Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #3911 6 września 2012, 20:43

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
dziękuję heh chociaż przyznam że to rzadkość jednego dnia tyle "smaczków" znaleźć - to była chyba nagroda dla mojej królewny :)
Niedługo mam zamiar zrobić przegląd i wtedy wam wstawię obiecane kąski z towaru :)

Zgłoś nadużycie #3912 6 września 2012, 21:08

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Ale tu dzisiaj cisza :) ja idę troszkę posprzątać , zrobić sobie kolacyjkę wykapać się i znowu zajrzę :) :*

Zgłoś nadużycie #3913 6 września 2012, 21:52

Metra Fajna mama
cześć dziewuszki...
ja już po...w sumie nie dowiedziałam się niczego czego bym już nie wiedziała...dzisiaj tematem były prawa pacjenta i co zabrać do szpitala oprócz torby...
jedyne czego nie wiedziałam, to że od 38tc trzeba pić herbatkę z liści malin, która wpływa na stan elastyczności pochwy i szyjki macicy...całą resztę wiemy :) łącznie z tym, że po 36 tygodniu trzeba zrobić posiew z pochwy i odbytu na obecność paciorkowca...
a no i jak urodzimy przed 37tc to szczepienia na pneumokoki są darmowe!!oczywiście nikomu nie życzymy takie porodu przed 37tc :)

spotkanie trwało 45 minut, wszystkie kobity były z facetami a faceci szkoda gadać jakie beznadziejne przypadki...opowiem Wam więcej jutro bo troszkę zmęczona jestem...

Madziula super ciuszki...Nancy Twoja pościelka również :)

idę dziewczynki leżeć i czekam na mojego :)

do jutra laseczki

Zgłoś nadużycie #3914 6 września 2012, 22:00

Nancy Gotowa na wszystko
No tak, na takich pierwszych zajęciach pewnie dużo ogólnych spraw poruszają.

A mnie wzięło na filmy z porodu. I nie wiem, czy dobrze, bo jakoś tak mocno je przeżywam. Tych z rozcinaniem krocza oglądać jednak nie mogę :-/

Ale polecam Wam film z porodu siłami natury, bez nacinania i taki do końca, łącznie z urodzeniem łożyska (ja zawsze byłam ciekawa jak ten ostatni etap wygląda, to teraz już wiem :) . Poród azjatycki i chyba w domu, ale to nie ma tu znaczenia:

http://www.planujemydziecko.pl/index.php/Ciekawostki/Filmy-z-porodu/Porod-natura...

Zgłoś nadużycie #3915 6 września 2012, 22:08

Nancy Gotowa na wszystko
Kurczę, chyba na tym linku najpierw otwiera się ten z nacinaniem. Ale jak się skończy trzeba wybrać 1-szy z 4-rech, z azjatką. Jeśli dla kogoś za mocne to z góry przepraszam, ale podobno na szkołach rodzenia też pokazują.

Zgłoś nadużycie #3916 6 września 2012, 22:11

daria212 Gotowa na wszystko
Oj ale jestem padnieta, nie ma to jak w lozeczku i czytac mamusie styczniowki :-)
Wozki fajne, wy mowicie ze wasze ciemne a ja mam wybrany czarny, nigdy nie chcialam czarnego a teraz podoba mi sie na maxa choc moj jeszcze nie jest do niego przekonany a oto on
http://allegro.pl/leo-wozek-graco-symbio-dodatki-najlepsza-oferta-i2574673060.ht...

Metra ja tez mam wycieki i tez sa bezbarwne i bez zapachowe, bez wkladki sie nie obejdzie.
A co do loza to ja mam przerabane... moj to jest erotoman :-D ale ja tez nie mam jakos ochoty i tez mam jakies obawy przed dzidzia ze jemu cos sie dzieje :-) ja tez mam nie raz takie whania rownowagi ale zawsze musze miec ze soba wode niegazowana :-)
Metra a co z tym lozeczkiem bo mialas ogladac?

Madzia sliczne ciuszki a te buciki boskie.
Nancy posciel super tez wole dotknac zanim kupie :-)

Zgłoś nadużycie #3917 6 września 2012, 22:14

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Obiecane fotki upolowane w lumpku :)

Zgłoś nadużycie #3918 6 września 2012, 22:16

i dalej lumpek :)

Zgłoś nadużycie #3919 6 września 2012, 22:20

A to już sklepowe :)

Zgłoś nadużycie #3920 6 września 2012, 22:20

Nancy Gotowa na wszystko
Daria, całkiem ładny ten wózek, chociaż trochę kusi, żeby dać jakiś drobny nawet kolorowy akcent, albo chociaż wzorki czarno-białe gdzieniegdzie :)

Marzenka, ciuszki bardzo fajne :)

Zgłoś nadużycie #3921 6 września 2012, 23:11

Daria wózek fajny ale kolor czarny dla dziecka ojjj nie............

Zgłoś nadużycie #3922 6 września 2012, 23:51

karoollcia Zaprawiona w bojach
Marzenka suuper ciuszki a te spodenusie z tym królikiem słodziaszne :) fajowe ja dziś kupiłam u mnie jeszcze jednego pajacyka biały w różowe motylki i gąsieniczki za całe 1,60 :D takie zakupy to ja mogę robić hihi :) dobra laseczki ide spać bo rano z moczem musze zapychać do oddania :D buziaki dla brzuszków :*

Zgłoś nadużycie #3923 7 września 2012, 8:34

baby Zaprawiona w bojach
cześć dziewczynki i bobaski :)
Marzenka: śliczne ubranka :) a jaki rozmiar kupujesz? 56 czy 62?
Daria: czarny kolor wózka jest praktyczny choć mi brakuje jakiś kolorowych wstawek.
Metra: o herbatce z liści malin to nie słyszałam :( ale dobrze wiedzieć wcześniej niż po fakcie :P

