Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #5671 28 września 2012, 11:24

daria212 Gotowa na wszystko
Karola to jakbym Cie taka zobaczyla to bym urodzila bez problemu chyba heheh

Zgłoś nadużycie #5672 28 września 2012, 11:25

karoollcia Zaprawiona w bojach
a no Gratulacje mamuśki 25 tygodnia .. :)

Zgłoś nadużycie #5673 28 września 2012, 11:25

Nancy Gotowa na wszystko
Karoollcia, mina bezcenna! Ale przynajmniej masz okazję powoli się nastawić :)

O proszę, siara z drugiego cyca mi leci!

Zgłoś nadużycie #5674 28 września 2012, 11:26

Dafne Gotowa na wszystko

Metra napisał(a)

Dafne organizm kobiety jest tak skonstruowany, że przed porodem sam się oczyszcza...np. moja siostra od rana miała biegunkę i wiedziała że to ten dzień...bo to już był jej termin...ja wiem, że też będę obsrana za przeproszeniem, bo jak jechałam przedwczoraj do tego szpitala to najpierw zaliczyłam kibelek dwa razy :)
im mniej jemy w okole terminu porodu tym lepiej będziemy się czuły podczas porodu. na porodówce możemy tylko pić wodę niegazowaną. najlepiej zrobić sobie dwie kanapki, bo może się okazać, że urodziłyśmy w nocy i wtedy nikt nam śniadanka nie przyniesie specjalnie a po porodzie bardzo chce się jeść :D i wtedy już można
zapomniałam napisać, żeby nie zaciskać szczęk podczas skurczów, bo zaciskanie szczęk powoduje wolniejsze rozwieranie się szyjki macicy :) dziwne co ?? i jak padnie polecenie nie przeć, to mamy sobie wyobrazić tort z 5 świeczkami i próbować je zdmuchnąć jedna po drugiej na jednym wydechu, takimi urywanymi wydechami jak na filmach...oczywiście te urywane wydechy stosujemy tylko w sytuacji gdy padnie nie przeć...podczas skurczów jest to drugie oddychanie o którym Wam pisałam ostatnio ;)

Pewnie rzeczywiście organizm kobiety jest tak skonstruowany, ale już na przykładzie naszych sióstr widzimy, jak to różnie bywa, bo na przykład organizm mojej siostry zachował się tak, jakby zbierał siły do porodu ;) Wtedy też przypadał jej termin, ale nie miała żadnych bóli, pojechała po prostu jak zwykle na KTG i kazali jej zostać, ale w ciągu dnia nie było sygnałów, że będzie rodzić. Rozumiem, że są ogóle reguły, ale tak jak inaczej przebiegają nasze ciąże, tak na pewno inaczej będą wyglądały nasze porody ;)

Zgłoś nadużycie #5675 28 września 2012, 11:26

daria212 Gotowa na wszystko
Lili a Ty to masz jedna nie wiadoma niespodzianke pod serduszkiem i bardzo skryta :-D ale najwazniejsze zeby bylo zdrowe dla nas wszystkich to bedzie dlugo oczekiwana niespodzianka :-)

Zgłoś nadużycie #5676 28 września 2012, 11:40

Metra Fajna mama
mam siostrę :) w domu...będę później

Zgłoś nadużycie #5677 28 września 2012, 11:48

karoollcia Zaprawiona w bojach
no ja też lece się ogarnąć i psem .. do później mamuśki :)

Zgłoś nadużycie #5678 28 września 2012, 12:32

April90 Supermama
Dafne, Nancy - gratuluje skonczonego 25 tygodnia ! :*

Metra, dzieki za informacje ze SR. Jeny, ile Ty w ten swoj mozg miescisz informacji! Czy Ty to zapisujesz jakos? Ja bym ze stresu chyba z jedna zapamietała, o ile w ogole hahahahaha. A co do naklucia pecherza - W ZYCIU!!! Niech lekarz sobie mozg nakluje :D

Zgłoś nadużycie #5679 28 września 2012, 12:35

April90 Supermama
Ale w ogole ktory pecherz ? :D zacznijmy od tego haha

Dziewczyny, jutro ide Nikosia podgladac na 4d o 8.30 :) trzymajcie kciuki, zeby było wsio ok i zeby ładnie pozował do Mamusi i Tatusia :D

Zgłoś nadużycie #5680 28 września 2012, 12:45

agnieszka82 Zadomowiona
April-na pewno chodzi o pęcherz płodowy,którego przebicie przyspiesza akcję porodowa i skurcze.
A ja leżąc w łóżku odliczam każdy dzień i cieszę się,że to już koniec 24 tygodnia(jutro zaczyna się 25...)Z każdym dniem szanse mojej Kornelki rosną,bardzo chcialabym,żeby to był chociaż 30 tydzień...
A tak wygląda dzidzia w 24 tygodniu:

Zgłoś nadużycie #5681 28 września 2012, 12:46

Nancy Gotowa na wszystko
Przesyłam Wam moje zdjęcie w sukience na wesele. Zdjęcie wraz z przeróbkami autorstwa mojego męża :) Jego słowa: "Ja nie wiem po co Ty się tak kamuflujesz? Mam Ci twarz zamazać? No dobra, jak chcesz." I w ten sposób powstało to, co powstało :)
Swoją drogą, niezły już ze mnie grubas. W lustrze jakoś cieńsza się widzę.

