Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #3331 2 września 2012, 21:02

April90 Supermama

Marzenka85 napisał(a)

April dzięki :) No mam plameczkę mam :) Też nie wiem jak to jest ,ze mam taki brzusio ,a schudłam 7 kg po czym przytyłam 1kg i waga stoi...Czyli i tak jestem 6kg na minusie.Ale brzuch to mi wysadziło w przeciągu 2tygodni wczesniej nawet nie było po co zdjęcia robić.Na wieczór brzusio mam spory ale rano sporo mniejszy :(

Ja tez tak mialam na poczatku, ze wieczorem wywalalo, a rano nic, teraz juz sie nie da nikogo oszukac i brzuszek widac. Jeny, jestes wyjatkowy przypadek :D tyle schudnac hehe, ja od poczatku ciazy tyje, tyje i jeszcze raz tyje, juz mam jakies 8/9kg na plusie, ale zaczelam mniej jesc, bo to co wyrabialam to juz byla przesada, jadlam jak za 10, a powinnam jesc jak za siebie i za 1/5, bo tylko tyle potrzeba dziecku... No ale apetyt robil swoje, teraz sie troche ograniczam. Przynajmniej sie staram :P

Nancy, ja tez biore no spe, ale magnez jak sobie wezmiesz z 3x dziennie, nic Ci sie nie stanie, a magnez jest dobry na skurcze brzuszka, takie twardnienie wlasnie. Ja czasem nie wiem, czy to dziecie mi tak wypycha pupka, ze sie twarde robi w jednym miejscu, czy to skurcz :D nie mam pojecia bladego :D

Zgłoś nadużycie #3332 2 września 2012, 21:09

Nancy Gotowa na wszystko
April, ja właśnie też nie potrafię rozpoznać. Czasem idzie mi przez brzuch taka fala napinająca, unosi się od dołu do góry i kompletnie nie wiem, czy to Jasiek, czy skurcz. Jeśli wyraźnie nie kopnie to mam zagadkę.

Zgłoś nadużycie #3333 2 września 2012, 21:13

April90 Supermama

Nancy napisał(a)

April, ja właśnie też nie potrafię rozpoznać. Czasem idzie mi przez brzuch taka fala napinająca, unosi się od dołu do góry i kompletnie nie wiem, czy to Jasiek, czy skurcz. Jeśli wyraźnie nie kopnie to mam zagadkę.

Nie, nie, to kiedy ja czuje fale napinajaca sie i to idzie dosc szybko, to wiem, ze to misiek mi przesuwa nozke albo cos w tym stylu, trudno poznac, co to moze byc za czesc ciala, ale jesli mi stwardnieje, to az zaczyna lekko bolec, czuje ze wypchniete jest i twarde, mimo, ze nawet nie dotkne i nie spojrze na brzuch, i to trwa dobre kilka minut nawet i nie wiem wlasnie, czy to pupka czy to skurcz :D tego nie potrafie rozpoznac za cholere :D

Zgłoś nadużycie #3334 2 września 2012, 21:34

Metra Fajna mama
Marzenko brzunio cudny :) ciocia głaszcze w sam środeczek :*

April no niestety Marzenka cycuchy zostawiła dla siebie...może następnym razem da się przekonać, że biustem też się chwalimy ;)

dziewczyny ja też czuję czasem takie napinanie jak się przesuwa po brzuchu i tez myślę, że to dziecko tak blisko skóry przepływa i to trochę boli...

Nancy dawaj fotę brzucha :)

mnie dzisiaj cały dzień ciągnie macica tak po bokach...

Zgłoś nadużycie #3335 2 września 2012, 21:37

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Metra obiecuje następny raz będzie z cycuchami :)

Zgłoś nadużycie #3336 2 września 2012, 21:40

Metra Fajna mama
ciekawe jak tam Magda i jej nowy sklep...nie ma jej od wczoraj...pewnie tam niezły utarg miała i do dzisiaj nie może wyjść tylu klientów :)

Zgłoś nadużycie #3337 2 września 2012, 21:45

Metra Fajna mama
idę laseczki do kąpieli bo mi chłop uschnie na kanapie ;) może znowu jakąś muzyczkę maleństwu puścimy :) miłej nocki i do jutra. Marzenko czekamy na wieści od gina :)

Zgłoś nadużycie #3338 2 września 2012, 21:49

monis89 Gotowa na wszystko
Dzięki wam dziewczyny! jesteście cudowne, trochę się uspokoiłam chociaż z tej stronki Metra to i tak powinnam ważyć trochę wiecej. w srode ide do lekarza wiec sie dokladnie dopytam :) ..

