Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #6171 30 września 2012, 18:23

Metra Fajna mama
April: laktator - wstrzymaj się do po porodzie a sterylizator jest zbędny...dziecko nie może być wychowywane w warunkach sterylnych. przepłuczesz wrzątkiem i będzie cacy...szczoteczki do butelek też nie są potrzebne. te butelki mają dużą średnicę teraz i łatwo je umyć.

Zgłoś nadużycie #6172 30 września 2012, 18:24

Metra Fajna mama

April90 napisał(a)

Mowisz? To ja jednak wprowadze po 4 miesiacu :P dziekuje :P zobaczymy czy w ogole bede mleko miec, ja w tych cycach nie czuje zeby mi sie tam cokolwiek zmienialo czy cos, zero siary, nic...

ja też nie mam nic...ale pocieszam się bo moja siora też nie miała, chudzina z niej straszna a mały doi już 7 miesiąc :)

Zgłoś nadużycie #6173 30 września 2012, 18:24

Dynamitka1 Fajna mama

April90 napisał(a)

Ja jestem za tym zeby jednak dawac herbatke dziecku mimo karmienia piersia, potem sa niepotrzebne kolki albo dzieciaczki nie chca robic kupki

kolki kochana jak mają byc to i tak będą i uwierz mi zadne herbatki nie pomoga :( ale ja tez jestem za pojeniem mimo karmienia piersia i juz po tygodniu z Hippa jest pierwsza koperkowa herbatka i ja taka dawałam :)

Zgłoś nadużycie #6174 30 września 2012, 18:26

April90 Supermama

binamalwina napisał(a)

Jak karmisz piersia to nie trzeba jeszcze herbatki podawac a jak sie karmi suchym mlekiem to mozna podac bo wlasnie po suchym mleku jest problem z kupkami

Tylko wlasnie moja kuzynka karmila piersia i dziecko nie moglo kupek zrobic... stad myslalam, ze trzeba herbatki... wiec rozne sa przypadki na swiecie jednak

Metra, wiem ze 3 tyg do przodu, ale ja sie chetnie zamienie na jakis mniejszych gabarytow :P hahahahahah

Zgłoś nadużycie #6175 30 września 2012, 18:27

April90 Supermama

Metra napisał(a)

April: laktator - wstrzymaj się do po porodzie a sterylizator jest zbędny...dziecko nie może być wychowywane w warunkach sterylnych. przepłuczesz wrzątkiem i będzie cacy...szczoteczki do butelek też nie są potrzebne. te butelki mają dużą średnicę teraz i łatwo je umyć.

Kochanie dziekuje za rady, co to laktatora. A jesli chodzi o sterylizator, to juz mi Mama powiedziala i mam wykreslone z listy, bo ona mowi, ze sie wyparzy i jest cacy i nie trzeba kombinowac. Szczoteczke akurat do butelki to mam w zestawie Aventa, takze osobno kupowac juz nie bede

Zgłoś nadużycie #6176 30 września 2012, 18:28

April90 Supermama

Dynamitka1 napisał(a)

kolki kochana jak mają byc to i tak będą i uwierz mi zadne herbatki nie pomoga :( ale ja tez jestem za pojeniem mimo karmienia piersia i juz po tygodniu z Hippa jest pierwsza koperkowa herbatka i ja taka dawałam :)

A mimo to Madi piła cyca nadal, nawet jak herbatki podawałas? Jednak widze zdania sa podzielone... co mamusia to inna opinia :P

Zgłoś nadużycie #6177 30 września 2012, 18:29

binamalwina Gotowa na wszystko

Metra napisał(a)

fajnie :) mam wrażenie że od 15 zaczyna się trudny wiek...

