Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #5611 27 września 2012, 16:48

daria212 Gotowa na wszystko
Lil bedzie dobrze moja znajoma tez miala cukrzyce i brala insuline ale urodzila zdrowa coreczke.
I masz racje co to sie dzieje, ja na poczatku jak dowiedzialam ze mam dwie ciaze w tym jedna pozamaciczna to wylam jak glupie ze dlaczego to akurat ja musze byc ta jedna na milion(to przypadek jeden na milion) i nie bylo wiadome czy donosze ta druga ciaze, ale dalismy rade, i widze ze nie tylko ja przechodzilam takie stresy, bo jak widze kazda przezywa cos na swoj sposob i trzeba byc dobrej mysli nie myslec o najgorszym.

Karolcia po tej luteinie tez mozesz miec uplawy, ja to po nich caly dzien mialam, ale jak co to smigaj, bedziesz spokojniejsza.

Lil ale on slodziak na tym filmiku, lezka mi uplyne az, ale jak fajnie pokazal pitusia hehe

Zgłoś nadużycie #5612 27 września 2012, 16:53

April90 Supermama

karoollcia napisał(a)

April upławy mam takie jak zwykle trochę śluzu niby czuję że mi jakoś mokro ale to ja już może sama sobie wmawiam...zresztą biorę tą Luteine dopochwowo więc jak ona się rozpuszcza to zawsze coś tam wyleci ... kurde sama już nie wiem .. mój to nie wiem o której wróci jak coś poczekam na mame może ze mną pojedzie o ile nie przejdzie..

Wez sobie no spe jeszcze i duzo lez !

Zgłoś nadużycie #5613 27 września 2012, 17:16

binamalwina Gotowa na wszystko
Hej ale sie zaniedbalam na forum chyba ze 1oo stron. Widze ze nie tylko mnie grypa meczy.Alanek rosnie zdrowo ma juz 30cm i 600 gram pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #5614 27 września 2012, 17:19

Dafne Gotowa na wszystko
Karolcia, trzymaj się dzielnie i jeżeli nadal będą Ci doskwierały te dolegliwości, to jedź do szpitala, lepiej dmuchać na zimne!

Monis, gratuluję zaręczyn :)

Wiecie, ja czasami mam takie odczucie, jakby mój brzuch był cięższy niż zwykle, na przykład dziś rano tak miałam, ale wydaje mi się, że to jest związane z tym jak Kubuś się ułoży, bo jak się poruszam, to zauważyłam, że to przechodzi. Jak do tej pory nie miałam jeszcze takich sytuacji, żeby trzeba było brać no-spe.

Metra, mojemu M tak posmakowały kotlety według twojego przepisu, że dziś musiałam znowu robić ;)

Zgłoś nadużycie #5615 27 września 2012, 17:37

Nancy Gotowa na wszystko
Agnieszko, przegapiłam gdzieś Twój post o szpitalu, ale nadrobiłam. Trzymam za Was kciuki! Najważniejsze, że w szpitalu spisali się na medal i Twoja Córeczka może sobie jeszcze posiedzieć w brzuszkowie :) Dbaj tam o siebie mocnoooooo!

Lil, a duże miałaś te cukry? Nic się nie martw, u moich znajomych wbrew pozorom niemało tych cukrzyc ciążowych, ale we wszystkich przypadkach jakie znam po ciąży nie było śladu tego cholerstwa. A gdyby nawet kiedyś Ci wróciła to pamiętaj, że dietą i ruchem można ładnie wyregulować, leki też coraz lepsze i skuteczniejsze. Wiem coś o tym bo mój mąż jest cukrzykiem typu II od 2 lat. Dzięki jego diecie i ja się lepiej czuję, bo jem zdrowiej :) Gorsza jest ta typu I, zdecydowanie bardziej wyniszczająca. A zresztą, o czym tu gadać, przecież Tobie w styczniu/lutym przejdzie :) Musisz odstawić teraz słodycze, biały chleb, zwykłe makarony. Gdybyś chciała parę wskazówek dietetycznych to się polecam :)

