Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #3951 7 września 2012, 11:57

daria212 Gotowa na wszystko
Ja tez zamierzam wlasnie prac bo nigdy nic nie wiadomo.
Ania ja tez juz bym to wszystko zrobila i uprasowala :-)

Zgłoś nadużycie #3952 7 września 2012, 12:08

happyania Zaprawiona w bojach
heeeej!

Madziula śliczności dziewczyna :) :) :) cieszę się, że wszystko w porządku!

Madzia i Marzenka śliczne wyprawki kompletujecie :) ja wczoraj dostałam od szwagierki 2 wielkie siaty ciuszków, w tym kaftaniki, rękawiczki, pajacyki, śpiochy, bodziaki, kombinezon, rożek. ekstra! Nic już nie muszę kupować, chyba że coś będzie tak oszałamiająco słodkie że się nie da zostawić :) . Na allegro można tez kupić spore paczki ciuszków dziecięcych, niektóre w naprawdę dobrych cenach .

a ja u mamusi na trzydniowym wywczasie :D wczoraj byłam u babci, na zmianę spałam, jadłam i zrywałam maliny na sok. Herbatka z sokiem malinowym mniami!
AniaFin ciekawe bardzo z tą herbatką z liści malin! Muszę wypróbować :)

Mam mega fazę na gruszki i winogrona :)

Zgłoś nadużycie #3953 7 września 2012, 12:57

daria212 Gotowa na wszystko
Dostalam link od kolezanki jakie robic cwiczenia zeby zapobiec rozstepa na brzuszku, ciekawe czy sie sprawdzi :-)
http://forum.gazeta.pl/forum/w,585,110692697,110692697,Masaz_brzucha_wedlug_Mich...

Zgłoś nadużycie #3954 7 września 2012, 13:02

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczynki :)
Baby ja kupuję ciuszki od rozmiaru 56 ,ale raczej więcej 62.
Muszę się właśnie kobitki wybrać na zakupy do H&M i C&A :)
A prać będę wszystkie rzeczy nowe też, muszę też zaopatrzyć się w tetrowe pieluszki bo nie wyobrażam sobie takiej małej delikatnej pupci od razu w pampersie...owszem na wyjście albo na noc tak.

Zgłoś nadużycie #3955 7 września 2012, 13:07

Mój synuś to się ostatnio tak wieczorami rozkopał ze hoho :) wspaniałe to uczucie :)

Zgłoś nadużycie #3956 7 września 2012, 13:37

April90 Supermama

daria212 napisał(a)

April ja najmniej mialam 55 kg i wygladalm jak szczypior a to 52 to pewnie duzo dla Ciebie :-)

Powiem Ci, ze na poczatku wydawalo mi sie, ze jak przytyje z 10kg, czyli bede miec mniej wiecej tyle, co mam teraz, to myslalam, ze bede gruba, ale sie mylilam hehehehe. Po prostu cale zycie wazac 40-44kg wydawalo mi sie, ze ponad 50 to bedzie na mnie za duzo... Okazuje sie, ze wciaz za malo hehe

baby - nie zgodze sie, ze 55 jak ktos jest nizszy to juz duzo. Ja mam 162cm i jakbys mnie zobaczyla teraz przy wadze 51, to bys powiedziala, ze moglabym jeszcze przytyc, przydaloby mi sie hehe

Ja sie mierzylam we wtorek: 86-88-88 (biust-brzuch-biodra), waga byla wtedy 52kg wieczorem

Myszka - gratuluje pieknej corci! I troche mnie pocieszylas, bo moj w bodajze 22w0d wazyl 562g i juz panikowalam, ze jest taki wielgachny, widze Twoja go przebiła hehehehe :P

Myszka i Marzenka, przesliczne ciuszki!!! Jestem pod wrazeniem! A Marzenko Ty, to bys musiala mnie uczyc po lumpkach szukac, gdzies Ty te cuda znalazla?! Masakra! W zyciu bym nie powiedziala, ze to z lumpka...

