Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #371 6 lipca 2012, 11:04

AniaFin Gotowa na wszystko
U nas w sumie wszystkie są prywatne, ale ceny są przystępne jak się pracuje (od 6 euro za h) no i jest tych żłobków sporo (u nas w miasteczku są co najmniej 3), istnieje też coś takiego jak gast-ouders (rodzice gościnni ;) ), gdzie jedna opiekunka może u siebie w domu zajmować się 5 dzieci. Tutaj z kolei dziadkowie udzielają się nie tak chętnie jak Polsce, od czasu do czasu mogą przyjechać na jeden dzień, ludzie więc sobie muszą inaczej radzić. Zgadzam się, że w Polsce nie jest łatwo, moja siostra ma dwójkę dzieci, oboje pracują na pełny etat i nasza mama już parę lat ma wnuczki przez 8 godzin na dobę...

Zgłoś nadużycie #372 6 lipca 2012, 11:20

malinazabek Świeżo upieczona

April90 napisał(a)

malinazabek - jesli liczysz na wsparcie psychiczne, to takie tutaj na pewno dostaniesz :)

Właśnie oczekuję tutaj wsparcia , bo to dla mnie trudna sytuacja . Urodzę to dziecko bo już wiem ile dla mnie znaczy i wiem , że dam rade z wykształceniem i z wychowaniem . Moi rodzice nie są oziębli ani rodzice chłopaka , sądzę , że to nam bardzo w tym pomoże . Dzisiaj prawie powiedziałam mamie , bo rozmawiałysmy o mieszkaniu , że chce się wyprowadzić a ona , że jestem za młoda i że mnie nie puści i w końcu zapytała czy jestem w ciąży , ja jej na to , że tak , a ona poważnie czy żartujesz ? a ja spanikowałam i zmieniłam temat . To jest ciężkie ale wiem , że muszę się w końcu odważyć .

Zgłoś nadużycie #373 6 lipca 2012, 11:32

Nancy Gotowa na wszystko

AniaFin napisał(a)

U nas w sumie wszystkie są prywatne, ale ceny są przystępne jak się pracuje (od 6 euro za h) no i jest tych żłobków sporo (u nas w miasteczku są co najmniej 3), istnieje też coś takiego jak gast-ouders (rodzice gościnni ;) ), gdzie jedna opiekunka może u siebie w domu zajmować się 5 dzieci. Tutaj z kolei dziadkowie udzielają się nie tak chętnie jak Polsce, od czasu do czasu mogą przyjechać na jeden dzień, ludzie więc sobie muszą inaczej radzić. Zgadzam się, że w Polsce nie jest łatwo, moja siostra ma dwójkę dzieci, oboje pracują na pełny etat i nasza mama już parę lat ma wnuczki przez 8 godzin na dobę...

Sysyemu opieki nad małym dzieckim można tylko pozazdrościć. Ja będę musiała wrócić do pracy w 7 miesiącu życia mojego dziecka i zastanawiam się poważnie nad żłobkiem (na nianię chyba nie będzie nas stać, a babcie daleko). Co sądziecie dziewczyny o złobkach? Macie jakieś dobre i złe doświadczenia?

Zgłoś nadużycie #374 6 lipca 2012, 13:26

April90 Supermama

AniaFin napisał(a)

No mój akurat wyrósł nad podziw (193 cm) i przy moim 161 cm muszę się nieźle wspinać ;) Choć od początku komunikujemy się po angielsku, to jednak wzięłam się za siebie i parę lat temu nauczyłam się tego dziwnego języka, głównie ze względu na rodzinę. Na co dzień używamy trzech języków i już się boję, że naszemu dziecku się wszystko pomiesza, chociaż jak pójdzie do żłobka tutejszego i szkoły, to i tak holenderski zwycięży (wiem po znajomych, nawet u par czysto polskich dzieciaki używają głównie holenderskiego).
O, my też słuchamy 538 ;)
No i z tym wpisywanie do kalendarza (czyli "ahendy" ;) ) to prawda, niektórzy się śmieją, że jak chcą mieć seks z własną żoną, to ona musi najpierw sprawdzić w kalendarzu czy jej pasuję do rozkładu dnia :D
Z jednym ciastkiem na głowę też się spotykam, choć tutaj w okolicy to się powoli zmienia, bo bardzo dużo wpływów emigranckich ;)
Pierdzenie i bekanie natomiast mi się do tej pory nie rzuciło w oczy, no chyba że koledzy w labie bekają sobie z premedytacją, moim zdaniem także i tu w towarzystwie uchodzi to za niegrzeczne, no ale prawda, że co region to trochę inne zwyczaje.
Ogólnie lubię tutaj mieszkać i podoba mi się wizja, że wychowamy tu dziecko :)

