Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #331 4 lipca 2012, 19:27

Metra Fajna mama
ja pracuję w szkole więc ma teraz przerwę dłuższą... niestety muszę miesiąc wykorzystać na dodatkową robotę papierkową więc liche to pocieszenie z tej przerwy...ale mimo wszystko. Jeszcze tylko jutro mam egzamin w szkole na nauczyciela kontraktowego i będzie tam spokój. Zasiądę do papierzysk...

Nie wiem jak to będzie od września...trochę boję się czasu jak młodzież zacznie przynosić jakieś choróbska do szkoły.

Zgłoś nadużycie #332 4 lipca 2012, 19:44

April90 Supermama

Metra napisał(a)

ja jestem zadowolona :-) z oliwki, szybko się wchłonęła i na dodatek nie czuję suchej skóry aż do teraz.
wyniki zrobiłam - wszystko wzorowo :-) jeszcze tylko lekarza w środę mam, bo mi przesunęli z poniedziałku.
a to usg między 11 a 13 tygodniem jest dopochwowe czy przez brzuch?

Ja pamietam, ze chyba 2 usg mialam dopochwowe, a potem od 05.06 juz mialam normalne, jakos od 10 tygodnia :) wiec powinnas miec normalne :) to super, ze wszystko dobrze :)
AniaFin - tak, Holendrzy to urodzeni pracocholicy. Pamietam jak bylam w Holandii w tamtym roku i dziewczyny, ktore pracowaly u Bassa mialy przerabane. Ja osobiscie tam nie pracowalam, ale slyszalam, ze zadne bole menstruacyjne szefow nie przekonywaly, a dziewczyny niektore naprawde zwijaly sie z bolu. Mialy wybor, albo zostaja w robocie, albo wylatuja... Dla mnie podejscie troche bez sensu, bo kobieta podczas @, kiedy sie zle czuje, moze nawet zaslabnac, czy zemdlec, a to juz chyba pracodawcy nie byloby na reke... Ale Holandie wspominam bardzo milo i szczerze Ci zazdroszcze, bo to jeden z tych krajow, w ktorym chcialabym spedzic cale zycie... :) gdzie dokladnie jestes? Ja mieszkalam 2,5 miesiaca w Biddinghuizen (Flevoland), do pracy jezdzilam do Harderwijku, Twello i na Creil (wiocha kolo Emmeloordu). Super bylo :)
Metra, czego uczysz?
DOLACZAM WAM MOJEGO FASOLINKA Z DZIS :)

Zgłoś nadużycie #333 4 lipca 2012, 19:53

Metra Fajna mama
April fasolinek boski :) ja swojego zobaczę dopiero za tydzień w środę :(
uczę biologii :-)

A Ty gdzie pracujesz?

Zgłoś nadużycie #334 4 lipca 2012, 19:58

April90 Supermama

Metra napisał(a)

April fasolinek boski :) ja swojego zobaczę dopiero za tydzień w środę :(
uczę biologii :-)

A Ty gdzie pracujesz?

Dziekuje :) zleci szybko ten tydzien, nie martw sie :) ja to jestem bardziej emigrantka, ostatnia moja praca byla praca w Anglii, w Polsce nie mam zadnej pracy, w sumie moglabym isc, ale szczerze to teraz nie wiem, czy sie oplaca, tym bardziej, ze niedlugo do Irlandii byc moze polece

Zgłoś nadużycie #335 4 lipca 2012, 20:01

April90 Supermama
Biologii to ja za bardzo nie trawilam w LO, tym bardziej, ze nie mialam zbytnio fajnej nauczycielki :P ale pamietam jedno z biologii, co mi bardzo w pamiec zapadlo :D a mianowicie, rodzice, ktorzy oboje maja niebieskie oczy, ich dziecko nigdy nie bedzie moglo miec brazowych, ale jesli rodzice maja brazowe, to dziecko niebieskie miec moze :D nie pamietam juz tych fachowych nazw, ale cos takiego bylo :D do dzis patrze po serialach, jak niedokladnie parom w filmach/serialach dobieraja dzieci :D hehehehehe To teraz mamy specjalistke, rozumiem, ze mozemy smialo pisac jakby co? Fajnie masz, bo dokladnie jestes doinformowana, co sie dzieje u nas w ciele :) ile masz lat, jesli mozna?

Zgłoś nadużycie #336 4 lipca 2012, 20:06

Metra Fajna mama
wiesz April jak to jest... ja radą służę jak by co. Natomiast nie wiem czy to dla mnie dobrze mieć taką wiedzę, bo wszystko przeraża mnie bardziej niż laika. przez pierwsze 2 miesiące to nie mogłam spokojnie spać ze strachu. Dopiero jak zmieniłam lekarza to troszkę mi przeszło. Dlatego tak mnie denerwowała ta Delfinka w lutówkach.... :/

Dzisiaj mam urodziny :) 29 :-)

Zgłoś nadużycie #337 4 lipca 2012, 20:07

Metra Fajna mama
ja też nie lubiłam biologii i też miałam głupią babkę. Dlatego staram się jak mogę dla moich uczniów. Chciałabym żeby chociaż podstawowe wiadomości mieli. I chyba mają :)

