Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #4951 20 września 2012, 9:56

daria212 Gotowa na wszystko
rzeczywiscie Aniafin tez ma dzisiaj 25 tydz :-) i wogole to milej podrozy Ania :-D

Zgłoś nadużycie #4952 20 września 2012, 10:10

happyania Zaprawiona w bojach
Oooo :) to gratuluję również Ani :)

Zgłoś nadużycie #4953 20 września 2012, 10:45

lilbanaqa Fajna mama
hej babeczki :*

gratuluję 25 laski :*

z tym brzuszkiem to nie wiem w końcu, biorę witaminy, które zawierają 100% zalecanej dawki magnezu w ciąży i do tego ten magnez do picia, w jedzeniu przecież też sobie go dostarczam, zapytam lekarki, może nic mi nie potrzeba tylko mały się wybija do górnej ściany brzucha :)
April, magnez to nie jest faszerowanie się ale nospa to już owszem, brałam ją przez długi czas ze względu na kolki nerkowe i lekarze się ze mnie śmiali w szpitalu, że lekoholiczka ;D

kurcze, sama bym chciała wiedzieć ile moje maleństwo waży i mierzy i w ogóle :)

Zgłoś nadużycie #4954 20 września 2012, 11:08

Metra Fajna mama
Lil mi lekarz kazał brać Buscopan na noc od 8 tygodnia. powiedział, że podczas rozrastania się macicy cierpią narządy położone pod nią i nie ma sensu cierpieć. od 13 tygodnia przestawił mnie na no spę. i biorę ją też na noc tak co drugi dzień. moja siostra uparła się, że nie będzie się faszerować niczym i brała no spę tylko jak ją bardzo bolał brzuch. skutek tego był taki, że brzuch bolał ją non stop i non stop był twardy. małego czuła rzadko. ja tam nie sądzę, że się uzależnimy od no spy :) zresztą w naszym stanie lepiej żeby macica była rozluźniona i nie uciskała nerek i tętnic, żeby sobie odpoczywała :) mnie osobiście jak boli brzuch to ja ię od razu stresuję że z dzieckiem coś nie tak...a jak jest ok to ja też jestem spokojniejsza
oto mój Anoś machający wszystkim cioteczkom i jego stópki:

Zgłoś nadużycie #4955 20 września 2012, 11:09

Metra Fajna mama
Lil zaczęłyśmy 6 miesiąc :) gratulacje :*

Zgłoś nadużycie #4956 20 września 2012, 11:11

Metra Fajna mama

milka2013 napisał(a)

Lekarz kazał mi zrobić to badanie jak morfologia wyszła nie za ciekawie...tzn wbc, limfocyty i neutrofile. Teraz czekam do piątku żeby zrobić posiew moczu, bo może tu jest jakaś przyczyna.

milka nie stresuj się, na pewno znajdą przyczynę i wyleczą Was :)

Zgłoś nadużycie #4957 20 września 2012, 11:13

Nancy Gotowa na wszystko
Metra, Antoś piękny!!! Tą rączką rozbraja :) ))

Zgłoś nadużycie #4958 20 września 2012, 11:14

Metra Fajna mama
w pewnym momencie pokazał środkowy palec ale lekarz nie zdążył foty zrobić ;)

Zgłoś nadużycie #4959 20 września 2012, 11:16

Nancy Gotowa na wszystko

happyania napisał(a)

Heeej!

Ja stosuję Babydream oliwkę, ale... wczoraj zauważyłam pękające naczynka na brzuchu :( :( co jest ?? ?? ?? Chyba zainwestuję większe pieniądze w krem. Ponoć dobry jest Elancyl http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=36767

Happyaniu, ja też mam drobne pękające naczynka na brzuchu. Ciągle mam nadzieję, że znikną. I na nogach bardzo mi popękały, ale zawsze miałam tendencję, więc trochę się ich spodziewałam :-/ Obawiam się, że to kwestia deikatności naczyń (taka uroda) i krem może nie pomóc, ale warto spróbować

Zgłoś nadużycie #4960 20 września 2012, 11:16

happyania Zaprawiona w bojach
Antoś ale słodziak z tą rączką!!! Co za rozczulający bąbel :) :) a mój Synuś chyba mu właśnie odmachuje bo się wierci i wierci :)

Ja mam brać nospę jak będzie bolał brzuch, max 3 na dobę, ale jak przejdzie po pierwszej tabletce to więcej nie łykać.

