Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #391 10 lipca 2012, 9:02

Metra Fajna mama
puk puk jest tu kto ?? ? mam dzisiaj przedsmak tego co nas czeka. od 7 opiekuję się 4-miesięcznym synkiem mojej siostry :) dałam mu jeść, zasnął a ja chyba skorzystam z okazji i zacznę robić zupkę. Zachciało nam się kapuśniaku :P

Zgłoś nadużycie #392 10 lipca 2012, 16:19

AniaFin Gotowa na wszystko
To ta ciąża tak na mnie działa ;) zresztą tutaj to mus, jak czegoś na czas się nie zaklepie, to potem trzeba brać to co zostało, a akurat z terminem usg chcieliśmy sami wybrać dzień, który nam obojgu pasuje i nie koliduje ze spotkaniami i innymi konferencjami (szczególnie mój ukochany jest bardzo zapracowany).
Na szczęście mam teraz dużo sił witalnych, a zrobienie kuchni to prawdziwe wyzwanie i lepiej się za to zabrać gdy jeszcze brzuszek nie ciąży, no i jest lato, możemy się przez kilka dni obejść bez gorących posiłków ;) . Jak dobrze pójdzie to już za tydzień będziemy mieć piękną kuchnię i życie wróci do normalności ;)

Zgłoś nadużycie #393 10 lipca 2012, 18:29

Metra Fajna mama
my też mieliśmy robić remont, ale jakoś tak nam ekipa nawaliła... zostaliśmy z tym sami i postanowiliśmy, że zrobimy remont w przyszłym roku jak dzidziuś będzie już większy i będę mogła wziąć udział w remoncie

Zgłoś nadużycie #394 10 lipca 2012, 19:16

happyania Zaprawiona w bojach
Wczoraj byłam na "Jak urodzić i nie zwariować", ciężarówkom polecam a reszta prawdopodobnie będzie się nudzić.
Dziewczyny widać Wam już brzuchy? Ja mam wrażenie, że mi za bardzo jak na koniec 3-go miesiąca.

A lekarz był pewny że będzie chłopiec :) sam mówił, że to się bardzo rzadko zdarza że tak wcześnie widać.

Zgłoś nadużycie #395 10 lipca 2012, 19:18

@Metra i jak Ci szła opieka nad dzidzią? dla mnie to by była czarna magia :)

Zgłoś nadużycie #396 10 lipca 2012, 19:50

Metra Fajna mama

happyania napisał(a)

Wczoraj byłam na "Jak urodzić i nie zwariować", ciężarówkom polecam a reszta prawdopodobnie będzie się nudzić.
Dziewczyny widać Wam już brzuchy? Ja mam wrażenie, że mi za bardzo jak na koniec 3-go miesiąca.
A lekarz był pewny że będzie chłopiec :) sam mówił, że to się bardzo rzadko zdarza że tak wcześnie widać.

ja już widziałam ten film w tamtym tygodniu. bardzo sympatyczny i odprężający.

Jak masz kasę to zrób ten test z moczu, ciekawe czy się potwierdzi :) Jutro idę na USG :) nie nastawiam się na określenie płci a jak mi powie to i tak nie uwierzę. Taka już jestem. Dopiero w 20 tygodniu dam wiarę jego słowom co do płci. Moja koleżanka całą ciąże nastawiała się na dziewczynkę, bo wszyscy widzieli dziewczynę, a urodziła chłopaka.. :) Ale oczywiście nie neguję Twojego lekarza, może faktycznie jest specem i już to po prostu wie i widzi. Fajnie by było. Albo ma szósty zmysł :P

Z maluszkiem poszło lekko i przyjemnie. Nawet nie zapłakał :) wprawdzie on już taki duży jest więc ciężko mi go było nosić, ale jakoś tego unikaliśmy :)

Mój brzuch też już całkiem spory. Może jutro wrzucę fotkę, jak nie zapomnę, to sobie zobaczysz. Mnie zdecydowanie bardzo szybko wypchnęło. Spodnie luźne nosiłam już od 8 tygodnia. Moja siostra miała taki brzuch jak ja teraz dopiero w 5 miesiącu, więc już choćby po tym widać, że każda ciąża jest inna.