Generalnie naprawde rzadko mowie komus, ze czegos mu zazdroszcze, no ale tu nie mam wyjscia :) a Twojemu dziecku to tak zazdroszcze tego, ze w przyszlosci bedzie spreekac po holendersku, ze to sie w glowie nie miesci. Bardzo dobrze. Ja bym chciala zeby moje dziecko poszlo w jezyki po mnie. Ja wprawdzie komunikatywnie umiem tylko angielski, ale interesuje sie jezykami troszke i jak czegos moge sie nauczyc to sie poduczam. Ostatnio zalapalam kilka tekstow w jezyku Gujarati. Piekny jezyk, gdybym miala doczynienia na codzien z kims kto umie ten jezyk, to bym go gwalcila codziennie, zeby czegos mnie nauczyl, chociaz zdanie po zdaniu :) z tym seksem to dobre haha, wiec jednak moja ksiazka nie klamie. Wiadomo to zalezy od regionu i tak naprawde od Holenderow tez, bo Holender Holenderowi nie rowny. Kuuuurde, az mi sie zachcialo jechac do Nederlands :) smaka mi narobilas na ten wiatrakowy kraj :) i przede wszystkim ci ludzie tam - tacy na luzie, majacy wszystko w tylku i podejscie "Skoro moge pomoc dlaczego bym mial nie pomoc? Przeciez nic nie strace". Strasznie mi sie to podoba u nich :)

Metra napisał(a)

cześć laski...jestem już. egzamin zdany bardzo dobrze. niestety spędziłam w pracy prawie cały dzień i teraz gotuję zupkę na jutro :) bo jutro też muszę lecieć tym razem na uczelnię :(

Nooooo to graty wielkie :)
AniaFin - co dwa mozgi to nie jeden, dobry byl ten tekst hahahahaha
Malinazabek - oczywiscie, ze tu wsparcie otrzymasz. I powiedz w koncu tej mamie ! Nie zmieniaj tematu. Ok, zrobilas bobasa, ale teraz zachowaj sie dorosle i powiedz o tym rodzicom... Wiesz w ogole na kiedy masz termin? Cokolwiek? Moglabys w sumie isc do ginekologa juz, bo pisalas, ze podejrzewasz, ze jestes w 10 tygodniu. Kiedy mialas ostatni okres (date kiedy Ci sie zaczal podaj), to ja Ci tu zaraz powiem mniej wiecej w ktorym tygodniu jestes. A lekarz i tak i tak musi byc !

Zgłoś nadużycie #375 6 lipca 2012, 14:08

Metra Fajna mama
no to będziemy miały nową mamusię malinazabek :) Nic się nie bój. Jesteś młoda, silna, a prawda jest taka, że na dziecko nigdy nie ma odpowiedniej pory. Trzeba się cieszyć jak przychodzi, bo kiedyś może się okazać że to była Twoja jedyna okazja :)

Nancy ja nie mam jeszcze żadnych doświadczeń. moja siostra odda małego do żłobka dopiero we wrześniu więc wtedy będę na czasie. Słyszałam, że nie jest tak źle. Zresztą nie mamy wyjścia. Ja nie mogę liczyć na żadną babcię, bo są daleko i obie pracują. Nanie są drogie a żłobki prywatne da się przełknąć...

Zgłoś nadużycie #376 6 lipca 2012, 14:43

malinazabek napisał(a)

Właśnie oczekuję tutaj wsparcia , bo to dla mnie trudna sytuacja . Urodzę to dziecko bo już wiem ile dla mnie znaczy i wiem , że dam rade z wykształceniem i z wychowaniem . Moi rodzice nie są oziębli ani rodzice chłopaka , sądzę , że to nam bardzo w tym pomoże . Dzisiaj prawie powiedziałam mamie , bo rozmawiałysmy o mieszkaniu , że chce się wyprowadzić a ona , że jestem za młoda i że mnie nie puści i w końcu zapytała czy jestem w ciąży , ja jej na to , że tak , a ona poważnie czy żartujesz ? a ja spanikowałam i zmieniłam temat . To jest ciężkie ale wiem , że muszę się w końcu odważyć .

