Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #5151 22 września 2012, 10:14

lilbanaqa Fajna mama
Cześć Grube :*

Nancy, ja polecam plasterki compeed, tylko one zawsze mi pomagają, bardzo bardzo ładnie wysuszają i zmniejszają opryszczkę i nie swędzi :) i mam do Ciebie pytanie, wiesz może gdzie warto wybrać się na USG połówkowe? bo niedługo rzeczywiście 24 tydzień mnie zastanie a moja lekarka nic a nic nie wspomniała ... :/ a nie mam żadnych opinii na temat radiologów w Lublinie :)

Metra, ja to samo dzisiaj w nocy przeżyłam, ale wmawiałam sobie, że nie trzymam po prostu moczu ... więc pobiegłam do łazienki a tu na szczęście upławy :)

mój już zdrowiutki :) aż miło popatrzeć, jak nie śpi i nie ma zaszklonych oczu :) w ogóle ktoś do mnie wydzwania z ukrytego numeru, a jak odbieram - nic nie mówi, cisza... dzisiaj o 6 dostałam znó telefon, ale wyciszyłam i nie odbierałam :/ dziwne przeczucie, że to mój były, który od rozstania ze mną nie potrafi sobie ułożyć życia :/

Zgłoś nadużycie #5152 22 września 2012, 10:34

daria212 Gotowa na wszystko
Dzisiaj juz troche lepiej sie czytalo :-)

Aniu ale masz piekne widoki :-)

Lil to sie uporalas z niedobrym przeziebieniem Misia :-D masz adoratorow :-) pewnie teraz ,,byly'' zaluje co stracil :-D
Tez bym sie przeszla gdzies do pabu, ale musze poczekac jeszcze :-p

April od Ciebie zawsze tryska energia a teraz juz ci sie pisac nie chce :-p widze ze glukoza to dla Ciebie pryszcz :-D

Ide sobie wloski pofarbowac w koncu week jest hehe

Zgłoś nadużycie #5153 22 września 2012, 10:35

Nancy Gotowa na wszystko
Lil, ja byłam na połówkowym na NFZ w szpitalu na Kraśnickiej. Chodzę na NFZ do przychodni przyszpitalnej i stamtąd dostałam skierowanie, musiałam się zapisać na to usg już półtora miesiąca wcześniej. Ale w 12 tygodniu robiłam w LuxMed na Zwycięskiej (przy Tesco) u dr Szafranka (on też pracuje na Kraśnickiej). Był bardzo sympatyczny, dużo tłumaczył, poświęcił nam sporo czasu, no i niedrogo było, bo tylko 90 zł za zwykłe 2D (ja nie jestem zwolenniczką 3D, dzieciaczki nie wyglądają wg mnie najlepiej).

Zgłoś nadużycie #5154 22 września 2012, 10:53

lilbanaqa Fajna mama

Nancy napisał(a)

Lil, ja byłam na połówkowym na NFZ w szpitalu na Kraśnickiej. Chodzę na NFZ do przychodni przyszpitalnej i stamtąd dostałam skierowanie, musiałam się zapisać na to usg już półtora miesiąca wcześniej. Ale w 12 tygodniu robiłam w LuxMed na Zwycięskiej (przy Tesco) u dr Szafranka (on też pracuje na Kraśnickiej). Był bardzo sympatyczny, dużo tłumaczył, poświęcił nam sporo czasu, no i niedrogo było, bo tylko 90 zł za zwykłe 2D (ja nie jestem zwolenniczką 3D, dzieciaczki nie wyglądają wg mnie najlepiej).

no ja właśnie myślę, żeby iść do LuxMed, tyle, że w centrum przy Placu Litweskim :) a ile czekałaś w Luxmedzie?

Zgłoś nadużycie #5155 22 września 2012, 10:55

lilbanaqa Fajna mama
Daria, ojj wygnaliśmy przeziębienie! :D też bym do pubu wyszła... ahhhh już niedługo spotkanie grupowe mam, już tylko tydzień! :) na jaki kolor farbujesz?

