Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #5091 20 września 2012, 23:26

AniaFin Gotowa na wszystko
Hej dziewuszki,
To ja się zgłaszam z tureckiej równiny, na szczęście hotel mamy z wifi.
Właśnie doczytałam co dzisiaj żeście napisały, oj dużo tego było :)
Madziu, tobie też gratuluje 25 tygodni.
Monia super, że dołączasz do grona dziewuszkowego :)
Lil, fajny brzuszek :)
Dzięki za życzenia miłej podróży :)
Ja dziś wyszłam z domu o 7:30 by jedenaście godzin później dotrzeć wreszcie do Adany. Przesiadkę miałyśmy w Istambule i trochę nas to nerwów kosztowało, bo stałyśmy w dwóch ogromniastych kolejach po wizę i do kontroli paszportów, a potem biegłyśmy długo, żeby złapać następny lot, na szczęście się udało. Mała w samolotach radośnie kopała, to był jej pierwszy lot :) . Tu na miejscu bardzo ciepło i miasto niezbyt atrakcyjne w sumie, duży ruch, kierowcy jeżdżą ja szaleni. Na szczęście zajął się nami nasz były turecki student , zabrał na fajną kolację i odstawił do hotelu, teraz czas na sen, jutro zwiedzamy meczety i inne takie.
Ale się uśmiałam z tej teorii o zdechłej myszy ;)
Ja czasem też mam twardy brzuch, szczególnie po jakimś wysiłku, zauważyłam też inne mięśniowe sprawy, typu tik nerwowy powieki i skurcze w stopie, więc zaczęłam ostatnio łykać magnez i zobaczymy czy pomoże.
No ładnie, będziemy rodzić razem z Shakirą :) Ja ją nawet lubię, szczególnie świetnie tańczy na koncertach i tak wogóle to mam słabość do Kolumbijczyków, bo znam kilku bardzo fajnych chłopaków i dziewczyn stamtąd, super ludzie :)
Śpijcie dobrze, całusy w brzuszki od cioci Ani i jej małej królewny.

Zgłoś nadużycie #5092 20 września 2012, 23:48

Nancy Gotowa na wszystko
Aniu, turystko, nie zmachałaś się tam za bardzo przy tym bieganiu? Chyba rower robi swoje ;-) Udanego zwiedzania!
Dziś Nancy zobaczyła na swojej koszulce mokrą plamkę na lewej piersi. Cieknie mi mleko!!!

Zgłoś nadużycie #5093 21 września 2012, 0:26

Marzenka85 Gotowa na wszystko
ooo nancy to już ?? ?To ponoć nie mleko jeszcze tylko siara :)

Zgłoś nadużycie #5094 21 września 2012, 7:14

April90 Supermama
Dzien dobry xx

Ja nadal siary nie mam :D ide wlasnie za 15 min na badanie obciazenia glukoza :D juuupiiii hahahahaha :D Miłego dnia Styczniowki xx

Zgłoś nadużycie #5095 21 września 2012, 9:27

happyania Zaprawiona w bojach
A ja właśnie jestem po glukozie, o 11 będę miała ponowne pobranie krwi, wypiłam o 9,00.  Jak tylko przyszliśmy pielęgniarka wysłała męża po cytrynkę do glukozy, można wcisnąć i pije się bardzo ok. Było ok :) . Ciekawe jak April po glukozie :) nasza twardzielka pewnie jeszcze wzięła na wynos ;) haha
Metra mnie też w poniedziałek bolało biodro i promieniowało na nogę, ale odpukać nie powtórzyło się to :)

Zgłoś nadużycie #5096 21 września 2012, 10:23

daria212 Gotowa na wszystko
happyania i co nie bylo tak zle :-) zobaczymy jak April, to pewnie jej najlepszy dzien bedzie po glukozie :-D

Anifin molego pobytu i juz oby bez pospiechu :-)

Zgłoś nadużycie #5097 21 września 2012, 10:52

lilbanaqa Fajna mama
cześć Mamcie :)
AniaFin, super, że dotarliście cali i zdrowi :) miłego pobytu!
Monis, ooo :D ja Shakirę lubię i tą dawną i tą dzisiejszą :)
Nancy, już siara Ci się pojawiła? :) nie wiem czy gratulować, czy nie :D zainwestuj we wkładki laktacyjne :) muszę poczytać, czy wszystkim kobietom będzie ciekło czy tylko niektórym, bo nawet nie wiem :) co do cycorów, od jakichś 2 miesięcy co jakiś czas boli mnie lewy sutek, jakby nie wiem... ocierał o coś, ale nie ociera, prawy całkiem w porządku. Zawsze zapominam wspomnieć o tym lekarce, bo akurat na wizycie mnie nie boli i zapominam :) a sutki coraz częściej stoją na baczność, gotowe do karmienia :D
April, HappyAniu, też miałam dzisiaj się wybrać na glukozę, ale łóżko miało za dużą wartość przyciągania i chyba pójdę w przyszłym tygodniu :) boję się tylko tego kłucia co godzinę :( nienawidzę igieł, jednorazowe pobranie krwi jeszcze jakoś przechodzi ale co godzinę ... ugh :D

Zgłoś nadużycie #5098 21 września 2012, 10:56

To dosc ze trzeba wypic glukoze to jeszcze co godz igelka ?

Co do siarki to mi nie cieknie, ale... cos sie ujawnia bo mialam strupek wyschniety, jakby cos chcialo wyleciec i sie zasusza, a jak nie ma strupka to widac cos bialego hmmm

Zgłoś nadużycie #5099 21 września 2012, 11:09

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Hej lachonki :) ja kolejny dzien w pracy, ale wczoraj chyba przesadziłam z robotą bo plecy bolały i brzuszek się stawiał :( a dzisiaj jest jakby troche niżej... po pracy zaczynam weekendowy odpoczynek bo mam wyrzuty sumienia ....

