Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #4331 13 września 2012, 9:28

lili Fajna mama
ja przytylam 2.5kg ciekawe czy dzidzius bedzie mniejszy od pierwszego synka bo na niego tylam okropnie noi byl duzy,mowia ze na pierwsze dziecko wiecej sie tyje choc to nie regula,ja zawsze mialam tendencje do tycia,ale na poczatku tej ciazy schudlam jakies 5-7kg ale to pewnie przez wymioty....

Zgłoś nadużycie #4332 13 września 2012, 9:29

baby Zaprawiona w bojach
a co do fotelika do samochodu to my pewnie kupimy wózek 3w1. Pierwszy fotelik i tak mało się użytkuje po pierwsze z niemowlakiem dużo nie podróżujesz a po drugie dziecko szybko wyrasta z 1 fotelika :)
Później chcemy sobie kupić używany ale taki bardzo bezpieczny dla maluszka np firmy Recaro :) ale to dopiero odległa przyszłość :P

Zgłoś nadużycie #4333 13 września 2012, 9:30

baby Zaprawiona w bojach
no widzisz lili ja nie miałam mdłości więc nie schudłam :P ale spoko nadrobisz utracone kg :P

Zgłoś nadużycie #4334 13 września 2012, 9:31

baby Zaprawiona w bojach
dobra lecę do lekarza ogólnego :) pozdr i do później

Zgłoś nadużycie #4335 13 września 2012, 9:35

lili Fajna mama
Daria ja tez jeszcze nie pilam glukozy,tez mnie jeszcze nie poinformowano ;)
ale przy pierwszej ciazy pilam takze mysle ze teraz tez bedzie :)
widze ze u Ciebie podobne prawo jak i tu u mnie,turasy i te sprawy socjalne ;)

Zgłoś nadużycie #4336 13 września 2012, 9:39

lili Fajna mama
Baby pewnie i nadrobie te kg bo teraz mnie ciagnie na slodkie zauwazylam a przedtem wogole nie moglam patrzec na to,no ale pocieszam sie ze moze tyle nie przytyje co na pierwsze dziecko ;)
oby to byla dziewczynka to bedzie moze drobniejsza :)

Zgłoś nadużycie #4337 13 września 2012, 9:43

baby Zaprawiona w bojach
test obciążenia glukozą robi się między 24-28tygodniem więc pewnie was gin poinformuje jeszcze :)

Zgłoś nadużycie #4338 13 września 2012, 9:57

Metra Fajna mama
cześć dziewczyny...
jadę dzisiaj zobaczyć to łóżeczko :)
pospaliśmy długo i spokojnie. Antoś wyszalał się wieczorem i w nocy był grzeczniutki bardzo :) dopiero rano jak tatuś wrócił z pracy to znowu się rozkręcił pod jego ręką :) i zasnęliśmy tak :)

Zgłoś nadużycie #4339 13 września 2012, 10:01

monis89 Gotowa na wszystko
Cześć Mamusie..

Metra obejrzyj dokładnie to łóżeczko żeby później coś nie wyszło :) .. Ja dzisiaj tez po skepach zamierzam latać, a co.. :D

Zgłoś nadużycie #4340 13 września 2012, 10:03

Metra Fajna mama
monis obejrzymy...wiem tylko, że kawałek okleiny gdzieś od spodu odpadł...ale to nie jest żadna tragedia :)
ogólnie to nic mi się nie chce robić :) mam jakiegoś lenia :)

Zgłoś nadużycie #4341 13 września 2012, 10:18

A to ja tez mam lenia, ale że w domu nie ma co robic bo wysprzatane mam to wychodze :)

Zgłoś nadużycie #4342 13 września 2012, 10:21

Dafne Gotowa na wszystko
Cześć Dziewczynki :) Byliśmy wczoraj na wizycie u lekarza i ogólnie wszystko jest w porządku, a Kubuś waży już 650g - jestem w szoku, bo w ciągu ostatnich 2 tygodni przybrał prawie 300g! :) Ciekawe, jak to dalej będzie szło.

Co do fotelików, to będę chciała kupić osobno z taką bazą do samochodu, bo te są najbezpieczniejsze, a wózek 2w1.

Ja glukozy nie miałam jeszcze robionej, ale za to miałam hemoglobinę glikowaną i wynik wyszedł dobry, więc nie wiem, czy lekarz jeszcze będzie mi kazał robić obciążenie. Na następną wizytę mam zrobić tylko morfologię. Trochę spadła mi hemoglobina, ale jeszcze jest w normie - lekarz nie zapisał mi żadnych suplementów, jednak i tak zaczęłam sobie brać zestaw witamin Pharmaton.

Ja przytyłam na razie 6 kg, więc podręcznikowo. Na razie idzie mi wszystko w brzuch i piersi oczywiście, no i zauważyłam też ostatnio, że uda są pełniejsze.