Zgłoś nadużycie #3957 7 września 2012, 13:46

AniaFin Gotowa na wszystko
Co do tycia to wczoraj przeczytałam w książce "Brain rules for baby", że szczególnie szczupłe kobitki (BMI zdaje się poniżej 18-19) powinny w sumie przytyć od 12 do 18 kg, żeby zagwarantować maleństwu optymalny rozwój mózgu, a takie co mają BMI>25 wystarczy że przytyją 5-8 kg. To dla ciebie April nawet z 18 było by w sam raz :)

Zgłoś nadużycie #3958 7 września 2012, 13:51

April ja co do szukania w lumpkach się nie nadaję :( Znalazłam dwa takie lumpki można powiedzieć ,że ekskluzywne(jeden właściciel)...ubrania dla dorosłych wiszą na wieszakach , a dla dzieci jest specjalny regał dlatego je lubię i tam chodzę.A dodam ze rzeczy są uprane i w ogóle zapach w tym lumpku jest jak w sklepie.Wszystko zadbane i naprawdę można znaleźć skarby.Ogląda się łatwo bo jest segregacja dla chłopców dziewczynek i unisex :)

Zgłoś nadużycie #3959 7 września 2012, 13:54

Acha i tam też było napisane, że tycie jest szczególnie ważne w drugiej połowie ciąży, więc jak nie przybędzie zbyt dużo do połowy, to też nie ma się czym martwić :)

Zgłoś nadużycie #3960 7 września 2012, 14:03

Napisali też, że dla prawidłowego rozwoju mózgu maleństwa ważne są tylko cztery rzeczy:
* waga matki (trzeba przytyć w sam raz)
* odżywianie (dużo warzyw, owoców, czerwone mięso i omega3)
* stres (właściwy poziom stresu, lekki stress od czasu do czasu stymuluje rozwój mózgu, duży lub prezwlekły stres go hamuje)
* ćwiczenia (regularne ćwiczenia przez całą ciążę, nie tylko redukują stres, ale także skracają ostatnią fazę porodu, wysportowane matki prą średnio około 27 minut, a te niewysportowane nawet parę razy dłużej, a im krótsze parcie, tym mózg dziecka zdrowszy, bo mu tlenu nie zabraknie)
Tak że na spacerek dziewczyny! 30 minut zdrowego ruchu na dzień powinno wystarczyć :)

Zgłoś nadużycie #3961 7 września 2012, 14:49

Widzę, że chyba wszystkie gdzieś biegają :)

Zgłoś nadużycie #3962 7 września 2012, 15:18

lili Fajna mama
AniaFin:
ja mam kolezanki ktore wychowania fizycznego uczyly cale zycie caly czass aktywne az sie dziwilam ze tak do konca ciazy pracowaly(wiadomo nie forsowaly sie napewno zabardzo) ale napewno wiecej mialy ruchu i cwiczen co inne kobiety :) i co wszystkie jakos po cesarce takze to niema reguly ze jak bedzie sie cwiczyc cala ciaze to porod lzejszy :)

Zgłoś nadużycie #3963 7 września 2012, 15:26

lili Fajna mama
co do ciuszkow ja tez wszystko pralam(nowe tez) i prasowalam :)
narobilyscie mi ochoty na te malenkie ciuszki i tez w najblizszych dniach bede przegladac to co zostalo po pierwszym synku :)

Zgłoś nadużycie #3964 7 września 2012, 16:41

karoollcia Zaprawiona w bojach
kurde nie mogę się oprzeć i co ide po zakupy to do tego lumpka zachodzę bo mam świadomość tego że oni coś codziennie nowego wrzucają i może mnie ominie jakiś fajny ciuszek :) ... dziś znalazłam śliczny śpiworek beżowy w dziale na wagę więc kosztował grosze, ja właśnie dziś poprałam połowe ubranek w normalnym proszku..a przed samym porodem popiore w jakimś dziecięcym :) jak wyschnie to zrobie mu fotkę to wam wrzucę :)
dzisiaj strasznie śpiący dzień i jakąś taką jakby lekką zgage mam

Zgłoś nadużycie #3965 7 września 2012, 17:03

lili napisał(a)

