Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #6071 30 września 2012, 11:28

lili Fajna mama
witajcie mamusie :)
jeszcze spicie?ja pospalam do 7 maly wskoczyl do lozka i koniec leniuchowania,ale polezalam do 9 ;)
u mnie pogoda beznadziejna(jeszcze nie pada)maz umyl mi wszystkie okna ;) super
dzis nabiera mnie na kopytka z cukrem(tak mnie nauczyli w przedszkolu)hhehe smak dziecinstwa :)

Zgłoś nadużycie #6072 30 września 2012, 11:30

Metra Fajna mama
lili ja tez od 9 na nogach...mój też zabronił mi sprzątać, bo ostatnio źle się poczułam i on teraz panikuje...a okna siora mi pomyje :)

Zgłoś nadużycie #6073 30 września 2012, 11:31

Nancy Gotowa na wszystko
Dziewczyny, a co sądzicie o nie stosowaniu emolientów? Cały czas zastanawiam się, dlaczego mniej specjalistyczne kosmetyki odeszły w siną dal... Weźmy na przykład takie Bambino. Dużo tańsze niż emolienty, a przecież przygotowane z myślą o maluszkach. Wiem, że cywilizacja spowodowała, że coraz większe ryzyko alergii i nasze dzieci mają wrażliwszą skórę, ale czy stosowanie specjalnych kosmetyków jest konieczne u każdego noworodka? Dużo czytam na ten temat i ilu ludzi tyle opinii. Ciekawe, co na ten temat powiedzą na szkole rodzenia.

Zgłoś nadużycie #6074 30 września 2012, 11:33

lili Fajna mama
Monis fajnie ze sie przenosisz d Niemiec :)

co do polaczkow to tez mam takie zdanie jak Ty,niestety tak nasz narod oceniaja :(

ale z autem to was niezle zalatwili,wspolczucie....

Zgłoś nadużycie #6075 30 września 2012, 11:34

Metra Fajna mama
Nancy mi w szkole rodzenia powiedzieli że oliwki nie trzeba stosować, tylko w miejscach gdzie się łuszczy skóra. ja nie będę przesadzać. dupkę umyję wodą a nie chusteczką nawilżaną...do kąpieli kupię to emolium tylko, a kremik na ryjek żeby skóra od wiatru się nie zrobiła twarda :) i to wszystko :) a no i puder ale też nie dużo i nie zawsze...bo jajeczka mają swoją ochronną warstewkę i nie trzeba :)

Zgłoś nadużycie #6076 30 września 2012, 11:37

Metra Fajna mama
ja mam taki samochód, że jak zostawię otwarty to i tak nikt go nie chce :D hahaha ale bez niego to jak bez ręki :)

Zgłoś nadużycie #6077 30 września 2012, 11:39

monis89 Gotowa na wszystko
Dzieki Lili :) .. Na szczescie znajomy jest mechanikiem i szybko dalo sie wszystko naprawic i niedrogo nawet :) ..

Co do szkół rodzenia to wszystkie juz chodzicie albo macie zaplanowane? Czy któraś w ogole nie bedzie chodzic? Jak Ty masz Lili we Francji? Jest szkola rodzenia? Chociaz Ty juz wiesz na czym to polega :) .. Ale chodziłaś za pierwszym razem tam?

Zgłoś nadużycie #6078 30 września 2012, 11:41

Jeszcze później Darie musze złapać i spytać jak jest w Niemczech :)

Zgłoś nadużycie #6079 30 września 2012, 11:42

lili Fajna mama
ja z tego co pamietam to oliwke uzywalam tylko na ciemiaczko,

a plyn do kapieli kupilam i tam juz byla oliwka super nawilzala,

pudru wogole nie stosowalam,

tylko masc na odparzenia benapten czy jakos tak

noi na buzke tez kremik nivea.

Zgłoś nadużycie #6080 30 września 2012, 11:45

lili Fajna mama
Monis proponowano mi szkole rodzenia w szpitalu tam gdzie chodze jak i za pierwszym razem tak i teraz,ale nie skorzystalam,teraz tez nie zamierzam chodzic ;)

wogole jak sobie pomysle jak ja urodzilam pierwsze dziecko wtedy jeszcze dobrze nie znalam j.francuskiego ale jakos dalam rade,opieka wspaniala,jak rodzic to tylko tu :)

Zgłoś nadużycie #6081 30 września 2012, 11:49

Nancy Gotowa na wszystko

Metra napisał(a)

Nancy mi w szkole rodzenia powiedzieli że oliwki nie trzeba stosować, tylko w miejscach gdzie się łuszczy skóra. ja nie będę przesadzać. dupkę umyję wodą a nie chusteczką nawilżaną...do kąpieli kupię to emolium tylko, a kremik na ryjek żeby skóra od wiatru się nie zrobiła twarda :) i to wszystko :) a no i puder ale też nie dużo i nie zawsze...bo jajeczka mają swoją ochronną warstewkę i nie trzeba :)

Z oliwką słyszałam to samo i że głównie w pierwszym miesiącu, później już nie. Ale moja koleżanka mająca 3-miesięcznego niemowlaczka używa oliwki tonami i muszę przyznać, że mały ma śliczną skórkę. Tylko, czy nie będzie jej musiał stosować do końca życia? :P

Co do mycia pupy to racja: chusteczki podobno powinno się używać, gdy nie ma dostępu do wody (w podróży, w sytuacjach awaryjnych), woda zawsze najlepsza. No i krem na buzię na zimno, przecież nasze dzieci urodzą się w styczniu, a na spacery trzeba chodzić nawet jak zimno. Co do pudru: podobno już się z niego rezygnuje, bo jak się wałkuje dzieciom w fałdkach to potrafi tylko zaszkodzić. Ale tu też różne opinie słyszę...

