Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #6191 30 września 2012, 18:56

Nancy Gotowa na wszystko
April, jeśli karmimy piersią NIE DOPAJAMY NICZYM INNYM. Jest to jedna z podstawowych zasad laktacyjnych. Niektóre mamy dopajają dzieci nawet wodą z cukrem (koszmar jakiś), albo herbatkami z cukrem, ale nawet zwykła woda jest tu niepotrzebna. Pokarm matki składa się w dużej mierze z wody i w zupełności zaspokaja pragnienie dziecka. Wydaje mi się, że problem z kupkami u dziecka ma związek z czymś innym, może z tym jakim rodzaj pokarmu przyjmuje mama (?). Przesyłam Ci link o karmieniu piersią, polecam ostatni punkt 10:

http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=26814&_tc=08172EC208945A05568EF5CE0D9FF0...

Binamalwina, masz brata w Zaandam? Tak jak Ania pisała moja mama mieszka w Holandii i widzę, że blisko Twojego brata. Ona jest w Avenhorn (trochę na północ). A w Zaandam byliśmy, piękna miejscowość :)

Dziewczyny, skoro to konto takie tajne to wchodzę w to ;) Zaraz wyślę linka do Lil.

Ja też mam zrobioną listę wyprawkową (w Excelu) i szczerze mówiąc nie sądziłam, że tego tak dużo będzie, a ciągle ją uzupełniam. Ale staram się nie przesadzać i zachować zdrowy rozsądek. Na zakup części rzeczy poczekam po zajęciach w szkole rodzenia, myślę, że położne mogą mi trochę zweryfikować niektóre poglądy. Co do takich rzeczy jak sterylizator itp. też się nie bawię w te klocki. Kiedyś wystarczył wrzątek to teraz też. Poza tym, chyba byśmy zbankrutowali przy takim podejściu. Wstrzymuję się też z laktatorem, bo mam nadzieję, że nie będzie mi potrzebny, najwyżej M. będzie biegł do sklepu po porodzie. Święte słowa usłyszałam od swojej dzieciatej koleżanki ostatnio: "Dziecko musi mieć ubranka, wózek i łóżeczko, ale przede wszystkim musi mieć rodzicielską miłość, bliskość i poczucie bezpieczeństwa. A te wszystkie nowoczesne gadżety mają sprawiać frajdę dorosłym, a nie głównym zainteresowanym." Najważniejsze, to zdrowy umiar :)

Zgłoś nadużycie #6192 30 września 2012, 18:57

monis89 Gotowa na wszystko
"przeciez dziecku tylek nie urosnie w sekunde" he he dobre :) .. Ja widze ze mam najmniej rzeczy dla małej bo nawet ubranek za wiele nie mam.. ledwo jedna większa siatkę :) .. Ale tatus ostatnio kupil córci zestaw wanienki i takiech tam pierdół ze smyka, wiec butelka, smoczek, jeden recznik i termometr odpada- termometr jest w wanience :) .. Chociaż coś mamy już :D

Zgłoś nadużycie #6193 30 września 2012, 18:59

April90 Supermama

Metra napisał(a)

1. pieluch tak dużo bo widzę u siory w jakim tempie się brudzą a nie zamierzam prać ich codziennie ;)
2. na odparzenia kupię z tej firmy linomag (ponoć bardzo dobry, jedna mamusia mi zachwalała bardzo :) ) sudocrem trochę się ciągnie i źle rozsmarowuje według mnie...zresztą mam dwa malutkie pudełeczka próbek sudocremu to sobie porównam :P
3. znowu są dwie szkoły: jedna mówi, że smoczek pomaga a druga temu zaprzecza...julek nie lubi mocno smoczka, tylko się przy nim uspokaja a później wywala. ten łańcuszek potrzebny jest dopiero teraz bo zaczął wywalać smoka za wózek :P
4. w SR mi powiedzieli, że to będzie zależało od wielkości dzieciaka. w sumie chodzi o to, żeby nie kupować masy new born, bo tak naprawdę nie wiadomo czy się zmieści. po miesiącu julek ważył 3,5kg a new born (od 2 do 5kg) były na niego za małe, wcinały mu się w nóżki. więc jak urodzimy 3,5 kg dziecko dosyć krótkie to może być problem z new bornem. a dwójki są chyba od 3 kg :) inna sprawa jak dzieciak jest długi to wtedy new born może być dobre przez dłuższą chwilę...mam nadzieję, że jasno wytłumaczyłam :)
5. gruchę kupię jakąś w aptece, nie sądziłam, że ma być jakaś firma ;)
6. tak patyczki te z pogrubieniem, jedno opakowanie bo znowu u mojej siostry się nie przydają :)

Dzieki za info, co do Fridy, to nie chodzi o firme ze ma byc tylko, ze to nie jest gruszka do noska tylko aspirator

Zgłoś nadużycie #6194 30 września 2012, 19:01

April90 Supermama
http://www.babyboom.pl/forum/polecam-odradzam-f77/oproznianie-malych-noskow-frid... Metra, poczytaj sobie opinie na temat gruszki do noska a na temat Fridy

Zgłoś nadużycie #6195 30 września 2012, 19:01

Metra Fajna mama
Nancy ja też jestem za cyckiem tylko :) wiem, ze wodą przepajają latem jak dziecku bardzo chce się pić...a z tymi kupkami to w przypadku mojego chrześniaka problem związany był właśnie z herbatkami i soczkami za wcześnie wprowadzonymi... układ pokarmowy nie dał rady.