Powiedz mamie, to ci na pewno ulży. Ja tak sobie pomyślałam, że jakbym miała córkę w twojej sytuacji to bym chciała wiedzieć i chciałabym żeby mi na tyle ufała, żeby mi powiedzieć od razu bez strachu. Fajnie że chcesz urodzić i dobrze że możesz liczyć na chłopaka. I dacie radę na pewno, jesteście prawie dorośli, młodzi i silni. Myślę, że te czasy kiedy zajście w ciąże w młodym wieku było traktowane jak "zmarnowanie życia" mamy już za sobą. Potraktuj to jako raczej jako szansę, jak się kochacie i jesteście gotowi kochać wasze dziecko, to wszystko inne się ułoży :)

Zgłoś nadużycie #377 6 lipca 2012, 17:58

Metra Fajna mama
mam takiego lenia, że aż mam wyrzuty sumienia. Jutro mam podwójną imprezę urodzinową, a tu mieszkanie nie posprzątane, ciasto nie zrobione, ehhhh

Zgłoś nadużycie #378 7 lipca 2012, 18:05

happyania Zaprawiona w bojach
hej Dziewczyny!!!

mam termin na 20.01, jestem w 11 tc
przedwczoraj byłam u gina, dostałam nowe foty i ... cudem widać już płeć dziecka!
Będzie synek :) :)

Zgłoś nadużycie #379 7 lipca 2012, 18:20

April90 Supermama

happyania napisał(a)

hej Dziewczyny!!!

przedwczoraj byłam u gina, dostałam nowe foty i ... cudem widać już płeć dziecka!

Witam i gratuluje :)

Zgłoś nadużycie #380 7 lipca 2012, 22:07

Metra Fajna mama

happyania napisał(a)

hej Dziewczyny!!!

witaj

mam nadzieję, że płeć się potwierdzi, bo musisz wiedzieć, że na początku łechtaczka dziewczynek wygląda jak penis chłopców. Nie ma między nimi żadnej różnicy aż do 16 tygodnia. Ale mimo to może akurat lekarz trafił :)

Zgłoś nadużycie #381 7 lipca 2012, 22:44

April90 Supermama

Metra napisał(a)

witaj
mam nadzieję, że płeć się potwierdzi, bo musisz wiedzieć, że na początku łechtaczka dziewczynek wygląda jak penis chłopców. Nie ma między nimi żadnej różnicy aż do 16 tygodnia. Ale mimo to może akurat lekarz trafił :)

Ja nie moge :D nie wiedzialam o tym, ale wiem, ze w 9 tygodniu juz sie wyksztalcaja albo jaderka albo jajniki. Tez mi to dziwne bylo, ze w 11 tygodniu lekarz plec stwierdzil, jak u mnie ledwo co widac, a jestem w 14-15... Czyli spokojnie na USG 4d albo 3d moge isc w nastepnym tygodniu, bede juz miec skonczony 15 tydzien i zacznie sie 16, moze cos wyczai lekarz :D

Zgłoś nadużycie #382 8 lipca 2012, 8:41

Metra Fajna mama

April90 napisał(a)

Czyli spokojnie na USG 4d albo 3d moge isc w nastepnym tygodniu, bede juz miec skonczony 15 tydzien i zacznie sie 16, moze cos wyczai lekarz :D

może coś tam już zobaczycie...ja chciałam zrobić test z moczu. Kosztuje 150 zł można kupić na allegro. Wykrywa testosteron w naszym moczu który produkuję synkowie. Niestety nie można go robić jak się przyjmuje progesteron, więc ja go nie zrobię, ale Wy możecie jak najbardziej. Happyania spróbuj zrobić ten test. Najpewniejszy jest od 12 tygodnia, ale niektóre mamy robią już w 10.