Od 15 to juz chyba tak w polowie tego trudnego wieku chociaz tak zle nie jest.
April ja mialam w poprzednich ciazach taki sam brzuch

Zgłoś nadużycie #6178 30 września 2012, 18:30

Metra Fajna mama
April zawsze jest poradnia laktacyjna i jak czegoś nie będziemy wiedziały to można zapytać...

oto moja lista brakujących rzeczy tylko dla Antosia:
1. szczoteczka do włosków
2. pieluchy tetrowe 15 szt. + 5 flanelowych
3. kosmetyki (puder, coś na odparzenia, kremik, oliwka, coś do kąpieli) - wszystko z linomagu i emolium
4. termometr do wody
5. łańcuszek do smoczka
6. smoczek 3-6 mies.
7. podkład wielorazowy + kilka jednorazowych
8. pampery new bornx1paczka + rozmiar 2
9. gruszka do noska
10. patyczki higieniczne
11. sól fizjologiczna
12. butelka 150 ml (jedną już mam ale warto mieć dwie)
13. nożyczki bezpieczne
14. kołderka do łóżeczka
15. ceratki do łóżeczka (naszemu julkowi zawsze siki bokiem wylewały się na początku i wszystko olane było :) )
16. folia na wózek
17. Lefax na kolki (to w Niemczech dostępne)

Zgłoś nadużycie #6179 30 września 2012, 18:34

Metra Fajna mama
co do kolek zgadzam się z Dynamitką :) jak mają być to będą....niestety

April sama zobaczysz jaki jest Nikoś. są dwie szkoły: jedna mówi, żeby przepajać a druga żeby tego nie robić. Twój wybór co zastosujesz :) zresztą każde dziecko jest inne

Zgłoś nadużycie #6180 30 września 2012, 18:35

Metra Fajna mama
binamalwina to 3 dziecko takie zaskoczenie dla Was czy planowaliście ?? fajnie taka duża różnica :) będziecie mieli dla siebie maluszka jak już podlotki wyfruną z gniazda :)

Zgłoś nadużycie #6181 30 września 2012, 18:36

fajna lista i mi sie przydala

Zgłoś nadużycie #6182 30 września 2012, 18:36

Metra Fajna mama
April jak mama źle się odżywia to dzieciak też kupy nie może zrobić, może dlatego nie mogło u Twojej kuzynki

Zgłoś nadużycie #6183 30 września 2012, 18:37

Metra Fajna mama

binamalwina napisał(a)

fajna lista i mi sie przydala

to jest to czego mi brakuje...bo troszkę mam już w szafie :)

Zgłoś nadużycie #6184 30 września 2012, 18:38

Metra napisał(a)

binamalwina to 3 dziecko takie zaskoczenie dla Was czy planowaliście ?? fajnie taka duża różnica :) będziecie mieli dla siebie maluszka jak już podlotki wyfruną z gniazda :)

Planowalismy ale u mnie to tak troche skomplikowane bylo

Zgłoś nadużycie #6185 30 września 2012, 18:40

ok dziewczyny powoli koncze moze jeszcze pozniej wpadne ale teras musze przygotowac dzieciaki na jutro i mnie do pracy

Zgłoś nadużycie #6186 30 września 2012, 18:42

Metra Fajna mama
papa binamalwina...wpadnij później :)

Zgłoś nadużycie #6187 30 września 2012, 18:44

April90 Supermama

Metra napisał(a)

April jak mama źle się odżywia to dzieciak też kupy nie może zrobić, może dlatego nie mogło u Twojej kuzynki

