Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #3591 4 września 2012, 14:17

madziulka_myszka Gotowa na wszystko

Metra napisał(a)

daria ja nie wierzę w przesądy..mam tylko taką blokadę, że gdyby nie daj Boże coś się stało to będę patrzeć na to łóżeczko i wózek...dlatego czekam do października...tak do połowy z kupnem łóżeczka..wózek odbiorę i będzie stał u Mamy...a w ogóle jak już minie 26 tydzień to odetchnę troszkę bardziej...

Popieram - nie ma co wierzyć w zabobony.,.. a blokade mam z tego samego powodu co Ty... na szczęscie mi jakos zaczął czas w miarę szybko lecieć wiec tygodni przybywa :) a czemu akurat do 26 tygodnia czekasz?

Zgłoś nadużycie #3592 4 września 2012, 14:17

Metra Fajna mama
Madzia ja zauważyłam że mój brzunio wypycha się po tym jak dwa dni wcześniej bolała mnie macica i za dwa dni albo nawet następnego dnia bum i jest większy :)

dobra laseczki robię przerwę na obiad :) będę później ...

Zgłoś nadużycie #3593 4 września 2012, 14:19

Metra Fajna mama

madziulka_myszka napisał(a)

Popieram - nie ma co wierzyć w zabobony.,.. a blokade mam z tego samego powodu co Ty... na szczęscie mi jakos zaczął czas w miarę szybko lecieć wiec tygodni przybywa :) a czemu akurat do 26 tygodnia czekasz?

gdzieś czytałam, że dziecko urodzone w 26tc ma już duże szanse na przeżycie ... dlatego oczywiście jest przypadek, że uratowali dziewunię z 22 tc ...
nie dopuszczam do siebie myśli, że coś mogłoby się stać, ale sama wiesz jak to jest. człowiek czy dopuszcza czy nie dopuszcza to i tak czasem takie myśli się pojawiają

Zgłoś nadużycie #3594 4 września 2012, 14:21

daria212 Gotowa na wszystko
W sumie to tez moge jeszcze poczekac, mam nadzieje ze beda jeszcze takie :-)

Madzia ja mam to samo, wiem juz ile ten ma koni jaki silnik ile pali itd

Zgłoś nadużycie #3595 4 września 2012, 14:23

Duzo mi nie zostalo do 26 tc wiec poslucham sie rad mamy Metry :-)

A ja ide prostowac wloski bo pozniej na kawke do kolezanki, trzeba sie ogarnac bo wygladam jak nieopierzona kura :-)

Zgłoś nadużycie #3596 4 września 2012, 14:28

Metra ja tez niby myslę że wszystko musi pójśc dobrze, ale gdzies w tam z tyłu głowy pojawia się taki wykrzyknik... ciąża dziwny stan- tyle radości i tyle strachu naraz :) ale radości wiecej oczywiscie :) to ja jeszcze 3 tygodnie mam do 26 .... ale i tak bd chuchac dmuchac do 40 :D

Daria hah u mnie jeszcze dochodzą maszyny rolnicze bo mój handluje ... także gdyby ktoś chciał cos wiedzieć o rozsiewaczach, opryskiwaczach czy kultywatorach to zapraszam hahaha :D

No pięknie mnie zostawiacie pięknie :D posiedzę z grudniówkami najwyżej ;p

Zgłoś nadużycie #3597 4 września 2012, 14:59

April90 Supermama
baby - cos zaczyna byc widac :D juz sie raczej nie wyprzesz ciazy hehe :)

Myszka - moje dziecie przejelo cale moje ADHD :D juz pisalam w Grudniowkach haha

Metra, bardzo ladny brzuszek, ale sukienka mi sie podoba bardziej fioletowa :) i nie laz na boso, bo nery przeziebisz babo niedobra!!! :D