Monis, to łóżeczko dostałam od koleżanki. Miałam szczęście, że białe, bo od dawna mam bzika na punkcie takiego. Myślę, że sosnowe też można pomalować, tylko pewnie trzeba to jakoś umiejętnie zrobić. Nie wiem, czy ja bym się podjęła :-P
Aaa, gratuluję zaręczyn :) Cudnie :) Od razu przypomniały mi się moje nietypowe: mąż na zakupach w centrum handlowym na ruchomych schodach wyparował 3,5 roku temu: „Ej, może byśmy się chajtnęli!?” Ja zaskoczona trochę: „W sumie czemu nie?”, a on: „Ale super!!! To kiedy?”. Później bywało romantyczniej, więc nie narzekam ;) A pierścionek dostałam już jako mężatka - na odpuście! I wiecie jaka jestem z niego zadowolona? Jak małe dziecko! :-) )

Karoollcia, mi lekarz mówił, że jak jedna no-spa nie pomaga, to drugą trzeba wziąć. Ale jeśli dłużej Cię boli to może profilaktycznie jednak zajrzyj na izbę przyjęć. A co do upławów, ja brałam dość długo Luteinę dopochwowo i wtedy ciągle mi się lało na biało, więc to akurat normalne było, bez wkładek się nie dało w ogóle funkcjonować.

Odebrałam wyniki (mocz, morfologia, glukoza) i zdaje się, że wszystko w normie :) Fajnie :)

Metra, sukienkę jutro cyknę, ok?

Zgłoś nadużycie #5616 27 września 2012, 17:54

April90 Supermama
Lil, obejrzałam Antosia :D jeny, jaki on słodki! I te stopki! AAAAAAAAAAAAA :D i jak sie raczka zakrywa :D no nie mogłam :D ale oczka wydaja sie "polskie", moze nie bedzie miał skosnych? :D kto wie :D teraz to tak nie widac do konca, bo usg to jednak usg :D super, mozesz byc dumna z Antoska :D

Zgłoś nadużycie #5617 27 września 2012, 18:26

lilbanaqa Fajna mama
April, oczka ma dosłownie jak ja jak byłam niemowlakiem :D głęboko osadzone i wyraźnie wykrojone :D mówię Wam, tylko pitolka ma po tatusiu... i nie dlatego, że taki mały :D :D :D :D :D :D tylko tak lubi go prezentować mamusi :D

Zgłoś nadużycie #5618 27 września 2012, 18:36

lilbanaqa Fajna mama

Nancy napisał(a)

Lil, a duże miałaś te cukry? Nic się nie martw, u moich znajomych wbrew pozorom niemało tych cukrzyc ciążowych, ale we wszystkich przypadkach jakie znam po ciąży nie było śladu tego cholerstwa. A gdyby nawet kiedyś Ci wróciła to pamiętaj, że dietą i ruchem można ładnie wyregulować, leki też coraz lepsze i skuteczniejsze. Wiem coś o tym bo mój mąż jest cukrzykiem typu II od 2 lat. Dzięki jego diecie i ja się lepiej czuję, bo jem zdrowiej :) Gorsza jest ta typu I, zdecydowanie bardziej wyniszczająca. A zresztą, o czym tu gadać, przecież Tobie w styczniu/lutym przejdzie :) Musisz odstawić teraz słodycze, biały chleb, zwykłe makarony. Gdybyś chciała parę wskazówek dietetycznych to się polecam :)

Dzięki Nancy, jutro idę na edukację diabetologiczną i mnie wyedukują co i jak :) będziemy dobrej myśli! ale skąd to się wzięło u nas, nie wie nikt :(

Zgłoś nadużycie #5619 27 września 2012, 18:42

April90 Supermama

lilbanaqa napisał(a)

April, oczka ma dosłownie jak ja jak byłam niemowlakiem :D głęboko osadzone i wyraźnie wykrojone :D mówię Wam, tylko pitolka ma po tatusiu... i nie dlatego, że taki mały :D :D :D :D :D :D tylko tak lubi go prezentować mamusi :D

