Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #6791 7 października 2012, 21:55

monis89 Gotowa na wszystko
w ogóle teraz mało się dzieje nawet na fb.. Pewnie dlatego że weekend :)

Zgłoś nadużycie #6792 7 października 2012, 21:55

alex81 Zaprawiona w bojach

monis89 napisał(a)

Ja tak skaczę, ale rzeczywiście bardzo mało tu sie dzieje :/.. Lili jaki kolorek sobie nałożyłaś? Alex nie szukaj innego forum. Metra wyjdzie ze szpitala to zapewne coś się zacznie dziać :) No ja za niedlugo też bede juz miec dwójeczkę z przodu do porodu :P

Mamy tylko 3 dni roznicy miedzy sobą.. ciekawe jak to wyjdzie w styczniu :)

Zgłoś nadużycie #6793 8 października 2012, 9:12

Dafne Gotowa na wszystko
Cześć Mamusie :)
Ja też skaczę między forum a fb, a na weekend w ogóle się nie pojawiałam, bo praktycznie dwa dni przebywałam poza domem ;)
Wczoraj byliśmy na usg 4D :D Wprawdzie Kubuś troszkę się pozakrywał pępowiną, ale i tak mogliśmy go pooglądać, co tam sobie wyprawiał, np. drapał się po nóżce, pił wody, boksował piąstkami :) aaaa już bym chciała go tu mieć przy sobie!
Zaczęłam czytać "Język niemowląt" i baardzo mi się podoba :) Polecam wszystkim mamusiom i tatusiom! :)

lilbanaqa napisał(a)

Hej Grubasy :*
Metra, wychodź a tego szpitala ale już! i buziaki dla Antosia od Antosia i cioci :)
Bina, idź do kina! (ale się zrymowało) :D wczoraj wieczorem byłam na "taken2", mały mi dostarczył skurczów aż miło, ale dobrze było się wyrwać z domciu :)
AniaFin, super, że lepiej się czujecie dziewczyny :)

Lil, ja też byłam na Taken 2 i też Kubuś wojował ;) chyba udzieliły mu się moje emocje ;)

Zgłoś nadużycie #6794 8 października 2012, 9:17

Dafne Gotowa na wszystko
Na fb już pokazywałam, ale jeszcze tu się pochwalę moją zdobyczą dla Kubusia :)

Zgłoś nadużycie #6795 8 października 2012, 10:18

AniaFin Gotowa na wszystko
Hej Kobiety, wczoraj wieczorem mi forum nie chciało wchodzić :( no ale teraz się udało.
Postaram się bywać tu częściej ;)
To forum jest fajne (inne czytałam, ale się nie przekonałam), Alex i Lili nie zostawiajcie nas czasem! Mam nadzieję, że administrator wprowadzi te ulepszenia prywatności (chociażby żeby nasze fotki się na googlach nie pojawiały) i wtedy się tutaj też ożywi.
FB oprócz prywatności, ma te zalety, że da się lepiej z niego korzystać używając telefonu lub tableta (np. Metra ze szpitala miała łatwiej coś napisać na fb) i można korzystać z czatu z całą grupą, komentować wpisy i zdjęcia zaraz pod nimi...
Ale zostańmy tu też!

Ja dziś w pracy po wyjściu z przeziębienia, mam lekki nawał zajęć, jeszcze pociągnę dwa miesiące, pokończę doświadczenia i będzie mam nadzieje spokój.
Pogoda ładna, jesienna, zimno ale słonecznie :)

Miłego dnia dziewczynki!

Zgłoś nadużycie #6796 8 października 2012, 10:34

Dafne Gotowa na wszystko
Ja też nie chciałabym, żebyśmy całkiem wyniosły się z forum, dlatego jestem tu regularnie i mam nadzieję, że wszystkie będziemy do końca i później też ;) Według mnie i forum, i fb mają zarówno swoje wady, jak i zalety.

Na weekend zaczęliśmy już rozglądać się za wózkami, i o ile wcześniej za bardzo o tym nie myślałam, tak teraz w kółko mi tylko w głowie wózki ;) . Na razie mam mętlik, bo dużo się naoglądaliśmy i sama nie wiem, jaki bym chciała. Doradca w sklepie mówił, że jeżeli chcemy kupić wózek dla jednego dziecka, to wtedy lepiej zdecydować się na tańszy, ale jeżeli w perspektywie mamy drugie dziecko, i chcemy zostawić ten wózek, to lepiej zainwestować w nieco droższy. Oczywiście myślimy o modelu 2w1, choć i tak wiem, że spacerówkę na pewno później wymienimy na mniejszą, lżejszą itd.