Zgłoś nadużycie #397 10 lipca 2012, 22:14

Nancy Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny. Ja jestem po kiludniowym pobycie na wsi u dziadków i już wszyscy mówią, że teraz nie da się ukryć, że jestem w ciąży :) Ale chyba bardziej od brzuszka urosły piersi. W sukienki na brzuchu się mieszczę, a w biuście już za ciasno! Chyba najwyższa pora na zakupy ciążowe. Totalna abstrakcja :-)

Zgłoś nadużycie #398 11 lipca 2012, 8:05

Dafne Gotowa na wszystko
Hej Dziewczyny, witam Was wszystkie jako, że jestem nowa na forum ;) . Mi już pojawił się brzuszek i nawet mój fryzjer ostatnio stwierdził, że się zaokrągliłam, chociaż on nie wie, że jestem w ciązy. Biust nabrał już pięknych krągłości. Stwierdziłam, że już czas na zakupy w sekcji "dla mam" i jestem bardzo zadowolona, bo udało mi się znaleźć bardzo gustowne i przede wszystkim wygodne spodnie, więc polecam! Rodzinka mówi mi, że już po mnie widać odmienny stan, że nawet oczy zrobiły mi się "mamusiowe" :) . Moja siostra miesiąc temu urodziła pięknego synka i ja jestem w nim zakochana-mogłabym go tulić i nosić bez przerwy! To juz chyba instynkt macierzyński się odzywa. Następną wizytę u lekarza mam za niecałe dwa tygodnie i jestem bardzo ciekawa, czy będzie już widać płeć :) . Pozdrawiam ciepło!

Zgłoś nadużycie #399 11 lipca 2012, 9:35

LikeAnAngel Świeżo upieczona
hej dziewczyny :)
mi powoli brzuszek zaczyna rosnąć :)
za tydzień mam wizytę u gin :)
może poznamy już płeć :)
wszyscy przepowiadają mi chłopca :)
a ja jak czułam na początku, że będzie dziewczynka tak teraz już sama nie wiem :)
wstawię Wam zdjęcie jakie ostatnio zrobił mi brat :)
brzuszek trochę widać :)

Zgłoś nadużycie #400 11 lipca 2012, 11:34

Nancy Gotowa na wszystko
Od rana totalny ból głowy. Już nie pamiętam kiedy mnie tak męczyło. Zupełnie bezmyślnie i odruchowo wzięłam Apap zapominając, że jestem w ciąży. Trochę poczytałam i okazuje się, że lekarze mówią, że nie jest groźny. Ale i tak bym go nie wzięła, gdybym wcześniej pomyślała. Na dodatek wczoraj znalazłam w pachwinie kleszcza. Została tylko malutka czerwona kropka. Zachciało mi się jagody w lesie zbierać. Mam nadzieję, że będzie dobrze...

Zgłoś nadużycie #401 11 lipca 2012, 13:43

Paracetamol jest całkowicie bezpieczny, tutaj nawet mówią, że można brać 6-8 na dzień i poza tym podają go nawet małym dzieciom, tak że na pewno nic wam nie grozi. Z kleszczem musisz po prostu obserwować miejsce ugryzienia i w razie jakiś podejrzanych objawów (zaczerwienie, swędzenie) lepiej pójść do lekarza. Dobrze, że go szybko znalazłaś i usunęłaś. Nie martw się, na szczęście nie wszystkie kleszcze przenoszą choroby, a świadomość tego, że cię jakiś ugryzł, to już połowa sukcesu, bo wiesz na co masz zwracać uwagę i w razie czego możesz szybko zadziałać.

Zgłoś nadużycie #402 11 lipca 2012, 14:38

Metra Fajna mama
cześć mamusie. wizyta zaliczona :) dzidziuś zdrowy jak rydz. miał czkawkę jak go podglądaliśmy. ma nosek i wszystkie paluszki :) Tak się bałam, że go tam nie ma a tu proszę :) następna wizyta za 3,5 tygodnia. Nawet już nadrobił stratę, bo ostatnio fasolinek był mniejszy o dwa tygodnie a teraz proszę według pomiarów ma całe 12 tygodni czyli tyle ile jutro zacznie odliczać suwaczek. Uspokoiłam się ponownie na trochę. Wprawdzie kosmówka w jednym miejscu wygląda dziwnie, ale lekarz stwierdził, że nic groźne się nie stanie i że ewentualnie może wystąpić małe plamienie.

Zgłoś nadużycie #403 11 lipca 2012, 14:41

Metra Fajna mama
paracetamol faktycznie jest bezpieczny. ostatnie dwa dni też męczy mnie ból głowy.