Zgłoś nadużycie #5156 22 września 2012, 11:36

MoniaW Zaprawiona w bojach
Hejka kobietki :)

Naśmiałam się z tego mojego,jak tylko kładł rękę na brzuchu malutka uciekała na 2 stronę i spokojnie czekała aż tatko zabierze łapę z brzuchala :D

Metra ja nie lubiłam buraczków ze słoika ale mama mi przywiozła ostatnio fajny przepis na buraczki z kapusta,smakują jak nigdy :)

Lil mnie nachodziła ochotka na piwko a już w ogóle Lecha Shandy,mój jak jechał z pracy to już wiedział ze musi do sklepu zajechać i kupić :D w prawdzie wypiłam może ze 2-3 łyki ale zawsze coś :)

Zgłoś nadużycie #5157 22 września 2012, 12:05

lilbanaqa Fajna mama
Monia, mój ginekolog znów broni kropli alkoholu! byłam na urodzinach chrześniaka, wszystkie babeczki tam są matkami 1-4 letnich dzieci i mówiły, że szampana mogę się napic, one się napijały i nic małym nie jest... ale jakąś mam blokadę, wolę nie poić dziecka alko :D jeszcze mu zasmakuje :D

Zgłoś nadużycie #5158 22 września 2012, 12:14

alex12 Gotowa na wszystko
Ja też jestem całkowitą przeciwniczką jakiegokolwiek alkoholu w ciąży nawet piwa.W końcu te parę miesięcy można chyba wytrzymać,a mam pewność że świadomie nie szkodzę mojej dzidzi.

Zgłoś nadużycie #5159 22 września 2012, 12:26

Nancy Gotowa na wszystko

lilbanaqa napisał(a)

no ja właśnie myślę, żeby iść do LuxMed, tyle, że w centrum przy Placu Litweskim :) a ile czekałaś w Luxmedzie?

Zapisałam się przez internet poprzedniego dnia wieczorem. Nie było tłoku, na Zwycięskiej było sporo lekarzy robiących usg, nie wiem jak na Radziwiłłowskiej. Na stronie piszą, żeby sobie wydrukować potwierdzenie rejestracji, ale mi babka mówiła potem, że wcale nie trzeba, przecież Cię bez tego nie odeślą, a w systemie jesteś.

Polecam Ci stronkę: http://www.mamawlublinie.pl Jest tu trochę fajnych informacji zebranych specjalnie dla kobiet w ciąży i z dziećmi, np. szkoły rodzenia w mieście, komisy, sklepy ciążowe, fajne wydarzenia dla rodzin, dzieci itp.

Co do picia alkoholu: mi teściowa ostatnio chciała wcisnąć lampkę czerwonego wina i dziwiła się, że nie chcę. Cóż, kiedyś było inne podejście, teraz inne. Skoro wszędzie krzyczą, że nie wiadomo jaka dokładnie ilość alkoholu szkodzi dziecku i lepiej nie pić wcale to nie piję ani kropli. W przyszłym roku zrobię romantyczną kolację z winem i sobie odbiję. To dopiero będzie delektowanie się :)

Zgłoś nadużycie #5160 22 września 2012, 12:52

April90 Supermama

Nancy napisał(a)

Aniu, cudny ten widok!

April, dzięki za opisanie badania glukozowego. Tak myślałam, że nie taki diabeł straszny ;-) Ja idę w przyszłym tygodniu.

Kochane, jeśli któraś z Was potrzebuje czegoś tańszego na rozstępy to ja polecam emulsję z olejkami z Baby Dream (Rossmann). Super nawilża! I krosteczki mi zniknęły z brzucha. I tylko 11 zł z groszami za 250 ml. Śpijcie dobrze. Ja idę do łóżka z Tracy Hogg "Język niemowląt". Ostatnio usłyszałam o niej tak skrajne opinie, że czas sobie wyrobić własną.

Oczywiscie, ze nie straszny. Ludzie przesadzaja z tym badaniem serio;/ a potem dziewczyny to czytaja i niepotrzebnie sie stresuja. Moje rady tylko - wez sobie cytrynke, jesli u Was w labo pozwalaja i popros zeby Ci pani wkropila. Po drugie - wez sobie albo chlopaka/meza ze soba, albo kolezanke, albo kogos z rodziny, bo 2h to sie samej Ci bedzie dluzyc strasznie. Niby mowia, zeby nie chodzic, ale to chyba dlatego, zeby nie zemdlec. Ja chodzilam, tzn szłam do wc jak trzeba było, czy kawałek sie przejsc po gazety - nic mi nie było. Po glukozie człowiek sie czuje jakby zjadł jakis mały posiłek. Powodzenia :)

