Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #4351 13 września 2012, 11:37

karoollcia Zaprawiona w bojach
heh no właśnie Lidia mi też się kojarzy z imieniem dla ciotki ;) więc chyba odejdzie w niepamięć , mąż usłyszał w autobusie i mu się spodobało ;) jak narazie chyba zostaniemy przy Malwinie :) jeszcze trochę czasu jest może jeszcze jakieś inne nam się spodoba .. jak narazie Malwinka zostaje ;)

Zgłoś nadużycie #4352 13 września 2012, 12:08

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Karolcia widzę ,że i Ty z mężem zastanawiasz się nad imieniem :) U nas będzie albo Marcel albo Olivierek....nam te dwa imiona podobają się najbardziej :)

Zgłoś nadużycie #4353 13 września 2012, 12:12

lilbanaqa Fajna mama
Malwinka jest ładne :) jakbym miała córcię, byłaby Natalia :) albo Martynka :) ale jest synalek :)

Zgłoś nadużycie #4354 13 września 2012, 12:19

AniaFin Gotowa na wszystko
hej brzuchatki :)
Pracuję sobie radośnie od rana, robię prezentację, poster, odpowiadam na maile i zaglądam tu od czasu do czasu :)

No biedna ta mama grudniowa, ale grunt, że walczą o życie małego Konrada (i on walczy też dzielnie) i że w tych czasach jest możliwe ratowanie tak małego dziecka. Też za nich trzymam kciuki, już 10 dni mu się udało i podobno stan stabilny był.

Dafne, nam też się bardzo spodobała ta baza do fotelików, zwłaszcza, że pasuje też do niej następny rozmiar fotelika od 13 kg no i wygoda jaka, często pomagałam róznym znajomym zapinać dzieci z fotelikami w pasy i wymaga to pewnych akrobacji (choć oczywiście da się opanować tę sztukę). My kupiliśmy maxi-cosi Cabrio-fix właśnie z bazą i od tamtego czasu baza już zainstalowana w samochodzie ;) . Oczywiście do tego trzeba mieć samochód z iso-fix, ale teraz to chyba wszystkie to mają.

Karolciu mi się też Lidia fajnie kojarzy, imię bardzo wytworne. Ale rozumiem dylemat, ja się całkiem nie mogę zdecydować i znaleźć kompromisu z mężem ;) ostatnio zaczęłam też rozważać Hanię, Helenkę i Izabellę ;) Jak mnie coś nie oświeci nagle, to dziecko imienia nie będzie miało (tym czasem moja mama nazywa już ją Zosią ;) ).

Zgłoś nadużycie #4355 13 września 2012, 12:36

No właśnie my się też nie możemy zdecydować na żadne imię.. to wcale nie jest takie proste .. a każdy już pyta jakie imię wybraliśmy... Helenka mi też się podoba i tak będzie miała na drugie bo na pierwsze mąż nie chce jak narazie Helenki ... ale mooooże go jakoś przekonam ;) no zobaczymy .. wszystko będzie jasne jak niunia przyjdzie na świat...zapewne nagle nas olśni i będziemy wiedzieli jak córcia będzie miała na imię.. :)

Zgłoś nadużycie #4356 13 września 2012, 13:51

alex12 Gotowa na wszystko
Witam Stycznióweczki!
U mnie też dylemat z imieniem.Teraz miała być dziewczynka Milenka,ale oczywiście będzie kolejny kowboy i tu pojawia się problem jakie imię wybrać.Nie wiem czy to normalne zwłaszcza w mojej sytuacji (straciłam już jednego synka rok temu)ale tak bardzo chciałam teraz córeczkę,że jak się dowiaduję że ktoś będzie mieć dziewczynkę czuję lekką zazdrość.To chyba dlatego,że wychowuję już dwóch chłopców syna i pasierba.Strasznie mi wstyd,ale to silniejsze ode mnie.Oczywiście bardzo się cieszę że mój synuś rozwija się prawidłowo i jest zdrowy.Bardzo go kocham,ale to marzenie o córci chyba już pozostanie.

Zgłoś nadużycie #4357 13 września 2012, 13:54

Jak przeczytałam o tej grudnióweczce od razu przypomniała mi się moja tragedia.Tez miałam termin na grudzień,a 16 września rok temu w 28 tyg. przyszedł na świat mój Łukaszek,ale niestety nie dane mu było pozostać z nami.Dlatego jestem teraz wyczulona i przewrażliwiona :(

Zgłoś nadużycie #4358 13 września 2012, 13:59

Ale póki co jest ok.Mam założony szewek,jeszcze przyplątała się bakteria E.Coli i muszę brać antybiotyk,czego starałam się uniknąć.Ale jak trzeba to trudno.Byleby dotrwać do końca.