LikeAnAngel: piękne zdjęcie i piękna kobitka :) brzuszek faktycznie już sporawy

Zgłoś nadużycie #404 11 lipca 2012, 14:53

No to świetnie, że młode ci rośnie jak należy, ja po usg w 11 tygodniu (to było moje pierwsze) poczułam taką ulgę, że hej, bo do tego czasu czasem nie wierzyłam w swoją ciążę :) Teraz nie mogę się już doczekać jak za 5 tygodni zobaczę to po raz drugi, a na razie przed snem wczuwam się w swój w brzuch czekając na ruchy, ale pewnie też sobie jeszcze poczekamy ;)

Zgłoś nadużycie #405 11 lipca 2012, 16:50

też mnie dzisiaj boli głowa :(

LikeAnAngel masz już śliczny ciążowy brzuszek! i jak kobieco wyglądasz!

Metra, testu z moczu nie zrobię, 27.07 mam następną wizytę i zobaczę czy się potwierdzi. Moja znajoma do 8 miesiąca miała mieć chłopca, a urodziła dziewczynkę :) wiem, że różnie bywa. Ja właśnie tez mam już duży brzuszek, własnie taki jak moja przyjaciółka w 5 m-cu...

Tanie ciążowe ciuchy można upolować w second handach, no i teraz wyprzedaże w h&m mama np ;)

Pijecie kawę w ciąży? Ja mocno ograniczyłam, piję raz na tydzień max. Ale teraz na ten ból głowy chyba by mi pomogła...

Zgłoś nadużycie #406 11 lipca 2012, 18:22

Nancy Gotowa na wszystko
Podobno w ciąży można spokojnie pić do 2 filiżanek kawy dziennie. Ja kawy nie piję, bo po prostu nie mam na nią ochoty. Na samym początku ciąży mnie odrzuciło, chociaż wcześniej piłam codziennie, rano obowiązkowo. Na niskie ciśnienie pomaga zawsze picie dużej ilości płynów, czasem ratuję się zieloną herbatą.

Zgłoś nadużycie #407 11 lipca 2012, 19:48

Metra Fajna mama
ja przed ciążą też piłam codziennie nawet dwie filiżanki kawy a teraz nie mogę nawet czuć zapachu...tak samo mięso. na sam widok mam ochotę krzyczeć :)

ciążowe ciuszki odziedziczyłam po koleżankach i siostrze. Po siostrze noszę teraz spódnicę, którą ona nosiła pod koniec ciąży :) więc pewnie niedługo będę musiała wybrać się na zakupy. Oczywiście do lumpa :) najbardziej martwi mnie kurtka jesienna i zimowa...jestem strasznym zmarzluchem i pewnie to będzie dla mnie najgorszy zakup.

Zgłoś nadużycie #408 12 lipca 2012, 9:38

Ja przed ciążą specjalnie unikałam kawy (jakieś tam badania naukowe pokazują, że negatywnie wpływa na płodność ;) ) a teraz cały czas kawę lubię, szczególnie zapach świeżo zmielonej, ale piję tylko 1-2 na tydzień, zwykle w weekendy pozwalam sobie na cappucino z ekspresu, z dużą ilością mleka. Najczęściej pijam zieloną herbatę i rooibosa, bo są najzdrowsze.
Z ubraniami na razie spoko, mam nadzieję za trzy tygodnie nawiedzić moją siostrę i podebrać jej to co nosiła 3 lata temu będąc w ciąży (jej tez ostatni trymestr wypadał zimą).

Zgłoś nadużycie #409 12 lipca 2012, 9:58

Metra Fajna mama
kurczę blaszka Ania jak Ty to robisz, że się w ciuchy mieścisz ?? :) jesteś o równo 3 tygodnie wyżej ode mnie :) ja dzisiaj pracuję nad moim autoreferatem i zastanawiam się intensywnie co uciąć a co zostawić... ciężka sprawa. na dodatek dopadła mnie depresja ciążowa i zaczęłam martwić się tą kosmówką, że się odklei :( chociaż lekarz mnie uspokajał, że najprawdopodobniej nic się nie stanie to ja oczywiście panikuję.

Zgłoś nadużycie #410 12 lipca 2012, 15:50

Jeśli chodzi o spodnie, to nie noszę zwykle jakiś bardzo dopasowanych, jak coś na mnie w biodrach i udach wchodzi to w talii zwykle jest za luźne, więc normalnie noszę paski, a teraz po prostu zakładam bez paska, bo powoli ale systematycznie tracę talię ;) . A jak tylko docieram do domu to z wskakuję w spodnie od dresu albo jakieś wygodne kiecki, bo zwykle najbardziej mnie wybrzusza po wieczornym obiedzie ;)
No co ty, nie panikuj, na pewno będzie dobrze :)
Powodzenia z referatem :)