Daria, od wczoraj mnie głowa boli, nie wiem co jest grane, ale masakra bol;/

Zgłoś nadużycie #5161 22 września 2012, 13:24

happyania Zaprawiona w bojach
hej hej
mi się po glukozie udało urwać do domu na 2 godzinki, ale miałam nakazane siedzieć w miejscu. jak bym się kręciła to badanie by nie wyszło miarodajnie bo więcej bym spaliła tej glukozy. Tak mi to tłumaczyła pielęgniarka. Ale rzeczywiście jest ok, weźcie cytrynki.
Mieszkanie posprzątane, teraz ogarniam siebie i jadę na ślub koleżanki, a później babska kawka. :D
Miłej soboty lachonki! Kurować się tam i dbać o siebie bo sezon na przeziębienia już z nami!

Zgłoś nadużycie #5162 22 września 2012, 13:46

lili Fajna mama
hej mamusie :)
u mnie dzis pada od rana,a wiec pospalam do 10 ;)
zrobilam barszczyk z uszkami i leniuchuje :)
czekam na meza i potem na zakupy ale nawet wychodzic mi sie nie chce  zimnoooo bleee

Zgłoś nadużycie #5163 22 września 2012, 15:09

lilbanaqa Fajna mama
ja idę na glukozę w poniedziałeczek :) w środę do ginka i w czwartek na USG 3d/4d :) rozkłada mnie coś teraz, moje gardło tak mnie boli... :/ piję ukochany sok z malin :D

Nancy, dzięki wielkie za link :)

April, HappyAnia, w końcu kobiety z normalnym podejściem do glukozy! :) to przecież nic strasznego wypić słodki płyn i siedzieć :) ja będę miała 2 kłucia, po 1 i 2 godzinach. już sobie wyobrażam siedzieć tam na dupci.. :/ moze wepchnę się w kolejkę i powiem, że w ciązy i na czczo... bo trochę zejdzie zapewne :/

Zgłoś nadużycie #5164 22 września 2012, 18:48

AniaFin Gotowa na wszystko
Hej dziewczynki,
tylko mi się zaraz wszystkie nie rozłóżcie ;) wszystkim chorowitkom życzę jak najszybszego powrotu do pełni zdrowia! Mój katar już odpuszcza, pomogła noc bez klimy, chociaż było gorąco :)
Lil, a propos dziwnych telefonów, to jakiś czas temu ktoś do mnie wydzwaniał, sprawdziłam numer i kierunkowy był z Maroka. Nigdy nie odbierałam i nagrał mi się na pocztę, więc odsłuchałam i było tam trochę po arabsku, ale także "how are you?, how are you?" oraz "I love you, I love you, I love you...", a głos brzmiał jak stary dziadek, więc mnie to nieźle rozbawiło, ale mojego męża całkiem wkurzyło hihihi
My z koleżanką dziś się włóczyłyśmy po Adanie, i co jakiś czas na nas trąbią samochody (zwłaszcza kierowcy busików) i się faceci gapią, ale ogólnie ludzie są bardzo mili, dobrze im z oczu patrzy, pytają się skąd jesteśmy, rzucają słowa po holendersku. Upał znośny, bo troszkę wieje i mają rzekę. Jeszcze się nie odważyłyśmy odwiedzić meczetu ;) Jutro zaczyna się konfa, więc pracuję nas prezentacją.
Miłego wieczoru i całusy w brzuchy :)

Zgłoś nadużycie #5165 22 września 2012, 19:00

April90 Supermama

lilbanaqa napisał(a)

ja idę na glukozę w poniedziałeczek :) w środę do ginka i w czwartek na USG 3d/4d :) rozkłada mnie coś teraz, moje gardło tak mnie boli... :/ piję ukochany sok z malin :D

Nancy, dzięki wielkie za link :)

April, HappyAnia, w końcu kobiety z normalnym podejściem do glukozy! :) to przecież nic strasznego wypić słodki płyn i siedzieć :) ja będę miała 2 kłucia, po 1 i 2 godzinach. już sobie wyobrażam siedzieć tam na dupci.. :/ moze wepchnę się w kolejkę i powiem, że w ciązy i na czczo... bo trochę zejdzie zapewne :/

Ty tego nie nazywaj wpychaniem sie w kolejke, bo jako ciezarna masz prawo wejsc pierwsza. Tym bardziej, ze na glodnego to nic fajnego czekac w kolejce. Ja jak przyszlam to nikogo nie było całe szczescie. Ja poszłam cwanie od samego rana, zeby nie byc az tak głodna :D

