Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #5351 25 września 2012, 11:21

Metra Fajna mama
niestety na znieczulicę nie ma rady...
zajadam drożdżówkę ze śliwką :D

Zgłoś nadużycie #5352 25 września 2012, 11:21

niulka87 Gotowa na wszystko
no zagadka jest......w sumie ważne zeby było zdrowiutkie jak ryba..a płeć...mysle że przy pierwszym dziecku nie ma az takiego znaczenia, co innego jak ktos juz ma chłopca i chciałby teraz dziewczynke czy odwrotnie.... chociaz powiem Wam ze jakos bardziej mnie do malutkich dziewczynek ciągnie...dobrze ze nie kupiłam jeszcze żadnych ciuszków a tym bardziej żadnej sukieneczki ani nic rózowego bo moze sie okazać nie potrzebne.....

Byłyście zobaczyć szpital w którym bd rodzić ?? ja w sumie znam szpital ale na oddziale gin - położ. nigdy nie byłam, wiem od znajomych które tam rodziły że jest ok..i personel i wyposażenie sal porodowych, pokoi itd, niewiem czy mam tam pojechac zeby sobie zobaczyć co gdzie i jak wygląda...w sumie mozna sie domyslec jak wyglada odzial, sala porodowa itd..tyle tego w gazatach dla mam, internecie .....a czy piłka jest zielona czy czerowna i jaki kolor mają kafelki polozone na scianie.....bez roznicy.....nawet nie mam jakoś szczególnych pytań które mogłabym zadać personelowi....hmm

Zgłoś nadużycie #5353 25 września 2012, 11:26

April90 Supermama

AniaFin napisał(a)

Co do trzeciego trymestru, to wszędzie znajduję, że liczy się od początku 27 tygodnia, czyli dla April to by było jutro, a dla mnie i Madzi w piątek.
Metra, ty tam już nam Antosia nie chill-outuj ;) , nie z nim takie numery :)

Ja to jeszcze inaczej licze :D bo ja dosc ze licze od 28 tygodnia ze sie zaczyna, to jeszcze jak mi sie skonczy 28tc, wiec jak bede miec na suwaczku 28w0d, to zakladam, ze wlasnie wtedy zaczynam 3 trym. Zreszta co to w sumie za roznica :D

W sumie trymestr to 3 miesiace, czyli generalnie jak podzielic u mnie na 3 te 40 tygodni, to wypada mniej wiecej: 27tydzien faktycznie, czyli za tydzien (bo ja licze skonczone)

Zgłoś nadużycie #5354 25 września 2012, 11:36

Dafne Gotowa na wszystko
Metra, zazdroszczę Ci tej drożdżówki, ja tu nigdzie w pobliżu nie mam sklepu z dobrymi bułeczkami, ale za to jak jedziemy do mnie do rodzinki, to jest jedna cukiernia i ZAWSZE kupujemy tam drożdżówki mmmm :) ale mi teraz smaka narobiłaś ;)

Niulka, jak masz okazję to jak najbardziej idź odwiedzić oddział, na którym będziesz rodzić. Już kiedyś o tym wspominałam przy temacie szkół rodzenia, że to dobrze zapoznać się z tym miejscem, zawsze mniej pewnie czujemy się w miejscach, gdzie jesteśmy pierwszy raz, a później jeszcze jak już będziesz w trakcie porodu, to w ogóle nie jest najlepszy czas na "zapoznawanie się" ;) Poza tym, nie ma co mówić, że w gazetach można zobaczyć oddziału itp, bo porodówka porodówce nie równa ;) Ja już wiem, jak wygląda mój oddział położniczy, wiem nawet, że jest jedna sala porodowa jednoosobowa, więc może się uda rodzić w spokoju ;)

Zgłoś nadużycie #5355 25 września 2012, 11:38

Metra Fajna mama
jak mi pokazuje suwaczek 23w1d to zakład że leci mi 24 tydzień :)
Niulka ja polecam wizytę na oddziale gin-poł. byłam z siostrą przed jej porodem. Pani ubrała nas w zielone kitle i pokazała całą porodówkę, nie było oczywiście pacjentek :) wszystko wytłumaczyła, powiedziała co trzeba dla dzieciaka zabrać, ile osób towarzyszących może być itp. nie pokazała nam sal poporodowych i to dobrze o nich świadczyło :) ja już nie jadę oglądać bo byłam z siostrą w lutym br więc raczej nic się nie zmieniło od tego czasu :)