Dziewczyny, czytalam tam gdzie moj nick padl i widze, ze byla dyskusja o Nikosiu hehehehe. Nie zmienie imienia juz raczej, ale wkurzam tym rodzine, bo wszyscy, ze juz sie przyzwyczaili, ze co ja teraz imie bede zmieniac. Tata, ze juz wszystkim powiedzial, ze bedzie dziadkiem Nikosia, a teraz imie zmieniam hahahaha. Wszyscy sie buzuja, a ja sie smieje :D ale Marcel mi sie mega podoba i Kornel tez :) Moj mi powiedzial, ze jakis kumpel u niego w pracy sie smial, ze Nikodem dajemy, a ten mu prawie wyjebczyl w mordenke :D lol. Ja mowie, ze co sie przejmuje, imie to jest kwestia indywidualna, kazdy ma inny gust, jak ktos dziecku da na imie Alfons, nie mamy prawa tego negowac, choc mamy prawo miec swoje zdanie. I moj do mnie ciagnie dalej, ze on ma inne imie niz wszyscy i sie dzieci z niego smiały, a ja mowie, to dajmy MARCEL. A on, ze ladne hehe. A za chwile mowi, dajmy DORIAN (tak chcial dac od poczatku). Na co ja: No faktycznie, Dorian to jest takie pospolite imie, ze ja pier... Nikodem Ian zostaje i tak juz bedzie :P

Zaraz sprobuje wkleic brzuch, bo konczymy 23 tydzien dzis :) swieczki by trzeba bylo zapalic i zdmuchnac :P

Zgłoś nadużycie #3598 4 września 2012, 15:04

April90 Supermama

Metra napisał(a)

gdzieś czytałam, że dziecko urodzone w 26tc ma już duże szanse na przeżycie ... dlatego oczywiście jest przypadek, że uratowali dziewunię z 22 tc ...
nie dopuszczam do siebie myśli, że coś mogłoby się stać, ale sama wiesz jak to jest. człowiek czy dopuszcza czy nie dopuszcza to i tak czasem takie myśli się pojawiają

Ja czytalam, ze 22 tydzien ciazy to jeszcze poronienie, ale 23 to juz urodzenie, jesli dziecko umrze, nie nazywamy tego poronieniem. Widzialam na youtube dzieci rodzace sie w 24 tygodniu ciazy. Jakie to male jest, to sie w pale nie miesci! Na dwoch rekach zmiescisz, a biedne te dzieciaczki, ze szok! Jedna z rurkami w nosie chodzila przez caly rok, ale wydobrzala i zyje, ma sie dobrze. Ja ogladalam z ciekawosci, zeby zobaczyc jakiej wielkosci jest Nikos. Powiem Wam, ze gdyby dzieci moglybyc zdrowe w 26 tygodniu ciazy i samodzielnie funkcjonowac i rozwijac sie tak jak normalne dzieciaki z 40 tygodnia czy wczesniej, to bym takiego malego chciala rodzic :P jestem na tyle samolubna, ale to chyba przez strach... Tak sie boje duzego dziecka, ze sobie nie wyobrazacie... Dzis Credible (Wrzesniowka) urodzila po 10h... Wczoraj ok 12 dostała skurczy, o 6.30 rano odeszły jej wody, a urodziła około 12-13 (nie wiem dokładnie, bo mi nie napisała), ale ja jestem tak posrana, ze szok. Ile to jest czasu w ogole!!! Dzidzie tez miala nie najmniejsza, bo 3900... Ja sie wlasnie tego najbardziej boje...;/ zacznie sie ciaza donoszona czyli 36-37 tydzien, to zaczynam naprawde robic wszystko na wywolanie porodu, jednak dziecko juz jest w pelni rozwiniete, samo funkcjonuje, jest zrowe a wazy mniej o wiele. Bo np. przypuscmy w 40 tygodniu bedzie juz miec 4000kg, a w 36-37 tygodniu bedzie miec 3200, no to ja wole takie 3200 sobie urodzic... POSRANA JESTEM...

Zgłoś nadużycie #3599 4 września 2012, 15:18

April90 Supermama
Sorry za burdel :D
Nikosiu 23w0d :)

Zgłoś nadużycie #3600 4 września 2012, 15:20

April Ty to jesteś jeden stres... a wiesz że podobno to czy poród jest dramatyczny zależy od kobiety ? Ostatnio wyczytałam chyba nawet na fajnejmamie że im bardziej się kobieta boi tym bardziej boli, a jak kobieta na luzie podchodzi to poród jest mniej bolesny... tylko wiadomo zależy od progu bólu kobiety... nie martw się tak na zapas... a jeśli masz takiego stresa może warto popytac o znieczulenie zewnątrzoponowe?
Na pocieszenie Ci powiem że moja koleżanka (szczuplizna jak nie wiem) urodziła dziecko ponad 4900 i mówi że ona może dzieci rodzić bo to nie jest takie straszne ... :D