Ja wiem, wiem. No nie wiem co ona tam je, ale wiem ze dziecko miało mega problem...
Co do Twojej listy Metra:
oto moja lista brakujących rzeczy tylko dla Antosia:
1. szczoteczka do włosków
2. pieluchy tetrowe 15 szt. + 5 flanelowych - dlaczego tak duzo ??
3. kosmetyki (puder, coś na odparzenia, kremik, oliwka, coś do kąpieli) - wszystko z linomagu i emolium
Na odparzenia ponoc dobry Sudocrem, to co mam na liscie
4. termometr do wody - ja juz mam dwa, jeden kupil Tatus, a drugi ja sobie kupiłam, jak nie chciałam sobie urzadzac zbyt goracych kapieli :P
5. łańcuszek do smoczka - o w sumie o tym nie pomyslałam, rzadko teraz widze dzieci z łancuszkami, ale to nie jest zły pomysł w razie jakby smoczek miał upasc na ziemie. tyle, ze ja modle sie zeby Nikos jednak smoka nie chciał, albo nie chciał na zbyt długo
6. smoczek 3-6 mies.
7. podkład wielorazowy + kilka jednorazowych
8. pampery new bornx1paczka + rozmiar 2 - wlasnie, wiesz dlaczego sie bierze jeden rozmiar i od razu drugi, bo tego nie czaje ?? przeciez dziecku tylek nie urosnie w sekunde ??
9. gruszka do noska - duzo dziewczyn kupuje Fride, zobacz sobie na necie
10. patyczki higieniczne - patyczki bedziesz kupowac z tymi takimi pogrubieniami?
11. sól fizjologiczna
12. butelka 150 ml (jedną już mam ale warto mieć dwie)
13. nożyczki bezpieczne
14. kołderka do łóżeczka
15. ceratki do łóżeczka (naszemu julkowi zawsze siki bokiem wylewały się na początku i wszystko olane było :) )
16. folia na wózek
17. Lefax na kolki (to w Niemczech dostępne)

Zgłoś nadużycie #6188 30 września 2012, 18:46

karoollcia Zaprawiona w bojach
wow mamuśki ale żeście popisały... :) co do rzeczy dla niuni to ja w sumie jeszcze za wiele nie mam kurde musze robić jakąś liste co jest potrzebne i zacząć kupować wg. listy i skreślać bo inaczej to się pogubię...
April Nikoś słodki fajny filmik :)

wysłalam link do Lil więc czekam na przyjęcie mnie :)
binamalwina śliczny brzucholek :)

Zgłoś nadużycie #6189 30 września 2012, 18:55

Metra Fajna mama
1. pieluch tak dużo bo widzę u siory w jakim tempie się brudzą a nie zamierzam prać ich codziennie ;)
2. na odparzenia kupię z tej firmy linomag (ponoć bardzo dobry, jedna mamusia mi zachwalała bardzo :) ) sudocrem trochę się ciągnie i źle rozsmarowuje według mnie...zresztą mam dwa malutkie pudełeczka próbek sudocremu to sobie porównam :P
3. znowu są dwie szkoły: jedna mówi, że smoczek pomaga a druga temu zaprzecza...julek nie lubi mocno smoczka, tylko się przy nim uspokaja a później wywala. ten łańcuszek potrzebny jest dopiero teraz bo zaczął wywalać smoka za wózek :P
4. w SR mi powiedzieli, że to będzie zależało od wielkości dzieciaka. w sumie chodzi o to, żeby nie kupować masy new born, bo tak naprawdę nie wiadomo czy się zmieści. po miesiącu julek ważył 3,5kg a new born (od 2 do 5kg) były na niego za małe, wcinały mu się w nóżki. więc jak urodzimy 3,5 kg dziecko dosyć krótkie to może być problem z new bornem. a dwójki są chyba od 3 kg :) inna sprawa jak dzieciak jest długi to wtedy new born może być dobre przez dłuższą chwilę...mam nadzieję, że jasno wytłumaczyłam :)
5. gruchę kupię jakąś w aptece, nie sądziłam, że ma być jakaś firma ;)
6. tak patyczki te z pogrubieniem, jedno opakowanie bo znowu u mojej siostry się nie przydają :)

Zgłoś nadużycie #6190 30 września 2012, 18:55

Metra Fajna mama
karolcia lista ułatwi życie...
kto wie jak zrobić krok po kroku na FB, żeby ktoś nie mógł pobierać moich fotek ??