Zgłoś nadużycie #5166 22 września 2012, 19:16

Metra Fajna mama
hej dziewuszki...
Monia ja robiłam buraczki z papryką i cebulką też pyszne :)
Lil to widzę, że nie tylko ja mam schizy. normalnie masakra jak człowiek się naczyta o tych porodach przedwczesnych to później schizuje...
u mnie w lab pozwalają dodać cytrynę i najpierw ciężarówki piją a później reszta....mój obiecał, że ze mną pojedzie, żebym się nie nudziła :) jakoś nie przeżywam tego bardzo mocno. zresztą nawet nie mam jeszcze skierowania. pewnie dostanę 9 października.
Nancy ja też nie jestem zwolenniczką 3d. też mnie te dzieciaczki przerażają i wydaje mi się, że wszystkie są tak samo gliniane i do siebie podobne. nasz julek w ogóle nie był podobny do tego stworka z 3d, którego oglądałyśmy :) uważam, że na 2d bardzo ładnie widać dzidziolka :)
Aniu super że katarek minął. całujemy Ciebie również :*
April mnie przedwczoraj tak głowa napieprzała, że myślałam, że wyskoczę przez okno :( na szczęście mało jest takich dni kiedy naprawdę źle się czuję. ale przytulam mocno bo wiem co czujesz. połóż się w ciemnym pokoju, wyłącz kompa i sobie poleż w samotności. jutro już będzie lepiej.

Zgłoś nadużycie #5167 22 września 2012, 19:36

April90 Supermama

Metra napisał(a)

hej dziewuszki...
Monia ja robiłam buraczki z papryką i cebulką też pyszne :)
Lil to widzę, że nie tylko ja mam schizy. normalnie masakra jak człowiek się naczyta o tych porodach przedwczesnych to później schizuje...
u mnie w lab pozwalają dodać cytrynę i najpierw ciężarówki piją a później reszta....mój obiecał, że ze mną pojedzie, żebym się nie nudziła :) jakoś nie przeżywam tego bardzo mocno. zresztą nawet nie mam jeszcze skierowania. pewnie dostanę 9 października.
Nancy ja też nie jestem zwolenniczką 3d. też mnie te dzieciaczki przerażają i wydaje mi się, że wszystkie są tak samo gliniane i do siebie podobne. nasz julek w ogóle nie był podobny do tego stworka z 3d, którego oglądałyśmy :) uważam, że na 2d bardzo ładnie widać dzidziolka :)
Aniu super że katarek minął. całujemy Ciebie również :*
April mnie przedwczoraj tak głowa napieprzała, że myślałam, że wyskoczę przez okno :( na szczęście mało jest takich dni kiedy naprawdę źle się czuję. ale przytulam mocno bo wiem co czujesz. połóż się w ciemnym pokoju, wyłącz kompa i sobie poleż w samotności. jutro już będzie lepiej.

Od wczoraj mnie tak głowa boli, ale tylko jak sie schylam, albo jak za mocno zasmieje :D badz wstane z ukucka. Dziewczyny i Mama mi mowily, ze od cisnienia to. Mierzylam sobie przed chwila, to mialam 137/74 czyli za wysokie, ale ja chyba zle mierzylam, bo za chwile mialam juz 121/77 :P

Zgłoś nadużycie #5168 22 września 2012, 21:02

lili Fajna mama
lilbanaqa ja tez w poniedzialek wybieram sie na glukoze a w czwartek usg :)

AniuFin zazdroszcze upalu :)

mysmy byli na zakupach w Niemczech,mam dosc jestem padnieta,mialam kupic cos dla siebie to synek skorzystal kurtke i 2 bluzy :)

Zgłoś nadużycie #5169 22 września 2012, 21:02

lili Fajna mama
lilbanaqa ja tez w poniedzialek wybieram sie na glukoze a w czwartek usg :)

AniuFin zazdroszcze upalu :)

mysmy byli na zakupach w Niemczech,mam dosc jestem padnieta,mialam kupic cos dla siebie to synek skorzystal kurtke i 2 bluzy :)

Zgłoś nadużycie #5170 22 września 2012, 21:22

Metra Fajna mama
April a może zatoki Ci się zaczynają ?? bo od zatok tak boli w środku głowy i przy zmianie pozycji głowy...