Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #4011 9 września 2012, 20:30

alex81 Zaprawiona w bojach
Właśnie mam wątpliwośi co lepsze: kauczuk bardziej miekki i delikatniejszy a silikon twardszy ale bardziej trenuje mięśnie.. i bądź tu mądry człowieku ;)

Zgłoś nadużycie #4012 9 września 2012, 20:33

lilbanaqa Fajna mama

alex81 napisał(a)

Właśnie mam wątpliwośi co lepsze: kauczuk bardziej miekki i delikatniejszy a silikon twardszy ale bardziej trenuje mięśnie.. i bądź tu mądry człowieku ;)

też właśnie zastanawiam się, bo silikon rzeczywiście trenowałby odruch ssania porządnie, bo dzieciątko musi się namęczyć, ale z drugiej strony, co jak się zmęczy ssaniem smoczka i nie będzie chciało ssać cyca? :D i nie wiem w końcu :)

Zgłoś nadużycie #4013 9 września 2012, 20:39

Szkoda żeby musialy się męczyć, aż żal jak sie pomyśli. No to teraz mamy dylematy :)

Zgłoś nadużycie #4014 9 września 2012, 20:41

lilbanaqa Fajna mama
wczoraj właśnie pytałam mojej mamy, czy ssałam smoczki, i okazało się, że wypluwałam każdy jeden, nie dałam się oszukać, wolałam oryginał - cycorka :D może mój mały też mi dylemat sam rozwiąże :)

Zgłoś nadużycie #4015 9 września 2012, 20:51

No ja to akurat nie chciałam cyca i dosyć długo ze smoczkami biegałam. Nawet pamiętam swego czasu miałam aż 3 szt na sznureczku i pewnego dnia jak spadł mi w nocy na książkę i się przykleił do kartki to byla wielka rozpacz :)

Zgłoś nadużycie #4016 9 września 2012, 20:54

Lil ja uciekam, trzymaj się tam ciepło i pogłaszcz Maluszka ode mnie :)

Zgłoś nadużycie #4017 9 września 2012, 20:54

lilbanaqa Fajna mama
hahaha :D no to ładnie :D czytałaś książki po nocach? :D mój chrześniak ma w łóżeczku 4 smoczki, dookoła siebie i jak śpi, i mu któryś wypadnie z buzi sięga po kolejny z zamkniętymi oczkami i wtyka go sobie do ust :D

Zgłoś nadużycie #4018 9 września 2012, 20:57

raczej wtedy to obrazki oglądałam :)

Zgłoś nadużycie #4019 9 września 2012, 22:58

Nancy Gotowa na wszystko
hej dziewczyny!

Rzeczywiście, nie ma co nadrabiać w czytaniu :) Ale za to wszystkie aktywnie spędzamy weekend! Ja też się wygościłam. Wczoraj do 3 nad ranem (ojjj, za dłuuugo), chociaż nagadałam się za wszystkie czasy. Najlepsze jest to, że Jasiek grasował mi w brzuchu najintensywniej właśnie w nocy. Zresztą, codziennie zaczyna się akcja głównie późnym wieczorem. Jeżeli po urodzeniu będzie miał podobne pory aktywności to żyć rodzicom nie da :P

Dzisiaj zaplanowaliśmy u znajomych fotografów sesję ciążową :-) )) I noworodkową też od razu :-) )) Ależ będziemy mieć piękną pamiątkę. Już się nie mogę doczekać tych zdjęć :-) )) Przy okazji dostaliśmy w prezencie kilka nowych butelek Avent, Sudocrem, płyn do kąpieli dla noworodka. Fajnie :) Każdy taki drobiazg strasznie mnie teraz rajcuje.

Jeśli chodzi o rodzaj smoczka to poczekam do szkoły rodzenia, mam nadzieję, że położna doradzi. Można zbzikować od nadmiaru tych akcesoriów.

Śpijcie smacznie :-*

Zgłoś nadużycie #4020 9 września 2012, 23:52

weronisia199322 Świeżo upieczona
Witam :D też będę mamą styczniową hehhe .Mamy chłopca :)

Zgłoś nadużycie #4021 9 września 2012, 23:53

weronisia199322 Świeżo upieczona
ojj Nancy mam to samo też głównie w nocy buszuje XD ale rano też często czuję jego ćwiczonka :p

Zgłoś nadużycie #4022 10 września 2012, 8:20

AniaFin Gotowa na wszystko
Cześć Mamusie i Maleństwa :)
Super, że w ten weekend się trochę rozerwałyśmy ;) i życie realne wzięło górę nad wirtualnym;P
U nas pogoda była cudna, pełnia lata, to i czas spędzaliśmy głównie na zewnątrz dotleniając Maleństwo :)
Oprócz tego byłam w szale pieczenia, bo na dziś obiecałam kolegom ciasto z okazji zaległych urodzin. Udało mi się upiec szarlotkę z bezą, tort z masą kawową i Jeżyka z Delecty (z braku innych pomysłów). Właśnie to przetransportowaliśmy do pracy i o 10:15 koledzy będą mieli wyżerę, a ja dostanę pewnie jakiś prezent (mamy na to specjalny fundusz ;) )
Ostanio obserwuję, że Mała ma swoje ciche i te bardziej aktywne dni, wczoraj się gimnastykowała intensywnie, brzuch mi fajnie falował, a dziś jest na razie spokojniej, chociaż czuję, że coś tam się rusza.

Weronisia witaj w naszej grupie i mam nadzieję, że ci się tu spodoba :) Ja jestem Ania, 34 lata, oczekuję pierwszego dziecka - córeczki, mieszkam w Holandii.

