Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #4791 18 września 2012, 13:55

April90 Supermama
Dziewczyny w ogole orientujecie sie jaka trzeba miec wade wzroku zeby zlecili cc ?? Bo ja mam na dal, generalnie slabo widze i ciekawe czy ja nie powinnam miec cc, teraz sobie tak mysle...

Zgłoś nadużycie #4792 18 września 2012, 13:58

MoniaW Zaprawiona w bojach
April niestety ja ne wiem

Zgłoś nadużycie #4793 18 września 2012, 14:04

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
April musze Cię zmartwić bo nikt tu nie bd dla Ciebie wredny :P :* a sie własnie dziwiłam ze Cię dziś nie widać ani tu ani u Grudniówek ale pewnie pospaliście z Nikosiem :) Co do wady to wiem że teraz juz tak restrykcyjnie na to nie patrzą... musi byc naprawdę duża wada, no i jeszcze przy wadach siatkówki odradzają poród SN bo sie moze od wysiłku odkleić czy coś... moja szwagierka ma wae -7 i nie miałą wskazań na CC.,.. anna Mucha też miała wielką wadę ponad -10 i tez rodziła naturalnie ale w ciazy co chwile do okulisty łaziła (kolorowe pisemka :D )

Zgłoś nadużycie #4794 18 września 2012, 14:11

monis89 Gotowa na wszystko
ja słyszałam ze teraz to trzeba miec denka od sloika zeby miec cc :) .. No to wstaw April ale na pewno, a Ty Madzia brzuszka. :)

Zgłoś nadużycie #4795 18 września 2012, 14:12

monis89 Gotowa na wszystko
Lecę do mamy, a później zajrze jeszcze :) .. Miłego popołudnia i wielu kopniaków w brzuch :)

Zgłoś nadużycie #4796 18 września 2012, 14:16

April90 Supermama
Myszka, Monis - łooo kurde, -10 to ja nie mam hahahahahahahha, bo ja mam ledwo moze -1 cos, ale kurde ja na dwa metry w aptece nie widze jakie lekarstwa stoja! Wczoraj mialam taka sytuacje, ze poszlam do apteki no i zapomnialam nazwe witamin, ktore mialam wziac i sie pytam tej baby, czy bedzie kojarzyc po opakowaniu. A ona, ze mam sobie zobaczyc na tej tam polce, a ja WTF?! Bo nic nie widzialam LOL
Łeeee no to odpada w takim razie, bo to ja taka slepa na jeden centymetr to nie jestem :P dzieki dziewczyny za odp

Monis - ja wkleje zdjecie brzusia (ja pisze, ze Nikosia bo Nikos w brzusiu hahahahah). A Nikosia to moze wkleje w tym tyg, o ile pojade w koncu na to 3d :D

Zgłoś nadużycie #4797 18 września 2012, 14:49

Metra Fajna mama
April widzisz jakiej ja Tobie adrenaliny dostarczam ;)
wstaw Nikosia bo tu się nikt nie kwapi do chwalenia bebzonem, tylko ja wstawiam :( regularnie co dwa tygodnie :)
April a czy cc nie można sobie kupić? może dla Ciebie to by było lepsze bo Ty się tak boisz strasznie...i wtedy mogłabyś wybrać datę porodu :)

Zgłoś nadużycie #4798 18 września 2012, 14:50

Metra Fajna mama
a tak w ogóle to dowiedziałyście się co tam u Konradka ??

Zgłoś nadużycie #4799 18 września 2012, 14:55

April90 Supermama

Metra napisał(a)

April widzisz jakiej ja Tobie adrenaliny dostarczam ;)
wstaw Nikosia bo tu się nikt nie kwapi do chwalenia bebzonem, tylko ja wstawiam :( regularnie co dwa tygodnie :)
April a czy cc nie można sobie kupić? może dla Ciebie to by było lepsze bo Ty się tak boisz strasznie...i wtedy mogłabyś wybrać datę porodu :)

No za granica chyba mozna, ale kuzwa ja nie wiem :( boje sie strasznie, ale jestem ciekawa kiedy by chciał sam wyjsc, a tak to mu juz zaplanuje wszystko i moje dziecko nie bedzie miało prawa głosu hehe Wstawie pozniej bebenek, co do Szczesliwej, to sie nic nie odzywała :(

Zgłoś nadużycie #4800 18 września 2012, 14:57

Metra Fajna mama
moja koleżanka pierwszą miała cc bez wskazań. po prostu ją kupiła...tylko nie wiem za ile. a najlepsze jest to, że ma termin teraz na styczeń i też planuje cesarkę choć nie ma wskazań.
w Początkach czytałam, że dzieci urodzone przez cc są spokojniejsze...ale położna mówiła, że nawet jak się ma cc to awrto mieć chociaż jakieś bóle, żeby dzieciak zdążył się przygotować że zaraz wychodzi i żeby nie był w takim szoku

Zgłoś nadużycie #4801 18 września 2012, 15:00

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
cos mi sie dzisiaj forum ciezko odswieza:/
April u nas można załatwić CC ale nie wiem ile kosztuje, jedni mówią że 1000 inni ze 1500 takze nie mam pojecia....