Zgłoś nadużycie #4961 20 września 2012, 11:18

Metra Fajna mama
happyaniu ja też tak usłyszałam, że brać jak boli a jak przestanie to nie brać :) więc biorę sobie jak boli, a tak średnio co dwa dni ciągnie mocno przed nocą więc akurat tak to mi wypada

Zgłoś nadużycie #4962 20 września 2012, 11:20

karoollcia Zaprawiona w bojach
Hej mamuśki... metra słodziak z tego Twojego synalka ... a jaką ma wielką dłoń :) eeee rozrabiaka już środkowy palec pokazuje no ładnie .. :) a ja jakoś źle spałam dzisiaj .. dwa razy w nocy kark mnie bolał i plecy tak z pół godzinki , a teraz jeszcze głowa mnie ćmi.. masakra to chyba przez tą szarą pogodę..
gratuluję 25 tyg dziewuszki :)

Zgłoś nadużycie #4963 20 września 2012, 11:23

Metra Fajna mama
dziewczyny zobaczcie co znalazłam u lutówek... skopiowałam bo nie mogłam się powstrzymać :)
Co ma zrobić mężczyzna, aby zrozumieć ciężarną kobietę? Instrukcja - krok po kroku:

1-3 miesiąc

1. Każdego wieczora organizuj sobie zatrucie - na przykład zjedz przeterminowaną rybę i popij mlekiem. Później dowiesz się, po co.
2. Następnego ranka wstań, weź pigułkę nasenną i idź do pracy. Jeśli rzeczywiście bardzo źle się czujesz - zostań w domu, ale nie zapomnij posprzątać i ugotuj obiad.
3. Do kostek u nóg przywiąż woreczki z piaskiem - po półtora kilograma na każdą nogę.
4. Przed wyjściem włóż do kieszeni koszuli zdechłą mysz i nie wyjmuj jej!
5. Tego nie jedz, nie wolno ci. Tego też. I tego. Najlepiej zjedz jabłko.
6. Powaliło cię? Rzuć te papierosy! Coca-colę, piwo i inne napoje gazowane też!
7. Usiądź wygodnie i zjedz jogurt. Jeśli nie masz ochoty - to chociaż trochę.
8. Zwymiotowałeś? Posprzątaj po sobie. Nie wołaj żony - jest zajęta.
9. Idź do szpitala na pobranie krwi. Muszą zrobić niezbędne badania.
10. Trzy razy w miesiącu chodź na badania do proktologa.

3-6 miesiąc

1.Do brzucha przywiąż materac z wodą.
2. Gdy się ubierasz - nie odwiązuj go, nawet, gdy próbujesz wciągnąć buty.
3. Śpij również z materacem. Jak to, JAK? Na boku!
4. Nie zapomnij rano zażyć pigułki nasennej.
5. A przed wyjściem do pracy - wypij litr wody.
6. Przed pójściem spać również wypij litr wody i weź tabletkę moczopędną.
7. Do nosa włóż wacik, tak, aby powietrze przechodziło, ale odczuwało się lekką duszność. Wacik noś stale.
8. Masz duszności? Otwórz okno - niektórym pomaga.
9. Idź do szpitala na pobranie krwi. Jak to, PO CO? Zrobić niezbędne badania. Co z tego, że już robiłeś?
10. Trzy razy w miesiącu chodź na badania do proktologa. Materaca nie odwiązuj!

6-9 miesiąc

1. Każdego ranka siadaj na fotel obrotowy i kręć się przez 10 minut. Gdy już organizm odmówi Ci całkowicie współpracy - wstań i szykuj się do pracy. No co ty, kręci ci się w głowie? Współczuję, to na pewno minie.
2. Dolej wody do materaca.
3. Wypij coś moczopędnego, a w pracy wypijaj szklankę wody co godzinę.
4. Postaraj się nie opuszczać miejsca pracy zbyt często. Bądź czujny i dyspozycyjny przez cały dzień. Jeśli przychodzi ci to z łatwością - weź dodatkową pigułkę nasenną.
5. Zwiększ również wagę woreczków z piaskiem, które masz przywiązane do nóg - do 2 kilogramów każdy.
6. Wieczorem, nie odwiązując materaca, połóż się do łóżka i bądź perfekcyjnym, namiętnym kochankiem!
7. Jeśli wydaje ci się, że twoja żona interesuje się innymi mężczyznami - pozostań wspaniałomyślny i wybaczający.
8. Poświęcaj żonie więcej czasu i uwagi. Wyobraź sobie, że jej też jest ciężko!
9. Idź do szpitala na pobranie krwi. Jak to, po co? Po to samo, co zawsze - niezbędne badania.
10. Trzy razy w miesiącu chodź na badania do proktologa. Oczywiście, że z materacem, co za pytanie?