Mam do Was pytanie a propos drugiego dnia wesela: wypada mi iść w dżinsach na poprawiny? Do tego mam naprawdę ładną różową tuniczkę (za krótka do leginsów), żakiet i szpilki. Nie chcę wydawać kasy na 1 raz na jakieś bardziej eleganckie spodnie ciążowe...

Zgłoś nadużycie #5682 28 września 2012, 12:51

April90 Supermama

Nancy napisał(a)

Przesyłam Wam moje zdjęcie w sukience na wesele. Zdjęcie wraz z przeróbkami autorstwa mojego męża :) Jego słowa: "Ja nie wiem po co Ty się tak kamuflujesz? Mam Ci twarz zamazać? No dobra, jak chcesz." I w ten sposób powstało to, co powstało :)
Swoją drogą, niezły już ze mnie grubas. W lustrze jakoś cieńsza się widzę.

Mam do Was pytanie a propos drugiego dnia wesela: wypada mi iść w dżinsach na poprawiny? Do tego mam naprawdę ładną różową tuniczkę (za krótka do leginsów), żakiet i szpilki. Nie chcę wydawać kasy na 1 raz na jakieś bardziej eleganckie spodnie ciążowe...

Pieknie wygladasz :D a ta twarz! Ajjjjjjjjjjj heheheheheheh :D nie, bardzo ładna ta sukienka :) i nie wiem gdzie Ty jestes gruba, chyba tylko w brzuchu, Ty igło!!! :D super masz figure! Co do dzinsow to nie mam zdania na ten temat szczerze mowiac, bo ja zawsze szłam w innej sukience chyba o ile dobrze pamietam, albo cos miałam eleganckiego, ale dzinsow nigdy nie... Ale w sumie w ciazy jestes - mozesz wszystko :D :D

Aga, no własnie tak myslałam, ze o płodowy, bo moczowy to nie bardzo hahahahaha Porabało mi sie i sie zbuntowałam :D

Zgłoś nadużycie #5683 28 września 2012, 12:58

Dafne Gotowa na wszystko
Nancy, super wyglądasz w tej kiecce i na pewno inne dziewczyny będą patrzeć z zazdrością na taką sexy mamę! :D Co do poprawin, to wszystko zależy, jaki one mają charakter. Bo na przykład, u mnie był tylko obiad, więc chyba nie obraziłabym się gdyby ktoś przyszedł w jeansach. A poza tym zgadzam się z April, że jesteś w ciąży i wolno Ci więcej :)

Zgłoś nadużycie #5684 28 września 2012, 12:59

Nancy Gotowa na wszystko
April, dlatego mam wątpliwości co do tych dżinsów. Normalnie bym nie poszła. Też zawsze szłam w innej sukience. Niektórzy mi mówią, żebym sobie odpuściła tym razem, więcej mi wolno :) Mój M. jest dżinsom przeciwny, zwłaszcza, że wdzieje garnitur, tylko koszulę zmieni. No nic zobaczymy :)

Dzięki za tę igłę :) Troszkę mi oczko na nitkę spuchło :P

Zgłoś nadużycie #5685 28 września 2012, 13:02

Metra Fajna mama
no i zostałam sama z małym, bo siostra do urzędu pojechała. pewnie wróci za 2 h...
April nie zapisuję nic :) taki mam mózg :D
Nancy dzięki za fotkę...wyglądasz super :)
agnieszko ja tez czekam do 30tc a potem już troszkę odetchnę. wprawdzie w z moją ciążą jest wszystko ok, ale to zawsze taki stres...
oto domek Antosia...faktycznie w lustrze nie wyglądam na taką grubaskę a na zdjęciu strasznie ...zdjęcie robione wczoraj około 21:30 (usunęłam mordofon, bo strasznie wyglądałam jednak o tej godzinie ;) )

Zgłoś nadużycie #5686 28 września 2012, 13:03

Nancy Gotowa na wszystko
Dafne, dzięki, chyba się nie będę wygłupiać znowu z zakupami. Poprawiny będą znów w domu weselnym, w zasadzie to taki większy obiad z rodziną, muzyka też pewnie będzie, a ta tunika i żakiet powinny trochę przyćmić te dżinsy. Oj, nie na rękę mi to wesele w ogóle, do rana na pewno i tak nie wysiedzę, ale z dwojga złego lepiej teraz niż na wiosnę z niemowlakiem :)

Zgłoś nadużycie #5687 28 września 2012, 13:06

Nancy Gotowa na wszystko
Metra, bardzo ładnie się prezentujecie :)

Swoją drogą, fajnie, że masz trochę doświadczenia z małym dzieckiem siostry. Może będzie Ci odrobinę łatwiej ze swoim (?)

Zgłoś nadużycie #5688 28 września 2012, 13:09

Metra Fajna mama
Nancy ja bym poszła na poprawiny w spodniach, a co tam. zresztą zapewne pójdę bo też mam wesele 29 grudnia :P i nie będę kupowała specjalnie dwóch kiecek na jeden raz. zamierzam kupić teraz jedną na obronę i na to wesele. musi być jakaś na gumce u góry i pod cycami odcinana, żebyśmy się zmieścili z Antośkiem :)

dzięki temu że mamy takiego małego ssaka od początku tak blisko to faktycznie lepiej jesteśmy przygotowani :) szczególnie na to co nas czeka po porodzie

Zgłoś nadużycie #5689 28 września 2012, 13:17

Dafne Gotowa na wszystko
Metra, ładnie rośniecie i super bluzka :)

Zgłoś nadużycie #5690 28 września 2012, 13:20

Metra Fajna mama
bluzka od teściowej :) czasem mnie zaskakuje ;)