Zgłoś nadużycie #4802 18 września 2012, 15:02

karoollcia Zaprawiona w bojach
Hej mamuśki ale się rozpisałyście ... wczoraj nie pisałam nic bo po wizycie spotkałam się z koleżankami , a potem tak mnie głowa bolała że aż wymiotowałam wieczorem :(
na 100% dziewuszka , z niunią jest wszystko wporządku wymiary ma wszystkie ok , waży 400 gram , serducho wali jak szalone jest słodka :) miałam połówkowe i 4d i nagrał mi wszystko na płytkę :) leżała i podpierała rączką główkę :)
niestety ja mam za krótką szyjkę i grozi mi przedwczesny poród dlatego będę miała wstawiany jakiś krążek żeby się nie skracała.. dostałam luteine dopochwową i nospe .. no i się trochę przestarszyłam :( mam leżeć , odpoczywać i się nie przemęczać...

Zgłoś nadużycie #4803 18 września 2012, 15:23

Metra Fajna mama
karolcia najważniejsze, że z dzidzią ok :) założą pewnie krążek i będzie dobrze. będziesz leżeć i leżeć i pewnie jeszcze przenosisz :) nie martw się na zapas.. kiedy zakładają Tobie ten krążek?

Zgłoś nadużycie #4804 18 września 2012, 15:25

Metra Fajna mama
idę poleżeć, a później spacerek z psem...będę wieczorkiem :)

Zgłoś nadużycie #4805 18 września 2012, 15:30

dzisiaj wziął mi posiew żeby zobaczyć czy żadnych bakteri nie ma i we wtorek mam zadzwonić jeżeli będzie wszystko ok no to pewnie za jakieś 1,5 tyg lub 2 tyg. mi założy ten krążek .. też mówie że najważniejsze że niuńka zdrowa :)

Zgłoś nadużycie #4806 18 września 2012, 15:34

Dafne Gotowa na wszystko
Cześć Kobitki :) Ale się tu już dziś tematów przewinęło! :) Ja niestety od rana walczyłam z magisterką. Metra, gratuluję skończenia prezentacji!

Co do zwierzaków i różnych "akcji", to mój kot wychodzi z pokoju, jak tylko widzi, że coś się zaczyna, ale za to pamiętam, jak był u nas w domu pierwszy dzień, jeszcze taki malutki i wtedy nas obserwował podczas zabaw i chyba ma traumę po tamtym razie ;)

Co do zdrady, to mam podobnie jak Marzenka - wybaczyłabym, ale bym nie zapomniała. Wiem, że to jest złe i nic dobrego z tego nie wychodzi. My z moim jesteśmy już razem 10 lat i kiedyś prowadziliśmy takie hipotetyczne dyskusje o tym, co by było gdyby przydarzył się skok w bok i ja stwierdziłam, że wolałabym nie wiedzieć. Monia trzymam kciuki za Was i obyście byli szczęśliwi :)

April, czekamy na zdjęcia Nikosiowego domku ;) . Metra, ja na razie nie wstawiam mojego brzuchola, bo wydaje mi się, że od ostatniego razu nie urósł...

Idę robić jakiś obiadek ;)

Zgłoś nadużycie #4807 18 września 2012, 15:36

Dafne Gotowa na wszystko
Karollcia, trzymaj się dzielnie! Wszystko będzie dobrze - moja teściowa miała skracającą się szyjkę i bez problemu urodziła troje dzieci :) wprawdzie rodziła wszystkich przed terminem, ale tylko ok. 2 tygodnie, więc praktycznie w normie :)

Zgłoś nadużycie #4808 18 września 2012, 15:48

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Karolcia moja koleżanka miała skracającą się szyjkę założyli jej szew ok 20-22tygodnia :) Miała ściągany ten szew tydzień temu termin ma na 21września :) Dziś 18 a ona jeszcze w domku czeka na wyjście maluszka :) Hihi ostatnio się śmiała ,że jej synek się nie pcha więc pewnie przenosi...Tyle tylko ze po założeniu tego szwu nie mogła współżyć ani uczestniczyć w ćwiczeniach w szkole rodzenia a tak poza tym to czuła się świetnie także Karolcia niema czym się martwić :) Skracająca się szyjka to częsta przypadłość i lekarze wiedzą jak sobie z tym radzić :P Buziaki dla Twojej niuni niech rośnie zdrowo :)

Zgłoś nadużycie #4809 18 września 2012, 15:54

dzięki dziewczyny .. dam rade :) dla niuńki wszystko :) właśnie zjadam rosołek chyba jej smakuję bo kopie mamusię :)

Zgłoś nadużycie #4810 18 września 2012, 17:02

baby Zaprawiona w bojach
Witajcie dziewczynki :)
Powróciłam z połowkowego :D Wszystko dobrze i serduszko też w porządku :) )
Dzieciątko waży sobie już ok 550g i pokazał nam pięknego pitolka :)
Wracam do pakowania i na lotnisko :)
Buziaki i do zobaczenia za tydzien