Jak Wy wybieracie wózki? Na co zwracacie uwagę?

Zgłoś nadużycie #6797 8 października 2012, 10:42

happyania Zaprawiona w bojach

lili napisał(a)

jestem ,jestem cala szczesliwa :)
bedzie corka :)
jak narazie imie Laura,ale jeszcze bede wymyslac :)
maly mi plakal bo chcial braciszka ;)
ale juz jest ok :)

gratuluję!!!!!!!!!!!!!! ale super, pareczka będzie :) :) :)

Zgłoś nadużycie #6798 8 października 2012, 10:49

Hejka!

Dzisiaj juz idzie tu wejść, cały wieczór próbowałam i nic :/.. Też jestem Alex ciekawa jak to wszystko wyjdzie i która się pierwsza rozpakuje :P .. Aniu aż dwa miesiące chcesz jeszcze pracować? Przeciez za 3 rodzisz :D ..

Dafne śliczne i puszyste pewnie co? :) Ja juz pisałam że szczególną uwagę zwracam na koła- żeby były pompowane, amortyzatory- żeby dzidzia na każdej dziurze nie skakała, hamulce i ogólnie tak na wytrzymałość, kolor na końcu :) .. Też kupujemy 2w1 i chcemy taki żeby wytrzymał więcej niż jedno dziecię :)

Zgłoś nadużycie #6799 8 października 2012, 10:57

Dafne Gotowa na wszystko
O tak, Monis, kombinezonik puszysty, misiowy :)

Co do wózków, to też patrzę na koła i amortyzatory, ale też zwróciłam uwagę, że ważne jest, jak szybko wózek się składa. Ale nie ukrywam, że wygląd też się dla mnie liczy, bo chciałabym, żeby był po prostu ładny :)

Zgłoś nadużycie #6800 8 października 2012, 11:03

kasiaAmi Zadomowiona
Dafne piękny kombinezon!!! widziałam go na "żywo" w H&M ..... albo podobny ;) Dziewczynki w co w ogóle trzeba ubrać takiego maluszka zaraz po wyjściu ze szpitala ?? ?? ? mam na myśli to czy wystarczy kombinezonik taki właśnie jak ma Dafne czy może taki gruby typowo zimowy ?? Pomijam już kocyk,śpiworek itp...wiecie jak czasem wygląda ta nasza styczniowa pogoda;(

Co do wózka to tak jak mówi Monis89 plus jeszcze dla mnie waga wchodzi w grę ( 2 piętro ) no i bardzo ważne żeby był wygodny dla dziecka :) tylko jak to wszystko sprawdzić i wybrać ten złoty środek. My tez jesteśmy na etapie wózka i myslimy o Xlander xmove albo coś innego .....

W SR było ok, co prawda jest to szkoła w Ośrodku Zdrowia prowadzona przez położną, także byłam tylko ja i ona. Ogólnie atmosfera super....zapoznałam się z programem, wybrałam sobie zagadnienia które mnie najbardziej interesują ( pokrótce przygotowanie do porodu, ćwiczenia, poród, opieka nad dzieckiem, karmienie, dieta podczas karmienia itp.) Byłam tam chyba z 1,5h trochę mi opowiedziała o samej SR, pokazała ćwiczenia mięśnia Kegla, kilka ćwiczeń relaksacyjnych i tak jakoś czas upłynął. W tym tygodniu dzwonię do Szpitala w którym będę rodzić i zapisuję się tam ( przynajmniej poznam położne, szpital no i mój M. będzie mógł ze mną chodzić bo zajęcia są o 17-tej).

Miłego dnia Mamusie :)

Ps. Ja dziś robię rogaliki drożdżowe :)

Zgłoś nadużycie #6801 8 października 2012, 11:12

No jasne Dafne że wózek musi byc ładny, nie mówię że nie :) .. Na składanie szczerze mówiąc nie zwracałam uwagi- no ale my jeszcze nie kupujemy wózka.. Ta wagę też KasiaAmi zwracam uwagę, ale to mniej ważne, chociaż później znając życie bede plakac że mi cięzko :P .. Ooo tej diety podczas karmienia to jestem ciekawa, jak sie dowiesz co nie co to napisz jak bedziesz mogła :) ..