AniaFin:
ja mam kolezanki ktore wychowania fizycznego uczyly cale zycie caly czass aktywne az sie dziwilam ze tak do konca ciazy pracowaly(wiadomo nie forsowaly sie napewno zabardzo) ale napewno wiecej mialy ruchu i cwiczen co inne kobiety :) i co wszystkie jakos po cesarce takze to niema reguly ze jak bedzie sie cwiczyc cala ciaze to porod lzejszy :)

Lili, pewnie, że w tym sensie nie ma reguł, są tylko statystyki ;) Ale mnie to przekonuje, bo poród to ciężki wysiłek, a nie ma to jak dobra kondycja :)

Zgłoś nadużycie #3966 7 września 2012, 17:03

monis89 Gotowa na wszystko
Cześć Mamusie!!
Wczoraj po wizycie nie pisałam bo czasu zbytnio nie miałam, a jak juz wróciłam to i sil mi zabraklo i poszlam spac :) .. Dzisiaj też zabiegana i dopiero weszłam i czytałam te 10 stron które zdążyłyście juz zapisac :P .. Ja mimo że nie miałam USG (mam w przyszła srode) to jestem szczesliwa bo mam zwolnienie i w koncu nie musze sie stresowac praca :D ..

Madzia gratuluję ślicznej córci!! Ja nie wiem czemu ale zawsze jak patrze na zdjecia dzieci to wydaje mi sie jakby te maluchy sie pod noskiem usmiechały do siebie :P .. A tym 3D to i mnie zachęciłaś :) .. Aha i bardzo ładne ciuszki kupilas :)

Metra do lekarza marsz i na pewno wyspowiadaj sie swojemu ginkowi :) .. Wózek bardzo ladny i wygodny sie wydaje. Marzenka kolor wozeczka taki troche oczojebny, ale ja tez takie lubie :P .. W ogole co do wozkow to jak wysylacie dziewczyny linki to jestem pod wrazeniem bo oprocz tego ze sa fajne to i strasznie drogie (jak ten czarny Darii- ja nie wiem czy bym taki kolor wzieła :D ).. Ja nie mam tyle kasy na wózek i mam nadzieje ze tez znajde podobne do waszych, ale tansze chociaz nowy chce :) ..

Nancy pościel śliczna i ja też bede kupowac w sklepach chociaz nigdy sie nie zrazilam do zakupow przez neta, to musze troche obmacac co kupie dla bobasa :)

Co do libido to ja nie mam jak Wy chłopa w domu na codzien tylko tak raz na miesiąc i u mnie nie spada :) .. Ale ja w ogole rzadko kiedy odmawialam malego seksiku, a nawet sama go inicjowałam czesciej niz ten moj :p .. A tych wyciekow nie mam jakis wielkich, prawie w ogole wiec jest dobrze :) ..

Miłego popołudnia dla Was!! :)

Zgłoś nadużycie #3967 7 września 2012, 17:24

ja przyszłam a Wy poszlyscie wszystkie... ech :)

Zgłoś nadużycie #3968 7 września 2012, 17:33

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
AniaFin heh tylko jak tu sie zmusić do ćwiczeń jak się ma takiego lenia jak ja... chociaz ja to conajmniej pół dnia stoje, chodzę itp wiec jakis tam ruch mam...
Happyania dziękuję :) jutro bd u rodziców to Ci pomacham z okna hehe :)
April no widzisz mowiłam Ci że ja każdego potrafie pocieszyc haha :D moja kruszyna jest naprawdę dużą kruszyną także możesz się przestać martwić chociaz jestem ciekawa ile takie dzieciątko przybiera na wadzed tygodniowo :)
Moniś dzięki :) a ciuszków nie kupuje... tzn mam swojego lumpka wiec zbieram rarytasy u siebie :D

Zgłoś nadużycie #3969 7 września 2012, 18:44

A dziś przyszedł kocyk który zamówiłam dla mojego synka :)

Zgłoś nadużycie #3970 7 września 2012, 18:47

Bardzo ładny i mięciutki na pewno :D