Nancy, ale fajnie z tą sesją zdjęciową :) Koniecznie pochwal się zdjęciami :) Moja przyjaciółka ma bardzo utalentowanego męża i też jest robił takie sesje :)

Metra powodzenia dziś u lekarza, mam nadzieję, że Maleństwo pokaże się z odpowiedniej strony i że się dowiecie wreszcie czy to Antek czy Lenka ;)

My dzisiaj idziemy wieczorem do położnej na standardową kontrolę czyli oglądanie brzucha i słuchanie serca, raczej żadnych rewelacji nie przewiduję.

Miłego dnia dziewczynki!

Zgłoś nadużycie #4023 10 września 2012, 9:08

monis89 Gotowa na wszystko
Hej Mamusie!!
Nie było mnie cały weekend, bo u teściów sie byczyłam i myslalam ze bede miec pare stron do czytania a tu widze kiepsko :)

Weronisia witaj :) .. Mnie też ostatnio dziewczyny witały :) .. Jestem Monia, lat 23 no i to mój pierwszy bąbeluś :D .

Metra powodzenia u lekarza :)

Nancy pomysł z sesja świetny, ja tez myslalam nad "wynajęciem" koleżanki-utalentowanej fotografki ale czekam aż brzuch mi bardziej urośnie :P

To miłego dnia dla Was i Maluchów!!

Zgłoś nadużycie #4024 10 września 2012, 9:53

daria212 Gotowa na wszystko
Hello mamusie :-)
Ja w sumie tez moge powiedziec ze week zaliczony, wczoraj bylismy na basenie i bylo git, maly chyba byl wymeczony bo wieczorem byla cisza :-D

Witamy weronisia u nas, jestem daria lat 24 (jeszcze do grudnia ) :-) i czekam na mojego pierwszego Marcelka :-)

Aniafin ale pysznosci upieklas mniam :-D

Ja juz tez bede miala robiona sesje u koleznaki, tylko az brzsuio mi troche jeszcze podrosnie :-)

Zgłoś nadużycie #4025 10 września 2012, 9:57

baby Zaprawiona w bojach
Cześć Mamusie :)
Witaj na forum Weronisia :) ja mam 28lat i oczekuję na pierwsze moje dzieciątko i będzie to chłopiec :)

A co do weekendu i mi minął bardzo miło: spotkania z koleżankami i spacery z mężem :)
Buziaki i do usłyszenia później! Teraz lecę na zakupy spożywcze.

Zgłoś nadużycie #4026 10 września 2012, 11:38

Nancy Gotowa na wszystko
Witaj na forum Weronisiu :)

Aniu, wszystkiego naj z okazji spóźnionych urodzin! Fajnie, że w pracy macie takie imprezki. Moja mama w Holandii często piecze domowe ciasta i robią prawdziwą furorę przy ich kolorowych sztucznych ciastkach ze sklepu. Wyobrażam sobie, że Twoje też :) Podobno Holenderki do pieczenia nie są stworzone.

Monis, ja też chcę poczekać z większym brzuchem do sesji, ale upierają się, że mam już taki duży, że we wrześniu można pstrykać zdjęcia (chcemy kilka w plenerze, a w zimie będzie ciężko). Zastanawiam się ewentualnie nad późniejszą sesją we wnętrzu, taką trochę rozbieraną z owijaniem się tkaniną, ale ze mnie wstydek straszny. Z drugiej strony niesamowicie podobają mi się takie zdjęcia. Na razie szukam inspiracji w necie.

Piękna pogoda u nas dzisiaj. Umówiłam się z koleżanką, więc niedługo wybywam. Udanego dnia dziewuszki :)

Zgłoś nadużycie #4027 10 września 2012, 11:49

kasiaAmi Zadomowiona
Witajcie kobiety!
Jestem Kasia mam 28 lat i jestem w 21 tc....czekamy na chłopca :) to nasze pierwsze dziecko :) ) Witam Was serdecznie.

Zgłoś nadużycie #4028 10 września 2012, 11:58

kasiaAmi Zadomowiona
Zrobiłam suwaczek, ale jakoś inaczej policzył tygodnie ciąży....bo jestem jak pisałam w 21tc ;)

Zgłoś nadużycie #4029 10 września 2012, 11:58

kasiaAmi Zadomowiona
Zrobiłam suwaczek, ale jakoś inaczej policzył tygodnie ciąży....bo jestem jak pisałam w 21tc ;)

Zgłoś nadużycie #4030 10 września 2012, 12:07

AniaFin Gotowa na wszystko

Nancy napisał(a)

Witaj na forum Weronisiu :)

Aniu, wszystkiego naj z okazji spóźnionych urodzin! Fajnie, że w pracy macie takie imprezki. Moja mama w Holandii często piecze domowe ciasta i robią prawdziwą furorę przy ich kolorowych sztucznych ciastkach ze sklepu. Wyobrażam sobie, że Twoje też :) Podobno Holenderki do pieczenia nie są stworzone.

Dzięki Nancy!
Masz rację, polskie ciasta mają tutaj powodzenie ;) , dziś mój szef pół żartem powiedział "dlaczego ja się nie ożeniłem z Polką", Holendrzy potrafią tylko upiec ciasto z jabłkami (zawsze wygląda tak samo) i ewentualnie jakąś babkę, a na widok ciast z kremem opada im szczena :) Moje ciasta prawie zjedli, a resztki będą na "poprawiny" po lunchu.