Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #4531 17 września 2012, 9:15

daria212 Gotowa na wszystko
karolcia ja tez nie kupowalam jeszcze butelek i tez nie mam pojecia jakiej firmy, wiem tylko ze smoczki sa dobre z nuka ale ich tez jeszcze nie kupilam :-)

Zgłoś nadużycie #4532 17 września 2012, 9:23

AniaFin Gotowa na wszystko
Dzień dobry mamusie i maleństwa :)

A ja znowu w pracy, w tym tygodniu tylko trzy dni, bo w czwartek lecimy do Turcji na konferencję, więc duchowo przygotowuję się na 32 stopnie w cieniu, słońce i kebab :)

April, ja nie uważam, że jesteś nieostrożna :) Każda z nas zna siebie najlepiej i powinniśmy czuć jakie mamy granicę, to zależy jak się w danym momencie czujesz, ile tych okien, jak wysoko. Ja tam sama nie jestem super ostrożna i też włażę na stołki (z których mąż mnie konsekwentnie ściąga ;) ), na początku drugiego trymestru malowałam sufit i kładłam tapety, ale czułam się wtedy po prostu super, żadnych problemów z zawrotami etc. i wogólę ciąża mam super zdrową, ale jak bym miała jakieś problemy czy wątpliwości, to bym raczej nic takiego nie ryzykowała. No i im dalej w ciąże tym bardziej nam się zaczyna problem z równowagą i trzeba zacząć bardziej uważać, ale oczywiście bez przesady.

Właśnie dostałam wiadomość od przyjaciółki fotografki i eksperymentatorki z zamiłowania, że chce nam zrobić (mi i jeszcze jednej znajomej ciężarówce) sesje fotograficzną. Ale się ucieszyłam :) , bo po pierwsze bardzo je obie lubię, a po drugie sobie o takiej sesji ostatnio marzyłam :)

Zgłoś nadużycie #4533 17 września 2012, 9:27

karoollcia Zaprawiona w bojach
AniaFin fajnie z tą sesją.. też mi się taka marzy :) ale czekam aż mi jeszcze brzuszek urośnie :) fajnie mieć taką pamiątkę :)

Zgłoś nadużycie #4534 17 września 2012, 9:36

W temacie butelek, to my kupiliśmy zestaw startowy Avent, a w ramach próbek dostaliśmy jeszcze Chicco (0+, ze specjalnie wyprofilowanym smoczkiem http://www.ceneo.pl/17809062 ), chyba trzeba kilka wypróbować, albo zapytać jakiejś doświadczonej matki :)

Zgłoś nadużycie #4535 17 września 2012, 10:44

karoollcia napisał(a)

AniaFin fajnie z tą sesją.. też mi się taka marzy :) ale czekam aż mi jeszcze brzuszek urośnie :) fajnie mieć taką pamiątkę :)

Podobno najlepiej jest między 6 a 8 miesiącem. A potem to chciałabym mieć jeszcze taką razem w Małą :)

Zgłoś nadużycie #4536 17 września 2012, 10:49

MoniaW Zaprawiona w bojach
Witam kochane :) Ja niedawno wstałam aż w szoku jestem bo od jakiegoś miesiąca mam straszne problemy ze snem nie pomaga ani cieple kakao ani spacerki :(

Dariu ja tez nie korzystałam z maści gdyż do której apteki bym nie poszła stwierdzenie było takie ze nie mogą sprzedać ciężarnej żadnego leku bez konsultacji z lekarzem i powiem ci ze czosnaczek wyjątkowo pomaga :)

Aniu pozazdrościć znajoma tez ma pamiątkowe fotki porostu świetna taka sesja,zdjęcia śliczne :)

Zgłoś nadużycie #4537 17 września 2012, 10:56

Metra Fajna mama
cześć "grubaski" :)
ja dostałam ze szkoły rodzenia butelkę i smoczek lovi...