The end

No, dobra, żartowaliśmy, wiemy, że jest to niemożliwe do wykonania. Po prostu odwiedź po raz dwudziesty znajomego proktologa, niech włoży Ci pomarańczę... już on wie, gdzie. Teraz oddychaj głęboko i mocno przyj. Udało się uwolnić od pomarańczy? Wyśmienicie! Możesz już pozbyć się zdechłej myszy i odwiązać materac.

Zgłoś nadużycie #4964 20 września 2012, 12:01

Metra Fajna mama
halooo jest tu kto ??

Zgłoś nadużycie #4965 20 września 2012, 12:15

Nancy Gotowa na wszystko
Aaaaaa! Dobre!!! Uśmiałam się :D

Lecę do koleżanki na ploty, ma 2 małych dzieci, więc mamy o czym gadać :)

Zgłoś nadużycie #4966 20 września 2012, 12:54

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Metra Antoś słodki a ta rączka boska :)
Hi hi super ta instrukcja uśmiałam się :)
Dziewczyny ja nie mam jakoś specjalnie miękkiego brzucha, bardzo twardego też nie.Nie wiem czy mam skurcze bo nic mnie nie boli i nie przeszkadza?Ale już sama nie wiem bo Wy piszecie ,że macie miekki...No spe biorę jak mnie mocno macica ciągnie ale to się nie zdarza często (raz w tygodniu)

Zgłoś nadużycie #4967 20 września 2012, 12:57

MoniaW Zaprawiona w bojach
Metra hahahah metra ze śmiechu aż łzy poleciały:> Antoś super musze tez sie wybrac gdzies prywatnie do lekarza bo niestety ten moj nie ma możliwosci aby obdarowac nas fotka małej.
No wiec,teraz wiem jak już się zwracać do mojej małej babki.Malutka zdrowa jak rybka pozbierała same pochwały :)

Zgłoś nadużycie #4968 20 września 2012, 13:00

Marzenko ja tez mam taki brzuszek wiesz to chyba zależy od napięcia skóry,mi lekarz mówił ze przed ciążą byłam szczupła dlatego tez mogę odczuwać pobolewanie brzucha czy rożne uciski,radził wtedy łyknąć nospe a jak nie pomoże zgłosić sie do niego ale wizyta u niego to juz jak bardzo mocny ból.

Zgłoś nadużycie #4969 20 września 2012, 13:06

Ale ja znowu jak dzikus ani przywitania ani nic to chyba z tej radości :)

Zgłoś nadużycie #4970 20 września 2012, 13:15

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Hej dziewczynki :) ja dzisiaj miałam taki ruch od rana że nie miałam kiedy kompa odpalic i dlatego dopiero teraz :)
Dziękuje za gratulacje i gratuluje też AniF :) Daria masz racje super uczucie :)

Lil kochana moim zdaniem to jest skurczona macica ... jezeli dzidzia by Ci się wypychała to byłoby to tylko chwilowe i w jednym danym miejscu... kiedys przeczytałam ze jeśli brzuszek jest twardy na całej szerokości (niekoniecznie na całej wysokosci) to są to skurcze... mi sie zaczął brzuszek stawiac w 16 tygodniu na początku to bagatelizowałam, ale jak powiedziałam ginkowi na wizycie kazał mi brac 3x2 magnez i 2x dziennie no-spe... tez mi sie nie usmiechało i nawet próbowałam no-spe odstawic bo brzuch nie bolał(magnez zostawiłam bo to i tak witaminy) ale wtedy skurcze się nasilały i były częstsze wiec juz nie cuduje i biorę