Hheheheh, zabilas mnie. "I nie dlatego, ze taki mały" hahahahahhahahahahaha

Zgłoś nadużycie #5620 27 września 2012, 18:47

lilbanaqa Fajna mama
no tatuś wbrew wszystkim stereotypom, nie ma małego :D

Zgłoś nadużycie #5621 27 września 2012, 19:26

Lil rozwalilas mnie heheheh dobre :-D

A Monis gratuluje zareczyn bo pominelam... sorki :-D

Zgłoś nadużycie #5622 27 września 2012, 19:33

April90 Supermama

lilbanaqa napisał(a)

no tatuś wbrew wszystkim stereotypom, nie ma małego :D

Ja nigdy tak nie twierdziłam :D

Zgłoś nadużycie #5623 27 września 2012, 19:35

lilbanaqa Fajna mama
moi bracia i owszem :D pamiętam te teksty " no ale on nie może być taki idealny, gotuje, sprząta, zabiera na kolacje, przytula się... musi coś być na niego... wiem! ma małego! przecież to azjata!" ... mój najstarszy brat.

Zgłoś nadużycie #5624 27 września 2012, 19:41

hehe i co udowodnilas braciom ze jest inaczej ? :-D
W sumie zrobil swoje powinno wystarczyc :-p

Zgłoś nadużycie #5625 27 września 2012, 19:45

April90 Supermama

lilbanaqa napisał(a)

moi bracia i owszem :D pamiętam te teksty " no ale on nie może być taki idealny, gotuje, sprząta, zabiera na kolacje, przytula się... musi coś być na niego... wiem! ma małego! przecież to azjata!" ... mój najstarszy brat.

Taaaaaaaaak, a Chinki maja skosne cipki :D lol. Ciesze sie, ze tak podchodzisz do tego, ze z dystansem i smiechem :D ja akurat nie twierdze, ze kazdy skosnooki musi miec małego. Sama miałam chłopaka innej kultury, no i wiem, ze niektorzy wkładaja wszystkich do jednego wora (i nie tylko kiedy o przyrodzenie chodzi), a tak sie robic nie powinno :) bo to wtedy by trzeba było mowic, ze kazdy Polak to złodziej i alkoholik :)

Zgłoś nadużycie #5626 27 września 2012, 19:48

Chinki to podobno ciasne sa :-D kazdy madry tak mowi a pewnie sam nie widzial :-) wiec tak samo moga mowic ze ma malego. A polacy juz maja wyrobiona opinie o zlodziejach :-)

Zgłoś nadużycie #5627 27 września 2012, 19:51

lilbanaqa Fajna mama
hahaha, moj kochany byl z azjatka... ciasna nie bylo, ale to przez to, ze zdradzala go :D no niestety, w polsce jest wielu ograniczonych ludzi. bardzo mnie to martwi a mojego denerwuje, gapia sie na niego jakby byl atrakcja turystyczna :/ ale coz... ciesze sie, ze moi bracia na loozie do tego podchodza, ale w koncu musza dokuczyc siostrzyczce :D

Zgłoś nadużycie #5628 27 września 2012, 20:04

Niech zyje Polska :-p

Zgłoś nadużycie #5629 27 września 2012, 20:17

lilbanaqa Fajna mama
jeju co ten mały dzisiaj, kopie i kopie od nocy ... jutro pewnie będzie odsypiał cały dzień, tjaaaaaaaa

Zgłoś nadużycie #5630 27 września 2012, 21:13

lili Fajna mama
hej kobietki :)

ale sie tu rozpisalyscie,znow musialam nadrabiac :)

ja po usg ,noi nadal niewiem,bo dzidzius wlozyl rece miedzy nogi i sie zakrywa :) )"wstydliwe" jak mamusia hhaha

pierwszy synek ujawnil sie dopiero w 7 miesiacu wiec teraz pewnie bedzie podobnie buuuu....a wcale do wstydliwych nie nalezy ;) nooo moze troszke ;)

pol godziny polozna szturchala a malenstwo poprostu nie mialo ochoty sie ujawnic :) wazy 607g

i nadal musze czekac :)