Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #4511 16 września 2012, 16:26

happyania Zaprawiona w bojach
Monia ja też pytałam lekarza o pasy i zalecił zapinać.

Metra dzięki za info o bólach krzyża i podbrzusza... Przestraszyłam się, ale inaczej chyba bym uznała za normalne. A mnie właśnie od paru dni pobolewa miesiączkowo brzuch i krzyż już od dłuższego czasu dokucza. Jutro zadzwonię do mojego lekarza.
/co do tapicerki to zwykle zamawiamy pana z karcherem :)

Baby widziałam tego Myszona i Żyrafa, masakra!!! Był jeszcze Belzebub. Biedne dzieci

Zgłoś nadużycie #4512 16 września 2012, 17:05

lilbanaqa Fajna mama
dziewczyny, masakra, jestem ślepa, wczoraj wracam samochodem z urodzin chrześniaczka, skręcam na skrzyżowaniu w prawo i wjechałam na lewy pas i jadę jak gdyby nigdy nic... i po chwili się zorientowałam, że jadę po przeciwnej stronie ulicy po angielsku xd

Zgłoś nadużycie #4513 16 września 2012, 17:12

alex81 Zaprawiona w bojach
Witam kobietki :)

Kazda z nas stara się normalnie funkcjonować, ale zgadzam się jak najbardziej z Metrą co do tamtej wypowiedzi.. tym bardziej,że my jesteśmy ciutkę starsze i nasze organizmy to też nie takie jak u 20 latki :)
Się robi o trzeba ale bez przesady :)

Co do jazdy samochodem to na początku ciąży w tych upałach miałam problem żeby usiąść za kierownicą, nienajlepiej się czułam, chyba za bardzo psychicznie się bałam że może się coś stać.

Dafne pewnie się spręża z tymi analizami, obliczeniami i nie ma czasu by do nas zajrzeć. Ale im szybciej się upora to będzie miala z głowy i do nas wróci zadowolona :) Trzymajmy kciuki żeby miała taką wenę jak Ty Metra :)

Miłej niedzieli Wam życzę.

Zgłoś nadużycie #4514 16 września 2012, 17:14

Lil o czym Ty myślałaś ? dobrze, że nic się nie wydarzyło. Powiem szczerze, że się uśmiałam mimo wszystko :)

Zgłoś nadużycie #4515 16 września 2012, 18:38

lilbanaqa Fajna mama
tak jak mówiłam, ślepa jestem, tak mi się pogorszył wzrok i koncentracja w ciąży, że masakra... mój najstarszy brat też się śmiał :D a mi było głupio :D

Zgłoś nadużycie #4516 16 września 2012, 19:16

Metra Fajna mama
Lil ja też jak wsiadam za kółko to aż obsrana jestem ze strachu, że coś odwinę...a po tym nieszczęsnym omdleniu już w ogóle się boję...
Marzenko fajnie, że się nie pochowaliście i gratuluję koleżance fasolki :) oby rosła zdrowo
happyaniu myślę, że lekarz jutro Ciebie uspokoi że nie ma się czym martwić. myślę, że te bóle krzyża, o których pisali w tym poradniku, to poznamy dopiero przed porodem ;)
alex my staruszki musimy na siebie bardziej uważać ;)
co do wzroku i koncentracji to czasem czuję się jak osioł uwsteczniony :P ostatnio liczę ile muszę zapłacić i mówię sama do siebie: dwa bilety za 3 zł + dwa za 2 zł czyli razem 9 zł...facet w kiosku gapi się na mnie jak na debila a ja jeszcze raz powtarzam tą samą formułkę...wstyd jak cholercia ;)

Zgłoś nadużycie #4517 16 września 2012, 19:18

Metra Fajna mama
zdradzę Wam sekret: chce mi się wina wiśniowego słodkiego, czekolady, ogórków kiszonych i kabanosów takich suchych.....jak mi się chceeeee :( wszystko poza zasięgiem bo nie chce mi się do sklepu gnać a mój w robocie...a wino to chodzi za mną już długo...pewnie jak odstawię małego od cyca to wypiję całe winko na raz :)

Zgłoś nadużycie #4518 16 września 2012, 21:10

Metra, ja wczoraj oglądając " U Pana Boga za miedzą" jak w jednej scenie policjant jadl u księdza miałam nalot na bagietkę z masłem i pomidora do ręki.. to nic, że prawie 23 już była.. no ale się chciało.. i oczywiście pognałam do kuchni. mój to mial ubaw :)

Na szczęście nie mam chęci na ogórki.. ciąża zaczęla się od zjedzenia prawie całego wiaderka ogorków małosolnych, a teraz na sam zapach mnie odrzuca :)

Zgłoś nadużycie #4519 16 września 2012, 21:24

AniaFin Gotowa na wszystko
Hej dziewuszki, zjawiam się na chwilę, bo cały weekend nie ciągnęło mnie do kompa, ale sobie od czasu do czasu sprawdzałam na telefonie co piszecie ;) .