April: jak już mówiłam i AniaFin każda z nas żyje we własnym świecie i zna swoje ciało. wydaje mi się, że inaczej przeżywa się pierwszą ciążę mając 20 lat i mając tych lat 30, po wcześniejszych długotrwałych i nieudanych staraniach. nie mówię że jesteś nieodpowiedzialna. masz po prostu więcej odwagi, a może więcej siły fizycznie. ja naprawdę czuję się super, ciąży w ogóle nie odczuwam. wiem, że może wszystko się stać nawet jak będę dmuchać, ale nigdy bym sobie nie wybaczyła, że wlazłam na ten stołek i spadłam i z dzieckiem coś jest nie tak. dmucham na zimne. może z wiekiem człowiek staje się taki przesadnie ostrożny, nie wiem. kiedyś też myślałam, że w ciąży to góry będę przenosić i wkurzały mnie kobiety które tak bardzo uważały. teraz jestem jedną z nich i nie rozumiem swojej postawy z wtedy....wiem dziwne to. poza tym cały czas się boję, że coś się wydarzy, bo forum daje mnóstwo przykładów, że tak może być...

Zgłoś nadużycie #4538 17 września 2012, 10:59

Metra Fajna mama
karolcia trzymam kciuki za wizytę...na pewno wszystko jest super :)
MoniaW nie powiedziałaś nam kto mieszka w Twoim brzuszku, na kiedy masz termin...wpiszę Ciebie do naszej tabelki :)

Zgłoś nadużycie #4539 17 września 2012, 11:06

No tak my to jak takie dzikuski tu do was ani mama ani maluszek się nie przedstawił. A wiec mam 23 lata jest to moja 1 ciąża.
Metra termin mam na 15 stycznia a co mojego małego mieszkańca to jeszcze nie wiem niestety dopiero w czwartek mój lekarz mnie poinformuje o ile pokaże się nam mały swtydzioszek :) już nie mogę się doczekać.

Zgłoś nadużycie #4540 17 września 2012, 11:11

Metra Fajna mama
April jak tam Konradek ??
Monia to zapytaj o termin porodu z USG :) kiedy poczułaś ruchy maleństwa ?? i czekamy oczywiście z Tobą do czwartku :) może mała królewna kolejna będzie ;)
tak wygląda nasz tabelka:

Zgłoś nadużycie #4541 17 września 2012, 11:16

Metra Fajna mama
Ciekawe co tam u Niulki i agnieszki...
lecę do Lidla :P

Zgłoś nadużycie #4542 17 września 2012, 11:23

Metra kochana pierwsze ruchy jakieś 2 tygodnie temu to był wieczór 3 września,przez tydzień maluszek dawał się we znaki codziennie no i po tygodniu narobił mamusi strachu,nie czułam żadnego ruchu przez 2 dni udałam się do szpitala na szczęście okazało się ze wszystko w porządeczku,śmiałam się że brakowało mu badan lekarskich gdyż na 2 dzień pobytu w szpitalu kopał aż pielęgniarce ręka podskakiwała podczas badania KTG:>
Oczywiście jak tylko wrócę od lekarza w czwartek od razu z wami podzielę się nowinka :)

Zgłoś nadużycie #4543 17 września 2012, 11:23

Nancy Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny!
My zrobiliśmy sobie długi weekend u dziadków na wsi, ale na bieżąco Was czytałam (jak dobrze mieć internet w komórce). Babcia nas wykarmiła, najadłam się malin po same uszy, niestety złapałam też katar i jakoś tak przeziębieniowo się czuję. Wczoraj zaaplikowałam sobie czosnek i dzisiaj odstraszam wszystkich od siebie :-) Miałam nadzieję, że trochę pospaceruję po lesie i nazbieram grzybów do barszczu wigilijnego, ale po krótkiej przechadzce bołał mnie brzuch i dużo przeleżałam. Ostatnio po najmniejszym wysiłku robi mi się znów kamień z brzucha, więc muszę uważać.
Co do prania i wieszania firanek już postanowione: tej jesienie mają wakacje, poczekają do wiosny. Okna trochę przemyję, żeby nie straszyły, ale po jednym dziennie. Coraz częściej myślę o porodzie i o tym, że chciałabym jednak urodzić w styczniu, a nie wcześniej, więc będę się oszczędzać ile wlezie. Wigilię spędzę tylko z mężem (cała rodzina trochę za daleko, żeby się do nich tłuc przed porodem), zamówię wcześniej pierogi w garmażerce, może ugotuję barszcz, a potem niech przyjeżdżają z bigosami do nas, w tym roku jestem jak księżniczka na ziarnku grochu :-) Zresztą pani doktor każe leżeć, więc się słucham :)
W tym tygodniu odbieramy łóżeczko od koleżanki, a od drugiej pakę ciuszków dla Jasia.  Zrobię zdjęcia co ciekawszych kąsków.  Ciągle zastanawiam się nad chustą, chwilowo się wstrzymuję, słyszę tak skrajne opinie na temat chustowania, że za moment zwariuję. Jak zwykle posłucham swojego własnego instynktu i podejmę decyzję. Co do butelki, my dostaliśmy w prezencie Avent, jest dość popularna, nie słyszałam negatywnych opinii, ale zachwytów w sumie też nie, więc wyjdzie w praniu. Bardziej martwię się plagą alergii na gluten i białko mleka w mojej rodzinie. Wszystkie kuzynki rodzą alergiczne dzieci, a podobno to rodzinne ( ?? ), więc zastanawiam się, co u nas się pojawi.
Idę się trochę ogarnąć, a Wam życzę udanego dnia :)