Oczywiście że zostaje z Wami bo tak to nie mam zbytnio z kim porozmawiać o ciązy, objawach i takich tam lękach :) . Termin mam na 9 stycznia, ale nie jestem pewna co do tej daty.. Płeć Bąbelka jest wielką niewiadomą, ale mam nadzieję, że w środę w końcu uda się to ustalić :D .. Ja jak w loginie widać mam w tym roku 23 lata, jestem z Gdańska i również pierwszy raz przeżywam ten mały cud (co było widać po pierwszym pytaniu :P ) :) ..

A tak w ogóle to widzę że już zaczęłyście kompletować ciuszki.. to ten okres gdzie juz można? bo slyszalam o glupich przesadach ze nie powinno sie szybciej niz 6 miesiac chyba, zeby nie zapeszyc ciazy :/

Zgłoś nadużycie #3339 2 września 2012, 21:58

A tak w ogóle lilbanaqa to napisałaś że do najdrobniejszych nie należysz a na zdj brzusia widać ze troche przesadzasz. Bardzo ładnie wyglądasz :)

Zgłoś nadużycie #3340 2 września 2012, 22:01

lilbanaqa Fajna mama
marzenka, cudny, okragly brzucholek! uglasz go od cioci lil ! ! ! i jak juz Metra wspomniala, czekamy na wiesci!

ja kurcze z tymi ruchami malego to czuje tylko pojedyncze kopniecia, i to slabiutkie, ale za to miliard boli roznego rodzaju, nie wiem juz co on wyprawia! :)

monis, pewnie, ze zostan z nami! ja jestem Gabi, mieszkam w Lublinie i oczekuje malego Antosia :D termin z OM mam na 22 stycznia a z USG 24 :) a co do przesadow, ja nawet nie dopuszczalam do siebie mysli, ze cos moze pojsc nie tak z ciaza, nie wolno tak myslec! mam powolutku ubranka, zbiera sie coraz wiecej i wiecej :D moze cos po chrzesniaku dostane... wlasnie! on ma za 4 dni 1 urodzinki a ja nadal nic nie wymyslilam. POMOCY :D

Zgłoś nadużycie #3341 2 września 2012, 22:02

lilbanaqa Fajna mama

monis89 napisał(a)

A tak w ogóle lilbanaqa to napisałaś że do najdrobniejszych nie należysz a na zdj brzusia widać ze troche przesadzasz. Bardzo ładnie wyglądasz :)

drobna to ja bylam w gimnazjum, jak mialam 56 kg i 168 cm wzrostu, teraz wielka kobyla jestem :D ale dla mamusi zawsze najpiekniejsza :D :D ale dziekuje slicznie! i wstawiaj sama zdjecie brzucholka!

Zgłoś nadużycie #3342 2 września 2012, 22:07

Eee tam takie zabobony na nas Monis nie działają i w nie nie wierzymy!Każda powoli już coś kupuje dostaje bo potem to człowiek finansowo nie da rady :) Zresztą ile takie zakupy radości dają mamusi :) A szczęśliwa mama to szczęśliwe dzieciątko :) nawet jak jest w brzusiu :) Jak sama napisałaś głupi zabobon bo przecież ze względu na to ,że kupie ciuszek piorun przecież nie trafi w brzucho...jak ma sie stac coś złego to i przy porodzie moze i co dlatego ze wyprawkę miałaś kupioną?!...tfutfu odpukać oby żadnej nic złego sie nie przydarzyło wszystkie damy radę i w styczniu będziemy się chwalić pociechami i wymieniać uwagami na temat koloru i konsystencji kupek :) :)

Zgłoś nadużycie #3343 2 września 2012, 22:08

lilbanaqa to juz wiesz, że przytulisz Antosia? fajnie, szybko :) .. z tymi przesadami to mama mnie troche nastraszyła bo zanim urodzila mi braciszka po 16 latach to poroniła i to przez to.. ale jestem bardzo dobrej mysli. tylko musze zrobic te badania na toksoplazmoze i bedę calkowicie spokojna :d.
Ja na pierwsze urodziny chrześniaka kupiłam taki samochód grający edukacyjny.. Kup cos co sprzyja rozwojowi a przyda sie na pewno :)

Zgłoś nadużycie #3344 2 września 2012, 22:10

lilbanaqa Fajna mama
kolor i konsystencja kupek, hahaha dobre :D :D :D :D :D przeczytalam u grudniowek, ze ktoras poszla robic budyn i samej mi sie zachcialo.. ide do kuchni!!