U nas ciąg dalszy odgracania dziecinnego, wczoraj mąż się super postarał i powynosił sam wszystkie ciężkie rzeczy na strych, podczas gdy ja byłam na plotach z przyjaciółką też ciężarówką :) Nagadałyśmy się sporo i od serca, brakuje mi takich kontaktów na co dzień :) , no ale mam przecież was :)

Obudziłam się ubiegłej nocy o 3:30 głodna i bezsenna i zeszłam na dół po ciepłe mleko. Po tym Młoda tak się rozbrykała, że przez następną godzinę kopała mnie bardzo intensywnie, zasnęłam znowu pewnie koło 5 ;) Dziś się postanowiłam trochę pobyczyć, zaliczyliśmy spacer nad rzeką i już niestety weekend się kończy :(

Lil, ty piracie drogowy ;) , uważajcie na siebie tam, bo ciocia się będzie martwić.

A co do pasów, to koniecznie zapinajcie, można sobie trochę ten dolny puścić pod brzuchem. Ja sobie kupiłam taką specjalną nakładkę dla ciężarnych, która odciąga dolny pas w dół, fajny patent, szczególnie w dłuższe trasy.

Metra, Alex i Marzenka, macie rację z tym uważaniem, lepiej już na zimne dmuchać i nie wykonywać akrobacji, a okna i inne pierdoły sobie poczekają na inne czasy, albo na inne ręce. Nic się nie stanie jak coś pobędzie dłużej brudne ;) .

Z tą koncentracją, to też zauważam jakieś pogorszenie, jeszcze do zeszłego tygodnia wydawało mi się, że mój mózg funkcjonował na super obrotach (co mi się zawsze objawia bezbłędnym i szybkim przerzucaniem z jednego języka na drugi), a ostatnio już mi się zaczyna plątać i muszę szukać słów :(

Zgłoś nadużycie #4520 16 września 2012, 21:25

Oj Metra, kabanosy to ja bym zjadła, ale tutaj to sobie pomarzyć mogę :(

Zgłoś nadużycie #4521 16 września 2012, 21:42

Metra Fajna mama
Aniu F fajny miałaś weekend :) ja nie mam żadnej koleżanki ciężarówki na miejscu, jedna jest ale w Ostrowie więc kontakt też tylko przez telefon :( no i tez mam Was :)
Aniu czy u Was też Combes "Ekologia i ewolucja pasożytnictwa" na tapecie wiecznie ?? bo u nas do rangi Biblii urósł ;) właśnie go poczytuję wieczorami ale co raz gorzej mózg mi wysilać w celach naukowych...
mnie też tak jakoś odpycha od kompa ostatnio i właśnie kombinuję już moje drogie jak by tu siebie usprawiedliwić i położyć się lulu :) i chyba tak zrobię bo jak jestem sama to tęsknota mi doskwiera i nic się nie chce robić. idę zatem moje wirtualne ciocie do łóżeczka :) poczytam Antkowi cd Calineczki i może jakoś zaśniemy...od jutra mam magiczny plan, żeby zacząć się przygotowywać do obrony, jakiś mądry tekst muszę strzelić na zarzuty recenzentów a tu zardzewiał mi mózg.... mam lenia przyznaję bez bicia...

dobranoc i do jutra...o której będę nie wiem bo mój już mi zapowiedział, że ma magiczny plan na jutro, tj. opierdzielamy się na całej linii i leżymy pod kocykiem :) trochę się to kłóci z moim ambitnym planem nauki ale co tam ;) miłej nocki i oby Was głodzille nie obudziły w środku nocy :)

Zgłoś nadużycie #4522 16 września 2012, 21:43

Metra Fajna mama

AniaFin napisał(a)

Oj Metra, kabanosy to ja bym zjadła, ale tutaj to sobie pomarzyć mogę :(

zawsze mogę Tobie wysłać pocztą :) takie suche może by się nie zepsuły :)

Zgłoś nadużycie #4523 16 września 2012, 21:48

Dafne Gotowa na wszystko
Cześć Dziewczynki :) Metra, alex analizę wysłałam promotorce juz w piątek, a nie zaglądałam tu, bo weekend spedzalam z mężem :) .
Co do wykonywania rożnych prac domowych, to mam podobne zdanie jak Metra-mysle, ze w tym okresie powinnismy jednak trochę bardziej uważać na siebie i robić wszystko na miarę mozliwosci.

P.s. Pisze na padzie i juz mam dosyć, dlatego uciekam ;) . Do jutra!

