Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #6571 3 października 2012, 15:35

Metra Fajna mama
oj biedna madziu...powiedz jej żeby się umyła

Zgłoś nadużycie #6572 3 października 2012, 15:39

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
no rozważam juz taka mozliwosc... tylko jej "koleżanki" z pracy mi kiedys opowiadały że jej zwróciły uwage to nic nie poskutkowało tylko jeszcze miały przesrane bo poszła do szefa (o dziwo jak idzie do szefa to potrafi sie umyc:/) że niby jest przesladowana... masakra..... a smierdzi takim starym moczem blyyyyyyy i w dodatku tepa jest ... stanie przy moim biurku i sie potrafi 30 min na mnie gapic c*uj wie po co ... chyba zeby mi tlen zabrac

Zgłoś nadużycie #6573 3 października 2012, 15:45

Metra Fajna mama
matko święta...co za babsztyl...fuuuj

Zgłoś nadużycie #6574 3 października 2012, 15:45

Metra Fajna mama
chyba śledź ją prześladuje

Zgłoś nadużycie #6575 3 października 2012, 16:05

lili Fajna mama
hello mamusie :)
ale sie dzis nalatalam po sklepach tzn toczylam ;)
maly jak zwykle potrzebowal pisaki kredki modelina itp...wiec mamusia musiala do sklepow go podwiez ;)
mam dosc...
zrobilam zupke pomidorowa,ziemniaczki i klopsy,dopiero sie polozylam i Was nadrabiam :)
leniuchuje juz do wieczora :)
Metra wygadalas mi usg na czwartek,dzwonili i na jutro wlasnie mam przelozone :)

Zgłoś nadużycie #6576 3 października 2012, 16:09

lili Fajna mama
Daria gratuluje 27 tyg,teraz juz z gorki ;)

Zgłoś nadużycie #6577 3 października 2012, 16:15

monis89 Gotowa na wszystko
Cześć Lili :) .. Odpoczywaj teraz odpoczywaj po takim maratonie :) .. Fajnie że masz wcześniej, może tym razem się uda stwierdzić :D

Zgłoś nadużycie #6578 3 października 2012, 16:17

Marzenka85 Gotowa na wszystko
a ja się chyba zdrzemnę kobitki bo muli mnie coś...Madziu współczuję ja bym jej chyba coś powiedziała bo nie znoszę smrodów :(

Zgłoś nadużycie #6579 3 października 2012, 16:20

lili Fajna mama
no mysle ze wkoncu sie ujawni,
takie cudne sukieneczki dzis widzialam a tu nie wiadomo czy cos kupowac ,
bo na chlopca to wszystko mam...

Zgłoś nadużycie #6580 3 października 2012, 16:21

kasiaAmi Zadomowiona
hej mamusie :)

Na prośbę napisze coś o sobie :)
Otóż mam 28 lat jest to moja pierwsza ciąża, nie jestem zamężna ;) z wykształcenia jestem pedagogiem (spec. rewalidacja oraz edukacja wczesnoszkolna) nie pracującym w zawodzie. Pracuję jako pracownik biurowy w niewielkiej firmie zajmującej się szkoleniami z zakresu BHP :) Nie wiem co jeszcze mogę napisać...hmmm

Metra obwód brzucha później napiszę bo nie mam centymetru..

Zgłoś nadużycie #6581 3 października 2012, 16:26

Dafne Gotowa na wszystko
Madzia, współczuję, ja nienawidzę, jak ktoś tak śmierdzi, a teraz to już w ogóle. Mogłabyś tak zagadać do niej, że chyba przez tą ciążę jesteś jeszcze bardziej wrażliwa na zapachy ;)

lili, odpoczywaj po maratonie, a jutro czekamy na dobre wieści po usg :)

Marzenka, mała drzemka zawsze dobra, a też dziś musiałam jedną zaliczyć ;)

Metra, jak Ci idzie nauka? Ja wczoraj przesłałam promotorce część pracy, którą kazała mi poprawić, a dzisiaj jeszcze męczę się ze statystyką, bo jednak sobie wymyśliła coś nowego :/

Zgłoś nadużycie #6582 3 października 2012, 16:27

Dafne Gotowa na wszystko

kasiaAmi napisał(a)

hej mamusie :)

Na prośbę napisze coś o sobie :)
Otóż mam 28 lat jest to moja pierwsza ciąża, nie jestem zamężna ;) z wykształcenia jestem pedagogiem (spec. rewalidacja oraz edukacja wczesnoszkolna) nie pracującym w zawodzie. Pracuję jako pracownik biurowy w niewielkiej firmie zajmującej się szkoleniami z zakresu BHP :) Nie wiem co jeszcze mogę napisać...hmmm

Metra obwód brzucha później napiszę bo nie mam centymetru..

Kasia, ja też skończyłam pedagogikę, tylko specj. poradnictwo :) a gdzie studiowałaś? i gdzie mieszkasz? ja aktualnie we Wrocławiu :)

Zgłoś nadużycie #6583 3 października 2012, 16:35

kasiaAmi Zadomowiona
Ja jestem z Płocka :) i tu tez kończyłam studia ;) Dafne Pracujesz w zawodzie?

