Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #6811 8 października 2012, 12:42

Dafne Gotowa na wszystko
Madziulka, właśnie najlepiej zobaczyć sobie na żywo, sprawdzić jak się prowadzi itd.

Lil, rzeczywiście mamy dużo czasu, ale tak jak wcześniej wspominałam, trzeba też wziąć pod uwagę, że w niektórych sklepach na wózki trochę się czeka.

Zgłoś nadużycie #6812 8 października 2012, 12:44

AniaFin Gotowa na wszystko
A pamiętacie jeszcze dyskusje o gruszkach i Fridzie do odciągania kataru?
Wczoraj przedyskutowałam sprawę z siostrą, która ma dwójkę dzieci, w tym jedno łapiące wszelkie infekcje. Mówi, że przetestowała już w swoim życiu z pięć różnych gruszek i wszystkie były do luftu. Potem przez długi czas używała Fridy i bardzo ją chwali, chociaż zauważyła, że mimo, że tam są filtry, to jednak zawsze sama łapała po takich zabiegach jakieś infekcje gardła :(
Teraz znalazła nowe rozwiązanie: aspirator kataru "Katarek", który działa w kombinacji z ... odkurzaczem (pokazywali go nawet ostatnio w "Pytanie na śniadanie" w dwójce), trochę to przerażająco brzmi, ale podobno działa i ta siła ssąca oczywiście jest jakoś zmodyfikowana i przystosowana do użytku u małych dzieci.
tutaj podaję linka do ich strony: http://www.katarek.pl

Zgłoś nadużycie #6813 8 października 2012, 12:48

lili Fajna mama
hej mamusie :)
u mnie znow pochmurno i szaro :(
mniam rogaliki ale robicie smaka :)
ja biore sie za gotowanie bigosu ale mi sie nie chce :) ))

Zgłoś nadużycie #6814 8 października 2012, 12:51

lilbanaqa Fajna mama
ciekawe się wydaje, rzeczywiście Frida może przekazywać infekcje osobie odciągającej, mimo, że jest skuteczna, a chora mama z małym dzieckiem - to nie przejdzie, nie można nam chorować! :D

Zgłoś nadużycie #6815 8 października 2012, 13:05

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Lil własnie niby lepiej kupic później ale Dafne ma racje za niektórymi wózkami trzeba czekac nawet kilka tygodni... to raz a dwa nie jestem pewna czy później bd mi sie chciało łazic po sklepach za wózkiem , już brzuszek daje sie we znaki a co dopiero później jeszcze zimą ... także ja juz niedługo zaczynam poszukiwania a w przyszłym tygodniu mam zamiar kupic łóżeczko :D

Co do tego "odkurzacza" hmmm przerażają mnie takie urządzenia heh chyba na początku przetestuje gruchy

Zgłoś nadużycie #6816 8 października 2012, 13:20

April w szpitalu lezy, w nocy napinał jej sie brzuch i miała wysokie ciśnienie ... juz jest ok ale trzymają ją na obserwacji

Zgłoś nadużycie #6817 8 października 2012, 13:23

Dafne Gotowa na wszystko
Biedna April, pewnie cała w stresie. Oby wszystko było z nimi w porządku.

Zgłoś nadużycie #6818 8 października 2012, 14:46

Nancy Gotowa na wszystko
Hej Ciężarówki!

Ja już po intensywnym weekendzie. Na weselichu wytrzymałam do 1.00 w nocy, więc całkiem nieźle. Nawet zatańczyłam kilka wolnych kawałków. Na szczęście nie było bardzo głośnej muzyki, Jaś dzielnie zniósł orkiestrę. Ja za to dzielnie zniosłam szpilki (mam nadzieję, że to ostatni raz przed porodem, bo jednak ciężko było). Wrzucę dziś na fb nasze zdjęcie weselne. Poprawiny też zaliczyłam (koniecznie, bo pyszne jedzenie było). Przez cały weekend prowadziłam samochód, więc jako niedoświadczony kierowca jestem z siebie naprawdę dumna. Wszyscy żyją, uff… (chyba nie znam bardziej odpowiedzialnego zajęcia niż jeżdżenie autem). Dzisiaj zaliczyłam pierwsze zajęcia z angielskiego w tym semestrze i poczułam się cudownie znów ruszając swoje szare komórki.