Zgłoś nadużycie #4524 16 września 2012, 21:58

Dobranoc dziewczynki, ja też się oddalam :)
Dzięki za kabanosową ofertę, na razie jakoś wytrzymam, a w sumie mamy tu jakieś polskie sklepy w dalszej okolicy, to może kiedyś się przejadę po zaopatrzenie :)
Co do książki, to nie znam jej, u nas się raczej nie zaczytujemy w naukowych książkach (chyba, że się jest studentem i się musi), liczy się głównie aktualna literatura, na biblie nie mamy czasu ;) , takie praktyczne podejście tu jest ;)

Zgłoś nadużycie #4525 17 września 2012, 2:00

April90 Supermama
Metra, mi chodzi o to, ze jak sie bedzie miało cos stac, to i tak sie stanie. Czy umyjesz podloge, czy nie. Juz bylo miliony dziewczyn, ktore chuchaly i dmuchaly i tracily swoje dzieciatka z niewiadomo jakich przyczyn, a sa takie, ktore jezdzily na rowerze i motorze, myly podlogi i okna i robily inne jeszcze bardziej ekstremalne rzeczy i dzieci sie rodziły i to zdrowe :) na to nie ma niestety reguły. Ja rozumiem Twoja wypowiedz i owszem, rowniez szanuje Twoje zdanie :D a mopa mam takiego, co sie wklada i naciska noga i sie samo kreci (i przy wykrecaniu i przy oplukiwaniu), wiec to nie jest duzy wysilek, bo nie obciazam tak brzusia :D a co do taboretow - jak sie zle czuje wiadomo, ze nie wejde, ale generalnie mi sie nigdy omdlenia w zyciu nie trafialy, moze dlatego inaczej do tego podchodze :)

Kurde 2 w nocy, a ja ide jesc. Nikosiu skacze w brzusiu, chyba zgłodniał :D

Zgłoś nadużycie #4526 17 września 2012, 2:06

April90 Supermama

Metra napisał(a)

zawsze mogę Tobie wysłać pocztą :) takie suche może by się nie zepsuły :)

Kabanosy sie nie popsuja o ile sa hermetycznie pakowane :D

Troche nie rozumiem Waszych wypowiedzi, tzn rozumiem je tak, ze skoro ja myłam okna i nadal myje podłogi tzn ze nie uwazam na siebie w ciazy? :D mozna cos robic i uwazac na siebie :D

Alex - nie robcie z siebie staruszek takich znowuz :P

Marzenka, pogratuluj kolezance fasolinki :)

Zgłoś nadużycie #4527 17 września 2012, 8:21

baby Zaprawiona w bojach
Dzień dobry mamusie :)
Ja właśnie wstałam i jakoś mnie dobija ta szara pogoda :(

Lil rozumiem cie z tą koncentracją :) ) ja ostatnio jechałam do koleżanki autem (dodam że nie pierwszy raz-droga znana i uczęszczana) i zabłądziłam :/ okazało się że na jedynym skrzyżowaniu skręciłam w złą strone :)

ja mycie okien porzuciłam.. ja mam tendencję do omdleń więc jakby mi się zrobiło słabo to spadłabym ze stołka a znając moje szczęście wylądowałabym plackiem na brzuchu :( więc po co się mam stresować ??
Robota nie zając nie ucieknie :P

Mnie na kabanosy nie ciągnie:/ teraz jest etap pochłaniania winogron w każdej ilości :P

Zgłoś nadużycie #4528 17 września 2012, 8:49

karoollcia Zaprawiona w bojach
hej mamuśki... u mnie dziś słoneczko od rana świeci .. na 13 ide na usg , mam nadzieje że wszystko jest wporządku... co do mycia okien zdarzyło mi się raz :) ale teraz to pewnie mąż będzie mył lepiej dmuchać na zimne..
mmm kabanoski też bym zjadła... ale brak , więc na śniadanie parówka .. zobie sobie hot -doga ;D
w weekend trochę się najeździliśmy kupiłam nową pościel i poduszkę dla śpiących na boku nawet fajna :)
od ciotki dostałam 3 komplety pościeli po jej córeczce więc dla naszej niuni kupimy jak narazie jedną nową na początek :) no i zastanawiam się nad butelkami ... jakiej firmy kupić... jakie wy kupujecie?

Zgłoś nadużycie #4529 17 września 2012, 9:11

baby Zaprawiona w bojach
ja jeszcze nie myślałam o butelkach.. chyba najbardziej popularną firmą jest lovi ale najlepiej spytaj kogoś doświadczonego :)

Zgłoś nadużycie #4530 17 września 2012, 9:14

daria212 Gotowa na wszystko
Dzien doberek brzuchatki :-)
Ja malo zagladalam, wczoraj chcialam ale moj powiedzial ze z wami to moge popisac od poniedzialku jak on bedzie w pracy, nio i posluchalam :-D

Metra masci oczywiscie nie dostalam tak jak mowilam, jak zapytalam o nia to babka stanela jak wryta i patrzyla sie na mnie zabim wzrokiem, az odpuscilam nie mam cierpliwosci w tej chwili zeby jej tlumaczyc o co mi chodzi :-) ale jakos juz lepiej, chyba ten czosnek pomogl :-)

Lil uwazajcie na siebie :-D