A co do spraw intymnych to znalazłam fajne porównanie: Kobieta nie powinna się obawiać seksu podczas ciąży bo dzieciątko mieszka sobie w dobrze zabezpieczonym domku a facet wjeżdża tylko do garażu :)

Zgłoś nadużycie #3924 7 września 2012, 9:00

AniaFin Gotowa na wszystko
Witajcie Mamusie i Maleństwa :)

Znowu mi się nie chciało wczoraj wieczorem kompa włączyć, bo najpierw pojechaliśmy na wieczorne zakupy ciążowo-dzieciowe (wyprzedaże były) i wróciliśmy dość późno (sklepy są w czwartki do 21) z zapasem sushi na kolację. Ja to uwielbiam sushi (a raczej maki) i wasabi, ale staram się teraz unikać surowizny i wędzonych ryb, zostaje mi więc te z paluszkami krabowymi i warzywami, ale i tak miałam ucztę.

Madziu, słodkie ubranka, ale mała będzie miała wyprawkę!

W temacie wózków się już wypowiadałam, zdecydowanie wolę z zielonymi akcentami i podoba mi się nasz Tako Captiva, ale ten Laret też super wygląda i ten Metry mi się bardzo podoba :)

Co do trudnych pytań ;) , to ja oczekiwałam po lekturze różnych gazet raczej przypływu libido, ale w moim odczuciu nic się nie zmieniło ;) Mój facet to tak jak u Darii ;) , najchętniej dwa razy dziennie, ale udaje mu się mnie skusić średnio raz na dwa dni, bo stres i zmęczenie robią swoje. Za to w wakacje i weekendy mam zdecydowanie więcej weny i nie jest źle. Na szczęście żadne z nas się na razie nie trzęsie o maleństwo i ciąża na razie nie wpłynęła raczej na wzajemny pociąg ;) . Trochę miałam tylko na początku stracha ja mi się brzuch twardy robił po fakcie, ale to w sumie normalne i im dalej tym jestem spokojniejsza.

Z wydzieliną dużo się u mnie nie zmieniło ;)

O herbatce z liści malin w ostatnich tygodniach ciąży też czytałam, że dobrze ją pić, a także dobrze jest podobno brać olej w wiesiołka (jak znajdę linka to podeśle) i wykonywać specjalnym olejkiem masaż krocza ;)

Miłego dnia piękności moje!

Zgłoś nadużycie #3925 7 września 2012, 9:02

Metra Fajna mama
cześć panienki :)
Marzenko ciuszki boskie :) te spodenki z króliczkiem mnie powaliły... :)
daria wózek śliczny, kolor czarny to tylko kolor...nie ma się co bać. jeśli Wam się podoba to warto...ostatnio widziałam dzieciaczka w śpioszkach czarnych. wyglądał bardzo elegancko :) a co do wiesz czego to mój też erotoman :P łóżeczko będę oglądać w przyszłym tygodniu w czwartek
baby super porównanie z tym garażem :)
a my zaczęliśmy super 21 tc krwawieniem z nosa :( i głodomorrą w nocy..wyjadłam kolejne pół chleba z dżemem malinowym...

teraz idę na pociąg i jadę do Mamy. z moim więc nie sama :) odezwę się później. miłego dnia dla Was i brzucholków :*

Zgłoś nadużycie #3926 7 września 2012, 9:18

Marzenka ciuszki sweet te skarpetki i te spodenki na szelkach slodk

Z moim wozkiem to jeszcze sama nie wiem, jeszcze nie zdecydowalam, wzielabym inny kolor ale ten ksztalt mi sie podoba a taki jest tylko czerwony i turkusowy tylko ze gondola jest brzydka turkusowa, jeszcze moze zmienie bo moj nie chce czarnego .

haha do garazu :-D
Ja czytalam ze w moim tyg dziecko juz czuje wszystko co u mnie w srodeczku sie dzieje i mysle zawsze ze sprawy lozkowe tez czuje :-D

Zgłoś nadużycie #3927 7 września 2012, 9:23

baby Zaprawiona w bojach
Daria pewnie że czuje że mamusi jest przyjemnie ale nie wie z jakiego powodu :P

Zgłoś nadużycie #3928 7 września 2012, 9:23

Aha czwartki mi sie pomylily :-D
Dobrze ze nie jestem sama z tym moim faciem w domu, ze wy tez tak macie :-D
Milego wypoczynku u mamdzi Metra

Zgłoś nadużycie #3929 7 września 2012, 9:25

haha i dobrze ze nie wie baby :-D
Juz mowilam do mojego zeby za nim sie nie wydal czasem :-D

Zgłoś nadużycie #3930 7 września 2012, 9:28

AniaFin Gotowa na wszystko
Jeszcze co do tej herbatki z liści malin to znalazłam już dawno taką opinię dr. Preeti Agarwal (ginekolog z Wrocławia indyjskiego pochodzenia) "Liście maliny są bogate w witaminy i minerały, zwłaszcza chelaty żelazowe. Wzmacniają i odżywiają mięśniówkę macicy. Jest to jedno z najstarszych i najbardziej znanych ziół stosowanych w ciąży. Napar z liści malin można popijać przez całe dziewięć miesięcy".
Tak też robię, mimo, że są ludzie, którzy propagują opinię o skurczach macicy wywoływanych przez taki napar, to w moim przypadku pijąc go nie mal codziennie (od początku pierwszego trymetru ;) ), nie doświadczyłam jeszcze żadnych negatywnych skutków. Zdaniem pani Agarwal (jak znajdę to wkleje) w pierszej części ciąży taki napar wpływa tonizująco na mięśnie macicy.