Zgłoś nadużycie #4359 13 września 2012, 14:32

Paulaaaa84 Gotowa na wszystko
Hejka Mamuśki :) Ja dziś od rana zabrałam się za małe porządki....właśnie skończyłam i jestem padnięta:/

Alex-bardzo mi przykro z powodu Twojego syneczka....straszną tragedię przeżyłaś :( ale na pewno dzidziuś którego nosisz teraz w brzuszku urodzi się zdrowy i silny :) Ja powiem Ci szczerze że pomimo iż to moja pierwsza ciąża też w głębi duszy pragnełam córeczki...chciałam ubierać sukieneczki,czesać kiteczki itd....więc gdy lekarz powiedział że to chłopiec też tak mi jakoś dziwnie było....ale już teraz jestem bardzo szczęśliwa że będzie synek i będę miała w domku takiego małego mężczyznę :) )Najważniejsze aby było zdrowe i dobrze się rozwijało :)

Zgłoś nadużycie #4360 13 września 2012, 15:23

April90 Supermama
Monis, gratuluje corci!!!

Paula84, nie sluchaj, co gadaja o glukozie, bo u nas tez bylo takie straszenie, a dziewczyny wracaly z glukozy i mowily, ze to nawet dobre w smaku bylo i ze wszystko bylo ok. Wiec sie nawzajem nie nakrecajcie. Ja ide na glukoze za tydzien w piatek

Widze, ze byl poruszony temat Grudniowej mamusi. Z malutkim jest wszystko ok, chudnie, ale to normalne, ale jego stan jest stabilny - to byla nasza ostatnia informacja, ktora uslyszalysmy i ze bedzie miec operacje, bo cos ma z jelitami. Wczoraj mial ta operacje, dzis sie pojawila jego mama na forum, ale cos jej sie post nie dodal i sama kropka byla w poscie, wiec nadal nie wiemy co sie dzieje. Konrad sie urodzil 03.09, z waga 650g pod koniec 24 tygodnia ciazy. Jego mamusia miala zielone wody, od zatrucia prawdopodobnie (bo nie pali ani nie pije w ciazy, nicccc). Mam nadzieje, ze operacja sie udala. Konradek to jest nasz Grudniowkowy bohater :)

Zgłoś nadużycie #4361 13 września 2012, 15:24

April90 Supermama

lilbanaqa napisał(a)

Hej Cioteczki :)

Dafne, Kubuś rzeczywiście urósł :) i tak jak Metra mówi, nie martw się, miejscowe znieczulenie nie zaszkodzi :) co do fotelika to jeszcze nie wiem co i jak :D no ale jeszcze mamy czas :D

Karollcia, mi osobiście imię Lidia kojarzy się z pięknymi ciemnookimi kobietami, które odbijają facetów :D znałam 3 i wszystkie tego pokroju :D ale ogólnie to imię brzmi dostojnie :)

już wcześniej czytałam o tej dzidzi z grudniówek, samo przyszło na świat, ale lekarze bali się, że się za bardzo połamie przy przeciskani się przez kanał rodny. podobno wody płodowe bardzo śmiedziały przy cesarce, więc były zakażone, zapewne się młody ewakuował stamtąd, ma silną wolę życia :) wszystkiego co najlepsze dla niego i dużo siły dla rodziców...

ja dzisiaj ostatni dzień nauki i jutro kampania wrześniowa... nie chce tam iść :( jak znów mnie obleje przez swoje widzi mi się to ją normalnie przecioram na podłodze :/

Mlody sie sam pchal na swiat, owszem, ale cesarke miala dlatego, ze byl zle ulozony (pupka do dolu), bali sie, ze mu narobia krzywdy i dlatego miala cc. Ja tez tak mowie, ze sie zmywal stamtad, bo czul, ze jest cos nie tak

Zgłoś nadużycie #4362 13 września 2012, 15:29

Metra Fajna mama

karoollcia napisał(a)

Hej mamuśki :) co do fotelików to ja chyba też kupię razem z wózkiem 3w1 chociaż jeszcze zobaczymy :)
mój mąż wczoraj wymyślił imię dla córci... nie jestem pewna tego imienia .. Lidia ... co myślicie ??

moja kuzynka jest Lidia super babka a imię też piękne :)
Aniu F ja osobiście uwielbiam Hannę :) jakoś tak ostatnio mi się spodobało bardzo :) Helenka też piękne
alex będzie dobrze, nic się nie stresuj :)
my też chcieliśmy dziewuszkę a zrobił się Antoś i cała jestem szczęśliwa...teraz myślę, że nawet dobrze, że chłopak :) wiem, że jak już się ma w domu facetów to się marzy o dziewuni ale cóż trzeba się cieszyć, że zdrowe te nasze robaczki są i będą silnymi facetami którzy spłodzą piękne córki :) a żon dla nich pod dostatkiem u naszych styczniowych mam :P
Lil spoko wodza, dasz radę z tą sesją :P a później już wolne :)