Alex, Lili, nie uciekajcie nam. Może rzeczywiście trochę się zrobiło chaotycznie teraz, ale na pewno warto być tu razem, myślę, że za niedługo bardziej się połapiemy w naszych pogaduchach. Poza tym w weekendy zawsze jest cisza. Ja przyznaję, że nie zawsze czytam wszystko na fb, bo czas nie daje, ale tutaj zawsze od deski do deski :)

Metra, mam nadzieję, że już wracacie i że czujecie się ok. A menu widzę, że w całej Polsce takie samo w szpitalach.

April, mam nadzieję, że u Was już dobrze. Dużo zdrówka! To się zgadałyście z Metrą.

Dafne, kombinezon śliczny. Lubię jasne ciuszki dla dzieci. My mamy kombinezon w kolorze waniliowym. A co do wózka: zamierzamy kupić w listopadzie, nie chcemy czekać dłużej, gwarancja zawsze trwa 2 lata, więc chyba 1-2 miesiące nas nie zbawią, a wolimy być przygotowani i nie biegać z dużym brzuchem po sklepach. Przy zakupie zwracamy uwagę przede wszystkim na zwrotne, pompowane koła, amortyzatory, pojemność po złożeniu (żeby zmieścił się do bagażnika), wygodną rączkę. Ładny oczywiście być musi i dlatego ciągle dyskutujemy nad kolorem :) Nasz będzie 3 w 1, myślę, że spacerówka się przyda, chociaż niektórzy mówią nam, że lepsza jest „parasolka” niż ta z wózka 3 w 1.

Kasiu, ja myślę, że taki kombinezon jak ma Dafne wystarczy. Ja mam podobny, jest bardzo ładnie ocieplany polarkiem od środka i jeszcze warstwę puchową ma na tym. Pod spód założę sweterek na bieliźniane rzeczy, na wierzch kocyk i chyba ok. Jak będzie bardzo duży mróz to i tak nie wyjdziemy na spacer. Mówią, żeby zakładać na dziecko jedną warstwę więcej niż na siebie, nie więcej. Najwyżej jak będzie kark chłodny będę szybko uciekać do domu, albo wezmę ze sobą dodatkowy kocyk.

Z tą fridą i gruszką to już sama nie wiem co robić. I jedno i drugie ma swoje wady i zalety. Popytam jeszcze dzieciatych znajomych.

Dziewczyny, kiedy kupujecie staniki do karmienia? Mi kuzynka mówiła, że najlepiej 3 miesiące przed porodem, ale słyszałam też opinie, że trzeba tuż przed porodem. Nie wiem w końcu na ile te cycuchy nam się jeszcze zmienią...

Zgłoś nadużycie #6819 8 października 2012, 14:52

Dafne Gotowa na wszystko
Nancy, ja później też na pewno kupię spacerówkę "laski", bo rzeczywiście ona jest wygodniejsza (lżejsza, łatwiej się składa i zajmuje mniej miejsca po złożeniu), ale to dopiero jak Kubuś będzie trochę większy, a przed tym będę go wozić w spacerówce, którą teraz kupimy razem z gondolą.

Ja na razie jeszcze nie kupuję staników do karmienia, myślę, że zrobię to już bliżej porodu.

Zgłoś nadużycie #6820 8 października 2012, 15:03

Nancy co do wózka zgadzam sie w 100% wole kupic predzej niz później biegac z wielkim brzucholem tym bardziej że wybredna jestem :D co do parasolki to wydaje mi sie że zdaje egzamin ale dla starszego dzieciaczka a takiego roczniaka chyba wygodniej wozić w takiej spacerówce od 3w1....
Co do staniczka heh ja nie wiem czy wogóle bd taki kupować... moja szwagierka nosiła zwykłesztywne staniki i to podobno jest zdrowsze dla piersi bo grawitacja tak nie działa :D jedyne co to kupowałą takie zapinane z przodu nie z tyłu

Zgłoś nadużycie #6821 8 października 2012, 15:14

Nancy Gotowa na wszystko
Madzia, ja też wolę sztywne staniki, miękkiego nie mam ani jednego w swojej szafie. Wolę jak moje cycuchy mają solidne podparcie i ładnie się układają. Kuzynka chce mnie zabrać na zakupy stanikowe i pokazać jak przerobić taki normalny sztywny na taki do karmienia. Będzie trochę taniej i jednocześnie funkcjonalnie.

