ach, popiszę sama do siebie, a co

siedzę na stronie mojej szkoły rodzenia i znalazłam artykuł jak wywoływać poród gdy przenosimy ciążę, macie
Ciąża po terminie
Naturalne metody indukcji porodu:
1. Romantyczna randka z mężem uwieńczona seksem
Miłe chwile spędzone razem, pełnia szczęścia, luz i spokój, czułość i miłość, dotyk i pocałunki to wszystko czego teraz potrzebuje kobieta. Gdy dodamy jeszcze przytłumione światło, świece i cichą ulubioną muzykę to w zasadzie niczego więcej nie potrzeba. Takie sytuacje sprzyjają wytwarzaniu przez organizm kobiety „hormonu miłości” oksytocyny, który wyzwala skurcze porodowe. Bez odpowiedniej ilości oksytocyny „nie ma” porodu. Im spokojniejsza, bardziej zrelaksowana kobieta, wyciszona, obdarzona czułości ą i miłością tym lepiej. A później seks. Dobry, czuły, z miłością. I znowu odprężenie, być może sen. W czasie stosunku w męskim nasieniu znajduje się duża ilość prostaglandyn. Są to hormony działające silnie naskurczowo, napinająco na mięśnie gładkie w miejscu ich wytwarzania. Mogą wspomóc początek porodu.
2. Lewatywa - wzmożona perystaltyka jelit może pobudzić macicę do skurczy. Niezbyt przyjemny sposób, chociaż często skuteczny. Lewatywkę można kupić w aptece.
3. Intensywny spacer lub praca fizyczna (posprzątaj mieszkanie, idź na zakupy) - najlepiej rano, później odpocznij i spróbuj lewatywki lub oleju rycynowego.
4. Schodzenie po schodach – windą w górę, „na piechotę” w dół, wzmaga skurcze macicy. Po takim „treningu” odpocznij, zrelaksuj się.
5. Masaż brodawek sutkowych – delikatne pocieranie, pociąganie jak przy ssaniu przez dziecko. Super w czasie seksu. Podczas drażnienia brodawek wytwarzana jest oksytocyna i mamy początek porodu.
6. Masaż brzucha – delikatne dotykanie, głaskanie lub maszerowanie opuszkami palców po górnej powierzchni brzucha – „łaskotanie malucha po piętach”.
7. Masaż rebozo otwierający – masaż relaksacyjno-rozluźniający stosowany u kobiet w ciąży w terminie porodu lub po terminie. Rozluźnia, relaksuje i otwiera ciało kobiety na przyjście dziecka. Wykonywany za pomocą chusty, bezpieczny, trwający ok. 40 min.
„Masaż rybozo jest świetny. Znakomicie się sprawdza u kobiet po terminie porodu lub gdy kobieta jest bardzo „napięta” i taka „czekająca”. Odpowiednie rozluźnianie i „otwieranie” poszczególnych części ciała, szczególnie miednicy daje fantastyczne rezultaty. Rozluźnienie, wyciszenie, relaks to warunki sprzyjające wydzielaniu oksytocyny, hormonu wywołującego skurcze macicy. I zaczyna się poród.”
Beata Hołub