Lil polecam 3d cudowne uczucie i wszystko dokładnie sprawdzają... radzę Ci je zaliczyć zanim minie 24 tydzien żeby można było wszystkie narządy dokładnie obejrzeć bo później kostki dzieciaczkowi twardnieją i słabo widać ... dziwie sie ze Ci jeszcze lekarka nie powiedziała nic o połówkowym... chociaż ja juz o swoim połówkowym z NFZ pisałam i masakra:/ cieszę sie ze poszłam na 3d...

Moniś mnie zgaga męczyła w zeszłym tygodniu ... najważniejsze to sie nie przejadać... tzn jesć często ale malutkie porcje żeby sie miesciło w żołądku, często podjadałam migdały a wieczorem brałam gascovin czy jakos tak... bezpieczny dla kobiet w ciązy i przechodziło :) teraz juz sie tak nie objadam i to narazie wystarcza

Zgłoś nadużycie #5100 21 września 2012, 11:11

Metra Fajna mama
Czesc dziewuszki.ja jestem w drodze do mamy.jade na weekend :-) bede rzadziej zagladac. AniuF zycze milego pobytu i uwazaj na siebie w tej Turcji.

Zgłoś nadużycie #5101 21 września 2012, 11:11

daria212 napisał(a)

To dosc ze trzeba wypic glukoze to jeszcze co godz igelka ?

Niektórzy robią 3-punktową a niektórzy 2 ... jak 3 to pobierają przed wypiciem, godzine po i 2 godziny po, a jak 2-pkt to przed wypiciem i dwie godziny po ;)

Zgłoś nadużycie #5102 21 września 2012, 11:12

Metra Fajna mama
A tak w ogole to wczoraj mialam pierwszy skurcz B-H dziwne uczucie.ale nie bolalo.

Zgłoś nadużycie #5103 21 września 2012, 11:18

Metra napisał(a)

A tak w ogole to wczoraj mialam pierwszy skurcz B-H dziwne uczucie.ale nie bolalo.

No głupie uczucie, niby nie boli, ale jakos tak ciągnie dziwnie ... ja odruvchowo oddech wstrzymuje, chociaz nie powinnam

Zgłoś nadużycie #5104 21 września 2012, 11:26

Ja nie mialam tej glukozy i nie bede miec wiec pytam :-)

Jakie to uczucie jak jest ten skurcz? Pewnie do opisania zeby zrozumiec hehe

Zgłoś nadużycie #5105 21 września 2012, 11:29

daria212 napisał(a)

Ja nie mialam tej glukozy i nie bede miec wiec pytam :-)

Jakie to uczucie jak jest ten skurcz? Pewnie do opisania zeby zrozumiec hehe

Brzuch robi się twardy tak że nie można nawet palca wcisnąc ...i takie dziwne uczucie jakby Cię coś ciągnęło ale to nie boli.... przeważnie przechodzi po kilku/kilkudziesieciu sekundach ....

Zgłoś nadużycie #5106 21 września 2012, 11:55

MoniaW Zaprawiona w bojach
Heh Monis prawie jak siostry bliźniaczki :D

AniuFin od wczoraj jak się dowiedziałam ze bd miała moja mała piposzke to cała w skowronkach,martwiłam się tylko ze mój R.się zawiedzie ale przyjął to w miarę i już wieczorem razem dochodziliśmy do kompromisu w związku z imieniem ^^

Nancy to już ?Zastanawiałam sie ostatnio kiedy to nastąpi -teściowa się pytała czy już coś tam leci ale się u mnie suchoty w sumie to raczej powód do radości heheh :P

Heh mi ta glukoza w miarę smakowała najgorsze było to siedzenie 2 godziny uff ale wyniki super wiec się ciesze :)

Kochane kiedy ten mój moze czuć ruchy dziecka? Tz w którym tygodniu? Wiem ze większość z was ma spore doświadczenie wiec może coś poradzicie? Czytałam ze to zależny od wielu czynników itd ale aj już nie wiem jak mu mam tłumaczyć ze musi jeszcze zaczekać,ja je czuje wyraźnie często sie ciesze z tego powodu a on biedy przystawia ucho do brzucha przytula się aż mi go szkoda jak czeka na ten ruch

Zgłoś nadużycie #5107 21 września 2012, 12:13

Moniś nikt Ci tego jednoznacznie nie powie ... np moje maleństwo zaczęło mnie solidnie kopać już w 17 tygodniu i juz wtedy można było pod ręką poczuć że ktoś tam sie wierci :) od dobrych 2 tygodni widac jak brzuch faluje .... mysle że niedługo tatus poczuje jak maleństwo sie rusza :)

Zgłoś nadużycie #5108 21 września 2012, 12:16

Ja poczulam troche pozniej niz Madzia ale od 22 tyg spokojnie mozna go juz nie tylko poczuc ale i zauwazyc, najbardziej wieczorkiem :-)

A sprobuj zjesc cos slodkiego albko jakis owoc i poloz sie na boku, to moze tatus poczuje :-)

Zgłoś nadużycie #5109 21 września 2012, 12:26

MoniaW Zaprawiona w bojach
Dziękuje kochane:*

Zgłoś nadużycie #5110 21 września 2012, 12:34

Daria czytałas ??
http://fajnamama.pl/26-tydzien-ciazy/
chciałabym zobaczyc to zakrywanie oczu :D