Ten Linomag brzmi sensownie, i cena bardzo przekonująca.

Zgłoś nadużycie #6082 30 września 2012, 11:49

Aaa.. Fajnie ze mowisz o tym jezyku..bo ja po niemiecku co nieco umiem ale jak powiedziec ze mam skurcze co 3 minuty, albo ze chce lewatywę czy cos to byloby ciezko :D .. Czyli nie umialas perfekt i dalas rade sama czy mialas kogos kto tłumaczył?

Zgłoś nadużycie #6083 30 września 2012, 11:52

Metra Fajna mama
ja zamierzam kupić linomag krem do ryjka, na odparzenia żeby mieć...zresztą ten na odparzenia jest też na otarcia skóry, oliwkę, linoderm plus z pantenolem (to głównie dla mnie i chłopa) i emolium do kapieli i do wszystko a no i puder jakiś ...
z tym pudrem to racja Nancy, naszemu małemu strasznie się wałkuje i siostra używała go głównie jak mały miał takie fałdki na nóżkach, żeby się nie odparzył a na jajeczkach to prawie wcale nie miał, tylko troszkę przy fałdkach dupkowych :) oliwki używa ciutkę po kąpieli i tez w zakamarkach :) niektóre dzieci wyglądają jak świeczki po smarowaniu taką oliwką :)

Zgłoś nadużycie #6084 30 września 2012, 11:53

Nancy Gotowa na wszystko
Ja zmykam mamuśki. W Lublinie jest tak piękne słońce, że muszę zaliczyć jakiś spacer. Wczoraj bardzo bolał mnie brzuch (jak na miesiączkę), więc faszerowałam się no-spą i skurcze przechodziły szybko. Dzisiaj już jest ok, więc trzeba trochę dupcię przewietrzyć i Jasia pokołysać :) Miłej niedzieli :*

Zgłoś nadużycie #6085 30 września 2012, 11:55

lili Fajna mama
cos Ty w ciazy mialam duzo czasu to sie uczylam i spisalam sobie slowka potrzebne do porodu ;)

nie umialam perfekt ;) wtedy to wogoleeee cienko hhahha

maz troche wiecej gadal do nich bo pracuje z francuzami to wiecej umie :)

ale poradzilismy sobie,

Ty tez sobie poradzisz,polki tez pracuja w szpitalach napewno na jakos trafisz :)

zanim zaszlam w ciaze to chodzilam tu na lekcje do szkoly i uczylam sie francuskiego,a pozniej jak zaczely sie wymioty i nudnosci musialam zrezygnowac :)

Zgłoś nadużycie #6086 30 września 2012, 11:57

Metra Fajna mama
a co myślicie o naszej tajnej grupie na FB ?? bo Ania ma sprawdzić regulamin tajności i ewentualnie byśmy sobie założyły, żeby fotki wstawiać bez oporu i żeby nikt nas nie oglądał :)

ciekawe czy październikówki się już rozpakowują :) jeszcze one, listopad, April i my :P

Zgłoś nadużycie #6087 30 września 2012, 11:58

Nancy Gotowa na wszystko
Aaaa, to jeszcze tak na szybko moja opinia o założeniu naszego konta na fb: mam sporo wątpliwości. Po pierwsze, podobno ciągle zdjęcia i inne dane zostają na zawsze własnością fb (nie wiem, co oni później z tym zrobią). Po drugie: wydaje mi się, że znajomym, rodzinie itp. będzie nas łatwiej znaleźć tam niż tu, a przynajmniej nie trudniej.

Zgłoś nadużycie #6088 30 września 2012, 12:03

lili Fajna mama
hmm...co do fb to mam takie "mieszane uczucia"

po to szukalam takiego forum jak to,a nie zeby na fb sie wypowiadac,no chyba ze to jakas odzielna grupa ;) hmm niewiem....

tu tez mozna przeciez wstawiac fotki....

Zgłoś nadużycie #6089 30 września 2012, 12:05

Super :) .. Ja miałam niemiecki w szkole i teraz sama sie ucze troche.. Francuskiego tez sie uczyłam ale dla mnie to za trudne bylo, moze przez to ze nauczycielke mialam do dupy- starsza i na poł głucha :) ..

Zgłoś nadużycie #6090 30 września 2012, 12:07

lili Fajna mama
eee to jak sie uczylas w szkole to juz duzy plus :)

francuski beznadziejny hhehe,no ale co zrobic jak nie ma innego wyjscia ;)