Zgłoś nadużycie #5356 25 września 2012, 11:39

Metra Fajna mama
Dafne u mnie w szpitalu wszystkie są jedynki sale porodowe. tylko ta przedporodowa jest większa :) i jest nawet jedna sala z wanną :D w innej są sznurki i piłki i inne zabawki :)

Zgłoś nadużycie #5357 25 września 2012, 11:44

karoollcia Zaprawiona w bojach
April Nikoś duuży i piękny :) ja właśnie zjadłam śniadanko ...na mnie ostatnio babka w superpharm nakrzyczała że czemu stałam w kolejce że trzeba było podejść bez... bo kobiety w ciąży mają pierwszeństwo , aż mi się głupio zrobiło ;) jeszcze się nie przyzwyczaiłam żeby tak bez kolejki hihi :)

Zgłoś nadużycie #5358 25 września 2012, 11:45

Metra Fajna mama
cześć karolciu. na mnie nikt jeszcze nie krzyczał, że czemu stoję a jak zbliżam się do kolejki to ludzie truchleją, żebym przed nimi nie chciała się skasować.

Zgłoś nadużycie #5359 25 września 2012, 11:46

Dafne czyli uważasz ze tak po prostu mogę sobie tam pojechać i iść pooglądać? zastanowie sie :)

Zgłoś nadużycie #5360 25 września 2012, 11:47

Metra Fajna mama
Niulka pewnie, że możesz pojechać i powiedzieć, że chciałabyś zobaczyć porodówkę. masz do tego prawo

Zgłoś nadużycie #5361 25 września 2012, 11:52

Metra Fajna mama
wyłączam się dziewuszki...muszę zakupy zrobić i brać się za krokiety...i jeszcze po zwolnienie trzeba pojechać...będę później. miłego dnia

Zgłoś nadużycie #5362 25 września 2012, 11:54

o jaaa Metra ale mi zorbiłaś smaka na krokietyyyyy.... z czym robisz ?? ?

Zgłoś nadużycie #5363 25 września 2012, 11:55

karoollcia Zaprawiona w bojach
dlatego puki się dobrze czuję to stoję bo zaraz by była wielka awantura że czemu ja bez kolejki itp.. wole sobie oszczędzić takich nerwów ;)

Zgłoś nadużycie #5364 25 września 2012, 12:01

Dafne Gotowa na wszystko
Uuuu Metra, to macie super ten szpital :) Nasz jest nowy, czyściutki, ale aż takich luksusów to nie ma ;)

Niulka myślę, że spokojnie możesz pojechać i powiedzieć, że będziesz tam rodzić, dlatego chcesz zobaczyć oddział. Zagadaj najlepiej jakąś położną, że właśnie chcesz się dowiedzieć, co jest potrzebne itd, bo one lubią widzieć, że pacjentka się interesuje :)

Zgłoś nadużycie #5365 25 września 2012, 12:07

Dafne Gotowa na wszystko
Dziewczyny, orientujecie się w jakich terminach zus wypłaca kasę za zwolnienie lekarskie? Wcześniej prowadziłam działalność, ale od września dostałam już zwolnienie i zastanawiam się, kiedy dostanę pieniądze ??

Zgłoś nadużycie #5366 25 września 2012, 12:09

a ja stałam w kolejce na badanie krwi ..miejsca siedzące były zajęte .... za mną jeszcze kilka osób stało i własnie pani stojąca za mną powiedziała ze ciężarne jak nie mogą isc bez kolejki to powinny przynajmniej moc sobie usiąść przed badaniem...oczywiście nikt tego nie słyszał i dalej stałam... jak wyszłam z pobrania to zrobiło mi sie torche słabo...oczywiscie miejsca siedzące dalej były zajęte przez te same osoby... musiałam sobie kucnąć pod scianą na chwilę... jakos nikt mnie nie zauważył z tych siedzących.... a po mnie juz widac ze jestem w ciązy,nawet myślę że mam większy brzuch niż powinnam mieć w tym czasie...

