Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #431 15 lipca 2012, 15:28

AniaFin Gotowa na wszystko

Metra napisał(a)

coś ciche to nasze forum. u nas cały dzień pada deszczyk, ale jest fajnie bo mężuś prawie cały weekend będzie w domu. kupiłam sobie doniczki i zaraz będę przesadzać kwiaty :) depresja minęła jak ręką odjął :) wmawiam sobie, że wszystko w porządku musi być i koniec.
Aniu a Ty jak się czujesz? czujesz już maluszka? Ponoć od 16 tygodnia można już poczuć pierwsze ruchy

Ja się tam czuję całkiem dobrze, właśnie skończyłam malować drugi raz sufit w kuchni (na szczęście w miarę niski i o niewielkiej powierzchni ;) ), jutro przywożą i instalują nowe meble i sprzęty, więc w ten weekend razem z teściami mieliśmy trochę roboty. Wczoraj zaś wieczorem strona mi nie chciała działać.
Staram się wczuwać od czasu do czasu w brzuch ;) ale jakoś nic nie czuję, może trochę bulgotania, ale naprawdę trudno mi powiedzieć czy to żołądek, jelita czy akrobacje malucha ;) Muszę cierpliwie czekać. W czwartek mam wizytę u położnej, to posłuchamy sobie serca :)

Zgłoś nadużycie #432 15 lipca 2012, 16:57

Nancy Gotowa na wszystko

Metra napisał(a)

Nancy bidulko trzymaj się. Na pewno wszystko będzie dobrze. Mi lekarz też powiedział, że mogę krwawić :( bo kosmówka nie przylega. A Ty z jakiego powodu krwawisz?

Problem w tym, że nie wiadomo bo jest przyczyną krwawienia. Bardzo pocieszające jest to, że u mnie nic się nie odkleja i maluszek wygląda na zdrowego, przy usg ładnie sobie tańczył, drapal się po glowce. Ale tak ze mnie luneło, że w głowie miałam najgorsze. Na szczęście już teraz plamienie jest bardzo skąpe. Dostałam Duphaston i podwójną dawkę Luteiny i chyba szybko pomagają. Niektóre dziewczyny leżą tu miesiącami. Bardzo im współczuję.

Zgłoś nadużycie #433 15 lipca 2012, 16:58

Nancy Gotowa na wszystko

Metra napisał(a)

Nancy bidulko trzymaj się. Na pewno wszystko będzie dobrze. Mi lekarz też powiedział, że mogę krwawić :( bo kosmówka nie przylega. A Ty z jakiego powodu krwawisz?

Problem w tym, że nie wiadomo bo jest przyczyną krwawienia. Bardzo pocieszające jest to, że u mnie nic się nie odkleja i maluszek wygląda na zdrowego, przy usg ładnie sobie tańczył, drapal się po glowce. Ale tak ze mnie luneło, że w głowie miałam najgorsze. Na szczęście już teraz plamienie jest bardzo skąpe. Dostałam Duphaston i podwójną dawkę Luteiny i chyba szybko pomagają. Niektóre dziewczyny leżą tu miesiącami. Bardzo im współczuję.

Zgłoś nadużycie #434 15 lipca 2012, 17:02

oj biedactwo, najadłaś się strachu :( , ale dobrze, że maleństwo w porządku i że krwawienie przechodzi :) Życzę jak najszybszego wydobrzenia!!!