Zgłoś nadużycie #338 4 lipca 2012, 20:11

binamalwina Gotowa na wszystko
Metra wszystkiego naj z okazju urodzin

Zgłoś nadużycie #339 4 lipca 2012, 20:14

a co do usg ja mialam robione w poniedzialek dopochwowe a jestem prawie w 12tygodniu

Zgłoś nadużycie #340 4 lipca 2012, 20:16

Metra Fajna mama
no nic zobaczę w środę jak mnie prześwietli :) chciałabym żeby mój mąż mógł wejść. W zasadzie to on bardzo chce zobaczyć fasolę. Mam nadzieję, że na NFZ tatusiowie też mogą być przy badaniu

Zgłoś nadużycie #341 4 lipca 2012, 20:16

april sliczny bobasek ci sie szykuje

Zgłoś nadużycie #342 4 lipca 2012, 20:21

Metra napisał(a)

no nic zobaczę w środę jak mnie prześwietli :) chciałabym żeby mój mąż mógł wejść. W zasadzie to on bardzo chce zobaczyć fasolę. Mam nadzieję, że na NFZ tatusiowie też mogą być przy badaniu

a tego to ja niewiem jak jest w Polsce bo w Niemczech nawet nie pytalam ale moj maz i tak sie broni zeby tam zemna wejsc

Zgłoś nadużycie #343 4 lipca 2012, 20:27

Metra Fajna mama
mój twierdzi, że jest konserwatywny i rodzić to on ze mną nie będzie, tylko posiedzi te 20 minut na korytarzu, ale jak go nie zawołałam na usg (lekarz zrobił mi dosłownie 30 sekundowe) to się prawie obraził :) nawet na krew chce ze mną chodzić. Tatusiowie tez przeżywają...jedni bardziej to uzewnętrzniają a drudzy mniej. Przed ciążą mówił mi, że jak będę miała zachcianki to ona na pewno nie będzie latał po sklepach, a ostatnio zachciało mi się soku pomarańczowego to leciał do lidla aż się kurzyło za nim :) Facet to jedno gada a drugie robi...

Zgłoś nadużycie #344 4 lipca 2012, 21:18

April90 Supermama

Metra napisał(a)

wiesz April jak to jest... ja radą służę jak by co. Natomiast nie wiem czy to dla mnie dobrze mieć taką wiedzę, bo wszystko przeraża mnie bardziej niż laika. przez pierwsze 2 miesiące to nie mogłam spokojnie spać ze strachu. Dopiero jak zmieniłam lekarza to troszkę mi przeszło. Dlatego tak mnie denerwowała ta Delfinka w lutówkach.... :/

Dzisiaj mam urodziny :) 29 :-)

Łoooooo to wszystkiego najlepszego! Zeby Dzidzia zdrowo i ksiazkowo rosla! Zeby sie spelnilo Twoje marzenie co do plci :) ZDROWIA dla Was przede wszystkim, duzoooooo szczescia i milosci! :)

Weeeeeez, ani nie wspominaj, bo mnie smiech ogarnia jak o tym pomysle :D

binamalwina - to ciekawe dlaczego USG dopochwowe, ale przeciez mozesz zapytac sie lekarza, dlaczego tak, ma obowiazek Ci odpowiedziec :) i dziekuje za komplement w imieniu Nikodema :)

Mi to sie data 4 lipca fajnie kojarzy, bo w 2003 roku dostalam swoja pierwsza @ nad morzem w Mielnie :D haha

Zgłoś nadużycie #345 4 lipca 2012, 21:35

czy to cos znaczy z tym usg dopochwowym bo zaczynam sie powoli martwic

Zgłoś nadużycie #346 4 lipca 2012, 21:36

April90 napisał(a)

Łoooooo to wszystkiego najlepszego! Zeby Dzidzia zdrowo i ksiazkowo rosla! Zeby sie spelnilo Twoje marzenie co do plci :) ZDROWIA dla Was przede wszystkim, duzoooooo szczescia i milosci! :)

Weeeeeez, ani nie wspominaj, bo mnie smiech ogarnia jak o tym pomysle :D

binamalwina - to ciekawe dlaczego USG dopochwowe, ale przeciez mozesz zapytac sie lekarza, dlaczego tak, ma obowiazek Ci odpowiedziec :) i dziekuje za komplement w imieniu Nikodema :)

Mi to sie data 4 lipca fajnie kojarzy, bo w 2003 roku dostalam swoja pierwsza @ nad morzem w Mielnie :D haha

Wiesz juz napewno ze to Nikodem?

Zgłoś nadużycie #347 4 lipca 2012, 21:41

Metra Fajna mama
April ma pewnie przeczucie, ja mam przeczucie na dziewczynę...ale zobaczymy :-) oby zdrowe było

binamalwina: nic z tym usg się nie martw. Każdy lekarz robi jak uważa. Krzywdy na pewno Ci nie zrobi. Może stwierdził, że będzie lepiej widać przez pochwę.

Zgłoś nadużycie #348 4 lipca 2012, 21:52

ok ja mam przeczucie ze bedzie synus

Zgłoś nadużycie #349 4 lipca 2012, 21:53

Zycze wszystkim mamusia milych snow i do jutra-:

Zgłoś nadużycie #350 4 lipca 2012, 21:56

Metra Fajna mama
do jutra. ja też zmykam. Jutro ten durny egzamin mam więc trzeba pospać. Pa pa