Zgłoś nadużycie #3601 4 września 2012, 15:25

Pięknie rośnie Twój Nikoś i Ty też taka promienna , a tych Twoich dodatkowych kilogramów nigdzie nie widać -no chyba że w cyckach :) I gdzie Ty masz burdel dziewczyno ? :)

Zgłoś nadużycie #3602 4 września 2012, 15:32

AniaFin Gotowa na wszystko
Bardzo ładnie razem wyglądacie April :) Do twarzy ci z Nikosiem :)

Zgłoś nadużycie #3603 4 września 2012, 15:41

alex81 Zaprawiona w bojach
Cześć dziewczynki
Metra w czerwonej wyglądasz super i krój całkiem niezły, mniej marszczona niż fioletowa. Trzymaj cycory w ryzach, żeby nie urosły za dużo do soboty ;)
Marzenka gratuluję chłopczyka.. z racji, że ich więcej to nasze dziewuszki będą miały w czym wybierać :)
Karoolcia czekamy na wieści.

April wyprzedasz mnie o równy tydzień :P

Zgłoś nadużycie #3604 4 września 2012, 15:45

April ty akurat powinnas nam dawac otuchy z fajnej mamy :-D
Slicznie wygladacie, kurde tak patrze ze chyba tylko ja mam tak wysoko brzuch jakbym maly juz byl nad pepkiem i juz bym miala rodzic.

Ja wlsanie ubralam sukiene dzinsowa i tak ciezko juz wchodze w cyckach a moj mowi ze chyba juz mi szew peka i ze chyba juz nie bede miala wiekszego brzucha ?? ? a ja na to pewnie ze nie, juz tylko nie cale 4 miechy to juz pewnie nie urosnie hehe faceci :-D

Zgłoś nadużycie #3605 4 września 2012, 15:53

karoollcia Zaprawiona w bojach
Jestem :D wróciłam ... z tego wszystkiego szłam pieszo do domu :D
No więc tak z dzidzią wszystko ok waży 280g serce bije jak dzwon , ułożone głową w dół
no i najważniejsze ... jak to pan doktor powiedział ... " ewidentnie dziewczynka " :D strasznie się cieszę tylko teraz będzie zagwozdka z imieniem bo nie wiem czy Malwina aż tak mi się podoba bo Helena na drugie napewno będzie miała i to się nie zmieni ... ale ehh musimy jeszcze raz przeanalizować imiona które nam się podobają :)

Zgłoś nadużycie #3606 4 września 2012, 16:01

Karolcia gratuluje malej cipolinki, w koncu one sie ujawniaja :-D

Zgłoś nadużycie #3607 4 września 2012, 16:08

alex81 Zaprawiona w bojach
Karoolcia gratuluję dziewczynki.. zaczyna nas być coraz więcej choć liczby chłopaków raczej nie przekroczymy :)

Zgłoś nadużycie #3608 4 września 2012, 16:34

Dzięki dziewczyny ... mój jest troche zawiedziony bo liczył na chłopa, ale cieszy się z dziewuszki :) powiedział że i tak będzie jej kupował moro hehe :) najważniejsze że zdrowe ,a jak się urodzi to i tak się w niej zakocha ;)

Zgłoś nadużycie #3609 4 września 2012, 16:42

monis89 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczynki! Karoolcia gratulacje!! Wczoraj Marzenka dowiedziala sie ze chlopczyk, dzis Ty ze dziewczynka, to ciekawe czego ja sie jutro (mam nadzieje) dowiem :D ..

April Ty sie uspokoj i daj rosnac dzidzi :) .. przeciez bedzie dobrze :) ..

Metra w obu ładnie wyglądasz :)

Dziewczyny tak sie obzarlam obiadem, ze az babelek czkawki dostal :P .. chyba to czkawka jest :)

Zgłoś nadużycie #3610 4 września 2012, 16:45

ahh April z tego wszystkiego zapomniałam napisać ... śliczny brzucholek spory już :) a Nikodem piękne imię i nie zmieniaj ja z tego co wychodzi mojego Nikodema będę musiała odłożyć na później ;)