Zgłoś nadużycie #4363 13 września 2012, 15:35

monis89 Gotowa na wszystko
Hejka.... Wróciłam z maratonu po lumpkach a tu dupa. Nic ładnego nie ma.. Ani porządnego.. Ech muszę jechać chyba do Pruszcza, tam podobno są śliczne ciuszki.. A Wy już macie takie ładne nakupowane :) .. W gdańsku widać, wszystko co ładne idzie raz dwa.. :)

Zgłoś nadużycie #4364 13 września 2012, 15:38

Paulaaaa84 Gotowa na wszystko
April90-no muszę Ci powiedzieć że trochę mnie uspokoiłaś....bo wszyscy mówią że to jest tak wstrętne że ledwo da się wypić....ja idę chyba w sobotę więc dam znać jak było :)

Zgłoś nadużycie #4365 13 września 2012, 15:41

Ja mam za sobą dwie ciąże i dwie glukozy i nie rozumiem co te kobiety tak narzekają wypiłam bez problemu bez cytryny i wcale nie było tak źle.

Zgłoś nadużycie #4366 13 września 2012, 15:43

Metra Fajna mama
a ja kupiłam to łóżeczko :) materacyk jak nowy, żadnych śladów użytkowania :)
teraz idę poleżeć bo troszku się zmęczyłam :)

a glukozę kiedyś tam wypiję...pewnie następnym razem dostanę skierowanie :) mnie jakoś te badania w ogóle nie przerażają :) ani igły, ani lewatywy, ani glukoza :P
ale jeśli chodzi o małego to co innego :) w przyszłą środę idę na usg serduszka i już myślę czy na pewno wszystko jest ok...taki to urok matki...całe życie w stresie :P

Zgłoś nadużycie #4367 13 września 2012, 15:48

Też ostatnio zrobiłam trochę miejsca w szafie dla mojego synusia,ale jak na razie za wiele to nie mam.Potem zrobię zdjęcia mojej skromnej kolekcji to wrzucę.A i zaszaleć za bardzo w tym miesiącu nie mogę bo szkoła i książki mnie totalnie zrujnowały.Jednak taka wyprawka dla dwójki dzieci to masakra.a i moja mam ostatnio co kupuje to dla bratowej bo ma termin na listopad,a mnie mówi Ty jeszcze masz czas.Tylko że ona jest nadgorliwa,bo w końcu moja bratowa też ma mamę.A on nakupowała mnóstwo ubranek,kocyk,pościel do łóżeczka,łóżeczko,pieluchy i kosmetyki.A potem i tak wdzięczności nie ma.Bo z pierwszą synową było tak samo.

Zgłoś nadużycie #4368 13 września 2012, 15:59

April90 Supermama

Paulaaaa84 napisał(a)

April90-no muszę Ci powiedzieć że trochę mnie uspokoiłaś....bo wszyscy mówią że to jest tak wstrętne że ledwo da się wypić....ja idę chyba w sobotę więc dam znać jak było :)

Bo to jest tak, ze jeden sie po tym porzygal, napisal na Internecie o tym i potem sie nakreca kazdy tym, co czyta. Tak samo niby mozna zemdlec, ja na to ide z Babcia, bo jednak bede na glodnego, wiec wszystko sie moze zdarzyc (mimo, ze sklonnosci do omdlewania nie mam), ale po co sie nakrecac? Nie ma powodu, jednemu nie bedzie to smakowac, drugi sie bedzie oblizywac, to tak jak z jedzeniem, jeden lubi watrobke, a inny nie moze na nia patrzec. Przekonamy sie jak same to przezyjemy, a na pewno bedzie dobrze. Grunt to dobre nastawienie! :)

Zgłoś nadużycie #4369 13 września 2012, 17:07

kurde dziewczyny tak leże i stwierdzam że nie mogę się doczekać już świąt a przynajmniej tego czasu przed gdzie będą już mandarynki , pomarańczki mmmm te ciasta na święta... mniam ...

Zgłoś nadużycie #4370 13 września 2012, 17:15

alex81 Zaprawiona w bojach
Cześć dziewczynki.. Lil życzę jutro powodzenia..
mnie naleciało dzisiaj na placki ziemniaczane.. pychotka ;)

a o do imion to też podoba mi się Hanna, Hania tak słodko brzmi, a Lidia z kolei takie bardzo "dorosłe", a Michalina utknęła mi w głowie od czasu filmu "Tylko mnie kochaj" i już wtedy było postanowione :)