Ciekawe, jak tam dzidzia u Grudniówek - na razie boję się tam zaglądać, żeby sobie nie wkręcać niepotrzebnie...
Wczoraj głupia obejrzałam sobie filmik z porodu na YouTubie i tylko bardziej się zestresowałam :/

A jutro czeka mnie wizyta u dentysty :( Mam jeden ząb do leczenia i pewnie będzie mi musiała podać znieczulenie :( trochę się tego obawiam, chociaż znajomy lekarz powiedział mi, że to nam nie zaszkodzi, a zdrowie zębów szczególnie w ciąży jest bardzo ważne, więc tylko może pomóc.

Zgłoś nadużycie #4343 13 września 2012, 10:25

Metra Fajna mama
Dafne nie bój się znieczulenia..miejscowe nie zaszkodzi Kubusiowi :) ja też się muszę wybrać bo też mam jedną dziurkę w zębie..
fajnie że Kubuś zdrowy :) dobrze, że rośnie...

Zgłoś nadużycie #4344 13 września 2012, 10:26

Dafne w końcu ktoś myśli jak ja z tymi fotelikami :) .. Czyli nie jestem odosobniona :) .. Duży Twój Kubuś rzeczywiście! :D

Zgłoś nadużycie #4345 13 września 2012, 10:27

Metra Fajna mama
nie wiem jak dzidzia grudniówek :( mam nadzieję, że wszystko dobrze...
ja obiecałam sobie, że już tylko u nas będę siedzieć, żeby nie czytać tych wpisów wszystkich...później się tylko stresuję
idę zjeść drugie śniadanko i łyknąć witaminki :)

Zgłoś nadużycie #4346 13 września 2012, 10:30

karoollcia Zaprawiona w bojach
Hej mamuśki :) co do fotelików to ja chyba też kupię razem z wózkiem 3w1 chociaż jeszcze zobaczymy :)
mój mąż wczoraj wymyślił imię dla córci... nie jestem pewna tego imienia .. Lidia ... co myślicie ??

Zgłoś nadużycie #4347 13 września 2012, 10:45

Imię ładne ale ja tak swojej córci bym nie nazwała bo z ciotkami starszymy mi sie kojarzy :)

Zgłoś nadużycie #4348 13 września 2012, 11:07

Dafne Gotowa na wszystko
Kubuś duży rzeczywiście i ciekawa jestem, czy po prostu teraz tak nadrobił, czy cały czas już będzie tak rósł ?? Mój mąż jak się rodził, ważył 4,5 kg! A jego mama jest raczej drobna kobietą i wtedy też była chudzinką ;)

Monis moja siostra zainwestowała w taki fotelik z bazą i jest bardzo zadowolona. Przede wszystkim wiadomo - bezpieczeństwo najważniejsze, ale też wygoda. Takiego fotelika nie trzeba za każdym razem przypinać pasami, bo baza jest już odpowiednio umocowana. Oprócz tego ona ma wózek, który też jest kompatybilny z fotelikiem, więc jak idzie na szybkie zakupy, to nie musi wozić całej gondoli, tylko wyciąga małego razem z fotelikiem i zakłada na wózek :)

Metra, dzięki za wsparcie dentystyczne ;) Akurat weszłam na chwilę teraz do Grudniówek i tam któraś dziewczyna miała ostatnio wyrywaną ósemkę, a ja wiem z doświadczenia, że to nie jest przyjemny zabieg, więc jak ona dała radę i wszystko jest, to chyba u mnie też będzie dobrze :)

Zgłoś nadużycie #4349 13 września 2012, 11:12

Dafne Gotowa na wszystko
Karolcia, mi podobnie jak Monisi imię Lidia kojarzy się ze starszymi osobami, chociaż forma Lidia bardzo mi się podoba, ale wiadomo, że zawsze używa się jakichś odmian imienia: Lidzia, Lidka no i wtedy już trochę gorzej ;) Ale wiadomo, wszystko kwestia gustu. Spróbujcie razem z mężem wyobrazić sobie, jak będziecie się zwracać do córci, poodmieniajcie sobie to imię na różne sposoby i zobaczcie, jak i czy Wam pasuje :)

Zgłoś nadużycie #4350 13 września 2012, 11:13

lilbanaqa Fajna mama
Hej Cioteczki :)

Dafne, Kubuś rzeczywiście urósł :) i tak jak Metra mówi, nie martw się, miejscowe znieczulenie nie zaszkodzi :) co do fotelika to jeszcze nie wiem co i jak :D no ale jeszcze mamy czas :D

Karollcia, mi osobiście imię Lidia kojarzy się z pięknymi ciemnookimi kobietami, które odbijają facetów :D znałam 3 i wszystkie tego pokroju :D ale ogólnie to imię brzmi dostojnie :)

już wcześniej czytałam o tej dzidzi z grudniówek, samo przyszło na świat, ale lekarze bali się, że się za bardzo połamie przy przeciskani się przez kanał rodny. podobno wody płodowe bardzo śmiedziały przy cesarce, więc były zakażone, zapewne się młody ewakuował stamtąd, ma silną wolę życia :) wszystkiego co najlepsze dla niego i dużo siły dla rodziców...

ja dzisiaj ostatni dzień nauki i jutro kampania wrześniowa... nie chce tam iść :( jak znów mnie obleje przez swoje widzi mi się to ją normalnie przecioram na podłodze :/