Zgłoś nadużycie #6584 3 października 2012, 16:40

karoollcia Zaprawiona w bojach
Hej dziewczynki ... ja dzisiaj jakoś nie mam weny na pisanie... podczytuje was od czasu do czasu od rana ... ale jakoś humoru nie mam wogóle :( , kupiłam ten krążek passer na szyjke macicy .. jutro będe miała zakładany , kurde tylko to takie sporawe jak on to tam zmieści to nie wiem heh.. ;)

Zgłoś nadużycie #6585 3 października 2012, 16:50

Dafne Gotowa na wszystko
Kasia, w chwili obecnej w ogóle nie pracuję. Wcześniej pracowałam w rekrutacjach, więc można powiedzieć, że w zawodzie :) Teraz kończę psychologię i po urlopie macierzyńskim chciałabym już szukać pracy związanej z psychologią kliniczną, najchętniej jakaś terapia, ale wiem, że bez doświadczenia będzie ciężko. Praktykę robiłam w szpitalu ogólnym i też mi się podobało, więc chyba będę uderzać w palcówki zdrowia ;)

Zgłoś nadużycie #6586 3 października 2012, 16:52

Dafne Gotowa na wszystko
Karolcia, będzie dobrze, niczym się nie przejmuj, już lekarz będzie wiedział jak to włożyć odpowiednio :) najważniejsze, żeby było skuteczne

Zgłoś nadużycie #6587 3 października 2012, 17:06

karoollcia Zaprawiona w bojach
No ja mam nadzieje że będzie wiedział bo jak zobaczyłam wielkość tego to się troszkę przeraziłam hehe... musi być dobrze... :)

Zgłoś nadużycie #6588 3 października 2012, 17:32

Nancy Gotowa na wszystko
Hej kobietki!

KasiaAmi, ja chodzę na siku w nocy z reguły 2 razy, zdarzało się i częściej, niestety lepiej już nie będzie...

Myszko, Ty to nawet jak prawie umierająca to i tak do pracy poleziesz. Ehhh, dbaj tam więcej o siebie!!!

Dziewczyny, ja też się nie boję porodu (Lil pamięta pytanie ze szkoły rodzenia „Kto się boi porodu” i las rąk :P ). Mój mąż się dziwi, że się nie boję, ale to chyba przez to, że jeszcze całkiem sporo czasu i pewnie troszkę zacznę drżeć tuż przed, a poza tym mam fajne dzieciate koleżanki, które opowiadają mi o tym jak o cudzie i czymś wspaniałym i tak się do tego nastawiam. Za to boję się cesarki, bo to operacja, więc mam nadzieję, że pójdzie siłami natury.

Co do pierwszych zajęć w szkole rodzenia: było mocno organizacyjnie, więc niewiele konkretów. Prowadziła doula, pozostałe zajęcia będą głównie z położnymi. Mi osobiście doula bardzo się spodobała. Ma naturalne podejście do wielu kwestii związanych z porodem, chciałaby, żeby wszystkie dziewczyny chcące rodzić przez cc przekonały się, że każda kobieta jest stworzona do naturalnego porodu i jest to wyjątkowe i cudowne przeżycie. Jest zwolenniczką wiaderek do kąpania i chustowania (zobaczymy jak położne). Powiedziała nam trochę o wyborze położnej środowiskowej. Zasugerowała wybór takiej położnej w poradni, pod którą działa SR i od razu wypełniałyśmy deklaracje. Powiedziała też, że położną można sobie wybrać niezależnie od lekarza rodzinnego i od pielęgniarki środowiskowej (można być w ten sposób zapisanym w 3 różnych poradniach), bo na każdą usługę jest oddzielna umowa z NFZ. Zwróciła uwagę na to, żeby odwiedzić porodówkę w szpitalu w którym chcemy rodzić (są umówione ze szpitalami na takie nasze odwiedzanie) i że nie ma szpitala najlepszego do rodzenia, bo każdy poród to sprawa bardzo indywidualna i każdej z nas może odpowiadać inny szpital. Aaaa! Nasi panowie usłyszeli piękne zdanie: "Kobiecie w ciąży i połogu trzeba robić dobrze!" :) )) To chyba tyle z grubsza. Więcej konkretów od następnych zajęć.

Już dziś chyba nie nadrobię fb. Byłam w pracy ze zwolnieniem i trochę się tam osiedziałam, pogadałam, a teraz jestem strasznie zmęczona. Dzisiaj mamy z M. 3 rocznicę ślubu i jeszcze wybieramy się do knajpki, ale powiem szczerze, że ledwo mam siły. Ale już sobie zaplanowałam, że coś słodkiego być musi :)

Na razie kochane :*

Zgłoś nadużycie #6589 3 października 2012, 17:39

monis89 Gotowa na wszystko
Fajnie Nancy że opisałas co było w szkole :) .. A tekst dla mężczyzn to niech Twój mąż weźmie sobie do serca :P .. To gratulacje i miłego spędzenia wieczorka z ukochanym :D

Zgłoś nadużycie #6590 3 października 2012, 18:02

daria212 Gotowa na wszystko
Lili, Monis dziekuje ale nie powiem Tobie bo nie wiem dokladnie od ktorego zaczyna sie III trymestr ale wydaje mi sie ze wlasnie od 28 tyg, wiec to by bylo juz :-) oj leci ten czas

Madzia wspolczuje tych zapachow tym bardziej to takich dniach jak mialas, mam wrazliwy wech, teraz wszystko czuje potrojnie :-p

My juz wrocilismy z basen chwilka odpoczynku i trzeba sie wykapac z tego chloru :-)