Zgłoś nadużycie #4544 17 września 2012, 11:55

monis89 Gotowa na wszystko
Dzień doberek Mumusie i Dzidziusie!!

Troche miałam do nadrabiania, bo przez weekend mnie nie było.. Ale się Metra z April rozpisałyście :) .. Ja nie mam takiego problemu z myciem okien, bo nawet jak nie byłam w ciąży to jak mi się nie chce to nie robię tego i tyle.. Więc teraz pewnie chłopak umyje jak zjedzie :) .. Co do dalekich podróży to też się nie boję, bo niedługo mam jechać do Hamburga, w jedną stronę autobusem, w drugą samochodem, a że lubię podróżować to nie ma większego problemu i z pasami też- zawsze zapinam i pasy pod brzuch :)

Butelki słyszałam że Aventu są bardzo dobre, a smoczki Nuk.

Ja cały weekend się u taty byczyłam :) .. Całe dwa dni grałam z braćmi i tatą w kręgle na XBOX i dzis mnie półdupek i plecy bolą :D ..

Witaj Monia! A skąd jesteś? :D

Jak Nancy idę troche tu ogarnąć bo wyjeżdzajac syf zostawilam :)

Zgłoś nadużycie #4545 17 września 2012, 11:58

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Cześć dziewuszki :*
Ja już po wizycie u gina i w pracy siedzę :] Położna wpuściła mnie bez kolejki bo powiedziałam że się spieszę... U nas wszystko dobrze :) dostałyśmy skierowanie na badania a w tym glukoza ....
A co tam u was mamuśki i dzidziolki ? :) przyznam szczerze że nie miałam kiedy was nadrobić :*

Zgłoś nadużycie #4546 17 września 2012, 11:59

Nancy ja chyba kupię tą chustę ale tylko na wyjścia, nie po domu.. Inaczej ciężko mi bedzie wychodzic z wózkiem i psem :) .. A na zimę, to taka kurtka specjalna dla bobaska tez mi sie podoba i chyba zakupię :)

Zgłoś nadużycie #4547 17 września 2012, 12:01

Madzia a miałaś wizytę tylko czy usg? To bardzo dobrze ze u Was wszystko w porządku :D

Zgłoś nadużycie #4548 17 września 2012, 12:16

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
tylko wizytę USG miałam robione 29 sierpnia i następne (3d) 6 września wiec narazie wystarczy :)

Zgłoś nadużycie #4549 17 września 2012, 12:20

Witaj Monis ja ze Złotowa jestem :) Widze ze koleżanka w moim wieku :) Dostałam dzisiaj łóżeczko w prawdzie bd stare ale jest takie śliczne ze od zaraz zabieram się do odświeżenia i juz nie planuje kupna innego :)

Zgłoś nadużycie #4550 17 września 2012, 12:21

Metra Fajna mama
Nancy odpoczywaj i się wygrzewaj :) fajnie że mogłaś pospacerować po lesie chociaż chwilę. ja to uwielbiam :) też jestem księżniczką na ziarnku grochu. pierwszy raz tak wszyscy koło mnie skaczą :) moje firanki prane były po remoncie więc do grudnia wytrzymają. a karnisz mam taki wsuwany więc mój mąż nie będzie miał problemu, żeby zdjąć i powiesić :P czekamy na fotki...
monis mi jak się nie chce to też nie robię a jak mi się zachce to chłopa zmuszę :) albo siostra przyjedzie mi pomóc
moja siostra używa butelek Aventu i nie narzeka :)
Madziu super że u Was wszystko ok :)
oto moje zdobycze spodenkowe...kiedyś Wam obiecałam, że wstawię :)