Zgłoś nadużycie #6196 30 września 2012, 19:02

Co do herbatek i dopajania to się zgadzam żeby tego nie robić.. U mnie ani mama ani macocha tego nie robiły i bracia normalnie, zdrowo robili kupe :) .. Sterylizatora to nigdy nie brałam pod uwagę zeby kupić i tak samo laktatora.. Nie bede musiała wracac do pracy więc przy cycu co najmniej rok mała będzie :) .. Czytałam ze jak dziecko ma 6 miesięcy to warto wprowadzac nowe produkty mimo ze karmi sie cycem wciaz.. Co o tym myslicie?

Zgłoś nadużycie #6197 30 września 2012, 19:02

Metra Fajna mama
zobaczę jeszcze co z tym odsysaczem do glutów... :)

Zgłoś nadużycie #6198 30 września 2012, 19:04

April90 Supermama
Nancy, dziekuje za artykuł, ja jednak przedyskutuje ta kwestie jeszcze z innymi mamami, bo zdania sa podzielone :D

Zgłoś nadużycie #6199 30 września 2012, 19:04

Fuj.. W życiu.. Grucha i tyle :)

Zgłoś nadużycie #6200 30 września 2012, 19:05

Metra Fajna mama

monis89 napisał(a)

Co do herbatek i dopajania to się zgadzam żeby tego nie robić.. U mnie ani mama ani macocha tego nie robiły i bracia normalnie, zdrowo robili kupe :) .. Sterylizatora to nigdy nie brałam pod uwagę zeby kupić i tak samo laktatora.. Nie bede musiała wracac do pracy więc przy cycu co najmniej rok mała będzie :) .. Czytałam ze jak dziecko ma 6 miesięcy to warto wprowadzac nowe produkty mimo ze karmi sie cycem wciaz.. Co o tym myslicie?

julek dostaje nowe pokarmy z umiarem...od skończonego 5 miesiąca położna doradziła jabłuszko i marchewkę, teraz mamy większe pole popisu...cyca traktuje jak uspokajacz a za inne żarełko da się pokroić :) najważniejsze, żeby wprowadzać coś nowego i poczekać tydzień, żeby dzieciak się przyzwyczaił i znowu coś nowego. jeszcze tylko mięsa mu nie daliśmy bo mamy obawy. oczywiście wszystko w postaci startej żeby się nie zakrztusił

Zgłoś nadużycie #6201 30 września 2012, 19:05

April90 Supermama

Metra napisał(a)

zobaczę jeszcze co z tym odsysaczem do glutów... :)

HAHAHAHAHAHAH :D

Zgłoś nadużycie #6202 30 września 2012, 19:05

oo W tym artykule jest.. To pytania nie ma :)

Zgłoś nadużycie #6203 30 września 2012, 19:06

binamalwina Gotowa na wszystko
jestem juz wlasnie robie liste bo mi jeszcze bardzo duzo brakuje wlasciwie to mam tylko pare ubraniek wozek (bo kupiony w polsce pod czas urlopu)no i to by bylo na tyle a nie pomyslalam ze az tyle rzeczy jest potrzebne

Zgłoś nadużycie #6204 30 września 2012, 19:06

April90 Supermama

monis89 napisał(a)

Fuj.. W życiu.. Grucha i tyle :)

Fuj czy nie fuj, ale duzo mam sobie chwali to, ja kupuje fride na 100%

Zgłoś nadużycie #6205 30 września 2012, 19:07

Ja widze Metra że u Was tak fajnie rodzinnie wychowujecie dzieci, cała rodzina się angażuje :)

Zgłoś nadużycie #6206 30 września 2012, 19:09

Metra Fajna mama
widzicie w tym artykule jest napisane żeby do dwóch piersi dostawiać, a mi w SR mówili że absolutnie nie!! nic nie rozumiem...będę kierować się intuicją i tym co zaobserwowałam u siostry...

Zgłoś nadużycie #6207 30 września 2012, 19:09

April ja juz pisałam ze mam problem jeśli chodzi o jakiekolwiek wydzieliny z nosa, więc jakbym miała to odessac to predzej małą bym zarzygała :/.. Ale moja mama używała do brata i też chwali.. Wygodniej i lepiej manewrować końcówką w nosku podobno..

Zgłoś nadużycie #6208 30 września 2012, 19:10

Metra Fajna mama

monis89 napisał(a)

Ja widze Metra że u Was tak fajnie rodzinnie wychowujecie dzieci, cała rodzina się angażuje :)

taaa...wiesz ja jestem starszą siostrą, mieszkamy od siebie 3km :) ale to prawda jak coś się dzieje to wszyscy na linii i razem coś się wymyśli...wszyscy znaczy ja, mama, siostra i julek drący się w tle ;)

Zgłoś nadużycie #6209 30 września 2012, 19:10

A o u siostry zaobserwowałaś? Bo ja tez czytałam w jakiejs gazecie ze lepiej do 2 cycków przystawiac na zmiane..

Zgłoś nadużycie #6210 30 września 2012, 19:11

Metra Fajna mama
niedługo będę miała spotkanie z babką od laktacji i karmienia w SR to będę mądrzejsza :P