April to prawda że wykształcają się jądra i jajniki między 8 a 9 tygodniem, ale w narządach zewnętrznych nie ma żadnej różnicy pomiędzy płciami...jesteśmy na początku tacy sami :)

Zgłoś nadużycie #383 8 lipca 2012, 14:49

Metra Fajna mama
czy ktoś tu jeszcze zagląda....normalnie pustki. czuję się opuszczona :(

Zgłoś nadużycie #384 8 lipca 2012, 15:05

April90 Supermama

Metra napisał(a)

może coś tam już zobaczycie...ja chciałam zrobić test z moczu. Kosztuje 150 zł można kupić na allegro. Wykrywa testosteron w naszym moczu który produkuję synkowie. Niestety nie można go robić jak się przyjmuje progesteron, więc ja go nie zrobię, ale Wy możecie jak najbardziej. Happyania spróbuj zrobić ten test. Najpewniejszy jest od 12 tygodnia, ale niektóre mamy robią już w 10.

April to prawda że wykształcają się jądra i jajniki między 8 a 9 tygodniem, ale w narządach zewnętrznych nie ma żadnej różnicy pomiędzy płciami...jesteśmy na początku tacy sami :)

Nawet nie wiedzialam o takim tescie. Ale test drogi, to wole isc na usg 4d i jeszcze poogladac dzidzie z bliska. W ogole czy ktos wie jak sie robi usg 4d? Dopochwowo, czy normalnie?

Zgłoś nadużycie #385 8 lipca 2012, 15:28

Metra Fajna mama
normalnie :) z tego co widziałam u mojej siostry. idę na spacerek.papa

Zgłoś nadużycie #386 9 lipca 2012, 9:12

Metra Fajna mama
cześć dziewczyny...dzisiaj mam jakiś gorszy psychicznie dzień. zaczęłam się zastanawiać czy aby na pewno w ciąży jestem :( matko jak człowiek ruchów nie czuje to masakra jakaś jest...

Zgłoś nadużycie #387 9 lipca 2012, 12:32

April90 Supermama

Metra napisał(a)

cześć dziewczyny...dzisiaj mam jakiś gorszy psychicznie dzień. zaczęłam się zastanawiać czy aby na pewno w ciąży jestem :( matko jak człowiek ruchów nie czuje to masakra jakaś jest...

Czesc :) No w 11 tygodniu, to Ty na pewno czuc ruchow nie bedziesz :P musisz tak jeszcze z dobre 5 poczekac :D ja tez jak wychodze od ginekologa juz i nie widze Mlodego na usg, to ciagle nie chce mi sie w to wierzyc, ze jestem w ciazy :D lol

Zgłoś nadużycie #388 9 lipca 2012, 13:45

Ja na razie jeszcze nic nie czuję, podobna ma się zacząć jako bulgotanie w brzuchu, ale jak tak się dobrze wczuję to mi wszystko tam bulgocze ;) Tak około 11 tygodnia, też miałam wątpliwości czy coś tam mam w brzuchu, bo mdłości całkowicie ustąpiły i nie czułam prawie nic. Na usg szłam więc z sercem na ramieniu i z niedowierzaniem patrzyłam na ekran z ruszającym się maleństwem. Będzie dobrze!
Poza tym bardzo pracowity miałam weekend, rozwalaliśmy starą kuchnię i pakowania było co nie miara, a sił nie mam tyle co kiedyś ;)
W przyszłym tygodniu idziemy znowu do położnej posłuchać serca i właśnie zapisałam nas na usg połówkowe na 16 sierpnia.
Piszą że gdzieś koło 15 tygodnia maluch zaczyna słyszeć i że warto do niego zacząć mówić, jakoś mi na razie niezręcznie, ale w wolnej chwili zamierzam spróbować :)

Zgłoś nadużycie #389 9 lipca 2012, 19:15

Metra Fajna mama
ja też czytałam, że ok 15 tygodnia zaczyna słyszeć..i dlatego już do niego mówię :)

April wiesz o co chodziło, że jak bym już czuła ruchy to ta ciąża byłaby taka bardziej realna, byłby kontakt z fasolą :) no nic...wytrzymam jakoś te kilka tygodni :P

Zgłoś nadużycie #390 9 lipca 2012, 19:17

Metra Fajna mama
Aniu ale Ty masz wszystko zaplanowane :) mi chyba połówkowe wypadnie pod koniec sierpnia... w ogóle taka pracowita jesteś. Ja to przespałam cały weekend. No oprócz soboty, którą przebiegałam po mieście w różnych sprawach. Odchorowałam to w niedzielę...coś nowych mamuś nam nie przybywa.