zazwyczaj kopie w prawy bok, choć jak już wcześniej pisałam, dużo się teraz kręci, więc czasem walnie w stronę żołądka, albo tak jak teraz w szyjkę ;)

Zgłoś nadużycie #7028 12 października 2012, 11:26

lilbanaqa Fajna mama
o fuj, ja po glukozie okropnie słabo zaczęłam się czuć, nie wiem czemu, i siedziałam przy toalecie w razie W, ale jak się okazało, słabo "eliminuję" tę glukozę, więc to pewnie dlatego :)
Kasia, ja na pewno się wybiorę raz jeszcze ale około 30 tygodnia, może później :) pierwsze 3d/4dmiałam w 23w1d :)

Zgłoś nadużycie #7029 12 października 2012, 13:03

Dziewczyny zastanawiam się nad materacem dla maleństwa.... kurde tyle opinii jest że juz sama nic nie wiem... a wy co na ten temat sądzicie?

Zgłoś nadużycie #7030 12 października 2012, 13:04

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczynki :)
Ja w następnym tygodniu idę na ta glukozę...zobaczymy co to za cholerstwo :(
Lil moja rwa jest chyba słabsza od Twojej, ale mam wrażenie ,że z każdym dniem się nasila...czasem jak mnie złapie to kuleje albo jak siedzę to ruszyć się nie mogę tak boli...boje się co będzie później będę całkowicie kulawa i ruszyć się wcale nie będę mogła :(