Zgłoś nadużycie #6822 8 października 2012, 15:23

Lece dziewczynki sklep ogarniac i do domu :* buziolki :)

Zgłoś nadużycie #6823 8 października 2012, 15:56

Metra Fajna mama
cześć lalunie...my już w domku. odpoczniemy i odezwiemy się wieczorem :*

Zgłoś nadużycie #6824 8 października 2012, 18:28

Dafne Gotowa na wszystko
Metra, super, że jesteście już w domku i z Wami wszystko dobrze :)

Zgłoś nadużycie #6825 8 października 2012, 18:30

Metra Fajna mama
dzięki kochana :) pospaliśmy troszkę...idę ogarnąć chałupke i muszę się pouczyć bo 25 nadciąga wielkimi krokami. jak tam Twoja mgr?

Zgłoś nadużycie #6826 8 października 2012, 18:38

Dafne Gotowa na wszystko
a moją magisterkę wysłałam promotorce już w zeszłą środę, ale od tamtej nie odezwała się do mnie... ehh niekończąca się historia ;)

Zgłoś nadużycie #6827 8 października 2012, 18:39

Metra Fajna mama
KasiuAmi ja kupiłam wózeczek http://www.babyactive.pl/breaker/, od koleżanki używany :P
powiem Wam, że naprawdę jestem jeszcze zmęczona i ciężko mi się skupić poza tym trochę stresuję się obroną i będę teraz troszkę więcej musiała się uczyć...
fb służy nam do rzeczy intymnych głównie, ale jak Ania napisała jest wygodniejszy bo można na nim pisać z telefonu. zapraszamy Was tam :) myślę, że cisza tutaj nie zależy od fb...najczęściej jak jest cisza tu to i tam jest. czasem po prostu nie ma ochoty się nic pisać :) dziewczyny narzucajcie tematy to będziemy gadać a nie myślicie o zmianie forum :P

Zgłoś nadużycie #6828 8 października 2012, 18:39

Metra Fajna mama
Dafne tak jak u mnie. ja już jestem zmęczona tym g...nem

Zgłoś nadużycie #6829 8 października 2012, 21:58

AniaFin Gotowa na wszystko
No to jeszcze ja się odzywam na koniec dnia, bo wreszcie forum zaczęło działać :)
Ale mnie dzisiaj studenci wymęczyli :( , szefowa mi podrzuciła trzy grupy (dwuosobowe) i każdy musiał robić co innego, więc się przy nich nalatałam, natłumaczyłam w dwóch językach (jedna para uparcie chciała po holendersku) i taka byłam w końcu głodna, że ich zostawiłam na jakiś czas i pobiegłam zjeść kanapkę :)

A wieczorem byliśmy u położnej, standardowa wizyta, gadka-szmatka, ciśnienie, macanie brzucha ;) , słuchanie serca. Jakimś cudem babka wymacała, że mała zwisa głową w dól, a potem mi powiedziała, że w sumie ja to mam wysoko pępek, bo zwykle na tym etapie jest na środku brzucha a u mnie trochę jakby wyżej, choć macica słusznych rozmiarów. Podobno mam po prostu większy brzuch u dołu ;) (dlatego pewnie brzuch bardziej się wydaje rozlany), ale mówi, że to nic nie znaczy. Jak przyłożyła mikrofon do brzucha i próbowała wyczuć serce, to mała z sierpowego przywaliła w mikrofon, aż brzuch podskoczył i było dużo śmiechu :)

Teraz już naprawdę padam, jutro znowu studenci... oby do czwartku ;)

Miłaj nocki mamusie i bobaski!

Dobrze, że Metra już w domku, a z April też w porządku (tylko na obserwacji) :)

Zgłoś nadużycie #6830 8 października 2012, 22:08

daria212 Gotowa na wszystko
Ja juz tez bede zamawiac wozek 3w1, i zrobie to jak bede w Pl teraz i ja chce Graco, jakos on mi przypadl do gústu i musi byc 4 kolowy :-)
Stanikow tez nie kupilam i nawet nie wiem czy wogole kupowac.

Dafne super kombinezon :-)