Zgłoś nadużycie #3345 2 września 2012, 22:11

April90 Supermama

monis89 napisał(a)

Dzięki wam dziewczyny! jesteście cudowne, trochę się uspokoiłam chociaż z tej stronki Metra to i tak powinnam ważyć trochę wiecej. w srode ide do lekarza wiec sie dokladnie dopytam :) ..

Oczywiście że zostaje z Wami bo tak to nie mam zbytnio z kim porozmawiać o ciązy, objawach i takich tam lękach :) . Termin mam na 9 stycznia, ale nie jestem pewna co do tej daty.. Płeć Bąbelka jest wielką niewiadomą, ale mam nadzieję, że w środę w końcu uda się to ustalić :D .. Ja jak w loginie widać mam w tym roku 23 lata, jestem z Gdańska i również pierwszy raz przeżywam ten mały cud (co było widać po pierwszym pytaniu :P ) :) ..

A tak w ogóle to widzę że już zaczęłyście kompletować ciuszki.. to ten okres gdzie juz można? bo slyszalam o glupich przesadach ze nie powinno sie szybciej niz 6 miesiac chyba, zeby nie zapeszyc ciazy :/

Witam nowa mamusie :) i gratuluje serdecznie. Jestem Magda, z wielkopolski, lat 22, spodziewam sie synka Nikodema :) termin mam na 01.01.2013 z OM, a 29.12.2012 z ostatniego usg. Udzielam sie wiecej w Grudniowkach, ale tutaj tez zagladam od czasu do czasu :) w zabobony nie wierz, bo to straszne bzdury :)

Marzenko, zgadzam sie z Toba w 100%

Zgłoś nadużycie #3346 2 września 2012, 22:11

A dziewczynki wieści od ginka napewno jutro zamieszczę :) No i może będę znać już płeć liczę na to :)

Zgłoś nadużycie #3347 2 września 2012, 22:13

aga78 Początkująca
Dziewczyny. Jak macie wątpliwości czy to skurcz, czy Baby, to trzeba sprawdzić macicę w innym miejscu. Jak jest skurcz to napina się cała, jak Dzidziol - miejscowo.

I zlitujcie się, nie piszcie, że płód przepływa :D :D bo się posikam ze śmiechu. W macicy musi się nieźle "natarmosić", żeby się obrócić. To nie jak w basenie ;)

Lil - kombinezonik "kocham"
Idę spać :*

Zgłoś nadużycie #3348 2 września 2012, 22:13

April Ty nam na pewno będziesz pierwsza pisać o tych kupkach hihi i służyć radą :)

Zgłoś nadużycie #3349 2 września 2012, 22:15

Kobyła?! no przestań! :) .. zdjęcie wstawie jutro bo nie ma mi kto zrobić bo chłopak w Niemczech, a przy samowyzwalaczu lepiej zrobić przy świetle dziennym :) .. Marzenka wiem że nic sie nie stanie i sama juz kupiłam po jednej parze takich małych puszystych skarpetek dla chłopczyka i dziewczynki, ale jak narazie tylko to :) . chociaz zakladek z allegro mam pozapisywane juz ogromnie duzo z przeroznymi kolorowymi mebelkami i takie tam :)

Zgłoś nadużycie #3350 2 września 2012, 22:16

Nancy Gotowa na wszystko
Monis, witamy na pokładzie!

Termin masz wyliczony dobrze, ja i Dafne jesteśmy o 2 dni do przodu w stosunku do Ciebie i mamy termin na 11 stycznia, więc wszystko się zgadza. Przesądami się nie przejmuj tylko nabywaj ciuszki i akcesoria, lepiej wcześniej planować i tak jak dziewczyny piszą rozłożyć wydatki w czasie. I na pewno wszystko będzie dobrze :)