Mniam rogaliki!!!!!!!!! Uwielbiam :D .. Puste czy z nadzieniem? :)

Zgłoś nadużycie #6802 8 października 2012, 11:12

Dafne Gotowa na wszystko
aaa Kasia za mną też chodzą rogaliki drożdżowe i od kilku dni nastawiam się na upieczenie ;)

Ja też oglądałam X-landery, chociaż jak później popatrzyłam na Teutonie, to trochę na nie zachorowałam ;) , chociaż one dosyć drogie są, ale teściowa powiedziała, że się nam dorzuci, więc z takim wsparciem moglibyśmy sobie na taki pozwolić :)

Zgłoś nadużycie #6803 8 października 2012, 11:16

KasiaAmi rogaliki mmmmmm :) rozmarzyłam się! a z czym?
Ja szkołę rodzenia zaczynam w czwartek, najpierw byłam zapisana w szkole rodzenia przy szpkitalu, w którym chcę rodzić, ale kurs kosztował 350zł a na 2óch zajęciach nie mogłabym być. Przepisałam się do darmowej SR i w tym tyg zaczynamy :D

Nic nie wiem na temat wózków.... Czytam Was i sobie zdaję sprawę, że nie mam w ogóle pojęcia czego szukać!

Zgłoś nadużycie #6804 8 października 2012, 11:18

Dafne Gotowa na wszystko
Monis, my też jeszcze teraz nie kupujemy, ale właśnie specjalnie wybrałam się wcześniej na oglądanie, bo wiem, że to nie jest szybka decyzja, tylko trzeba ją przemyśleć. A że czasem na wózki czeka się nawet do 6 tygodni, to akurat zanim się na jakiś zdecydujemy, trzeba będzie zamawiać ;)

Kasia, co do ubioru dzidziusia na wyjście ze szpitala, to oczywiście wszystko zależy jak bardzo zimno będzie. Podejrzewam, że na szkole rodzenia o tym powiedzą (u mnie na pewno) ;)

Zgłoś nadużycie #6805 8 października 2012, 11:22

już chyba wklejałam ten ranking wózków, można się rozejrzeć http://opinie.wozki-dla-dzieci.com/wozki-ranking/?gclid=CNTrtO2L8bICFRPLtAodyn8A...

Zgłoś nadużycie #6806 8 października 2012, 12:13

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Hej laseczki :) ja dzisiaj mam tyle ludzi w sklepie że nie miałam kiedy wejsc nawet ale juz sie troche poluzowało :)

Alex w weekendy zawsze cicho na forum... ja też jak mi się kiedyś nudziło chodziłam po innych forach ale tu jest zdecydowanie najmilsza atmosfera :)

Co do wózków to ja też już pomału mysle nad kupnem bo coraz mniej czasu mi zostało ... narazie rozważam http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=2152
http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=5133&%3CosCsid%3E
http://www.wozki-mutsy.pl/pl/p/EVO-10-PACK/183
no i jeszcze xlander x1

Zgłoś nadużycie #6807 8 października 2012, 12:23

Dafne Gotowa na wszystko
Madziulka, ja też zastanawiałam się nad Mutsy, ale słyszałam, że ze względu na montowanie gondoli tylko na 2 zaczepach, to jest ona mało stabilna. Trójkołowe odrzucam.

Zgłoś nadużycie #6808 8 października 2012, 12:25

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Alex nie uciekaj od nas na fb mało też się w weekend działo...zresztą myślę ,że większość przyszłych mamusiek miało wczoraj problem z wejściem na forum :( Tak jak Aniafin napisała pokazywał się jakiś error :( Ja dziś będę mniej aktywna bo jadę na zakupki z mamą potem do szkoły rodzenia na 18 a po sr do castoramy jeszcze po farbę musimy skoczyć.Także będę kochane wieczorkiem :)
Miłego dnia życzę mamusiom :)

Zgłoś nadużycie #6809 8 października 2012, 12:37

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Dafne własnie z tych 4 mutsy ma o dziwo najlepszą opinie ale i tak chciałabym go zobaczyc na zywo i ocenic :D

Zgłoś nadużycie #6810 8 października 2012, 12:38

lilbanaqa Fajna mama
słyszałam, że najlepiej jest kupić wózeczek jak najpóźniej, jeżeli nowy, bo wtedy gwarancja będzie trwała w czasie używania go a nie w czasie kiedy stoi i nic się nie zepsuje :D więc mamy dużo czasu, żeby dobrze się zastanowić nad wóziem :)