Zgłoś nadużycie #5367 25 września 2012, 12:25

daria212 Gotowa na wszystko
Niulka wiesz co to ja bedac w ciazy bym Ci ustapila siedzenie, to juz jest przesada zeby kucac pod sciana co za ku***a Polacy brrrrr
A na porodowke napewno jade w pazdzierniku zeby sobie obejrzec, sam lekarz mi powiedzial ze mam jechac, zeby pozniej nawet wiedziec w ktore drzwi wejsc jak juz sie zacznie :-D

April Nikoes slodki ale jaki juz duzy, to moj pewnie tez juz taki bedzie a bo i nawet wiekszy :-D
moja kolezanka bedzie teraz miala w tyg cesarke bo maly sie nie odwrocil, a po 30 tyg juz powinien sie ulozyc.

Ja czuje nie raz jak sie rozlozy na jedna strone az brzuch mi wystaje ale nie mam pojecia co za czesc cialka mi wystawia :-)

Ja juz zrobilam galaretke z malinami a na obiadek robie placki ziemniaczane :-)

Zgłoś nadużycie #5368 25 września 2012, 12:28

April90 Supermama

niulka87 napisał(a)

a ja stałam w kolejce na badanie krwi ..miejsca siedzące były zajęte .... za mną jeszcze kilka osób stało i własnie pani stojąca za mną powiedziała ze ciężarne jak nie mogą isc bez kolejki to powinny przynajmniej moc sobie usiąść przed badaniem...oczywiście nikt tego nie słyszał i dalej stałam... jak wyszłam z pobrania to zrobiło mi sie torche słabo...oczywiscie miejsca siedzące dalej były zajęte przez te same osoby... musiałam sobie kucnąć pod scianą na chwilę... jakos nikt mnie nie zauważył z tych siedzących.... a po mnie juz widac ze jestem w ciązy,nawet myślę że mam większy brzuch niż powinnam mieć w tym czasie...

Oj, jakbym Cie spotkala, to bys dostała ode mnie po dupie! Ty nie czekaj az ktos Cie wpusci, w tym kraju to trzeba sie ryc na chama, bo Polacy to jest zjebany narod i oni ciezarne i osoby starsze, czy matki z dziecmi maja w dupie! Ja to teraz robie tak: wchodze, ide na poczatek kolejki, a jak ktos mi zaczyna sapac albo dziwnie patrzec, to mowie, ze przepraszam, ale jestem w ciazy i mnie kolejka nie obowiazuje. Tu sie nie ma co zastanawiac. To jest Twoje PRAWO. A jakby mi sie słabo zrobiło to bym kogos siedzacego przeprosiła, czy moge usiasc, bo jestem w ciazy i zle sie poczułam. Polakom to trzeba prosto z mostu, bo to jest nienormalny narod. Takze ja Ci zycze takiej odwagi i zebys sie nie bała dumna z głowa uniesiona isc na poczatek kolejki, raz ze tych ludzi pewnie drugi raz na oczy nie zobaczysz, a dwa - robisz to nietylko dla siebie, ale i dla swojego dziecka!
PS. Poza tym nawet jak nie widac brzucha, nosisz ze soba karte ciazy i jak ktos ma wonty, to oooo pod nos, prosze bardzo, ciaza, jeszcze cos ma pan/i do powiedzenia?!

Zgłoś nadużycie #5369 25 września 2012, 12:33

April90 Supermama
Gruba z grubym - 26w0d :)
(54kg :) )

Zgłoś nadużycie #5370 25 września 2012, 12:46

AniaFin Gotowa na wszystko
April, przecudny brzuszek, ale poza nim do grubości ci bardzo daleko :) .
Też bym chciała mieć taki, ale mój jest że tak powiem rozlazły ;) , to pewnie dlatego że po zrzuceniu zbędnych 10 kilogramów w młodości została mi lekko rozciągnięta skóra ;)
No i gratuluję 26 tygodni :)