Zgłoś nadużycie #435 15 lipca 2012, 17:07

Metra Fajna mama
Aniu zazdroszczę Tobie tego remontu :)
Nancy: czyli wszystko jest ok. dzidzia wesoły i roztańczony. wypiszą Cię do domku nim się obejrzysz. U mnie lekarz powiedział że jest cień na kosmówce i że może być przyczyną plamienia ale wcale nie musi. Czasami żałuję, że on mi tak dokładnie wszystko tłumaczy. Chociaż w sumie od kiedy to wiem, to więcej odpoczywam. Trzymam za Was kciuki i wychodźcie szybciutko cali i zdrowi

Zgłoś nadużycie #436 15 lipca 2012, 17:11

Metra Fajna mama

AniaFin napisał(a)

Staram się wczuwać od czasu do czasu w brzuch ;) ale jakoś nic nie czuję, może trochę bulgotania, ale naprawdę trudno mi powiedzieć czy to żołądek, jelita czy akrobacje malucha ;) Muszę cierpliwie czekać. W czwartek mam wizytę u położnej, to posłuchamy sobie serca :)

Ja dwa razy miałam wrażenie, że w macicy coś mi się rusza. Ale to była tylko dwa razy i tylko przez ułamek sekundy. Raz w nocy a raz jak się bardzo zdenerwowałam. Nie powtórzyło się już więcej. Czytałam, że to możliwe poczuć dziecko tak szybko tym bardziej, że jestem bardzo wrażliwa na takie dziwności dochodzące z głębi mnie :) Niestety od tamtej pory nic nie czuję. Nawet na USG jak małe miało czkawkę to tego nie czułam, więc pewnie wtedy to był zwykły przypadek :) Już się nie mogę doczekać takich stałych ruchów i kontaktów z maluchem

Zgłoś nadużycie #437 15 lipca 2012, 17:57

April90 Supermama

Nancy napisał(a)

Szpital. Wczoraj rano zaczęłam krwawic. Na szczęście z malenstwem wszystko ok. Ale muszę tu leżeć plackiem. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok

Trzymam za Ciebie kciuki i za Malenstwo!

Zgłoś nadużycie #438 16 lipca 2012, 11:39

Metra Fajna mama
Cześć dziewczynki...jak się dzisiaj czujecie? U mnie wszystko dobrze. Rano tylko zabolała mnie pachwina, ale już się nie stresuję takimi bólami. Strasznie muli mnie po witaminach. Wprawdzie nie wymiotuję po nich, ale przez dwie godziny po ich wzięciu mam nudności i leżę jak trup :) Planujecie robić jakieś dodatkowe badania serca maluchów? Ja właśnie się zastanawiam, czy się nie umówić. Jest u nas taki super lekarz, który jest specjalistą w tych sprawach. Co o tym myślicie?

Zgłoś nadużycie #439 16 lipca 2012, 11:39

Metra Fajna mama
Nancy co u Ciebie wyszliście już ze szpitala?

Zgłoś nadużycie #440 16 lipca 2012, 14:57

Ja dziś lekko zmęczona, całą noc ćwiczyłam spanie na lewym boku i się nie wyspałam (moja ulubiona pozycja to na wznak), mam nadzieję, że się w końcu przyzwyczaję...
A jakie bierzesz witaminy? Ja mam jakiś kompleks dla mamy i dziecka i zawsze mi się odbija witaminą B ;)
Co do serca, to ja zamierzam tylko zrobić usg genetyczne, tzn. podczas usg połówkowego specjaliści oglądają co się da, włącznie z sercem, wszystkich wad to nie wykrywa, ale nie znam tutaj innych opcji.
A u nas właśnie się rozpadało, za oknem pracowym wygląda na listopad :( , a za to w domku panowie instalują nową kuchnię i jeden z nich mi rano obiecywał, że wieczorem będę mogła coś ugotować :)

Zgłoś nadużycie #441 16 lipca 2012, 16:13

happyania Zaprawiona w bojach
Nancy trzymaj się dzielnie! Dobrze, że wszystko z Dzidzią ok. Pozdrowienia!!!

Zgłoś nadużycie #442 16 lipca 2012, 18:50

Metra Fajna mama

AniaFin napisał(a)

Ja dziś lekko zmęczona, całą noc ćwiczyłam spanie na lewym boku i się nie wyspałam (moja ulubiona pozycja to na wznak), mam nadzieję, że się w końcu przyzwyczaję...
A jakie bierzesz witaminy? Ja mam jakiś kompleks dla mamy i dziecka i zawsze mi się odbija witaminą B ;)
Co do serca, to ja zamierzam tylko zrobić usg genetyczne, tzn. podczas usg połówkowego specjaliści oglądają co się da, włącznie z sercem, wszystkich wad to nie wykrywa, ale nie znam tutaj innych opcji.
A u nas właśnie się rozpadało, za oknem pracowym wygląda na listopad :( , a za to w domku panowie instalują nową kuchnię i jeden z nich mi rano obiecywał, że wieczorem będę mogła coś ugotować :)

też biorę kompleks mama+dziecko nazywa się Mama Aktiv. Słyszałam właśnie, że pozycja na lewym boku jest najlepsza, bo niby wtedy łożysko jest lepiej ukrwione...ale szczerze mówiąc nie wiem czy to prawda. Moja ulubiona pozycja to spanie na brzuchu lub na prawym boku :/
U nas też leje cały dzień. Prawie skończyłam autoreferat. Mam 38 stron i myślę co tu jeszcze wyciąć, żeby wyszło chociaż 30 ;)

Zgłoś nadużycie #443 16 lipca 2012, 22:23

Nancy Gotowa na wszystko

Metra napisał(a)

Nancy co u Ciebie wyszliście już ze szpitala?

Dzięki za troskę. Niestety wciąż lezymy w szpitalu. Lekarz powiedział, że plamienie musi całkiem ustac (a u mnie ciągle trochę jest), a potem jeszcze potrzymaja 2 dni, żeby się upewnić, że jest wszystko ok. Trochę więc jeszcze przede mną.

Zgłoś nadużycie #444 17 lipca 2012, 9:02

Metra Fajna mama

Nancy napisał(a)

Dzięki za troskę. Niestety wciąż lezymy w szpitalu. Lekarz powiedział, że plamienie musi całkiem ustac (a u mnie ciągle trochę jest), a potem jeszcze potrzymaja 2 dni, żeby się upewnić, że jest wszystko ok. Trochę więc jeszcze przede mną.

Nancy poczytaj jakąś dobrą książkę i powiedz mężowi, żeby jedzonko dobre Tobie dowoził, bo na tym szpitalnym to schudniesz za bardzo :)

Zgłoś nadużycie #445 18 lipca 2012, 18:32

Metra Fajna mama
halo halo styczniowe mamy....lutówki nas przegoniły już 3 krotnie :) co tam u Was słychać?

Zgłoś nadużycie #446 19 lipca 2012, 11:06

my byliśmy dzisiaj u położnej, posłuchaliśmy sobie pięknego bicia serca, dziecko rośnie jak należy, brzuszek też :) Dowiedziałam się wreszcie jaką mam grupę krwi i że wyniki wszystkie w normie, a już się bałam, że po mamie anemię odziedziczę ;) Ciśnienie tylko mam niskie (95/50), ale to u nas rodzinne, mam nadzieję, że się nie obniży bardziej, bo zacznę mdleć :)
Pytałam o spanie na lewym boku, ale położna powiedziała, żeby się tym na razie nie przejmować i jak później miały by się pojawić kłopoty z krążeniem, to organizm ostrzeże mnie na czas. Nie będę się więc na razie zmuszać ;)

Zgłoś nadużycie #447 19 lipca 2012, 11:21

Metra Fajna mama
chyba się forum zepsuło bo od samego rana widzę tylko pierwszą stronę naszego wątku :( i nie mogę przeskoczyć dalej :(

Zgłoś nadużycie #448 19 lipca 2012, 11:27

Metra Fajna mama
ja też nie zmuszam się i śpię na prawym boku :) Aniu jak często jeździsz do położnej słuchać serca?

Zgłoś nadużycie #449 19 lipca 2012, 11:27

Metra Fajna mama
Nancy co tam u Was?

Zgłoś nadużycie #450 19 lipca 2012, 12:15

April90 Supermama
Forum juz dziala :)